Skocz do zawartości

Skórzana kierownica - jak zapobiegać?


mp79

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś sprawdzone środki do impregnacji skóry? Konkretnie chodzi - jak w temacie - o kierownicę. Jest już trochę wyślizgana, ale w dziesięcioletnim aucie z przebiegiem 230 tys., ma prawo. Na szczęście, warstewka wierzchnia jeszcze jest, więc może najwyższa pora czymś ją w końcu potraktować, zanim nada się tylko do wymiany. I tu wracam do pytania: czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale w dziesięcioletnim aucie z przebiegiem 230 tys.,

Ja bym Ci radził - niczym. Zostaw jak jest i tyle. Nie wiem czy masz to auto od nowości czy nie.. ale być może kierownica była wcześniej "regenerowana"..

U mnie było tak właśnie - zacząłem czyścić, usunąłem warstwę jakiegoś szuwaksu i skóra zrobiła się klejąca jak plastelina... byłem gotowy zrywać ją i kłaść nową ale jakoś udało mi się to doprowadzić do względnego porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakieś sprawdzone środki do impregnacji skóry? Konkretnie chodzi - jak w temacie - o

> kierownicę. Jest już trochę wyślizgana, ale w dziesięcioletnim aucie z przebiegiem 230 tys.,

> ma prawo. Na szczęście, warstewka wierzchnia jeszcze jest, więc może najwyższa pora czymś ją w

> końcu potraktować, zanim nada się tylko do wymiany. I tu wracam do pytania: czym?

Glipton ?

wyczyścić i zakonserwować najbardziej profesjonalnie

lub szare mydło i krem do rak

lub jakieś husteczki nawilżające.

To sa tylko opcje z jakimi się spotkałem i o jakich wyczytałem.

Ja stosuje gliptona co 2-3 miesiące przy okazji czyszczenia tapicerki skórzanej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> klejąca jak plastelina... byłem gotowy zrywać ją i kłaść nową ale jakoś udało mi się to

> doprowadzić do względnego porządku.

O, tak mam u siebie i jeszcze ta czarna "gąbka" wyłazi i się kruszy, przez co czasami - jak mam wilgotne ręce, bo coś wcześniej robiłem - to brudzi... Jest na to jakiś pomysł? 200 zł za obszycie póki co nie wchodzi w rachubę niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, tak mam u siebie i jeszcze ta czarna "gąbka" wyłazi i się kruszy, przez co czasami - jak mam

> wilgotne ręce, bo coś wcześniej robiłem - to brudzi... Jest na to jakiś pomysł? 200 zł za

> obszycie póki co nie wchodzi w rachubę niestety...

No to albo wymiana na jakąś używkę z allegro albo pokrowiec z marketu..

Chociaż mój ojciec kupił w jakimś motoryzacyjnym zestaw do samodzielnego obszycia - płachta skóry docięta do konkretnego modelu, igły i nici - nawet nieźle mu to wyszło a kosztowało chyba ze 30 zł.. Skóra naturalna, nie żadna skaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to albo wymiana na jakąś używkę z allegro albo pokrowiec z marketu..

Pokrowiec nieeeee zlosnik.gif używka może wcale nie być lepsza wink.gif A sam poduchy nie odepnę...

> Chociaż mój ojciec kupił w jakimś motoryzacyjnym zestaw do samodzielnego obszycia - płachta skóry

> docięta do konkretnego modelu, igły i nici - nawet nieźle mu to wyszło a kosztowało chyba ze

> 30 zł.. Skóra naturalna, nie żadna skaja

Nie wiem, czy mam wystarczające umiejętności manualne zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> używka może wcale nie być lepsza A sam poduchy nie odepnę...

> Nie wiem, czy mam wystarczające umiejętności manualne

Przecież bedziesz widział co kupujesz jak będzie taka sama to nie kupisz najwyżej. Jak kupisz to pierwszy z brzegu blacharz, lakiernik, elektryk samochodowy zmieni ci tą kierownicę z pare groszy. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież bedziesz widział co kupujesz jak będzie taka sama to nie kupisz najwyżej. Jak kupisz to

> pierwszy z brzegu blacharz, lakiernik, elektryk samochodowy zmieni ci tą kierownicę z pare

> groszy.

To jest to do przemyślenia wink.gif tylko dorwać dobrą kierę... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to za auto, ze przy 230kkm kierownica sie poddaje?

Nie ma reguły jaki przebieg, najsłabsze skóry spotkałem w starszych francuzach, najlepsze w audi, po ponad 400 tys nie wymagają ponownego obszywania, opel vectra C też ma dobrą skórę. Dużo też zależy kto jeździł i czy dużo po mieście. Pisząc kto jeździł, bardziej chodzi o to czym smarował ręce. Kupiłem jedno auto, gdzie przez ostatnie 2 lata jeździła kobieta po mieście, skóra na kierownicy w miejscach gdzie trzymała dłonie rwała się dosłownie, była przemoczona/przesiąknięta kremami czy innymi siuwaksami do rąk i dosłownie rozłaziła się w rękach, na pozostałej części idealna, bądź mądry i wytłumacz klientowi, że samochód ma faktycznie poniżej 200 tyś przejechane :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wilgotne ręce, bo coś wcześniej robiłem - to brudzi... Jest na to jakiś pomysł? 200 zł za

> obszycie póki co nie wchodzi w rachubę niestety...

Obszyć na nowo za 120-150 zl.

Byle kosmetyk o niewiadomym dzialaniu bedzie kosztowal 30 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to za auto, ze przy 230kkm kierownica sie poddaje?

Przy 230 Mm to zły, czy dobry wynik? Zresztą... Nie napisałem, że się poddaje, bo jeszcze się nie przeciera ani nie rwie. Pomyślałem, że warto byłoby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom eksploatacyjnym. Jest to corolla verso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakieś sprawdzone środki do impregnacji skóry? Konkretnie chodzi - jak w temacie - o

> kierownicę. Jest już trochę wyślizgana, ale w dziesięcioletnim aucie z przebiegiem 230 tys.,

> ma prawo. Na szczęście, warstewka wierzchnia jeszcze jest, więc może najwyższa pora czymś ją w

> końcu potraktować, zanim nada się tylko do wymiany. I tu wracam do pytania: czym?

Idź do firmy która maluje skóry.

Są specjalne szpachlówki i farby.

https://www.google.pl/search?sourceid=ch....69i57.8591j0j4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokrowiec nieeeee używka może wcale nie być lepsza A sam poduchy nie odepnę...

A co jest strasznego/trudnego/niebezpiecznego w odpinaniu poduszki? Ja zawsze odłączam akumulator (dla wszelkiej pewności, jakby co...) i dobieram się do poduszki, na na wszelki wypadek nie siedząc za kierownicą a z boku albo z zewnątrz - poza tym poduszka raczej nie może wystrzelić sama z siebie z powodu odpięcia wtyczki.

> Nie wiem, czy mam wystarczające umiejętności manualne

Do samodzielnego obszywania? Nie warto tracić czasu. Efekt wizualny będzie jak w starej taksówce, na plus to to, że faktycznie wtedy trzymasz za skórę, a nie skaj albo plastik. Obszywanie u specjalisty też może być średnio bo fabryczne skóry przeważnie były lakierowane, a to już dla nich może być problem. Pozostaje zakup używki - moim zdaniem najsensowniejsza forma. Często wtedy przy okazji możesz zmienić na taką od lepszej wersji i masz wypas i wygodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MI w Clio zaczęła się poddawac po ok 80-90kkm

To się ciesz. Kumplowi w Fieście MK7 po przebiegu 40kkm ma kierowajke z góry powycieraną a w mieszku z lewarka zmiany biegów jest dziura na wylot.

Sam z salonu odbierał.

PFFFORT zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To się ciesz. Kumplowi w Fieście MK7 po przebiegu 40kkm ma kierowajke z góry powycieraną a w

> mieszku z lewarka zmiany biegów jest dziura na wylot.

> Sam z salonu odbierał.

> PFFFORT

Toś mi zabił ćwieka. Moja ma 2 lata i szkoda by było tak szybko mieć wytartą skórę. Przebieg: 13 kkm i na razie żadnych zmian ok.gif.

Druga sprawa to to, czy ten Twój kumpel ma fabrycznie obszytą kierownicę, czy w salonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Toś mi zabił ćwieka. Moja ma 2 lata i szkoda by było tak szybko mieć wytartą skórę. Przebieg: 13

> kkm i na razie żadnych zmian .

> Druga sprawa to to, czy ten Twój kumpel ma fabrycznie obszytą kierownicę, czy w salonie?

Oryginał. Rocznik 2010.

A dziura w mieszku to już całkiem mnie zaskoczyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Macie jakieś sprawdzone środki do impregnacji skóry?

Wilbra. Kupujesz małą buteleczkę o odpowiednim kolorze za niecałe 10zł i buteleczkę rozpuszczalnika. Całość z przesyłką jakieś 25-30zł. Wycierasz starą warstwę, nakładasz nową. I już. zlosnik.gif Aaaa. Srodki do renowacji są różne i mają różne nazwy. Trzeba uważać, żeby nie kupić kremu do rąk, a wilbrę właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To się ciesz. Kumplowi w Fieście MK7 po przebiegu 40kkm ma kierowajke z góry powycieraną a w

> mieszku z lewarka zmiany biegów jest dziura na wylot.

> Sam z salonu odbierał.

> PFFFORT

Dziwne...sprzedałem focusa ponad 190 nalotu i wnętrze "jak nowe" z tym, że wersja Trend, więc kiera zwykła i mieszek pewnie ekoskóra, która jak widać znosi lepiej upływ czasu niż cienka, budżetowa naturalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez sensu. Zapłacisz jak za zboże... tapicer wyjdzie taniej i lepiej.

JAk znajdzie dobrego tapicera. A w proponowanym rozwiązaniu korzyścią jest, że kierownica jest oryginalna. Są tacy, którzy tak wolą. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nich może być problem. Pozostaje zakup używki - moim zdaniem najsensowniejsza forma. Często

> wtedy przy okazji możesz zmienić na taką od lepszej wersji i masz wypas i wygodę.

W Land Roverze albo nie było poduchy albo była, czyli zwykła i "lepsza" wersja zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JAk znajdzie dobrego tapicera. A w proponowanym rozwiązaniu korzyścią jest, że kierownica jest

> oryginalna. Są tacy, którzy tak wolą.

To jeszcze poszukam po tapicerach w mniejszych miejscowościach, może akurat za lepsze pieniądze się trafi niż w samym Szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozwiń tę teorię?

Proszę bardzo - spotkałem się kiedyś z opinią, że jeżeli masz prawdziwą skórą na kierownicy, to krem szkodzi, bo tłuszcze w nim zawarte wsiąkają w pory tej skóry, powodując że staje się bardziej miękka i podatna na uszkodzenia, wytarcie itp. Do tego, po kremie będzie się do niej lepił brud wszelaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za mniej niż 200 w Szczecinie nie znalazłem...

Na Allegro polecani Radomiacy obszywają za 110 z przesyłką. 150 w wersji deluxe.

Poduszki nie odepniesz? Duży chłopiec da radę wink.gif

Zobacz na Francowatych w manualach - masz przykład przekładki kierownicy na skórzaną. Z demontażem poduchy. Sam robiłem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na Allegro polecani Radomiacy obszywają za 110 z przesyłką. 150 w wersji deluxe.

Jakiś sznurek?

> Poduszki nie odepniesz? Duży chłopiec da radę

Z kumplem jedną kulę rozebrałem, by się dostać do przegubu (innych nie trzeba było ruszać) 2 razy, z innym wymieniliśmy zawieszenie. Ale poduchy nigdy nie chciałem się tykać.

> Zobacz na Francowatych w manualach - masz przykład przekładki kierownicy na skórzaną. Z demontażem

> poduchy. Sam robiłem

Rzucę okiem. Tenks!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.