Skocz do zawartości

Saab 9-3 turbo


kris1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam

szukam jakiegos auta w granicach 10-15tys.zl Poczatkowo rozgladalem sie z bmw E46 z szesciogarowym silnikiem ale ciezko znalezc dobry egzemplarz w oko wpadl mi taki saab http://otomoto.pl/saab-9-3-C36188332.html kompletnie nie wiem z czym to sie je.WIdze ze to cos podobnego do Vectry C.

Macie jakeis opinie o tym?jak czesci?spalanie i awaryjnosc?

Czy lepiej szukac jakiegos innego modelu i marki.Zalezy mi na dosc sprawnym przyspieszeniu i fajnym dzwieku:)wielkosc auta ma drugorzedne znaczenie.jeden warunek 4 drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> szukam jakiegos auta w granicach 10-15tys.zl Poczatkowo rozgladalem sie z bmw E46 z szesciogarowym

> silnikiem ale ciezko znalezc dobry egzemplarz w oko wpadl mi taki saab

> http://otomoto.pl/saab-9-3-C36188332.html kompletnie nie wiem z czym to sie je.WIdze ze to

> cos podobnego do Vectry C.

> Macie jakeis opinie o tym?jak czesci?spalanie i awaryjnosc?

> Czy lepiej szukac jakiegos innego modelu i marki.Zalezy mi na dosc sprawnym przyspieszeniu i fajnym

> dzwieku:)wielkosc auta ma drugorzedne znaczenie.jeden warunek 4 drzwi

Manuala bym sie nie bal.

Automat ma moj znajomy, po chyba 3 miesiacach od zakupu skrzynia powiedziala pa pa. Kupil fabrycznie nowa skrzynia (plus 2 na zapas) i znow smiga.

Auto fajnie sie zbiera, miejsca z tylu malo ale to akurat Ci nie przeszkadza.

Jak znajdziesz pewny egzemplarz z manualem to ja bym sie nie zastanawial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za tą cenę ciężko może być kupić 9-3 I, a co dopiero SS...

eee co Ty mówisz, kolega z pracy kupił 9-3 SS z początku produkcji 2.0T za 11kzł, w ciagu pół roku dołożył do niego 7kzł, do zrobienia została mu jeszcze turbina i coś z silnikiem, bo olej wywala przez bagnet i będzie gites zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eee co Ty mówisz, kolega z pracy kupił 9-3 SS z początku produkcji 2.0T za 11kzł, w ciagu pół roku

> dołożył do niego 7kzł, do zrobienia została mu jeszcze turbina i coś z silnikiem, bo olej

> wywala przez bagnet i będzie gites

Czyli na raty wziął ok.gifhehe.gif Prozaq wkleił e46 3.0 b z 2003 za 17 i się dziwi że angol smirk.gif Czego Ci kupujący się budzą dopiero jak wtopią grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli na raty wziął

ma nadzieję, że zmieści się w 20kzł do jazdy wink.gif

> Prozaq wkleił e46 3.0 b z 2003 za 17 i się dziwi że angol Czego Ci

> kupujący się budzą dopiero jak wtopią

miłość jest ślepa, ale małżeństwo jest doskonałym okulistą hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> szukam jakiegos auta w granicach 10-15tys.zl Poczatkowo rozgladalem sie z bmw E46 z szesciogarowym

> silnikiem ale ciezko znalezc dobry egzemplarz w oko wpadl mi taki saab

> http://otomoto.pl/saab-9-3-C36188332.html kompletnie nie wiem z czym to sie je.WIdze ze to

> cos podobnego do Vectry C.

> Macie jakeis opinie o tym?jak czesci?spalanie i awaryjnosc?

> Czy lepiej szukac jakiegos innego modelu i marki.Zalezy mi na dosc sprawnym przyspieszeniu i fajnym

> dzwieku:)wielkosc auta ma drugorzedne znaczenie.jeden warunek 4 drzwi

Kolega analyzer64 dobrze Ci napisał - za taką cenę bałbym się kupić dobrego SS'a. Jeśli trafisz na zadbany egzemplarz to ok i ceny eksploatacji Cię nie zabiją wink.gif Jak sam zauważyłeś to w większości Vectra C.

Jak jest kombinowany i rzeźbiony na elektronice to szybko będziesz szukał kogoś z Techem zlosnik.gif

Akurat opcja manual czy automat nie robi większej różnicy w kosztach bo manual ma koło dwumasowe. Jak ktoś nie dbał i przyjdzie Ci wymieniać to licz się z kosztami wink.gif

Ja bym wszedł na forum saab'a i tam szukał zadbanego SS'a od kogoś, kto faktycznie dbał o auto i nie oszczędzał na eksploatacji ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli na raty wziął Prozaq wkleił e46 3.0 b z 2003 za 17 i się dziwi że angol Czego Ci

> kupujący się budzą dopiero jak wtopią

O, tak swoją drogą. Kolega miesiąc temu kupił E46 330D, sedan, automat, rocznik 2002 za 12,800 zł grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już wie gdzie zszywany był?

Ponoć nigdzie wink.gif Zresztą, on tego nawet na SKP nie brał, tylko się przejechał. Tak tylko piszę, bo mnie to zainteresowało. A samochód sam w sobie jest całkiem ok. Czarny, siwa skóra w środku, czarne alu 17''. Na liczniku 310 albo 316 tyś km. Stał za 15k, ale stargował na te 12,800, bo pęknięty tylny zderzak (słupek zaatakował) i słabe zimówki, a letnich brak. Poprzedni właściciel miał go od sierpnia 2014, także odczekał równo pół roku ze sprzedadzą. Jechałem nawet tą furmanką, nie mam zastrzeżeń, ale także i porównania, bo E46 nigdy wcześniej nie jeździłem. W każdym razie, twarde to jak ...... i imo słabo się odpycha (mam porównanie z E60 530D, ale ten miał już 218 koni). W każdym razie, kumpel lata tym do Niemiec do pracy i na razie posypał się tylko centralny. Co będzie dalej - czas pokaże wink.gif

A żeby już totalnie nie offtopować, zdecydowanie bardziej wolałbym VC GTS od tego Saaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Czyli na raty wziął

już wiadomo dlaczego ów Saab wywala bagnet oleju - ma pęknięty tłok i kompresja idzie w skrzynię korbową yikes.gif

No to cena Saaba rośnie... ech ... w sumie to współczuję kumplowi - to auto go już tyle kosztowało, że mi go żal sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, tak swoją drogą. Kolega miesiąc temu kupił E46 330D, sedan, automat, rocznik 2002 za 12,800 zł

Szczęściarz!Kolega Camel szuka takiej do 25kplnów i nie ma nic sensownego,zapytaj kolegi czy nie chce sprzedać! palacz.gifhehe.gifok.gifJa za swoją w manualu zapłaciłem 3 lata temu ~23kplnów i obecnie za mniej niż 18 bym jej nie sprzedał. ok.gifTen Twój kolega to prawdziwy łowca okazji,jak w Żabce! grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ten 9-3 wychodził z oplowskim silnikiem 1.8 140KM (chyba 18XER) ?

> bo wydaje mi się, że to by był optymalny silnik, ewentualnie 1.9jtd

Tylko 1.8 122KM. A Saab bez turbo to nie Saab wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak a pełno klubowiczów chwali sobie 2.2TID, a jak już ktoś ma 115KM to w ogóle jest zadowolony

> Poważnie, na forach Saaba polecano mi tego klekota

115 jest bardziej polecany jak 125. Ogólnie silniki nie są złe. Co prawda padaja pompy wtryskowe ale to chyba jedyna usterka. Kiepska kultura pracy ale silnik długowieczny ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 115 jest bardziej polecany jak 125. Ogólnie silniki nie są złe. Co prawda padaja pompy wtryskowe

> ale to chyba jedyna usterka. Kiepska kultura pracy ale silnik długowieczny

A to nie jest stary oplowski diesel?

Kolega mial takiego 9-3 2,2 i jak dla mnie to jedynie dla dieslowych masochistow.

Klekotalo to przeokrutnie i w Warszawie palilo ponad 10 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 115 jest bardziej polecany jak 125. Ogólnie silniki nie są złe. Co prawda padaja pompy wtryskowe

> ale to chyba jedyna usterka. Kiepska kultura pracy ale silnik długowieczny

Dopóki nie pęknie mu wał, bo wtedy długowieczność kończy się na najbliższym szrocie. Pękanie wałów w tych silnikach zdarza się częściej niż w innych jednostkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.