Skocz do zawartości

Mustang juz w PL


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

> Znowu ford rozwalił system i oferuje 400 konne auto za grubo poniżej 200kpln

Fiesta ST jest tansza od Polo od Corsy to juz kosmos ponad 20k roznicy. Bardzo dobre ceny. Nissan duzo drozszy, Genesis to smiech na sali. Ba jest niewiele drozszy od GT86.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego ten podatek to 50%?

Dobra cena smile.gif ta kwota po kursie srednim daje 115k, a do tego trzebaby policzyc clo, wyzsza akcyze i do tego na koniec VAT.

Faktycznie, jak importujesz samemu, to clo+akcyza+VAT to jest x1,6 cena z US.

Przy takim podejsciu ten Mustang by kosztowal ponad 180k, wiec powiedzialbym, ze skalkulowali to bardzo przyzwoicie - start z ok 25k$ do naliczania tych oplat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra cena ta kwota po kursie srednim daje 115k, a do tego trzebaby policzyc clo, wyzsza akcyze i

> do tego na koniec VAT.

> Faktycznie, jak importujesz samemu, to clo+akcyza+VAT to jest x1,6 cena z US.

> Przy takim podejsciu ten Mustang by kosztowal ponad 180k, wiec powiedzialbym, ze skalkulowali to

> bardzo przyzwoicie - start z ok 25k$ do naliczania tych oplat

teraz stoisz przed wyborem: Mustang czy golf R, czy tam inne Scirocco... lub kompakty UltraGTI. to bardzo dobra oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz stoisz przed wyborem: Mustang czy golf R, czy tam inne Scirocco... lub kompakty UltraGTI. to

> bardzo dobra oferta.

Pytanie co jest w tej cenie. Bo za 144k jest nowy CTR ze wszystkimi bajerami, i jak skonfigurujesz tak samo Mustanga to moze wyjsc sporo wiecej.

Z drugiej strony, dylemat do czego chcesz auto - skuteczne auto na tor i nie przeszkadza Ci, ze to kompakt ze spoilerem - wtedy wybierasz CTR, do lansu Mustang bedzie lepszym wyborem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie co jest w tej cenie. Bo za 144k jest nowy CTR ze wszystkimi bajerami, i jak skonfigurujesz

> tak samo Mustanga to moze wyjsc sporo wiecej.

ale masz fajne auto, ktorego nie ma milion na ulicy w PL, a nie japończyka kompakta...

> Z drugiej strony, dylemat do czego chcesz auto - skuteczne auto na tor i nie przeszkadza Ci, ze to

> kompakt ze spoilerem - wtedy wybierasz CTR, do lansu Mustang bedzie lepszym wyborem

nie lansu. na codzień. do tego mocniejsze = przyjemniej latać w traski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale masz fajne auto, ktorego nie ma milion na ulicy w PL, a nie japończyka kompakta...

CTRa tez nie bedzie milion na ulicy smile.gif nawet zwyklego 9 gena jest malo.

> nie lansu. na codzień. do tego mocniejsze = przyjemniej latać w traski.

Mocniejsze o 7KM wink.gif bez przesadyzmu wink.gif a na traski taki Mustang tez chyba niezbyt.

Na pewno oba auta beda robily wrazenie na innych grupach docelowych, ale oba beda robily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakto kto? Znajdz mi tansze sportowe auto o takich osiagach?

Nie bez powodu jest takie tanie. Mimo to i tak nikt nie kupi.

Ktoś, kogo stać na utrzymanie nie będzie kupował byle czego bo stać go na coś porządnego.

Ktoś kogo nie stać też nie kupi. Chyba, że na rynku wtórnym od desperata, który za ułamek ceny będzie chciał się pozbyć wymarzonego ciężaru.

Już można postawić ksiadz.gif na tej przyciężkiej gablocie w PL.

Na forumowych zachwytach skończy się jego kariera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie co jest w tej cenie. Bo za 144k jest nowy CTR ze wszystkimi bajerami

W PL - nie wiem. Ale na innych rynkach wszystko prócz Recaro i nawigacji.

Np. tzw. track pack ze sztywniejszym zawieszeniem i hamulcami Brembo w Europie jest w standardzie.

> Z drugiej strony, dylemat do czego chcesz auto - skuteczne auto na tor i nie przeszkadza Ci, ze to

> kompakt ze spoilerem - wtedy wybierasz CTR, do lansu Mustang bedzie lepszym wyborem

Nie zgadzam się. Ja bym kupił Mustanga właśnie na tor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W PL - nie wiem. Ale na innych rynkach wszystko prócz Recaro i nawigacji.

> Np. tzw. track pack ze sztywniejszym zawieszeniem i hamulcami Brembo w Europie jest w standardzie.

Przeciez to tylko EUDM auto wiec gdzie mialby byc w innym specu oferowany smile.gif Sa dwie wersje i roznia sie tylko "ekstrasami, typu navi, dwustrefowa klima, czujnik deszczu itp, ale w PL jest full, na innych rynkach zwany GT Packiem.

Quote:

Customers will have the option to specify their new Civic Type R with an all-new GT Pack. The driver will benefit from extra convenience features such as front and rear parking sensors, dusk sensing headlamps, rain sensing automatic wipers and electric fold door mirrors. Integrated Garmin satellite navigation (including five years of free map updates) is added to the Honda Connect infotainment system. Audiophiles will be attracted by the addition of a CD player and a premium eight-speaker, 320 watt stereo system upgrade


I to tyle w zakresie wersji. Fotele są takie same w obu, i przynajmniej w broszurach nigdzie nie widzialem info, ze to Recaro

> Nie zgadzam się. Ja bym kupił Mustanga właśnie na tor.

Pewnie zalezy od toru, ale stawiam ze Civic bedzie skuteczniejszy, a Mustang da wiecej funu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CTRa tez nie bedzie milion na ulicy nawet zwyklego 9 gena jest malo.

> Mocniejsze o 7KM bez przesadyzmu a na traski taki Mustang tez chyba niezbyt.

> Na pewno oba auta beda robily wrazenie na innych grupach docelowych, ale oba beda robily

CTR na osobach, które nie pasjonują się samochodami (czyt. ok. 90%) robi wrażenie takie, jak każdy zwykły Civic, Hyundai i30, czy Renault Thalia. Czyli żadne. Dobrze wyglądające i brzmiące V8 u zazdrosnych mężczyzn powoduje wqrv na twarzy, a u ich lasek pękanie stringów i odlatywanie biustonoszy grinser006.gifzlosnik.gifbiglaugh.gifhehe.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co jest niesportowego w Mustangu?

Niewłaściwy napęd, zawieszenie... Mustang jest bardzo fajnym samochodem, ale w porównaniu do prawdziwych sportowych... Bez jaj. Przejedź się Evo (podobna cena) i Mustangiem a zobaczysz różnicę. Oczywiście, do codziennej jazdy wolałbym Mustanga (z tych dwóch), ale to nie jest sportowe auto. Tak samo jak sportowymi samochodami nie są ani twój Lexus ani moje BMW. Szybkie nie znaczy sportowe. Wystarczy pojechać na tor i przegrać z jakimś Clio i nabrać pokory wink.gif

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niewłaściwy napęd,

Chyba sobie jaja robisz.

> zawieszenie...

Co wiesz o zawieszeniu Mustanga 2015, czego nie wie reszta świata?

> Mustang jest bardzo fajnym samochodem, ale w porównaniu do

> prawdziwych sportowych... Bez jaj. Przejedź się Evo (podobna cena) i Mustangiem a zobaczysz

> różnicę. Oczywiście, do codziennej jazdy wolałbym Mustanga (z tych dwóch), ale to nie jest

> sportowe auto. Tak samo jak sportowymi samochodami nie są ani twój Lexus ani moje BMW. Szybkie

> nie znaczy sportowe. Wystarczy pojechać na tor i przegrać z jakimś Clio i nabrać pokory

Czyli "jakieś Clio" jest sportowym autem, a Mustang nie?

Osiągasz nowe poziomy w zaprzeczaniu samemu sobie smirk.gifhehe.gif

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Jakto kto? Znajdz mi tansze sportowe auto o takich osiagach?

> Bez problemu. I to NAPRAWDĘ sportowe.

Zapomniałeś podać przykładu zlosnik.gif

Proszę mi tu podać przykład auta robiącego 100 km/h w 4,5 s

nowego w cenie salonowej niższej niż 169 tys zł icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CTR na osobach, które nie pasjonują się samochodami (czyt. ok. 90%) robi wrażenie takie, jak każdy

> zwykły Civic, Hyundai i30, czy Renault Thalia. Czyli żadne. Dobrze wyglądające i brzmiące V8 u

> zazdrosnych mężczyzn powoduje wqrv na twarzy, a u ich lasek pękanie stringów i odlatywanie

> biustonoszy

Ale mustang w wersji porownywalnej z CTR to 4cylindrowe turbo wink.gif a nie V8. A hothatche tez maja swoich fanow wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie co jest w tej cenie. Bo za 144k jest nowy CTR

Z tym "jest" to chyba za dużo optymizmu grinser006.gif - z tego co słyszałem to w Polsce do końca sierpnia ma być 12 sztuk, a co potem to zależy od różnych czynników. Ogólnie zakup raczej nie będzie tak prosty jak w przypadku poprzedniego, gdzie wystarczyło zamówić, poczekać ze 3 miesiące i odebrać. tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym "jest" to chyba za dużo optymizmu - z tego co słyszałem to w Polsce do końca sierpnia ma

> być 12 sztuk, a co potem to zależy od różnych czynników. Ogólnie zakup raczej nie będzie tak

> prosty jak w przypadku poprzedniego, gdzie wystarczyło zamówić, poczekać ze 3 miesiące i

> odebrać.

tylko po co komuś coś TAK brzydkiego icon_eek.gif Ja bym się wstydził tym jechać zlosnik.gif

288336673-ctr-10.png

post-9683-1435252970351_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niewłaściwy napęd, zawieszenie... Mustang jest bardzo fajnym samochodem, ale w porównaniu do

> prawdziwych sportowych... Bez jaj. Przejedź się Evo (podobna cena) i Mustangiem a zobaczysz

> różnicę. Oczywiście, do codziennej jazdy wolałbym Mustanga (z tych dwóch), ale to nie jest

> sportowe auto. Tak samo jak sportowymi samochodami nie są ani twój Lexus ani moje BMW. Szybkie

> nie znaczy sportowe. Wystarczy pojechać na tor i przegrać z jakimś Clio i nabrać pokory

Chlopie nie wiesz o czym piszesz. To nie jest jakies Camaro z lat 70tych, ktore nie skrecalo. To bardzo udane auto widac nawet w nim nie siedziales ani nie jezdziles. W kwocie 150k nie ma drugiego tak ladnego, orginalnego i dobrego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Evo.

Sąsiad z naprzeciwka kupił sobie. Zrobiliśmy próbę ze świateł - pierwsze kilka metrów był w przodzie, ale potem pokazałem mu rury. Sekunda różnicy do 60 MPH to przepaść. To samo na zakrętach - Lexus trzyma lepiej i można szybciej przejść zakręt niż w Evo. Evo ma chude oponki...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.