Skocz do zawartości

A może by tak królową lawet kupić?


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

Czy szanowni eksperci, oraz użytkownicy i kącikowe mirki mogli by rzucić okiem na te linki?

królowa 1

Królowa 2

Pojeździ to? Da się kupić przyzwoitą w cenie do 10 tys?

Generalnie szukam czegoś małego dla kobity, ale wpadłem na pomysł że oddam jej moje lacetti, a sobie kupię jakiś wygodny tyłkowóz.

jak myślicie - pożałuję czy nie? wink.gif

Warunki:

Benzyna

Przebiegi poniżej 15 tys rocznie

Zużycie paliwa nieistotne

Ma mnie wygodnie wozić do pracy (11km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pol roku temu tez sie zastanawialem nad laguna II, najwiecej 1.8 bylo, szukalem 2.0. znawcy podpowiedzieli zeby omijac pierwsze roczniki, szukac po 2003 czy 2004. przy rozrzadzie trzeba sie liczyc z kosztem KZMF , jakies drobiazgi z elektryka, karty zamiast kluczyka.

ostatecznie kupilem pasnika b5z 2000 roku 1.8T wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy szanowni eksperci, oraz użytkownicy i kącikowe mirki mogli by rzucić okiem na te linki?

> królowa 1

> Królowa 2

> Pojeździ to? Da się kupić przyzwoitą w cenie do 10 tys?

> Generalnie szukam czegoś małego dla kobity, ale wpadłem na pomysł że oddam jej moje lacetti, a

> sobie kupię jakiś wygodny tyłkowóz.

> jak myślicie - pożałuję czy nie?

> Warunki:

> Benzyna

> Przebiegi poniżej 15 tys rocznie

> Zużycie paliwa nieistotne

> Ma mnie wygodnie wozić do pracy (11km)

Przemieszczając się po Europie widziałem naprawdę kilka przypadków na lawetach wink.gif

Szczytem była sytuacja w CRO kiedy na parking przy autostradzie zajechały dwie lawety...zgadnij po jakie pojazdy.

Ps. Nie miałem i nie mam nic do Reno. zlosnik.gif

Ps2. Mojemu znajomemu Laguna na pracującym silniku zablokowała zamki sama na parkingu...Pewnie miał coś zepsute ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przemieszczając się po Europie widziałem naprawdę kilka przypadków na lawetach

> Szczytem była sytuacja w CRO kiedy na parking przy autostradzie zajechały dwie lawety...zgadnij po

> jakie pojazdy.

> Ps. Nie miałem i nie mam nic do Reno.

> Ps2. Mojemu znajomemu Laguna na pracującym silniku zablokowała zamki sama na parkingu...Pewnie miał

> coś zepsute

Ja znów jak się przemieszczam po okolicy najczęściej widuje na lawetach paśników B6... Powiem szczerze znam ludzi którzy mają Lagune II i mówią że to najlepsze auto jakie mieli. Jednego człowieka mam który kupuje ciągle Renaulty i tylko i wyłącznie z 1.9 dCi i innych nie chce, dziwne to jak diabli grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się spotkałem z opinią właściciela, że to bardzo wygodne auto i mu się nie psuje.

Jeszcze mówił, jak to się wygodnie tym za granicę jedzie. A ja bym się bał, że do sąsiedniej wioski tym nie dojadę yikes.gif

A raz się do roboty spóźnił bo miał awarię.... tzn. panę złapał, na dodatek oczywiście w zapasie miał mało powietrza. Ratowałem go moim kompresorkiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czacha.gif> Też się spotkałem z opinią właściciela, że to bardzo wygodne auto i mu się nie psuje.

> Jeszcze mówił, jak to się wygodnie tym za granicę jedzie. A ja bym się bał, że do sąsiedniej wioski

> tym nie dojadę

> A raz się do roboty spóźnił bo miał awarię.... tzn. panę złapał, na dodatek oczywiście w zapasie

> miał mało powietrza. Ratowałem go moim kompresorkiem

I oczywiście gumę lapia tylko francuzy sick.gif I od razu jest to awaria pad.gif Jak vw zlapie gumę to jeszcze na drodze możesz 1000 km jechac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździ jak nie była grzebana zlosnik.gif

Do 10kzł to kupisz z 2002-3r ja za 2006 zapłaciłem x2 Twoją kwotę ale wiedziałem co ona warta, z wydatków na dzień dobry miałem tylko 2szt opon 17" na lato ok.gif

Kolega do 9kzł szukał 3 miesiące aż kupił ale okazało się, że licznik kręcony mimo to przez 3 lata awarii uległy tylko:

- podnośnik szyb

- gniazdo karty

- pompa ABS

Każdy mówił by wybrał po FL ale nie miał tyle kasy po FL wiele poprawiono ale i tak jest zadowolony ok.gif

Jeździ i jest zadowolony on ma 1,8 i pali mu to tyle co moje 2.0 czyli 9,5-11l w zależności od miasta ok.gif

Autko super wygodne i mega szerokie nikt nie będzie barkami się obijał o siebie ok.gif

Ja w miesiąc natrzepałem 5kkm ostatnio i nie zamieniłbym jej na nic innego chyba, że na 2.0 T food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie wiem jak to jest, ale wszyscy moi znajomi którzy mieli L2 polecają ją, i mają same pozytywne

> wspomnienia

A moi niekoniecznie smile.gif Tak 50% na 50%. Znajomy, który miał dwie sztuki (diesle) uważa, że gorszego auta mieć nie można, a drugi który ma 1.8 benzynę jest w sumie zadowolony. Obydwaj kupowali nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też się spotkałem z opinią właściciela, że to bardzo wygodne auto i mu się nie psuje.

> Jeszcze mówił, jak to się wygodnie tym za granicę jedzie. A ja bym się bał, że do sąsiedniej wioski

> tym nie dojadę

Dobry kumpel kupił Megane II z 2008r przez rok czasu naklepał 40kkm 0 awarii, ale po 2 latach miał mały wypadek wleciał nią do rowu i nieco rozbił... auto stało u mechanika na dworze i od naprawy zaczęły się z nią dziać dziwne rzeczy icon_rolleyes.gif musiały zawilgnąć styki bo czasem coś działa a czasem nie icon_rolleyes.gif

I co dziwne nie chce innego auta icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moi niekoniecznie Tak 50% na 50%. Znajomy, który miał dwie sztuki (diesle) uważa, że gorszego

> auta mieć nie można, a drugi który ma 1.8 benzynę jest w sumie zadowolony. Obydwaj kupowali

> nówki.

Bo póki co najlepsze benzyny ma Reno mają bloki żeliwne i lubią LPG i to każdy silnik bez wyjątku w diesla reno to jedynie 2.0 DCI bym wszedł ale i tak mnie odpycha ok.gif

Naprawdę myślę, że po LII chciałbym kupić LIII 2.0T 204KM food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przemieszczając się po Europie widziałem naprawdę kilka przypadków na lawetach

> Szczytem była sytuacja w CRO kiedy na parking przy autostradzie zajechały dwie lawety...zgadnij po

> jakie pojazdy.

> Ps. Nie miałem i nie mam nic do Reno.

> Ps2. Mojemu znajomemu Laguna na pracującym silniku zablokowała zamki sama na parkingu...Pewnie miał

> coś zepsute

A ja widzialem Mercedesy na lawecie, volvo ostatnio i ani jednego Lanosa. Co to oznacza?:)

Wiadomo ze lepszy staryy passek niz francuz wszelaki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy szanowni eksperci, oraz użytkownicy i kącikowe mirki mogli by rzucić okiem na te linki?

> królowa 1

> Królowa 2

> Pojeździ to? Da się kupić przyzwoitą w cenie do 10 tys?

> Generalnie szukam czegoś małego dla kobity, ale wpadłem na pomysł że oddam jej moje lacetti, a

> sobie kupię jakiś wygodny tyłkowóz.

> jak myślicie - pożałuję czy nie?

> Warunki:

> Benzyna

> Przebiegi poniżej 15 tys rocznie

> Zużycie paliwa nieistotne

> Ma mnie wygodnie wozić do pracy (11km)

Jesli oba z polskiego salonu i przebieg ori to warto zobaczyc co czeka Cie na dzien dobry(jakis rozrzad, opony,tlumiki itp)

Niby blachostki ale to juz moze pod 1500zl podejsc.

Mnie podoba sie bardziej niebieska:)

P.S.Ceny spadly na leb, 8 k i masz wygodne, ladne auto yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przemieszczając się po Europie widziałem naprawdę kilka przypadków na lawetach

> Szczytem była sytuacja w CRO kiedy na parking przy autostradzie zajechały dwie lawety...zgadnij po

> jakie pojazdy.

w ostatni weekend jechałem A4 Krk-Tarnów, w pierwszą stronę na awaryjnym stały 3 samochody, w tym 2 x Scenic po 2000r i klienci nie załatwiali potrzeb za barierkami wink.gif w drodze powrotnej stał 1 Scenic przed 2000r. Więc coś w tym jest, z tą awaryjnością Renault. Z kolei miałem znajomego na studiach, co miał właśnie Lagune II FL 2003r 1.8 LPG. Bardzo chwalił, silnik bardzo dobry pod LPG, miał nakulane ok 300kkm i jeszcze miał auto przeróbce z anglika wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli oba z polskiego salonu i przebieg ori to warto zobaczyc co czeka Cie na dzien dobry(jakis

> rozrzad, opony,tlumiki itp)

> Niby blachostki ale to juz moze pod 1500zl podejsc.

>

A w innym aucie tego nie ma?

Boszzze obudźcie się chcesz mieć auto to musisz mieć kapuchę na eksploatację jak nie masz to zostaje Ci PKP, PKM ok.gif

Rozrząd, oleje, filtry to standardowo się wymienia a nie wyklucza auto do zakupu bo trzeba wymienić...

Myślisz, że jak ktoś wymienił wszystko i dołożył do auta 2kzł to puści je w cenie ulepów? no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w ostatni weekend jechałem A4 Krk-Tarnów, w pierwszą stronę na awaryjnym stały 3 samochody, w tym 2

> x Scenic po 2000r i klienci nie załatwiali potrzeb za barierkami w drodze powrotnej stał 1

> Scenic przed 2000r. Więc coś w tym jest, z tą awaryjnością Renault. Z kolei miałem znajomego

> na studiach, co miał właśnie Lagune II FL 2003r 1.8 LPG. Bardzo chwalił, silnik bardzo dobry

> pod LPG, miał nakulane ok 300kkm i jeszcze miał auto przeróbce z anglika

FL było po 2005 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo póki co najlepsze benzyny ma Reno mają bloki żeliwne i lubią LPG i to każdy silnik bez wyjątku w

> diesla reno to jedynie 2.0 DCI bym wszedł ale i tak mnie odpycha

> Naprawdę myślę, że po LII chciałbym kupić LIII 2.0T 204KM

Problem w tym, że znajomkowi to nie silnik sprawiał problemy, a szeroko pojmowana elektryka. Sypało się wszystko, losowo bez sensu. Co ciekawe zaczęło się miesiąc po gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem w tym, że znajomkowi to nie silnik sprawiał problemy, a szeroko pojmowana elektryka. Sypało

> się wszystko, losowo bez sensu. Co ciekawe zaczęło się miesiąc po gwarancji.

Ech to już lipa no.gif ale może to dotykać każdej marki ale faktycznie reno w pierwszej odsłonie laguny za dużo miało wpadek i dlatego taka jak nie inna opinia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy szanowni eksperci, oraz użytkownicy i kącikowe mirki mogli by rzucić okiem na te linki?

> królowa 1

> Królowa 2

Podobno w autach wyprodukowanych po wrześniu 2003 znacząco poprawiła sie jakośc tak że z tego powodu wykluczyłbym starszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to auta ma trochę zasłużenie, ale mocno przesadzoną zła opinię.

ja miałem lagunę I 2.0 pb, potem kupiłem 3 latka z Holandii LII 1,9dci i mam go do dziś. i tak mi się lale podobały ze kupiłem jeszcze LIII 2,0 dci.

naprawdę wygodne, komfortowe auta.

w przypadku LII szukać benzyniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy szanowni eksperci, oraz użytkownicy i kącikowe mirki mogli by rzucić okiem na te linki?

> królowa 1

> Królowa 2

> Pojeździ to? Da się kupić przyzwoitą w cenie do 10 tys?

> Generalnie szukam czegoś małego dla kobity, ale wpadłem na pomysł że oddam jej moje lacetti, a

> sobie kupię jakiś wygodny tyłkowóz.

> jak myślicie - pożałuję czy nie?

> Warunki:

> Benzyna

> Przebiegi poniżej 15 tys rocznie

> Zużycie paliwa nieistotne

> Ma mnie wygodnie wozić do pracy (11km)

Mam Lagę II ph I ale z 2004 roku. Super auto, polecam. Co do tej granatowej to jak dobrze pamiętam ten srebrny pasek na kracie pomiędzy lampami miały tylko auta z rocznika 2001. Wejdź na laguna klub polska, tam jest forum i dokładny poradnik co które auto w danym roczniku i wersj wyposażeniu mieć powinno. Tak szczegółowo opisne, że handlarzyna musiałby być mega precyzyjny żeby po wypadku skleić lagunę z cześci na allegro i trafiłby idealnie pod rocznik i wyposażenie. Tam kierownice miały różne faktury, wloty powietrza inne, fele, fotele, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Lagę II ph I ale z 2004 roku. Super auto, polecam. Co do tej granatowej to jak dobrze pamiętam

> ten srebrny pasek na kracie pomiędzy lampami miały tylko auta z rocznika 2001.

rocznik 2002 i 2003 tez ma srebrna dolna listwe miedzy swiatlami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w innym aucie tego nie ma?

> Boszzze obudźcie się chcesz mieć auto to musisz mieć kapuchę na eksploatację jak nie masz to

> zostaje Ci PKP, PKM

> Rozrząd, oleje, filtry to standardowo się wymienia a nie wyklucza auto do zakupu bo trzeba

> wymienić...

> Myślisz, że jak ktoś wymienił wszystko i dołożył do auta 2kzł to puści je w cenie ulepów?

Czytasz ze zrozumieniem?

Mozna kupic auto po rozrzadzie i z paragonem/faktura za wymiane niedawno wiec takie wymienianie na sile to troche na wyrost, a to zawsze pareset zl w kieszeni

I niby dwa podobne auta, podobne ceny ale to niewiele tansze moze wykazywac brak kwitow jakichkolwiek i na dzien dobry 1000-2000- tl jak oponki dojda zapewne 16 lub 17"

Pomijam koszty eksploatacji codzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po co V6 dla 11km do pracy codzien?

A po co 2.0? Ile będzie palił 2.0? Pewnie około 10-11l, V6 pali 13.5-14l, a w razie co w trasie zupełnie inna jazda. Ewentualnie dopuściłbym 2.2 147KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ech to już lipa ale może to dotykać każdej marki ale faktycznie reno w pierwszej odsłonie laguny

> za dużo miało wpadek i dlatego taka jak nie inna opinia

Pewnie, drugi znajomek jest bardzo zadowolony i rozgląda się za kolejną laguną albo latitude.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

off top

> Szczytem była sytuacja w CRO kiedy na parking przy autostradzie zajechały dwie lawety...zgadnij po

> jakie pojazdy.

w ubieglym roku na lewetach w okolicy makarskiej widzialem 3 pojazdy na polskich blachach

2 passaty i subaru legacy oslabiony.gif

trustorybro oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem-po prostu zabawnie to wyglądało.

Mniej zabawnie dla Czecha z dziećmi z wysr..ą Laguną, który za bardzo nie miał kasy na holowanie.

Rozumiem, że są osoby zadowolone z R Laguny. ok.gif Ja natomiast nigdy nie kupił bym tego modelu Reno - właśnie z powodu awaryjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie wiem jak to jest, ale wszyscy moi znajomi którzy mieli L2 polecają ją, i mają same pozytywne

> wspomnienia

Ja miałem.

Polecam.

Silnik 1,8 benzyna; podobna optymalny do tego samochodu i w moim przypadku się sprawdziło.

Samochód bardzo wygodny, wygodniejszy niż obecne Volvo.

Plus - zadbane można wyrwać za małe pieniądze; ja sam miałem wieeeelki kłopot ze sprzedażą, a był w stanie bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.