Skocz do zawartości

Jazda o kropelce...


arad1994

Rekomendowane odpowiedzi

> A czy pali tyle czy tyle to co za róznica - przecież nagle nie zaczne jezdzic mniej/więcej.

> Ogólnie mam średnią 10,5 litra i to raczej stała wartość

ja tez jezdze ile potrzeba ale kupuje lub dostosowuje auto do tego by placic za paliwo jak najmniej.Teraz chcialem 6 cylindrowca wiec zalozylem LPG i jezdze taniej niz dieslem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z dzisiaj. Fabia II 1.4 16V, odległość 650 km, śr. prędkość 109 km/h, śr. spalanie 9/100 lpg. Sam odcinek A1, to spalanie ponad 10/100 lpg, ale średnia prawie 150. Dodam, że to auto przy normalnej (nie emeryckiej) jeździe w trasie spala 7/100 lpg. Jutro powtórka, i powinny być lepsze wyniki, bo więcej z górki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...czy coś takiego były tu kiedyś takie wątki to i ja się postanowiłem "pochwalić"

> Samochód to Fiat Grande Punto 1.9 mJTD 120KM 2005r

> Spalanie:

> Oraz dystans na jakim zostało uzyskane:

No ja niestety dystans dużo mniejszy ale auto dużo większe z 3 osobami pełnym zbiornikiem i trochę bagażu. Dodam że stilo MW waży ~1.5t silnik 1.9 Mjtd 140KM

IMG_20140803_225949.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie jest to może jazda o kropelce, ale w służbowym megane 3 kombi 1.5dci średnie spalanie z 60000km

> wychodzi 4,4l/100km. Wg mnie bardzo mało

to jedne z najoszczędniejszych dizli ok.gif w moim SCIII pokazało nawet tak

06201823351543098765.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ja niestety dystans dużo mniejszy ale auto dużo większe z 3 osobami pełnym zbiornikiem i trochę

> bagażu. Dodam że stilo MW waży ~1.5t silnik 1.9 Mjtd 140KM

O kurde icon_eek.gif ladny wynik ok.gif

Ja kiedyś w ramach zakładu z tatą zrobiłem Stilonem 1.9JTD 115KM 3.8l na odcinku 250km, ale 3 osoby w samochodzie (z tym, że 2 takie wieksze ~120kg zlosnik.gif ) + załodowany bagażnik i część kanapy po dach no i ruch spory bo do średniej wchodziła także jazda po Warszawie 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...czy coś takiego były tu kiedyś takie wątki to i ja się postanowiłem "pochwalić"

> Samochód to Fiat Grande Punto 1.9 mJTD 120KM 2005r

> Spalanie:

> Oraz dystans na jakim zostało uzyskane:

Nie ma co się tak znowu ekscytować wskazaniami tych wynalazków. Wyniki są przeważnie mocno przybliżone ze względu na metodę i warunki pomiaru. IMO tak na prawdę decydująca o rzeczywistym zużyciu paliwa jest wysokość rachunku płaconego na stacji benzynowej. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma co się tak znowu ekscytować wskazaniami tych wynalazków. Wyniki są przeważnie mocno

> przybliżone ze względu na metodę i warunki pomiaru.

No taka jest prawda że tak naprawdę auto spala więcej około 1-2 litry więcej niż wskazują te wynalazki. Ale to trzeba robić pomiary przy pełnym tankowaniu przed i po, i wtedy można sobie wyliczyć jak jest faktycznie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma co się tak znowu ekscytować wskazaniami tych wynalazków. Wyniki są przeważnie mocno

> przybliżone ze względu na metodę i warunki pomiaru. IMO tak na prawdę decydująca o

> rzeczywistym zużyciu paliwa jest wysokość rachunku płaconego na stacji benzynowej.

ok.gif

Teraz po powrocie nie tankowałem, ale w Stilo 1.9JTD jak komputer kiedyś pokazał 3.8 to i tak wyszło pod dystrybutorem.

Wiadomo, że spalanie mogło być trochę większe, ale mogło być i takie jak komputer policzył- tego nigdy się nie dowiemy, a ja wpisuję wynik do księgi rekordów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No taka jest prawda że tak naprawdę auto spala więcej około 1-2 litry więcej niż wskazują te

> wynalazki. Ale to trzeba robić pomiary przy pełnym tankowaniu przed i po, i wtedy można sobie

> wyliczyć jak jest faktycznie

No i trzeba dorzucić do tego jeszcze niewielkie straty na parowanie i ewentualne wycieki shocked.gif, czego nikomu nie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No taka jest prawda że tak naprawdę auto spala więcej około 1-2 litry więcej niż wskazują te

> wynalazki. Ale to trzeba robić pomiary przy pełnym tankowaniu przed i po, i wtedy można sobie

> wyliczyć jak jest faktycznie

Zawsze porównuję spalanie wskazane przez komputer do tego ile mi wachy do baku wejdzie i rozbieżności nie są tak duże jak piszesz. Może masz w samochodzie większe koła i Ci kilometrów nie dobija? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz po powrocie nie tankowałem, ale w Stilo 1.9JTD jak komputer kiedyś pokazał 3.8 to i tak

> wyszło pod dystrybutorem.

> Wiadomo, że spalanie mogło być trochę większe, ale mogło być i takie jak komputer policzył- tego

> nigdy się nie dowiemy, a ja wpisuję wynik do księgi rekordów

W stilo akurat dość dobrze pokazuje realne spalanie, jak widać na moim zdjęciu auto było zatankowane do pełna, (na 1 odbicie pistoletu), po skończonej trasie podjechałem na stację i zatankowałem do 1 odbicia, na dystrybutorze wyszło 3,62l, oczywiście pozostaje kwestia dystrybutorów że jeden może odbić pistolet wcześniej drugi później ale fakt faktem Stilo dużo nie zaniża wyników wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zjeżdżałeś w dół i miałeś 1,2/100?

> niezły rekord!

> jak się zjeżdża w dól hamując silnikiem, to jest 0,0/100

Tylko znajdź mi górę z której zjeżdża się przez 100km... smile.gif

Generalnie mogę rozpędzić się do 100 - zdjąć nogę z gazu i też mam spalanie 0/100 na odcinku hamowania silnikiem - tym dłużej jeżeli jest z góry ale 100km w ten sposób nigdy nie udało mi się ujechać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie raz się udało zejść do 7 litrów

> Ale to wyjątkowo, nie mam zamiaru jezdzic trybem emeryckim

> Także poniżej 10 litrów benzyny nie schodzi mi spalanie

mi raz poniżej 30 ... ale ... nie lubię się męczyć za kierownicą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.