Skocz do zawartości

Samochód dla córki - prośba o podpowiedzi


Fidel71

Rekomendowane odpowiedzi

> Kolego ale do czego mnie probujesz zachęcać? Do zmiany zawodu na mechanika samochodowego?

> Ja nie wiem jak inni wychowują dzieci ale jak czytam te niektóre posty to jestem przerażony.

> Dzieci rządzą. W tym przypadku portfelem rodzica

> A dodajmy, ze moja córka jest dorosła i tylko moja dobra wola powoduje,iz kupuje jej auto. Nie mam

> obowiązku. Ale do tej pory wydawało mi się, ze jestem dobrym ojcem skoro spełniać takie

> życzenia.

> Tutaj się okazuje, ze malo robię bo pewno powinienem jej podarować jakiegoś fajnego Suva.

Nic nie zrozumiałeś. Pilnuj więc tego portfela, żeby przypadkiem nie okazało się, że córka nim rządzi. Kiedyś ona pokaże Ci być może, jak to jest gdy rządzi się portfelem.

Nikt Ci nie każe kupować SUVa tylko POTRAKTOWAĆ WŁASNE (DOROSŁE!) DZIECKO JAK PARTNERA zamiast udowadniać mu, że się nie liczy.

Skąd wiesz, że nie będzie potrafiła wybrać lepiej od Ciebie? Może gdybyś czasem pozwalał jej wybierać to by się nauczyła jak to robić?

Wiesz - nie moje dziecko, nie mój problem. Powodzenia w życiu. Ale pogadaj może kiedyś z jakimś psychologiem, może Ci wytłumaczy o co chodzi w stosunkach rodzice-dzieci i że szczęście Twoje oraz Twojego dziecka to nie są opcje wykluczające się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pełna zgoda. Zgadzam się również że można całą operację przeprowadzić razem. Ale najważniejsza

> nauka może przyjść z faktu, że na tym świecie, a innego nie znam, kto ma kasę ten często ma

> tez rację i czasem trzeba zadowolić czymś innym niż się pragnie i mimo wszystko pozostać

> wdzięcznym bo ktoś podarował ci swój czas, trud i kasę żeby mimo wszystko zrobić ci

> przyjemność

Nauka z tego jest tylko taka, że kto ma kasę ten rządzi. A kto nie ma ten ma siedzieć cicho.

Uwierz mi, ona doskonale tę naukę przyswoi. Autor wątku kiedyś się zdziwi jak dobrze przyswoiła.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nauka z tego jest tylko taka, że kto ma kasę ten rządzi. A kto nie ma ten ma siedzieć cicho.

> Uwierz mi, ona doskonale tę naukę przyswoi. Autor wątku kiedyś się zdziwi jak dobrze przyswoiła.

Zahaczasz o śmieszność sugerując,ze jak będę stary to córka się na mnie wypnie dlatego,ze nie kupilem jej takiego auta jak chciała.

W takiej sytuacji wolalbym iść do domu starców,niż być pod opieka takiej córki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sugerujesz, że albo dziecko dostanie to co chce, albo tatuś jest zły?

Niekoniecznie.

Wystarczy dać dziecku możliwość decydowania a potem ponoszenia konsekwencji swoich decyzji.

Ja, jako ojciec, najpierw zapytalbym córkę, co jej się podoba. Liste modeli przygotowałbym razem z nią. Potem sprawdziłbym już sam, czy któryś z tych modeli jest wyjątkowo psujący się bądź po prostu duża wtopą. Takie bym eliminował, tłumacząc córce, jaki jest powód. I tak, droga eliminacji, wybrał ze 2-3 modele i dopiero wtedy zajął się szukaniem konkretnego egzemplarza.

I kupiłbym jej to, co się jej podoba, nawet gdyby mnie by się nie podobało.

Jestem po prostu przeciwnikiem podejścia, że skoro wyłożyłem kasę, to mam prawo decydować i że dziecko z tego powodu ma obowiązek być mi wdzięczne.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zahaczasz o śmieszność sugerując,ze jak będę stary to córka się na mnie wypnie dlatego,ze nie

> kupilem jej takiego auta jak chciała.

Nie wypnie się. Tylko dostaniesz to, czego ona będzie chciała. I nie z powodu auta.

Zakładam, że jeśli ktoś w tak głupiej sprawie jak auto nie jest w stanie zaufać wyborowi 20-letniego dziecka to niespecjalnie również wcześniej dawał dziecku swobodę wyboru.

Zresztą traktujesz 20-latkę jak dziecko! A to już nie jest dziecko, tylko Ty tego nie chcesz przyjąć do wiadomości.

> W takiej sytuacji wolalbym iść do domu starców,niż być pod opieka takiej córki .

To TWOJA córka, nie TAKA córka. Będzie taką córką jak ją wychowałeś. Dając przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niekoniecznie.

> Wystarczy dać dziecku możliwość decydowania a potem ponoszenia konsekwencji swoich decyzji.

> Ja, jako ojciec, najpierw zapytalbym córkę, co jej się podoba. Liste modeli przygotowałbym razem z

> nią. Potem sprawdziłbym już sam, czy któryś z tych modeli jest wyjątkowo psujący się bądź po

> prostu duża wtopą. Takie bym eliminował, tłumacząc córce, jaki jest powód. I tak, droga

> eliminacji, wybrał ze 2-3 modele i dopiero wtedy zajął się szukaniem konkretnego egzemplarza.

> I kupiłbym jej to, co się jej podoba, nawet gdyby mnie by się nie podobało.

> Jestem po prostu przeciwnikiem podejścia, że skoro wyłożyłem kasę, to mam prawo decydować i że

> dziecko z tego powodu ma obowiązek być mi wdzięczne.

> Pozdro

> Bartek

Moja lista będzie liczyła około 7 modeli. To juz będzie po analizie od strony kosztowej, eksploatacji i bezpieczeństwa.

Co wybierze to jej. To jest źle z mojej strony?

Ja jej nie proponuje wyboru między Loganem, a Thalia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niekoniecznie.

> Wystarczy dać dziecku możliwość decydowania a potem ponoszenia konsekwencji swoich decyzji.

> Ja, jako ojciec, najpierw zapytalbym córkę, co jej się podoba. Liste modeli przygotowałbym razem z

> nią. Potem sprawdziłbym już sam, czy któryś z tych modeli jest wyjątkowo psujący się bądź po

> prostu duża wtopą. Takie bym eliminował, tłumacząc córce, jaki jest powód. I tak, droga

> eliminacji, wybrał ze 2-3 modele i dopiero wtedy zajął się szukaniem konkretnego egzemplarza.

> I kupiłbym jej to, co się jej podoba, nawet gdyby mnie by się nie podobało.

> Jestem po prostu przeciwnikiem podejścia, że skoro wyłożyłem kasę, to mam prawo decydować i że

> dziecko z tego powodu ma obowiązek być mi wdzięczne.

> Pozdro

> Bartek

No i pokaż mi dziecko, które będzie szanować i dbać o samochód, którego nie chciało.

rotfl.gif

Zresztą jak znam życie to i tak na każdym kroku ojciec będzie czuwał i upominał co robi w stosunku do tego (jego) auta źle.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja lista będzie liczyła około 7 modeli. To juz będzie po analizie od strony kosztowej, eksploatacji i bezpieczeństwa.

Ale to nadal będzie Twoja lista. A jaka jest JEJ lista? Nadal nie napisałeś? A dopuszczasz w ogóle, że ona stworzy swoją listę kandydatów?

> Co wybierze to jej. To jest źle z mojej strony?

Nic nie zrozumiałeś.

> Ja jej nie proponuje wyboru między Loganem, a Thalia.

.... tylko między Corollą a Almerą. Jaka to różnica? hehe.gif

Każdy z modeli z Twojej listy to samochód dla działkowca.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja lista będzie liczyła około 7 modeli. To juz będzie po analizie od strony kosztowej,

> eksploatacji i bezpieczeństwa.

> Co wybierze to jej. To jest źle z mojej strony?

> Ja jej nie proponuje wyboru między Loganem, a Thalia.

Ależ proponujesz. Nie możesz wziąć jej listy i tego analizować? Co Ci się stanie jak zacznisz od niej, nie od siebie?

Naprawdę uważasz ją za tak głupią lub niesamodzielną, że nie będzie potrafiła do tego podejść w sposób rozsądny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to nadal będzie Twoja lista. A jaka jest JEJ lista? Nadal nie napisałeś? A dopuszczasz w ogóle,

> że ona stworzy swoją listę kandydatów?

> Nic nie zrozumiałeś.

> .... tylko między Corollą a Almerą. Jaka to różnica?

> Każdy z modeli z Twojej listy to samochód dla działkowca.

> Pozdro

> Bartek

Choćby jej proponował wybór między Bentleyem a Astonem, to dalej będzie JEGO lista. Nic a nic nie zrozumiał.

facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja lista będzie liczyła około 7 modeli. To juz będzie po analizie od strony kosztowej,

> eksploatacji i bezpieczeństwa.

> Co wybierze to jej. To jest źle z mojej strony?

> Ja jej nie proponuje wyboru między Loganem, a Thalia.

To dopisz 307 będzie przynajmniej z tej samej stajni albo 207 może ten styl będzie jej się podobal skoro widzi jej się 206cc smile.gif

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Egzemplarze z początku produkcji, z tego co pamiętam, miały problemy z poborem oleju, warto

> sprawdzić które.

Pierwsze wersje silnika z VVTi.

Lepsze były pod tym względem 4A-FE i 4E-FE, ale występowały najdalej do wersji E11 przed FL.

Bardzo fajne niezawodne autka, w których trzeba uważać na korozję. Bo jak wejdzie, to tanio już nie będzie.

Cała reszta w Corolli E10-E11 jest niedroga w naprawach.

PS. Na giełdzie jest teraz bardzo fajna Corolla E11. Spory pieniądz, jak za ten rocznik, ale za to bdb wyposażona. I ponoć dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Astrę G (...)

> większość (ale niepolskich) ma

> elektryczne szyby, lusterka i manualną klimę

Co chcesz przez to powiedzieć? :total_szok:

Że te "polskie" mialy szyby na korbe, brak klimy i reczne lusterka?

Szczerze to nie spotkalem takiej biedy w poznej Astrze G, takze te polskie z salonu jakie znam maja klime, el szyby przednie i lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ależ proponujesz. Nie możesz wziąć jej listy i tego analizować? Co Ci się stanie jak zacznisz od

> niej, nie od siebie?

> Naprawdę uważasz ją za tak głupią lub niesamodzielną, że nie będzie potrafiła do tego podejść w

> sposób rozsądny?

Widze, ze moja corke znasz lepiej, niz ja sam dlatego juz oddam Ci racje i na tym zakonczmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na ten moment mam na liście dla córki następujące auta:

> -corolla e12 1.4 vvti 97KM wersja nadwoziowa do wyboru

> - Mégane 2 1.6 16v wersja nadwoziowa j.w.

> - Nissan Almera 1.5 nadwozie do wyboru

> - Fiat Bravo 1.4

> Dokiptuje do listy jeszcze z 2,3 modele

Może jeszcze Ford Fusion 1,4 lub Opel Meriva 1,4 lub 1,6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na ten moment mam na liście dla córki następujące auta:

> -corolla e12 1.4 vvti 97KM wersja nadwoziowa do wyboru

Jeśli prowadzi się tak samo jak jej następca czyli Auris to w żadnym wypadku nie kupuj. To auto dla emeryta, prowadzi się jak wóz drabiniasty, ma rozwiązania z ubiegłej epoki. Niech tym jeżdżą sobie emeryci.

> - Mégane 2 1.6 16v wersja nadwoziowa j.w.

Dziewczyny lubią Meganki, jeśli nie odrzuci jej dziwny tył HB to będzie dobry wybór. Dużo poduszek (przednie, boczne, kurtyny) - małolata będzie w miarę bezpieczna.

> - Nissan Almera 1.5 nadwozie do wyboru

Samochód dla dziadka grinser006.gif

> - Fiat Bravo 1.4

Technicznie nie mam pojęcia ale dla młodej dziewczyny - bardzo fajny z wyglądu.

Dorzuciłbym peugeota 308 i szukał któregoś z tych aut w komisach przy salonach oraz z ogłoszeń prywatnych.

Widziałem że sporo osób namawia na cabrio - IMHO bardzo rozsądne z Twojej strony że szukasz normalnego auta dla córki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nauka z tego jest tylko taka, że kto ma kasę ten rządzi. A kto nie ma ten ma siedzieć cicho.

pitolisz pierdoły i tyle.

To chyba Tobie sie za dobrze powodzi i kupowałbyś nie wiadomo co swoim dzieciom. a autor wątku ma raczej ograniczony budżet, więc stąd takie pomysły. na miejscu jego córki byłbym szczęśliwy, ze wogóle mi coś kupuje, bo ja od ojca nawet roweru nie dostałem, a do szkoły jezdziłem tramwajem. więc nie oceniaj innych swoim portfelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja lista będzie liczyła około 7 modeli.

To teraz sobie wyobraz, ze to Ty masz 20 lat i chcesz sie ozenic z piekna wybranka.

Ojciec Ci mowi, ze sie nie zgadza, bo piekna bedzie sporo kosztowala i masz sobie wybrac zone sposrod pieciu zdrowych i krzepkich Niemek, Japonki i Koreanki. Tylko wtedy da Ci na wesele. zlosnik.gif

A powaznie. Zapytaj czy sie latorosli podoba AR MiTo. Bezpieczenstwo wieksze niz w starszym kompakcie-7 poduszek, ESP w standardzie.

2008, 2009 znajdziesz w tej cenie z benzynowym 1.4.

Na olx jest krajowy diesel 1.3 za 22kpln. 2 utargujesz, reszta sie zwroci w paliwie. 5l/100km.

Dobre, ladne, bezpieczne i niezle prowadzace sie auto. Kilkuletnie za smieszna cene do swoich mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To teraz sobie wyobraz, ze to Ty masz 20 lat i chcesz sie ozenic z piekna wybranka.

> Ojciec Ci mowi, ze sie nie zgadza, bo piekna bedzie sporo kosztowala i masz sobie wybrac zone

> sposrod pieciu zdrowych i krzepkich Niemek, Japonki i Koreanki. Tylko wtedy da Ci na wesele.

> A powaznie. Zapytaj czy sie latorosli podoba AR MiTo. Bezpieczenstwo wieksze niz w starszym

> kompakcie-7 poduszek, ESP w standardzie.

> 2008, 2009 znajdziesz w tej cenie z benzynowym 1.4.

> Na olx jest krajowy diesel 1.3 za 22kpln. 2 utargujesz, reszta sie zwroci w paliwie. 5l/100km.

> Dobre, ladne, bezpieczne i niezle prowadzace sie auto. Kilkuletnie za smieszna cene do swoich

> mozliwosci.

Napisalem wyraznie, ze 17 to jest max kwota zakupu. Zostawiam sobie bufor na pakiet startowy, rejestracje, PZU.

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie 5 tys nie wyskakuje nagle jak królik z kapelusza.... wink.gif

A co do porównania kupna samochodu do wybranki to żeś poszedł całą szerokością ścieżki myślowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na poważnie wrzuciłbym jeszcze Ibizę 6L. Auto może się podobać (szczególnie 3d) - często widuję w

> nim młode dziewczyny - a technicznie jest to Polo/Fabia.

> Kupić z 1,9 TDi ATD i zapomnieć o serwisie.

Napisałem wyraźnie, że benzyna i tylko benzyna. Na przebiegi mojej córki i to jeszcze po mieście to diesel odpada.

Poza tym trafić w tym przedziale cenowym biezajechanego diesla jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Tak się zastanawiam, tydzieeń dwa temu pozbywałeś się pewniaka własnego golfa którego miałeś od nowości , nie warto było córce zostawić? Wiem, pamiętam nie miał klimy ale to podobno nie dyskwalifikuje dobrego auta. Córka nie chciała go?

nie chciała bo albo nie był taką perełką albo był nudnym dupowozem jak wszystkie które tu proponujesz. nic Ci to nie dało do myślenia ?

pozdrawiam

cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, pamiętam nie miał klimy ale to podobno nie dyskwalifikuje dobrego auta.

To jak się sprzedaje auto bez klimy.

Jak się kupuje, to:

"- z wyposażenia jedyne kryterium to klima, reszta nie gra roli"

Taka teoria względności. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

> był nudnym dupowozem

W dodatku bez klimy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na przebiegi mojej córki i to jeszcze po mieście to diesel odpada.

Czym się różni prosty diesel na pompowtryskiwaczach od benzyny ?

Może tym, że nie będzie trzeba wymieniać kabli i świec zapłonowych, a przejedzie milion km

> Poza tym trafić w tym przedziale cenowym biezajechanego diesla jest niemożliwe.

W nieco niższym przedziale sprzedałem bratu mojej dziewczyny taką ibizę z przebiegiem 135 kkm. Bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisalem wyraznie, ze 17 to jest max kwota zakupu. Zostawiam sobie bufor na pakiet startowy,

> rejestracje, PZU.

> Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie 5 tys nie wyskakuje nagle jak królik z kapelusza....

> A co do porównania kupna samochodu do wybranki to żeś poszedł całą szerokością ścieżki myślowej.

Dziękuję. wink.gif

Wbrew Twojemu przekonaniu jak widzę, porównanie jest dobre.

Czasem tylko nam się wydaje, źe wiemy co jest dla dzieci lepsze.

Odnośnie ceny-dołożenie 2, 3 tysięcy po dozbieraniu w przypadku auta, które Ci poleciłem jest lepszym rozwiązaniem, niż kupowanie kilka lat starszego. Mam nadzieję, że rozumiesz dlaczego.

Ja tylko wspomnę o jednej kwestii-bezpieczeństwa, bo widzę, że jest to dla Ciebie jeden z priorytetów podobnie jak dla mnie.

Resztę Ci koledzy widzę wyłoźyli. zlosnik.gif

Dokładając max 20% założonego budżetu pod przykrywką bezpieczeństwa i młodego w miarę auta, które popsuje się później, niź wcześniej możesz sprawić córce dużą radość.

Twój rzecz jasna wybór wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisałem wyraźnie, że benzyna i tylko benzyna. Na przebiegi mojej córki i to jeszcze po mieście to

> diesel odpada.

> Poza tym trafić w tym przedziale cenowym biezajechanego diesla jest niemożliwe.

Jest moźliwe,tylko Ty szukasz po przekonaniach z forum nt najbardziej popularnych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym się różni prosty diesel na pompowtryskiwaczach od benzyny ?

> Może tym, że nie będzie trzeba wymieniać kabli i świec zapłonowych, a przejedzie milion km

Bez napraw? Nie przejedzie. Turbina, pompowtryskiwacze, świece. dojdą problemu z akumulatorem, paliwem. W benzynie będzie trzeba wymienić świece (może co 100kkm), a przewody niekoniecznie. O hałasie tego silnika to nawet nie wspomnę.

> W nieco niższym przedziale sprzedałem bratu mojej dziewczyny taką ibizę z przebiegiem 135 kkm.

> Bardzo zadowolony.

Kolega sprzedał podobnego Leona - też był zadowolony, że sprzedał hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witaj

> Tak się zastanawiam, tydzieeń dwa temu pozbywałeś się pewniaka własnego golfa którego miałeś od

> nowości , nie warto było córce zostawić? Wiem, pamiętam nie miał klimy ale to podobno nie

> dyskwalifikuje dobrego auta. Córka nie chciała go?

> nie chciała bo albo nie był taką perełką albo był nudnym dupowozem jak wszystkie które tu

> proponujesz. nic Ci to nie dało do myślenia ?

> pozdrawiam

W Golfie nie bylo klimatyzacji to po pierwsze. Po drugie Golf siedzial w naszej rodzinie przez 10 lat i wybacz ale zwyczajnie każdy z czlonkow rodziny mial go dosc.

Ale chylę czoła za dociekliwość i pamięć. Ja niestety w życiu bym nie pamiętsl co ktoś napisał na forum ponad miesiąc temu, bo zwyczajnie mam w zyciu większe problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale chylę czoła za dociekliwość i pamięć. Ja niestety w życiu bym nie pamiętsl co ktoś napisał na

> forum ponad miesiąc temu, bo zwyczajnie mam w zyciu większe problemy.

Dziękuje

Mam po prostu dobrą pamięć ale to chyba ze względu na młody wiek.

A co do aut... Kupiliśmy dla żony z rozsądku nudnego forda i albo będę musial nim jeździć sam albo go sprzedać po zimie wiec zapytaj córkę co jej się podoba.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego twarde? Przecież jest hydraulika. Jeżdżąc AG nie czułem aby ciężko pracowało.

Jeździłem belgijską AG z polskiego salonu i miała dobrze pracujące sprzęgło (przebieg ok. 120tysi) i

co najważniejsze nie była bieda wersją jak tu niektórzy piszą, a miała nawet ładny metaliczny niebieski lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na pierwszy post (ale cały wątek przebrnąłem grinser006.gif).

Sam zawsze miałem nudne samochody, bo zawsze racjonalizm wygrywał z sercem. Tak było, gdy auto kupowali mi rodzice, tak było gdy auta kupowałem sam.

Serce zawsze tęskni za jakimś samochodem ze smaczkiem, ale ...

ze świecą szukać takich aut w kwocie 17 tyś zł, spełniajacych pozostałe kryteria Fidela. Dużo łatwiej będzie kupić dupowóz.

Trzeba to tylko wytłumaczyć córce czyli poświęcić trochę czasu na oglądanie zarówno P206CC, Megane CC, New Beatle, Astra Bertone, MiTo i co tam jeszce w cenie się znajdzie....

Później zwykłe kompakty: Corolla, Civic, Leon, Astra, Golf, Megane. Pokazać wady pierwszych i zalety drugich zlosnik.gif.

Jeżeli trafiłbym na coś godnego uwagi w pierwszej grupie to po przespaniu się z problemem byłbym skłonny przystać na takie rozwiązanie. Myślę, że nie ma co obawiać się zacięcia się dachu. Reszta części ma w większości odpowiedniki w dupowozach. Przy Twoich kryteriach IMHO niemożliwe znaleźć auto z I grupy, bo ile tych samochodów sprzedało się w Polsce, ma teraz mały przebieg i akurat są oferowane na sprzedaż???

Sprawdziłem z ciekawości na Allegro Megane CC - nie ma takich.

Innymi słowy: córeczko chętnie kupiłbym Ci Porsche, ale za tyle kasy to same szroty, sama widziałaś, może wybierzemy dupowoza a za kilka lat .....

Brzmi inaczej niż: "Pan płaci, pan wybiera".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.