Skocz do zawartości

światło cofania


Hagi84

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ostatnio wyjeżdżał ode mnie z bramy. Na ulicy ciemno, moja brama jest pomalowana na czarno. W jego Fiacie Brawo jest tylko jedno światło cofania. Najgorsze jest to, ze jest ono zamontowane przy samej ziemi, prze co kompletnie nic nie oświetla. Kolega się trochę namęczył zanim wyjechał. Widzę coraz więcej samochodów z takim układem świateł cofania. Czy to księgowi znowu mają wpływ na komfort w samochodzie?

ja w mojej Megane II mam 2 lampki cofania, które rewelacyjnie oświetlają wszystko co jest z tyłu.

ile Wy macie i czy Wam przeszkadza jedno światło cofania w waszych autach?

Pozdrawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega ostatnio wyjeżdżał ode mnie z bramy. Na ulicy ciemno, moja brama jest pomalowana na czarno.

> W jego Fiacie Brawo jest tylko jedno światło cofania. Najgorsze jest to, ze jest ono

> zamontowane przy samej ziemi, prze co kompletnie nic nie oświetla. Kolega się trochę namęczył

> zanim wyjechał. Widzę coraz więcej samochodów z takim układem świateł cofania. Czy to księgowi

> znowu mają wpływ na komfort w samochodzie?

> ja w mojej Megane II mam 2 lampki cofania, które rewelacyjnie oświetlają wszystko co jest z tyłu.

> ile Wy macie i czy Wam przeszkadza jedno światło cofania w waszych autach?

> Pozdrawiam

Zupełnie nie przeszkadza. Trochę trudno mi sobie wyobrazić, że ta lampa nic nie dawała. Może sobie przyczernił lampy? ale to też nie powinno mieć wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega ostatnio wyjeżdżał ode mnie z bramy. Na ulicy ciemno, moja brama jest pomalowana na czarno.

> W jego Fiacie Brawo jest tylko jedno światło cofania. Najgorsze jest to, ze jest ono

> zamontowane przy samej ziemi, prze co kompletnie nic nie oświetla. Kolega się trochę namęczył

> zanim wyjechał. Widzę coraz więcej samochodów z takim układem świateł cofania. Czy to księgowi

> znowu mają wpływ na komfort w samochodzie?

> ja w mojej Megane II mam 2 lampki cofania, które rewelacyjnie oświetlają wszystko co jest z tyłu.

> ile Wy macie i czy Wam przeszkadza jedno światło cofania w waszych autach?

> Pozdrawiam

może pora żarówkę z 10W wymienić na 21W hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam 2 lampy cofania, umieszczone wysoko, ale i tak niewiele dają jak ma się czarne szyby.

może to u mnie kwestia przyzwyczajenia z ciężarówki, ale oglądacie się do tylu przez ramię? Ja to wszędzie tylko na lusterka cofam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może to u mnie kwestia przyzwyczajenia z ciężarówki, ale oglądacie się do tylu przez ramię? Ja to

> wszędzie tylko na lusterka cofam

i co z tego że wielkie lusterka mamy i dodatkowo przez prawe ramię się oglądamy?

słup schował mi się za prawy tylny słupek i gdyby nie:

- hmm, zaraz zaraz, gdzieś tu był SŁUP!!!

zatrzymałem się prawym tylnym narożnikiem 3cm od niego spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duże znaczenie ma otoczenie. Jeśli gdzieś jest inne źródło światła to we wstecznym ciężko cokolwiek zobaczyć. Ja jak cofam po działce to "normalne" światła wyłączam.

A najlepiej (jeśli chodzi o widzenie od światła wstecznego) cofało mi się Seicentem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może to u mnie kwestia przyzwyczajenia z ciężarówki, ale oglądacie się do tylu przez ramię? Ja to

> wszędzie tylko na lusterka cofam

Ja też tylko na bocznych lusterkach, może to kwestia tego, że tato mnie tak uczył, bo miał takie przyzwyczajenie z ciężarówki zlosnik.gif

Kiedyś spróbowałem się odwrócić przy cofaniu, ale to mniej wygodne i w lusterkach więcej widać, także moim zdaniem to jedyna słuszna metoda ok.gif i w zimie nie trzeba skrobać tylnej szyby zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i co z tego że wielkie lusterka mamy i dodatkowo przez prawe ramię się oglądamy?

> słup schował mi się za prawy tylny słupek i gdyby nie:

> - hmm, zaraz zaraz, gdzieś tu był SŁUP!!!

> zatrzymałem się prawym tylnym narożnikiem 3cm od niego

Ja zanim zaczynam cofać to idę kuknac do tylu. Obojętnie czy jade autem 3metrowym czy 17 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zanim zaczynam cofać to idę kuknac do tylu. Obojętnie czy jade autem 3metrowym czy 17

ja też tak robię, i tak też zrobiłem dla tego w czasie cofania przypomniałem sobie o słupie a go nie widzę biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może to u mnie kwestia przyzwyczajenia z ciężarówki, ale oglądacie się do tylu przez ramię? Ja to

> wszędzie tylko na lusterka cofam

Też cofam na lusterka boczne. Środkowego prawie nie używam. Za dużo przejeździłem mini dostawczakiem (fiorino). oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ostatnio wyjeżdżał ode mnie z bramy. Na ulicy ciemno, moja brama jest pomalowana na czarno. W jego Fiacie Brawo jest tylko jedno światło cofania. Najgorsze jest to, ze jest ono zamontowane przy samej ziemi, prze co kompletnie nic nie oświetla. Kolega się trochę namęczył zanim wyjechał. Widzę coraz więcej samochodów z takim układem świateł cofania. Czy to księgowi znowu mają wpływ na komfort w samochodzie?

ja w mojej Megane II mam 2 lampki cofania, które rewelacyjnie oświetlają wszystko co jest z tyłu.

ile Wy macie i czy Wam przeszkadza jedno światło cofania w waszych autach?

Pozdrawiam 20.GIF

Jak sądzę mówimy o nowym Bravo? Jak długo kolega ma to auto, że jeszcze się nie nauczył, że Bravo wjeżdża się na miejsce parkingowe/do garażu/w bramę tyłem, a wyjeżdża przodem? W tym samochodzie widoczność przez tylną szybę sprowadza się do obserwowania w lusterku środkowym kto za nami jedzie, a widoczność po ukosie do tyłu nie istnieje - wyjazd z ukośnego miejsca parkingowego tyłem na ulicę oznacza wyjazd kompletnie na ślepo. W połączeniu z obłą karoserią i ciemnościami powoduje to problemy.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie przeszkadza. Trochę trudno mi sobie wyobrazić, że ta lampa nic nie dawała. Może sobie przyczernił lampy? ale to też nie powinno mieć wpływu.

 

taka lampa guzik daje.

tez tak mam i kombinuję, jak to zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żeby nikt się nie oglądał, bo to niebezpieczne.

Tylko w lusterkach wszystko widać ok.gif

 

W ten sposób kiedyś przydzwoniłem centralnie hakiem z tyłu w metalową latarnię. Całe szczęście że nie mocniej bo by mi klosz spadł na samochód ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie lampy cofania w głównych kloszach. W ogóle niesymetryczne oświetlenie gryzie się z moim zmysłem estetyki, i pojedyncze przeciwmgielne lub cofania są szpetne. :D

ot to, w Uno miaem fabrycznie dwa wsteczne i dwa przeciwmgielne.

W megance pierwszy tuning to uruchomienie prawego tylnego przeciwmgielnego.

Do binladena szukam prawej lampy z anglika w rozsdnej cenie i bd mia dwa przeciwmgielne.

wiatla cofania zrobi sobie na lampach LED montowanych do listwy haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzę mówimy o nowym Bravo? Jak długo kolega ma to auto, że jeszcze się nie nauczył, że Bravo wjeżdża się na miejsce parkingowe/do garażu/w bramę tyłem, a wyjeżdża przodem? W tym samochodzie widoczność przez tylną szybę sprowadza się do obserwowania w lusterku środkowym kto za nami jedzie, a widoczność po ukosie do tyłu nie istnieje - wyjazd z ukośnego miejsca parkingowego tyłem na ulicę oznacza wyjazd kompletnie na ślepo. W połączeniu z obłą karoserią i ciemnościami powoduje to problemy.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Oczywiście, że mówimy o nowym Bravo. Kolega ma doświadczenie i jeżdżenie na wstecznym nigdy nie sprawiało mu problemów.

Nowy Scenic też ma jedno światło cofania pomimo dość sporych rozmiarów lamp  :mlot: .

Każda technika ma swoje plusy i minusy. Wszystko zależy od sytuacji. Jeżeli mam wjechać gdzieś na centymetry, to wybieram lusterka. Jednak to ma minus, bo zawęża pole widzenia do 0,5m na boki. Szersze pole widzenia mam przez tylną i boczne szyby bo jestem wysoki. Wykorzystuje to jeżeli mam przejechać jakieś 50-100 m na wstecznym np. po parkingu gdzie łażą ludzie. Dzięki temu mogę rozwijać większe prędkości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mówimy o nowym Bravo. Kolega ma doświadczenie i jeżdżenie na wstecznym nigdy nie sprawiało mu problemów.

Nowy Scenic też ma jedno światło cofania pomimo dość sporych rozmiarów lamp :mlot: .

Każda technika ma swoje plusy i minusy. Wszystko zależy od sytuacji. Jeżeli mam wjechać gdzieś na centymetry, to wybieram lusterka. Jednak to ma minus, bo zawęża pole widzenia do 0,5m na boki. Szersze pole widzenia mam przez tylną i boczne szyby bo jestem wysoki. Wykorzystuje to jeżeli mam przejechać jakieś 50-100 m na wstecznym np. po parkingu gdzie łażą ludzie. Dzięki temu mogę rozwijać większe prędkości.

Doświadczenie za kółkiem nic mu nie pomoże jeśli do tyłu nie widać nic. Pytałem jak długo jeździ Bravo, bo ja już pierwszego dnia po zakupie stwierdziłem, że w tym aucie w gre wchodzi tylko cofanie na lusterka, bo przez tylną szybę nie widać nic. A Scenic to przy Bravo "akwarium" z rewelacyjną widocznością do tyłu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jeździ tym autem od około roku. Po zakupie sam stwierdził, że tylna szyba jest symboliczna, ale za to są spore lusterka. Wyjeżdżając tyłem w lewo siatło cofania nic nie daje. W nowym sceniku jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.