Skocz do zawartości

Auta palą wiecej niż deklaruje producent...


delco

Rekomendowane odpowiedzi

... no Unia Europejska sie obudziła...

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18384438,unia-bierze-sie-do-diesli-beda-ostrzejsze-normy-emisji.html?biznes=lublin#BoxBizImg

leże i kwiczę..

Zastanawiam sie czy urzędnicy w Brukseli sa aż tak oderwani od rzeczywistości? ew mają samochody z kierowcą i nie tankują? Bo chyba każdy wie ze nie da sie od wielu lat spalic tyle ile pisze producent...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no Unia Europejska sie obudziła...

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18384438,unia-bierze-sie-do-diesli-beda-ostrzejsze-normy-emisji.html?biznes=lublin#BoxBizImg

leże i kwiczę..

Zastanawiam sie czy urzędnicy w Brukseli sa aż tak oderwani od rzeczywistości? ew mają samochody z kierowcą i nie tankują? Bo chyba każdy wie ze nie da sie od wielu lat spalic tyle ile pisze producent...

 

Da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc 70 km/h poza miastem to pali mi nawet mniej.. przyznaje nie napisalem precyzyjnie - chodziło mi przede wszystkim o jazdę miejską...

Przecież nie ma 2 identycznych miast i kierowcow.

W miescie to juz lepiej byloby podawac spalanie przy sr predkosci a nie na 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to! Z czystym sumieniem, o 2L dieslu mogę napisać... przy 22-24km/h średniej pali 8-8,5L, przy 30km/h pali 7,2-7,5. Żeby uzyskać katalogowe 6,9L/100km w mieście, średnią musiałbym mieć na poziomie 36-38km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc 70 km/h poza miastem to pali mi nawet mniej.. przyznaje nie napisalem precyzyjnie - chodziło mi przede wszystkim o jazdę miejską...

 

W moim 5 tysięcznym mieście się da nawet mniej niż katalogowo  :)

 

I teraz mi wytłumacz kto ma rację i jak to ujednolicić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że prawdopodobnie masz starszy samochód, bo im nowszy tym większe są rozbieżności.

 

Naiwnoscia jest zakladac, ze spalanie w miescie da sie wyrazic jedna liczba :D

Tym samym autem jestem w stanie uzyskac wynik rozniacy sie o dobre kilkadziesiat % w zaleznosci od pory roku, warunkow i mojego humoru.

Ciezko, zeby to sie mialo w 100% pokryc z szacunkami producenta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no Unia Europejska sie obudziła...

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18384438,unia-bierze-sie-do-diesli-beda-ostrzejsze-normy-emisji.html?biznes=lublin#BoxBizImg

leże i kwiczę..

Zastanawiam sie czy urzędnicy w Brukseli sa aż tak oderwani od rzeczywistości? ew mają samochody z kierowcą i nie tankują? Bo chyba każdy wie ze nie da sie od wielu lat spalic tyle ile pisze producent...

Da się nawet znacznie mniej.

Najprawdopodobniej wysłane z podrzędnego lokalu w którym gromadzą się pijacy i prostytutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że prawdopodobnie masz starszy samochód, bo im nowszy tym większe są rozbieżności.

Mądrego warto posłuchać :ok:

Najprawdopodobniej wysłane z podrzędnego lokalu w którym gromadzą się pijacy i prostytutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starszymi autami robi się bez żadnego ekodrivingu wyniki poniżej deklarowanych w katalogach. Kiedyś nie ściemniali tak samo jak robili porządniejsze auta a nie jednorazówki na okres gwarancji plus 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc 70 km/h poza miastem to pali mi nawet mniej.. przyznaje nie napisalem precyzyjnie - chodziło mi przede wszystkim o jazdę miejską...

 

Ja staram się każde auto które dłużej posiadam przetestować na trasie i porównać z danymi fabrycznymi. Jazda ze stała prędkością 90km/h gdzie tylko się da. Określam to jako spalanie minimalne w trasie. Dla kilku aut które testowałem w ten sposób wyglądało to następująco:

 

silnik/ rok produkcji / skrzynia / przebieg / dane fabryczne / rzeczywiste / różnica %

 

diesel     / 1988 / manual /  220kkm / 5.4 / 5.2 / - 4% !!!

diesel     / 1991 / automat / 200kkm / 6.7 / 7.2 / +7.5%

benzyna / 2003 / manual /    85kkm / 5.4 / 6.2 / +15%

diesel     / 2006 / manual /    10kkm / 4.5 / 5.2 / +15.5%

hybryda / 2007 / automat / 180kkm / 4.2 / 4.0 / - 5% !!!

 

Jak widać najlepszy wynik dało się uzyskać w aucie najstarszym oraz najnowszym. Oba miały spory przebieg, ale w 100% pewny a oba silniki były nadal w idealnym stanie. Najgorszy wynik to prawie nowe BMW (może kwestia dotarcia?) a drugi najgorszy wynik jest dla mnie zupełną zagadką bo to była Honda od nowości w rodzinie w idealnym stanie. Robiłem co tylko mogłem jeśli chodzi o serwis, materiały, dodatki i paliwo, ale nie dało się niżej zejść ze spalaniem testując w taki sam sposób na tej samej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Naiwnoscia jest zakladac, ze spalanie w miescie da sie wyrazic jedna liczba

Może i tak tylko dlaczego w tych miastach - bardzo róznych... ALe tam gdzie tankowałem dwa razy spalanie w mojej lagunie mieści się w przedziale 12-13 litrów na 100 km? Bo IMO taki zakres to w zasadzie takie samo spalanie...

Miasta to : Lublin, Kraków. Warszawa, Wrocław. Norymberga i Lipsk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no Unia Europejska sie obudziła...

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18384438,unia-bierze-sie-do-diesli-beda-ostrzejsze-normy-emisji.html?biznes=lublin#BoxBizImg

leże i kwiczę..

Zastanawiam sie czy urzędnicy w Brukseli sa aż tak oderwani od rzeczywistości? ew mają samochody z kierowcą i nie tankują? Bo chyba każdy wie ze nie da sie od wielu lat spalic tyle ile pisze producent...

Ford wszystkim jezdzacym CMaxami hybrydowymi wyplacil po deie rekompensaty. Dla tych, co jezdza w leasingu bylo to o ile pamietam lacznie ponad $600. Obnizyli z 47 MPG na 40 MPG. Po dwoch latach jazdy licznik pokazuje, ze Ford robi 39.8 mil z galona, czyli sie zgadza. Najmniej pali przy ok. 70 stopniach Fahrenheita - wtedy morma jest 42-43 mile z galona. Teraz przy 80-100 stopni wychodzi ok. 40 mil z galona. Przepraszam, ze nie przeliczylem, ale w l/100 km roznice sa mniej spektakularne, niz przy uwzglednieniu miar imperialnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście... jadąc na lawecie... :ee:

Nie bardzo chce mi się dyskutować, przyjmij, że to nie jest żaden problem gdy nastąpi koniunkcja czterech zdarzeń, kierujący chce jechać ekonomicznie, ruch w którym się porusza jest w miarę optymalny (kwitnięcie w centrum Wawy o 16:30 to nie jest optymalny ruch), kierowca wie co to jest cutoff i generalnie zna podstawy oraz last but not least, potrafi przewidywać co się będzie wokół niego dziać z wyprzedzeniem większym niż sekunda. Albo nie przyjmij, mogę z tym żyć.

Najprawdopodobniej wysłane z podrzędnego lokalu w którym gromadzą się pijacy i prostytutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak tylko dlaczego w tych miastach - bardzo róznych... ALe tam gdzie tankowałem dwa razy spalanie w mojej lagunie mieści się w przedziale 12-13 litrów na 100 km? Bo IMO taki zakres to w zasadzie takie samo spalanie...

Miasta to : Lublin, Kraków. Warszawa, Wrocław. Norymberga i Lipsk..

 

Naprawdę nie wiesz dlaczego tak jest, a nie inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ruch w którym się porusza jest w miarę optymalny

czyli taki który wystepuje przez 10% czasu w którym jeżdzimy samochodem po miescie -  bo nie chodzi mi o teorię teoretyczną ale o bardziej praktyczne podejście do tematu... :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiesz dlaczego tak jest, a nie inaczej?

jeżeli sugerujesz ze można jeżdzic osczędniej to odpowiem Ci ze mozna z tym że ruch w godzinach w których korzystam z zamochodu nie bardzo na to pozwala..... 

Ale oczywiście zazdraszczam Twych umiejętności spalania tego co podaje producent w NORMALNYM RUCHU MIEJSKIM  :spi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli sugerujesz ze można jeżdzic osczędniej to odpowiem Ci ze mozna z tym że ruch w godzinach w których korzystam z zamochodu nie bardzo na to pozwala..... 

Ale oczywiście zazdraszczam Twych umiejętności spalania tego co podaje producent w NORMALNYM RUCHU MIEJSKIM  :spi:

 

Skoro wiecej stoisz w korku niz jedziesz to moze Strat/Stop jest dla Ciebie rozwiazaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiecej stoisz w korku niz jedziesz to moze Strat/Stop jest dla Ciebie rozwiazaniem ;)

Róznica w toyocia auris była na poziomie 0,3 litra... 

A w vw passacie 0,2 litra...  Ale przyznaję że passat w Lublinie palił mi 6,5 litra ON...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zastanawiam sie czy urzędnicy w Brukseli sa aż tak oderwani od rzeczywistości? ew mają samochody z kierowcą i nie tankują? Bo chyba każdy wie ze nie da sie od wielu lat spalic tyle ile pisze producent...

 

To nawet nie chodzi o spalanie. Absurdem jest stwierdzenie że diesel jest bardziej ekologiczny od benzyny. Zastanawiam się jak bardzo spaliny z diesla uszkodziły mózg osobie, która to wymyśliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róznica w toyocia auris była na poziomie 0,3 litra... 

A w vw passacie 0,2 litra...  Ale przyznaję że passat w Lublinie palił mi 6,5 litra ON...

 

Roznica wynika przede wszystkim z tego ile czasu stoisz w miejscu :D

Ogolnie to polecam nie przejmowac sie spalaniem, albo kupic sobie jakies male miejskie toczydlo :ok:

Moja :piekna:  od miesiaca posiada Micre K12 1,2 i pali toto smieszne 6l/100 przy jezdzie typowo miejskiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ogolnie to polecam nie przejmowac sie spalaniem, albo kupic sobie jakies male miejskie toczydlo

A zauwazyłes że dyskusja i watek nie jest o żalach ile się wydało na paliwo  tylko o tym ze biurokraci z EU odkryli to co wie niemal kazdy?  :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no Unia Europejska sie obudziła...

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18384438,unia-bierze-sie-do-diesli-beda-ostrzejsze-normy-emisji.html?biznes=lublin#BoxBizImg

leże i kwiczę..

Zastanawiam sie czy urzędnicy w Brukseli sa aż tak oderwani od rzeczywistości? ew mają samochody z kierowcą i nie tankują? Bo chyba każdy wie ze nie da sie od wielu lat spalic tyle ile pisze producent...

A ja dalej zastanawiam się kto wierzy w takie bajki:

post-151180-0-32259200-1437384062_thumb.jpg

Ja diesla 1,9 130 KM w sporo lżejszym aucie nie potrafię zmusić do podobnego spalania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej zastanawiam się kto wierzy w takie bajki:

attachicon.gifaudi.jpg

Ja diesla 1,9 130 KM w sporo lżejszym aucie nie potrafię zmusić do podobnego spalania...

Kupujący. to jest kluczowe do momentu wydania kasy na auto, potem staje się parametrem: "Ale wie Pan jak to jest z tymi danymi katalogowymi" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem też się przydaje bo można się tabelką pochwalić sąsiadowi ;]

Tylko koniecznie zaznaczając ze spalanie to jest uzyskiwane podczas wykorzystywania pełnej mocy... w miescie! I na autostradzie przy 160 kmh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzymaj mnie w niepewności - napisz w jakim formacie podaje się to spalanie.

Naprawdę nie łapiesz że pisząc  "6.3 do 22" - mało to wyglada na srednie spalanie?

- to chyba jestes przypadkiem trudnym... a ja nie jestem aż taki ambitny... :ee::bananpapa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Naprawdę nie łapiesz że pisząc  "6.3 do 22" - mało to wyglada na srednie spalanie?
- to chyba jestes przypadkiem trudnym... a ja nie jestem aż taki ambitny...

Ale co mało wygląda na średnie spalanie? Wartości czy format o którym coś wcześniej pisałeś? 

Takie właśnie miałem ŚREDNIE wartości spalania, więc co wg ciebie powinienem napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutni nic Ci nie sugeruję... skoro uwazasz że średnie spalanie mozna podać w takim przedziale ...6,3-22 l/100 km...

 

Wg mnie to Ty masz problem bo oczekujesz, ze producent opisze srednie spalanie dla calej populacji aut z dokladnoscia do jednej liczby :D

Jak wezmiemy 3 identyczne auta i jedno spali 7 drugie 12 a trzecie 20 w tych samych warunkach to co powienien podac producent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Absolutni nic Ci nie sugeruję... skoro uwazasz że średnie spalanie mozna podać w takim przedziale ...6,3-22 l/100 km...

Oczywiście że można, bo przy różnych jazdach po mieście miałem różne średnie spalania. 

Tobie pali w mieście zawsze tyle samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak wezmiemy 3 identyczne auta i jedno spali 7 drugie 12 a trzecie 20 w tych samych warunkach to co powienien podac producent?

 

Dodać i podzielić przez 3. To jest właśnie średnia :)

Aczkolwiek na odpowiednio dużej próbce wartości graniczne wylecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego że z definicji średnia to jedna liczba a nie zakres.

 

średnie spalanie z XX km przejechanych wczoraj miałem 6 l/100 km. Średnie spalanie z XX km przejechanych dzisiaj miałem 22l/100km. Średnia waha się od 6 do 22 litrów. Już kumasz, czy trzeba jeszcze dokladniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


średnie spalanie z XX km przejechanych wczoraj miałem 6 l/100 km. Średnie spalanie z XX km przejechanych dzisiaj miałem 22l/100km. Średnia waha się od 6 do 22 litrów. Już kumasz, czy trzeba jeszcze dokladniej?

 

A miałeś w szkole taki przedmiot jak statystyka? Bo ja tak. I tam mnie nauczono że średnie spalanie z dwóch dni miałeś 14 litrów. Pewnie się tam nie znali i na AK wiedzą lepiej. Ja jednak wolę tamtych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.