Skocz do zawartości

[KzAK] Młotowiertarka do domowego zastosowania


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

Żona dała zgodę, za zakup młotowiertarki (nareszcie), budżet ustalono w wysokości 500 zł. 

Zastosowanie - wiercenie w wielkiej płycie, amatorsko, przy remontach, czyli dziura tu, tam itd. 

Założenie - raczej sprzęt markowej firmy, który da mi możliwość używania go przez następne 10-15 lat (przy zastosowniu jak wyżej - obecnie 7 letni zielony bosh o mocy 500W za 110 zł z marketu zrobił ze 4 remonty pokoi w ciągu ostatnich 6 lat i żyje nadal, ale mam dośc męczenia się z wierceniem dziur w betonie).

Więc co kupić?

Na makitę bym musiął dołozyć min. 50 zł (da się zrobić)https://nexterio.pl/14350,Mloto-wiertarka-Makita-HR2470-780W-z-walizka.html?params=sort:5,prod:Makita:Makita

Jakieś niebieskie boshe też ceneo w za 500 z haczykiem wyrzuca, celma, metabo, dewalt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiś Dexter - działa wspaniale od kilku lat.

Skuwam beton, wiercę z udarem, wiercę bez udaru z nasadką do zwykłych wierteł, robi też za wkrętarkę.

Kosztowała poniżej 300 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kolegi miałem pożyczoną jakaś hitachi i rzeczywiście szła jak w masło, ale wobec mojej wiertarki to każda młotowiertarka tak działa :). Ale najtańsze za prawie 600 z przesyłką. Ja mam 500, powiedzmy, że 50 zł jeszcze gdzieś ukręcę. Jeszcze jakieś podstawowe wiertła muszę kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro do domowych remontów, to nie wiem czy opłaca Ci się wydać 500. Ja 3 lata temu wydałem 120 na biedronkowego Comparatora... i działa skubany do dzisiaj, a lekko nie ma. Regularnie pracuje w pyle, gruzie, czasem się z niego wysypuje :D przewiercał się i przekuwał już przez metrowe ściany, wywiercił dziesiątki otworów pod puszki. Za tą cenę nie moge nie polecić.

 

Z markowych polecałbym Hilti. Makita ostatnio idzie w plastisz fantastisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

A ja polece Boscha niebieskiego. Mam GBH2400 i lekko u mnie nie ma. Kucie wiercenie.. Ostatnio zrobiła ponad 100 otworów fi 20 w betonie. Co prawda tylko 40cm głębokości po potem już szło ciężko a potrzebowałem dziury głębokości 80cm. Do domowych zastosowań o jakich piszesz spokojnie wystarczy.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie wytypowałem sobie 4 wiertarki:

Bosch GBH 2400 - w najtańszym sklepie int. 507 zł
Bosch GBH 2-26 RE - w najtańszym sklepie int. 530 zł
Makita HR2470 - w najtańszym sklepie int. ok 570 zł
Makita HR2610 - w najtańszym sklepie int. ok 580 zł
Z racji budżetu skłaniam się ku którejś z 2 pierwszych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć sobie jeszcze Lidlowego Parkside'. Kosztuje coś koło 200,- tylko musisz trafić na ofertę (były 1-2mc temu, więc będą pewnie na jesieni)

ALE pojawiają się też na otwarciach nowych Lidli, ostatnio w Rybniku widziałem go za 149,- na otwarciu właśnie. 3.lata GW i opinie bdb, w którymś wątku tu były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Wojtas_BB no ale po co przepłacać skoro parkside daje radę?

Jakbyś był przed generalnym remontem to jeszcze rozumiem zakup za 500+ ale do okazjonalnego wywiercenia dziury zupełnie nie widzę sensu.

 

http://forum.autokacik.pl/index.php/topic/392597-kzakm%C5%82otowiertarka-czyli-dylemat/czytałeś to?

Ta o której @@volcan pisał faktycznie daje radę, widziałem to przy pracy nie ma się do czego przyczepić IMHO, a cenowo też lepiej niż 500,-

 

Znasz mnie, ja lubię mieć dobry sprzęt w łapie, ale pod warunkiem że go używam często, do sporadycznej zabawy nie lubię przewymiarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@"Ozarek" o tym boschu też myślałem ale gdzieś poczytałem opinie i były raczej średnie. Tak wiem, nie należy dosłownie czytać opinii, zarówno tych hejtujacych jak i tych z których az lukrem cieknie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona dała zgodę, za zakup młotowiertarki (nareszcie), budżet ustalono w wysokości 500 zł. 

Zastosowanie - wiercenie w wielkiej płycie, amatorsko, przy remontach, czyli dziura tu, tam itd. 

Założenie - raczej sprzęt markowej firmy, który da mi możliwość używania go przez następne 10-15 lat (przy zastosowniu jak wyżej - obecnie 7 letni zielony bosh o mocy 500W za 110 zł z marketu zrobił ze 4 remonty pokoi w ciągu ostatnich 6 lat i żyje nadal, ale mam dośc męczenia się z wierceniem dziur w betonie).

Więc co kupić?

Na makitę bym musiął dołozyć min. 50 zł (da się zrobić)https://nexterio.pl/14350,Mloto-wiertarka-Makita-HR2470-780W-z-walizka.html?params=sort:5,prod:Makita:Makita

Jakieś niebieskie boshe też ceneo w za 500 z haczykiem wyrzuca, celma, metabo, dewalt ?

 

 

Dowolna wg. tego projektu:

deb4c7710efbd1c41efe7bc504751794_n.jpg

 

Można kupić od 200 zł wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wg Ciebie ile razy będę chciał zrobić 3 dziury w ścinie, albo chociaż jedną, będę gonił do jakiejś wypożyczalni :facepalm:

W jakiejś wypożyczalni znalazłem ceny: 4 godz 30 zł, 1 doba 50 zł. Raczej nie będę gonił co chwilę (i przy okazji marnował paliwo) do wypożyczalni, więc te 500 zł starczy mi na 10 dób. 2-3 małe remonty pokoju i to jeszcze trzeba się sprężać. Jak doliczę wymysły w postaci zrób mi dziurkę na obrazek, a tu na kwiatek, a tu powieś tamto, to Twoim tokiem myslenia, te 500 na ta wiertarkę wydam w ciągu roku, czyli w okresie 2-3 razy krótszym niż jest gwarancja na nowy..... 

Mnie nie stać na proponowane przez Ciebie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno podobny dylemat, na pierwszą robotę pożyczyłem od kolegi boscha. Na drugą udało się kupić parkside, i nie widzę różnicy, poza tym że parkside mocniejszy w/g tabliczki znamionowej i faktycznie szybciej się w wielka płytę wgryzł (wiercenie otworów pod kołki 10mm).

Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?

Też patrzyłem za czymś firmowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet.

 

Ja taką 550 W używam i wierci rewelacyjnie.

Ba - nawet udało się w ścianie wiertłem koronkowym 125 mm dziurę zrobić - ma bardzo dobre sprzęgło przeciążeniowe - rąk nie urwie i się nie uszkodzi przekładnia.

Kluczem jest udar pneumatyczny i mocowanie SDS.

Wiertarka-udarowa-Skil-Outlet.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model "piętro wyżej" ma większą moc i ma kucie. Wielką płytę gryzie elegancko. Mam i sobię chwalę. To znaczy, teraz ojciec mi zabrał, bo matka kazała mu zawiesić karnisze. Najpierw chciał wiercic zwykłą wiertarką udarową, a po spróbowaniu młota nie spieszy się z oddaniem ;)

 

Młot udarowo - obrotowy Skill 1758 750W, cena około 260 zł. Komplet wierteł makity sds+ od 6mm do 12mm za jakieś 40 zł.

 

Pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jestem prawie zdecydowany na Boscha gbh 2400, ale dzisiaj mi pokazali w jednym sklepie hitachi 26pc, 830 W, 3,2 J - tylko czy ja tego potrzebuję? Cena 650 w sklepach int. Z 2 strony tak się zastawiam, skoro kupuję sprzęt na lata, to te 50 czy 100 zł więcej nie robi niby większej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jestem prawie zdecydowany na Boscha gbh 2400, ale dzisiaj mi pokazali w jednym sklepie hitachi 26pc, 830 W, 3,2 J - tylko czy ja tego potrzebuję? Cena 650 w sklepach int. Z 2 strony tak się zastawiam, skoro kupuję sprzęt na lata, to te 50 czy 100 zł więcej nie robi niby większej różnicy.

 

Dzisiaj są takie czasy, że ten sprzęt kupiony "na lata" i tak pewnie się zepsuje tuż po upływie gwarancji :chory:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam podobną Makitę i jestem bardzo zadowolony. Z odpowiednim wiertłem wchodzi w beton jak w masło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj są takie czasy, że ten sprzęt kupiony "na lata" i tak pewnie się zepsuje tuż po upływie gwarancji :chory:

 

Taaaak. Mam wkrętarkę Makity - 12 lat już, używana dosłownie codziennie do najdziwniejszych zadań, w najdziwniejszych warunkach. Działa jak nowa. Gwarancję miała na rok, więc coś z Twoją teorią jest nieteges

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam wkrętarkę Makity - 12 lat już,

 

ale On napisał TERAZ. Skoro masz ją już przeszło dekadę to nie jest aktualny model, to były sprzęty robione faktycznie na lata.

Czy to, że mam Celmę z lat '80 znaczy, że teraz kupiona Celma też wytrzyma 30+ lat? Jakoś mi się nie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@volcan mój zielony bosch, wiertarka z udarem, która kosztowała 100-parę zł, ma 7 lat, zrobiła cały remont mieszkania po kupnie, oraz 3 remonty pokoi. Biedaczkę katowałem wiercąc w żelbecie i nadal ma się dobrze.

Teraz patrzę na sprzęt dla profesjonalistów, którzy orają takimi wiertarkami godzinami, tygodniami i latami, wiertłami grubości 2 cm i długości 50 cm, naprawdę to co ja mam zamiar używać, to ułamek tego co oni. Więc raczej zużycie takiej wiertarki mi nie grozi przed upływem 10 lat.

Z Twoimi argumentami zgodzę się, jeśli będziemy mówić o sprzęcie za 100-200 zł, dla domowego zastosowania, tutaj jednak mam inne zdanie.

 


Mam podobną Makitę i jestem bardzo zadowolony.
Sęk w tym, że one wszystkie są do siebie podobne, a wersji dziesiątki, każda w innej cenie ;]
Dzisiaj oglądałem w Castoramie 2 szt, oznaczenie to samo, różniły się tylko literką "T" na końcu i ceną o 200 zł ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak. Mam wkrętarkę Makity - 12 lat już, używana dosłownie codziennie do najdziwniejszych zadań, w najdziwniejszych warunkach. Działa jak nowa. Gwarancję miała na rok, więc coś z Twoją teorią jest nieteges

 

Pitolisz. Ta twoja makita to odpowiednik prestiża z młodego rocznika - 2003.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma zasadniczą wadę. Nie ma trybu kucia.

 

Krawiec

 

 

Z kucia korzystałem tylko raz w życiu - w tym noname, którego wklejałem wcześniej. Kilka godzin kucia betonu aby wyciąć w litych, lanych betonowych słupach wnęki na siłowniki bramy.

 

Nie wyobrażam sobie potrzeby kucia w sporadycznym używaniu w bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Teraz patrzę na sprzęt dla profesjonalistów, którzy orają takimi wiertarkami godzinami, tygodniami i latami,

 

i po jaką cholerę Ci taki sprzęt do domowo-amatorskiego użytku :|

 

Wojtuś wróć na ziemię ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale On napisał TERAZ. Skoro masz ją już przeszło dekadę to nie jest aktualny model, to były sprzęty robione faktycznie na lata.

Czy to, że mam Celmę z lat '80 znaczy, że teraz kupiona Celma też wytrzyma 30+ lat? Jakoś mi się nie wydaje.

Nie zauważyłem żadnych oszczędności w Makicie która kupiłem 2 lata temu ;) i tez się jeszcze nie zepsuła, choć gwarancja była tylko na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Ozarek właśnie po to, żeby kupić i mieś święty spokój z wiertarką na następne 10-15 lat. Marketówa za połowę ceny tego raczej może nie osiągnąć. A różnica 200-300 zł w perspektywie 10 lat to naprawdę niewiele ;]

 

jak Cię powyższa odp nie przekonuje, to mam jeszcze taką: BO TAK, bo od lat mi się marzy coś takiego, dzisiaj nie mogłem normalnie przez te wiertarki spać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Ozarek właśnie po to, żeby kupić i mieś święty spokój z wiertarką na następne 10-15 lat. Marketówa za połowę ceny tego raczej może nie osiągnąć. A różnica 200-300 zł w perspektywie 10 lat to naprawdę niewiele ;]

 

jak Cię powyższa odp nie przekonuje, to mam jeszcze taką: BO TAK, bo od lat mi się marzy coś takiego, dzisiaj nie mogłem normalnie przez te wiertarki spać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@4thelement no własnie chcem takom, żeby to borowanie trwało jak najkrócej, bo teraz to męczarnia ;]

 


to pisz od razu, że kaprys masz

można to różnie nazywać, ja nazywam to zakupem z rozsądku i potrzeby  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No własnie wytypowałem sobie 4 wiertarki:

.....
Bosch GBH 2-26 RE - w najtańszym sklepie int. 530 zł

Ja jakieś 4-5 lat temu kupiłem Bosch GBH 2-26 DFR (wersja DFR ma 2 zdejmowane głowice w komplecie - tradycyjną + na SDS) Od razu zaczałem kuć beton zbrojony 3m x 3m x 8cm. Trochę mi się spieszyło więc robiłem przerwy tylko jak urządzenie było tak gorące że się nie dało trzymać w rękach bądź złamało się dłuto (popękały 4 dłuta hitachi). Beton był tak twardy że potrzebowałem na jego skucie ok 5-6 dni. Młotowiertarka dostała nieźle w d*pe wtedy aż sam byłem zdziwiony że się nie spaliła  8] - działa do dziś bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś 4-5 lat temu kupiłem Bosch GBH 2-26 DFR (wersja DFR ma 2 zdejmowane głowice w komplecie - tradycyjną + na SDS)

Wiem, strasznie mi się podoba, ale raczej na pewno jest poza moim zasięgiem cenowym. 

 

@@Ozarek nie, ale ona czeka na finał, aż rzucę cenę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, strasznie mi się podoba, ale raczej na pewno jest poza moim zasięgiem cenowym. 

 

@@Ozarek nie, ale ona czeka na finał, aż rzucę cenę ;]

Źle do tego pochodzisz  ;]  Zona ogłosiła kładziemy kostkę  ;]  Ok  ;]  Na drugi dzień leżał sprzęt do kucia starego chodnika  ;] Był trochę foch ale wolę te 2h niż tydzień zrzędzenia że tyle chcę wydać na wiertarkę  ;]  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak. Mam wkrętarkę Makity - 12 lat już, używana dosłownie codziennie do najdziwniejszych zadań, w najdziwniejszych warunkach. Działa jak nowa. Gwarancję miała na rok, więc coś z Twoją teorią jest nieteges

 

Między "12 lat już" a "teraz" jest 12 lat różnicy ;)

 

 

Nie zauważyłem żadnych oszczędności w Makicie która kupiłem 2 lata temu  ;) i tez się jeszcze nie zepsuła, choć gwarancja była tylko na rok.

 

Tylko czy za kolejne 12 lat będzie ona nadal działać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model "piętro wyżej" ma większą moc i ma kucie. Wielką płytę gryzie elegancko. Mam i sobię chwalę. To znaczy, teraz ojciec mi zabrał, bo matka kazała mu zawiesić karnisze. Najpierw chciał wiercic zwykłą wiertarką udarową, a po spróbowaniu młota nie spieszy się z oddaniem ;)

 

Młot udarowo - obrotowy Skill 1758 750W, cena około 260 zł. Komplet wierteł makity sds+ od 6mm do 12mm za jakieś 40 zł.

 

Pozdrawiam,

M

Dokładnie takiej wiertarki używam w pracy przy instalacjach internetu w wielkiej płycie. Raz tylko przy wierceniu otworu 12mm przez metrową ścianę na wylot trochę się przegrzała, ale po ostygnięciu działa bez problemów już od ok 4 lat a lekko nie ma bo czasem musi napędzić wiertło 22mm

Tryb "kucia" przydaje się nie tylko do kucia, bardzo dobrze sprawdza się np przy wbijaniu kołków szybkiego montażu :)

Słabszego modelu bym nie kupił, chyba że tylko do wiercenia otworów 6-8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja tylko dodam, że mam taką o kształcie zwykłej wiertarki. Miałem też okazję korzystać z takiej mocniejszej z silnikiem w pionie. I muszę powiedzieć, że ta druga jest ciężka i nieporęczna. Jak nie będziesz wyburzał domu to nie kupuj takiej ciężkiej bo jak będziesz miał 3 otwory do wywiercenia to ten trzeci będzie męczący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona dała zgodę, za zakup młotowiertarki (nareszcie), budżet ustalono w wysokości 500 zł.

To bardzo wysoki budzet, jak na domowa, amatorska, uzywana sporadycznie mlotowiertarke. Bierz cos marketowego z udarem tak kolo 5-7J i bedzie az nadto. Np. Jula i Castorama maja marki wlasne z 3-letnia gwarancja. MacAllister daje nawet ponoc 3 lata gwarancji na zastosowania firmowe (na fakture).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo wysoki budzet, jak na domowa, amatorska, uzywana sporadycznie mlotowiertarke. Bierz cos marketowego z udarem tak kolo 5-7J i bedzie az nadto. Np. Jula i Castorama maja marki wlasne z 3-letnia gwarancja. MacAllister daje nawet ponoc 3 lata gwarancji na zastosowania firmowe (na fakture).

ja rok temu też mialem dylemat, ale coś mnie podkusiło i kupiłem Boscha GBH 2400 i jestem mega happy. Miało być do zastosowań domowych sporadycznie, a życie tak się potoczyło, że remont łazienki, skuwanie chodnika betonowego i wiele wiele więcej. Także nigdy nie wiadomo co przyniesie nowy dzień i lepiej za wczasu być przygotowanym. Normalnej wiertarki do rąk nie biorę wszystko załatwia Bosch. A jaka frajda, jedną ręką otwory idą :) ps. i ma ładną walizkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rok temu też mialem dylemat, ale coś mnie podkusiło i kupiłem Boscha GBH 2400 i jestem mega happy. Miało być do zastosowań domowych sporadycznie, a życie tak się potoczyło, że remont łazienki, skuwanie chodnika betonowego i wiele wiele więcej. Także nigdy nie wiadomo co przyniesie nowy dzień i lepiej za wczasu być przygotowanym. Normalnej wiertarki do rąk nie biorę wszystko załatwia Bosch. A jaka frajda, jedną ręką otwory idą :) ps. i ma ładną walizkę

2.4J i chodniki kules???? A to nie byly plytki betonowe na podsypce piaskowej? Beton panie, to sie kuje tak:

Bosch GSH 16-28 - 18kg wagi i 45J udar. Uwierz mi, "troche" betonow w swoim zyciu skulem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że mam taką o kształcie zwykłej wiertarki. Miałem też okazję korzystać z takiej mocniejszej z silnikiem w pionie. I muszę powiedzieć, że ta druga jest ciężka i nieporęczna. Jak nie będziesz wyburzał domu to nie kupuj takiej ciężkiej bo jak będziesz miał 3 otwory do wywiercenia to ten trzeci będzie męczący.

 

To masz rację. Teściu ma jakś hitachi z silnikiem w pionie. Cięzka i nieporęczna i jak tylko może to pożycza mojego GBH 2-26 DFR. A ja sam jak nie potrzebuję udaru to wiercę wiertarko wkrętarką :swinka: Ta jest jeszcze lżejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.4J i chodniki kules???? A to nie byly plytki betonowe na podsypce piaskowej? Beton panie, to sie kuje tak:

Bosch GSH 16-28 - 18kg wagi i 45J udar. Uwierz mi, "troche" betonow w swoim zyciu skulem.

no kułem chodnik betonowy, czasu to zajęło ale swoje zrobiła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.