Skocz do zawartości

Jakie cabrio 2+2?


zwolak

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kabrioletu z miękkim dachem, ale koniecznie 2+2, czyli dwa fotele z przodu i ławeczka z tyłu - żeby w razie czego móc przewieźć więcej niż jedną osobę. Auta bez tylnej ławeczki, czyli typu Mazda MX5 czy Fiat Barchetta, odpadają. Nie jestem również zainteresowany amerykańskimi krążownikami szos, więc raczej skupmy się na autach europejskich i azjatyckich. Bardzo was proszę o pomysły. Proponowane modele nie muszą być nowe, mogą równie dobrze mieć 50 lat. ;] Cena nie ma na razie większego znaczenia, ale miło byłoby się zamknąć w 100.000 złotych.

 

Moje typy jak na razie:

BMW E30/E36 cabrio

BMW E21 Baur

Fiat Punto I cabrio

Fiat 124 spider

Opel Astra I/II cabrio

Peugeot 306 cabrio

Renault Megane I cabrio

VW Golf I/II/III cabrio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w domu Astrę G Cabrio. Żona tym śmiga, czasem ja. Auto 4 osobowe, ale z tyłu rewelacji z miejscem nie ma - dwóch moich synów niby jeździ, ale dorosłe osoby moga mieć problem z miejscem - na krótkich dystansach pewnie da się kogoś przewieźć, ale dalej raczej się zmęczy :)

Astra ma tę zaletę (chociaż nie wiem, jak inne cabrio zbudowane na popularnych modelach) - że części eksploatacyjne są śmiesznie tanie. A i w używanych gratach można przebierać - kompletny dach można kupić już za 500zł :)

Fajnie się tym jeździ - do 100-110 km/h jak postawisz wszystkie szyby i rozłożysz windshot jest bardzo dobrze i cicho  - choć wysokie osoby moga narzekać na podmuchy znad przedniej szyby. Większe prędkości raczej już z zamniętym dachem. Fotele trzymają bardzo dobrze, ale jak ktoś ma pokaźnych rozmiarów 4 litery, to może się w nie po prostu nie zmieścić :) - są dość mocno kubełkowe. I taka uwaga przy poszukiwaniach - nie daj się złapać na cabrio bez skórzanej tapicerki...po prostu przy otwartym dachu bardziej się kurzy do środka i nie wyobrażam sobie jak może wyglądać tapicerka z materiału :(. Skórę wystarczy tylko raz w tygodniu przetrzeć i czasem zakonserwować. 

 

EDIT - nie wiem, czy budżet wpisałeś prawidłowo - jeżeli masz na to cabrio 100 000 zł - to zapomnij o Astrze - są duuużo fajniesze auta. A jeżeli przez przypadek dodałeś jedno zero za dużo - to za dyszkę kpln będzie ciężko znaleźć Astrę G bertone cabrio....trzeba dorzucić ze 2-3 kpln, by kupić coś w niezłym stanie. Zanim kupiłem nasze cabrio sporo obejrzałem ulepów bertonki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie klasa B ani wymienione przez Ciebie kompakty ot po prostu z tylu jest bardzo ale to bardzo ciasno i to miejsce awaryjne dla dzieci. Poza tym nigdy nie zgodzilem sie na jazde cabrio na tylnym siedzeniu. Nie chce wygladac jak jakis Musolini czy inny dyktator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kabrioletu z miękkim dachem, ale koniecznie 2+2, czyli dwa fotele z przodu i ławeczka z tyłu - żeby w razie czego móc przewieźć więcej niż jedną osobę. Auta bez tylnej ławeczki, czyli typu Mazda MX5 czy Fiat Barchetta, odpadają. Nie jestem również zainteresowany amerykańskimi krążownikami szos, więc raczej skupmy się na autach europejskich i azjatyckich. Bardzo was proszę o pomysły. Proponowane modele nie muszą być nowe, mogą równie dobrze mieć 50 lat. ;] Cena nie ma na razie większego znaczenia, ale miło byłoby się zamknąć w 100.000 złotych.

 

Moje typy jak na razie:

BMW E30/E36 cabrio

BMW E21 Baur

Fiat Punto I cabrio

Fiat 124 spider

Opel Astra I/II cabrio

Peugeot 306 cabrio

Renault Megane I cabrio

VW Golf I/II/III cabrio

 

Ujeżdżam tę sztukę https://www.flickr.com/photos/96271181@N06/albums/72157650530137896 . Jest lepiej, niż dobrze. Prowadzi się doskonale, z przyzwoitym R6 nie jest też zawalidrogą, choć wiadomo, że z GT-R'em ani Veyronem ścigać się tym nie da ;l Wyposażenie w tym modelu kładzie konkurencję na łopatki, jednak komfort pod względem miejsca zapewnia głównie pierwszy rząd. W drugim jest ok, jeśli siedzą dorośli - jak wsadzi się foteliki (jak to jest w moim przypadku), robi się ciasnawo.

 

Z rzeczonych powyżej brałbym zadbane e30, ewentualnie e36 - fajnie, że wtedy montowali jeszcze prawdziwe szpery, a nie jakieś elektroniczne dziadostwa. Sugerowałbym benzynę, min. 150Hp, żeby nie było wstydu przed Stefanem ;]:phi: Szukałbym czegoś z hardtopem + windshotem. Wtedy robi się z tego praktyczne, fajne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie na liście volvo c70? najwieksze z wymienionych... czyli najlepsze do 2+2.

 

potem oczywiscie jakies 5 metrowe chryslery można wybierać.

 

Volvo c70 ma napęd na przód. Jeśli auto ma sprawiać radość, taki rodzaj napędu należy z miejsca zdyskwalifikować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cabrio sprawia radość w inny sposób. I FWD tutaj nie przeszkadza.

 

Jak jem Bolognese to lubię, jak sos jest idealny, a makaron al dente. Jedno z dwojga nie zagra, to całość traci sens... Jak kupuję cabrio, to ma mi dawać radość z "bycia" cabrio oraz radość z jazdy. Cabrio z FWD to taka kupa w ładnym sreberku. Fajnie wygląda, ale pełnej radości nie da...

 

Jak ktoś nienawidzi BMW z przyczyn niewiadomych, to już prędzej szedłbym w A4 cabrio quattro, najlepiej zwykłe wolnossące V6. Szału nie będzie, ale wstydu też nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skucha... bo byvie cabrio = dodatkowa waga i gietkosc... co odbiera radość z jazdy... dlatego silmik i rodzaj napedu w cabrio sa drugorzędne... bo i tak nie latasz tym wiele ponad 100 kmh... czyli wsadzanie do kabrio rwd to halibut... z keczupem. Taka kupa....

A inna kwestia... ze strasznie wąsko pojmujesz radość z jazdy.

Ale to juz ustaliliśmy kiedyś... dla Ciebie auto to chlopiecy wybryk... podnieta świadomością wladciwosci trakcyjnych czy generalnie opinii tego kto na nie patrzy... A... Nie każdy lubi makaron w wersji al dente... a idealny dla Ciebie sos... może dla drugiego być obrzydliwie słodki:)

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skucha... bo byvie cabrio = dodatkowa waga i gietkosc... co odbiera radość z jazdy... dlatego silmik i rodzaj napedu w cabrio sa drugorzędne... bo i tak nie latasz tym wiele ponad 100 kmh... czyli wsadzanie do kabrio rwd to halibut... z keczupem. Taka kupa....

A inna kwestia... ze strasznie wąsko pojmujesz radość z jazdy.

Ale to juz ustaliliśmy kiedyś... dla Ciebie auto to chlopiecy wybryk... podnieta świadomością wladciwosci trakcyjnych czy generalnie opinii tego kto na nie patrzy... A... Nie każdy lubi makaron w wersji al dente... a idealny dla Ciebie sos... może dla drugiego być obrzydliwie słodki:)

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

 

No i skucha tzw. jebaki-teoretyka. Cośtam gadasz, bo na google Ci wyskoczyło. Cabrio to dodatkowa waga. I giętkość teoretycznie też. Ale jakoś tak dziwnie się złożyło, że moim e46 cabrio przejechało się parę osób z czołówki kojarzącej coś o rajdach i drifcie. I stwierdzili, że prowadzi się to o niebo lepiej od kombi, o niebo lepiej od sedana i lepiej od seryjnego coupe (ok, u mnie mam zmienione amory na Bilsteiny B6 + parę usztywnień).

 

Co do innych uwag - jazda tym z otwartym dachem do 140km/h jest ok. Ale kręcenie bąków przy 40km/h jest jeszcze lepsze. Chcesz to zrobić C70? Ręczny dla stomatologów tego nie wytrzyma...

 

Ocenianie, co ja uważam za fajne auto, jest moją własną sprawą. Jesteś dość ambitny starając się rozgryźć lepiej ode mnie, co ja sądzę o autach...

 

A jak ktoś w Bolognese lubi rozgotowany makaron, to jest to indywidualna sprawa - jedynie mogę pogratulować ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skucha tzw. jebaki-teoretyka. Cośtam gadasz, bo na google Ci wyskoczyło. Cabrio to dodatkowa waga. I giętkość teoretycznie też. Ale jakoś tak dziwnie się złożyło, że moim e46 cabrio przejechało się parę osób z czołówki kojarzącej coś o rajdach i drifcie. I stwierdzili, że prowadzi się to o niebo lepiej od kombi, o niebo lepiej od sedana i lepiej od seryjnego coupe (ok, u mnie mam zmienione amory na Bilsteiny B6 + parę usztywnień).

Co do innych uwag - jazda tym z otwartym dachem do 140km/h jest ok. Ale kręcenie bąków przy 40km/h jest jeszcze lepsze. Chcesz to zrobić C70? Ręczny dla stomatologów tego nie wytrzyma...

Ocenianie, co ja uważam za fajne auto, jest moją własną sprawą. Jesteś dość ambitny starając się rozgryźć lepiej ode mnie, co ja sądzę o autach...

A jak ktoś w Bolognese lubi rozgotowany makaron, to jest to indywidualna sprawa - jedynie mogę pogratulować ;l

Tak tak.

Kurde... od 5 lat mam prawie 300 konne RWD i zapomnialem na smierc o obowiązkowym kręceniu bąkow.... a nie... czekaj...

Pytanie typu tak/nie:

Czy e46 cabrio jest lzejsze i sztywniejsze niz sedan - w serii? NIE. co sam potwierdziłeś powyżej, w dziwnej otoczce epitetów... 

A dalej jest dowodzenie zmodzonym autem ze seria jest cos warta... coz... apropos teoretyzowania...

 

to jest clue kazdej naszej dyskusji... nie potrafisz przyjąć do wiadomosci ze nie każdego interesuje na drodze "trakcja ponad wszystko"... czy bzdety o tym jak to auto A vs auto B odwraca więcej głów. Ja juz wole być jebaka teoretyk od google niz gimnazjalista motoryzacyjny... który broni honoru swoich pojazdów jak cnoty siostry :)

BTW. Wiesz co zrobie tym c70? Wygodnie przewioze 4 osoby... czyli spelnie lepiej niż e46 to konkretne wymaganie autora wątku, ktory jak widac po wybranej puli modeli... nie brandzluje sie jakos specjalnie RWD tam gdzie nie trzeba.

BTW2. Jestes dość ambitny starając sie rozgryzc jaki makaron lubię

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skucha tzw. jebaki-teoretyka. Cośtam gadasz, bo na google Ci wyskoczyło. Cabrio to dodatkowa waga. I giętkość teoretycznie też. Ale jakoś tak dziwnie się złożyło, że moim e46 cabrio przejechało się parę osób z czołówki kojarzącej coś o rajdach i drifcie. I stwierdzili, że prowadzi się to o niebo lepiej od kombi, o niebo lepiej od sedana i lepiej od seryjnego coupe (ok, u mnie mam zmienione amory na Bilsteiny B6 + parę usztywnień).

A jak to Twoje super cabrio prowadzi się na tle sedana albo coupe z B6 i wzmocnieniami karoserii? Pewnie jak makaron al dente?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dlaczego nikt Ci nie polecił W124.

 

 

Ponadczasowa linia nadwozia, silnik 3.2 z automatyczną skrzynią, cisza, wygoda.

 

Dodatkowo na plus raczej zyskuje niż traci na wartości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dlaczego nikt Ci nie polecił W124.

Ponadczasowa linia nadwozia, silnik 3.2 z automatyczną skrzynią, cisza, wygoda.

Dodatkowo na plus raczej zyskuje niż traci na wartości.

Może dlatego, że W124 to sedan A wersja cabrio czyli A124 była już w tym wątku wspomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kabrioletu z miękkim dachem, ale koniecznie 2+2, czyli dwa fotele z przodu i ławeczka z tyłu - żeby w razie czego móc przewieźć więcej niż jedną osobę. Auta bez tylnej ławeczki, czyli typu Mazda MX5 czy Fiat Barchetta, odpadają. Nie jestem również zainteresowany amerykańskimi krążownikami szos, więc raczej skupmy się na autach europejskich i azjatyckich. Bardzo was proszę o pomysły. Proponowane modele nie muszą być nowe, mogą równie dobrze mieć 50 lat. ;] Cena nie ma na razie większego znaczenia, ale miło byłoby się zamknąć w 100.000 złotych.

 

Moje typy jak na razie:

BMW E30/E36 cabrio

BMW E21 Baur

Fiat Punto I cabrio

Fiat 124 spider

Opel Astra I/II cabrio

Peugeot 306 cabrio

Renault Megane I cabrio

VW Golf I/II/III cabrio

przy budżecie 100 tyś patrzeć na golfa 3 cabrio albo astre I ? za taka kase mustanga cabrio z lat 60-70 z v8 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.