Skocz do zawartości

Seat Ibiza 1.4 MPI 2015 - warte to coś?


lukaszek1207

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Do kupienia jest nowy Seat Ibiza, sprzed liftu, z silnikiem 1.4 85KM. Czyli ostatni klasyczny wolnossący motor w grupie VW. Czy miał ktoś doczynienia z tymi silnikami z ostatniej serii produkcji? Naczytałem sie ze biorą olej i potrafią klekotać, ale czy dotyczy to także silników wkładanych do modelu 4 generacji? Ma ktoś doświadczenie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorą olej i klekoczą 1.4 75KM, których nie produkują już pewnie z 8 lat ;)

miałem 1.4 85KM w ibizie w poprzedniej budzie - genialny silnik i w ogóle świetne autko. Szczególnie dobrze wspominam silnik, bo był bardzo kulturalny, palił niewiele (6.5-7.5), a jechał jakby miał ze 120KM (krótka skrzynia, fajnie oddawał moc). Nie ma problemu z gazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ibiza tzw 6j

miałem takiego bubla - sprzedałem po 4 latach całując rączki nowemu szczęśliwemu nabywcy

Samochód sam w sobie nazwał bym hiszpańską technologią, niemieckim temperamentem i chińskim wykonaniem

jakość wykonania rodem z najgorszych chińskich bubli na pewnym serwisie aukcyjnym - na gwarancji trzeba było się o wszystko szarpać żeby wymieniać popękany mieszek zmiany biegów, pękniętą od środka szybę, niedomykające się szyby, cieknące uszczelki, przepalona antena, połamane siedzisko fotela, cieknąca miska olejowa. .. o innych bublach nie będę pisał bo szkoda słów żeby w nowym aucie takie rzeczy się mogły spierdzielić (ale można się dokopać na forum)

co 15 tys. km trzeba było wlać z litr oleju, kultura pracy jak w rasowym TDI (co w śród miłośników germańskiej motoryzacji na pewno da +10p respektu na dzielnicy).

Sam silnik chyba już na tyle leciwy że niemieckie wynalazki już nie mają go montowanego

Rozrząd z wymianą to jedyne 1500zł w górę (zmieniamy co 75tys)

Silnik (ten który miałem zamontowany BXW) gaz tolerował ale spalanie rzędu 9 litrów w górę nie należał do rzadkości

Ogólnie jak omijał bym tą markę szerokim łukiem, bo po za przyciągającym oko sylwetką seta nie doszukałem się w nim innych pozytywnych aspektów.

Były właściciel który przejechał 6j 97tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorą olej i klekoczą 1.4 75KM, których nie produkują już pewnie z 8 lat ;)

miałem 1.4 85KM w ibizie w poprzedniej budzie - genialny silnik i w ogóle świetne autko. Szczególnie dobrze wspominam silnik, bo był bardzo kulturalny, palił niewiele (6.5-7.5), a jechał jakby miał ze 120KM (krótka skrzynia, fajnie oddawał moc). Nie ma problemu z gazem

Hmm, to chyba zalezy od samochodu bo w roomsterze '15  ten silnik jest głośny i jedzie choćby miał z 60KM (jako tako jedzie dopiero powyżej 4000obr/min) - po mieście dynamiczniej i przyjemniej jezdziło mi sie fabią 1.2 htp.... :swinka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to chyba zalezy od samochodu bo w roomsterze '15  ten silnik jest głośny i jedzie choćby miał z 60KM (jako tako jedzie dopiero powyżej 4000obr/min) - po mieście dynamiczniej i przyjemniej jezdziło mi sie fabią 1.2 htp.... :swinka:

Zależy jaki przebieg ja mam niecałe 60k km i uważam że auto jest teraz żwawsze niż przy np 10 k km. Dynamiki z aerodynamiką kiosku nie ma co szukać ale i jak jest żwawiej niz GP 77KM . Głośny fakt , oleju nie żre . Ja akurat mam w przeciwieństwie do Piotr1982 silnik nie BXW tylko CGGB .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd. jest jeszcze calkiem swieży(2011r.) 1.0 MPI, a w Rapidzie chyba dalej mozna zamówić 1.2MPI

Pisząc "klasyczny" miałem na mysli silnik 4 cylindrowy.

Gdzie można zobaczyć jakie Seat ma kodowe oznaczenie silnika? W świadectwie homologacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ibize 6J z 2009r z silnikiem 1,4 BXW. Olej wymieniam co 10kkm. Jeżdze na pełnym syntetyku MIllersa. Od wymiany do wymiany nic nie dolewam. Obecny przebieg 110kkm. Od nowości lpg spalanie w granicach 8l. Zbiera się to w miare jak na te konie. Klekotać niestety klekocze
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ibize 6j st 1,2 12v + lpg, do przebiegu 102tyś, w tym czasie zero usterek, awarii, wszystko jak w nowym aucie, tylko oleje filtry i pod koniec klocki zmieniłem, w aucie nic nie kapało, popękało, nie złamało.Jakby się czepiać to szybko jedynie kierownica się wytarła (zmieniłem na skórzaną). Aktualnie mam roomstera z silnikiem 1,4 16v +lpg (cggb) nic nie klekocze, nie kapie, spala w mieście od 8-9, w ubiegłym tygodniu robiłem rozrząd w autoryzowanym serwisie skody przy przebiegu 90tyś, cena kompletnego rozrządu + pompa wody+ płyn chłodzący = 1125zł, kolejny za 90tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu Fabię II 2012r z tym silnikiem (CGGB), aktualny przebieg 130 kkm, od nowości na lpg, oleju bierze znikome ilości (połowa z miarki zniknie na cały interwał 15 kkm), a jeździ dużo po drogach szybkiego ruchu i ze wskazówką blisko czerwonego pola. Pali bardzo mało, zbiera się średnio, ale to przez koła 15" 195 szerokie, silnik nie klepie. Jeździłem wieloma miejskimi autami, ale Fabia II jest dla mnie na pierwszym miejscu. Nie raz jechałem nią przez całą Polskę jednym ciągiem i żadnego zmęczenia nie czułem. Ibiza jest podobną konstrukcją, ale jakość wykonania wnętrza ma trochę gorszą od Skody.

Rozrząd wcale nie taki drogi, już za 750zł można zrobić i wymiana jest co 90 kkm. Ogólnie eksploatacja bardzo tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ibize 6J z 2009r z silnikiem 1,4 BXW. Olej wymieniam co 10kkm. Jeżdze na pełnym syntetyku MIllersa. Od wymiany do wymiany nic nie dolewam. Obecny przebieg 110kkm. Od nowości lpg spalanie w granicach 8l. Zbiera się to w miare jak na te konie. Klekotać niestety klekocze

 

 

Mam prawie od roku ibize 6L z BXW + LPG, mi ten motor też nie pije oleju, spalanie LPG 8-9. Wykonanie wnętrza to tragedia, plastiki skrzypią nie miłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorą olej i klekoczą 1.4 75KM, których nie produkują już pewnie z 8 lat ;)

miałem 1.4 85KM w ibizie w poprzedniej budzie - genialny silnik i w ogóle świetne autko. Szczególnie dobrze wspominam silnik, bo był bardzo kulturalny, palił niewiele (6.5-7.5), a jechał jakby miał ze 120KM (krótka skrzynia, fajnie oddawał moc). Nie ma problemu z gazem

no chyba sie troche kolega zagalopowal. Silnik ok, pali niewiele i jezdzi wmiare ale dokladnie tak ile ma mocy i momentu, nic wiecej. Te 120KM z porownania musialo byc cokolwiek zepsute ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie wiem skąd się te 120KM wzięło ...

Miałem ten silnik w Fabii II FL (w sumie to w dwóch egzemplarzach) i jechał ... jak na 85KM przystało.

Może w Ibizie była inna, krótsza skrzynia, wtedy faktycznie odczucia mogły być dużo ciekawsze.

Ale w Fabii w żadnych wypadku dupy to nie urywało. Ot, jechało i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie mozna tego czytac. W innych watkach piszecie, ze 1.6 niedoladowane nie jada a tu 75KM w cudowny sposob jedzie az milo. Jezdzilem tym na jezdzie probnej. Ot toczydlo do miasta z ochydnym srodkiem. Na dodatek dosc drogie. Teraz byl FL to srodek jest ciut inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie mozna tego czytac. W innych watkach piszecie, ze 1.6 niedoladowane nie jada a tu 75KM w cudowny sposob jedzie az milo. Jezdzilem tym na jezdzie probnej. Ot toczydlo do miasta z ochydnym srodkiem. Na dodatek dosc drogie. Teraz byl FL to srodek jest ciut inny.

Wiem czym pachnie 85KM z 1.4 litra, mamy w domu corse D z silnikiem 1.4 90KM i do 4 tys.obr jedzie to słabo. Środek rzeczywiscie mało efektowny, ale właśnie auto z przedliftu jest  w atrakcyjnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie mozna tego czytac. W innych watkach piszecie, ze 1.6 niedoladowane nie jada a tu 75KM w cudowny sposob jedzie az milo. Jezdzilem tym na jezdzie probnej. Ot toczydlo do miasta z ochydnym srodkiem. Na dodatek dosc drogie. Teraz byl FL to srodek jest ciut inny.

Mowa o 1.4 86KM,a kluczem do jechania jest 1000kg masy. Oczywiście żaden tam demon prędkości, ale radzi sobie, nawet na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nawet więcej km i szału na autostradzie nie ma to auto klasy B.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

"Radzi sobie", to w moim rozumieniu określenie przejazdu z Gdyni do Strykowa w 2h10min, jazda w okolicach 80% możliwości silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem czym pachnie 85KM z 1.4 litra, mamy w domu corse D z silnikiem 1.4 90KM i do 4 tys.obr jedzie to słabo. Środek rzeczywiscie mało efektowny, ale właśnie auto z przedliftu jest w atrakcyjnej cenie.

Ale wielszych klocow jak Corsa D/Grande Punto to chyba nie ma, auta z powazna nadwaga ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z 1.2 :P

Nie ma znaczenia wyciszenie, prowadzenie bedzie podobne. Do 120km/h jest znosnie powyzej juz glosno ale nie znaczy, ze sie nie da. Suzuki leci 170km/h tylko to tak samo jak ibiza zostalo storzone o innych celow. Dlatego nie rozumiem zachwytem nad 85KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia wyciszenie, prowadzenie bedzie podobne. Do 120km/h jest znosnie powyzej juz glosno ale nie znaczy, ze sie nie da. Suzuki leci 170km/h tylko to tak samo jak ibiza zostalo storzone o innych celow. Dlatego nie rozumiem zachwytem nad 85KM.

Ma o tyle, ze ten 1.4 ma maksymalny moment 132Nm a Suczka ma 118Nm, czyli >10% roznicy, co mozna juz poczuc, szczegolnie z krotsza skrzynia. Niemniej porownanie ze 120KM silnikiem to juz sztuczka retorycza/literacka, zeby nie powiedziec dosadniej :hehe:

Co do halasu w klasie B to absolutna zgoda :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.