Skocz do zawartości

Buczy przy hamowaniu


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

Cos buczy - huczy z przodu przy ostrzejszym hamowaniu przy predkosciach powyzej 100km/h (glownie przy hamowaniu "austradowym"). Dzwiek podobny jak w pociagu....

Kierownica nie telepie i nic nie jest wyczuwalne. Podejrzane klocki z przodu tez zostaly zmienione na nowe ( stare byly mocno zuzyte).. Luzow w zawieszeniu brak.

Tarcze bez progu maja ok. 20kkm

Macie jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia AT. Jak mozna sprawdzic dyfer? Poza tym bylby to chyba pierwszy przypadek w subary zeby otwarty przedni dyfer padl.

Dyfer wyje w czasie jazdy między 60 - 100km/h bo wcześniej jeszcze nie słychać a później już nie słychać ;)

No i przy hamowaniu. Im ostrzejsze tym mocniej brzmi jak tramwaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos buczy - huczy z przodu przy ostrzejszym hamowaniu przy predkosciach powyzej 100km/h (glownie przy hamowaniu "austradowym"). Dzwiek podobny jak w pociagu....

Kierownica nie telepie i nic nie jest wyczuwalne. Podejrzane klocki z przodu tez zostaly zmienione na nowe ( stare byly mocno zuzyte).. Luzow w zawieszeniu brak.

Tarcze bez progu maja ok. 20kkm

Macie jakies pomysly?

Mialem tak po zmianie na klocki Ferodo + tarcze Ferodo. Hamowanie z v>100km/h mialem wrazenie, ze sie uklad hamulcowy rozsypie. Po jakims czasie sie uspokoilo, co nie zmienia faktu, ze wiecej tego zestawu nie kupie pomimo tego, ze w drugim aucie wszystko bylo w porzadku.

Acha, tarcze wozilem ze soba w bagazniku ze dwa lata zanim je zalozylem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tak po zmianie na klocki Ferodo + tarcze Ferodo. Hamowanie z v>100km/h mialem wrazenie, ze sie uklad hamulcowy rozsypie. Po jakims czasie sie uspokoilo, co nie zmienia faktu, ze wiecej tego zestawu nie kupie pomimo tego, ze w drugim aucie wszystko bylo w porzadku.

Acha, tarcze wozilem ze soba w bagazniku ze dwa lata zanim je zalozylem :)

Tarcze sa brembo a klocki remsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos buczy - huczy z przodu przy ostrzejszym hamowaniu przy predkosciach powyzej 100km/h (glownie przy hamowaniu "austradowym"). Dzwiek podobny jak w pociagu....

Kierownica nie telepie i nic nie jest wyczuwalne. Podejrzane klocki z przodu tez zostaly zmienione na nowe ( stare byly mocno zuzyte).. Luzow w zawieszeniu brak.

Tarcze bez progu maja ok. 20kkm

Macie jakies pomysly?

 

Klocki.

Mam tak samo, trochę się zeszkliły i buczą. Niestety przeszlifowanie nie wiele daje, wg serwisu niektóre tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tylu sa bębny i fakt dawno tam nie zagladalem...

Tylko ze dzwiek wyrazie niesie sie z przodi

To być może dlatego że tył nie hamuje i przód wtedy jest przeciążony, nabiera to znaczenia przy ostrzejszym hamowaniu z większych prędkości. Przy niższych prędkościach lub łagodniejszym hamowaniu wydajność przednich hamulców będzie wystarczająca aby problem się nie uzewnętrznił. Miałem ten problem w Fiacie Bravo I bez ABS - winny był uszkodzony korektor siły hamowania, który to powodował że zaburzony był stosunek sił przód-tył nie do wychwycenia na rolach. Nie twierdzę na 100% że w Twoim przypadku jest tak samo (już dawno nie ma na rynku konstrukcji z korektorem, funkcję tę przejął ABS) ale przyjrzyj się tylnym hamulcom, może i tym razem będzie to właściwy trop jeśli okażą się z jakiegoś powodu nieprawidłowo działające.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto mialo przeglad 1miesiac temu - test hamulcow wzorowo

 

Zauważ iż w opisywanym przeze mnie przypadku problem nie został wychwycony na rolkach - tam też test hamulców wypadał wzorowo. Nikt nie ma takiego czucia w stopie aby określić że osiągana zakładana siłą hamowania na tyle występuje przy nadmiernym nacisku na pedał hamulca niż w przypadku hamulców przednich. Oczywiście wiadomo że siła na tylnych hamulcach jest mniejsza, jednakowoż problem może stanowić (strzelam, dokładnych zależności nie znam) że osiąga się zakładaną siłę hamowania na tylnych hamulcach przy powiedzmy 2,5x zamiast 1,3x większym nacisku na pedał.

W rzeczywistości efekt był taki, że w momencie gdy tył zaczynał na rolkach hamować osiągając prawidłowe wartości - przód był już daaaawno zablokowany na maksa, czyli na drodze nie zachodził przypadek aby przód i tył hamował wspólnie (uwzględniając różnicę sił).

Aby to sprawdzić należałoby przetestować hamulce wraz z pomiarem nacisku na pedał hamulca, lub na rolkach czterech kołach jednocześnie (nie słyszałem o takiej możliwości)

Oczywiście opisywany przeze mnie przypadek jest jednym z możliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto mialo przeglad 1miesiac temu - test hamulcow wzorowo

A po takim wyjącym hamowaniu zatrzymaj się i zerknij czy tarcze nie są "fioletowe". IMHO przegrzewają się bo: za cienkie, albo badziew, albo to co pisze @@MAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam podobnie z tym, że wystarczy ostrzejsze hamowanie z ok. 80-100 km/h...

też bucząco-huczacy dźwięk z przodu, tarcze i klocki ok, ostatnio sprawdzane zaciski...

też zachodzę w głowę ocb...

pamiętam, że rzeczywiście jak miałem samochody z bębnami z tyłu to przy ostrzejszym hamowaniu z bębnów takie odgłosy dochodziły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś w lanosie na głośne hamulce przy dużych prędkościach pomogła wymiana płynu ale taka prawdziwa przez wyjęcie tloczkow i wylanie całego syfu, wyszło na to że płyn się chyba gotował, bo i hamulce trochę słaby w końcowej fazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.