Skocz do zawartości

Samochod dla rodziny 2+1 (wozek)


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

nie trafisz - jedno sie zmieszczą do aurisa kombi, innym passata braknie, a inny bez S-maxa się nie zapakuje.

 

Zależy jakiej wielkości auto TY potrzebujesz.

 

Ja mam passka B7 i po dłuższym namysle jest dla rodziny ok - takie default auto.

Jakbym kupował na nowo to bym wziął volvo V70 pod uwagę - auto zbudowane dla rodziny :ok:

 

Jest moj wątek troche poniżej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaski bagażnik i duże nadkola wewnątrz :)

 

ok zobaczymy za kilka dni jak odbiorę swojego.

Plus dla mnie taki, że bagażnik ma duży (ale Subaru już mnie do tego przyzwyczaiło) i ma opcjonalne foteliki dla dzieci.

Minus, że wygląda na bardzo duże auto a w środku jest takie normalne :phi:

Plaskie podłogi ma wiele aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Szukam nowego uzywanego samochodu dla rodziny 2+1 (dziecko jeszcze male wiec wozek).

Najlpiej disel lub benzyna + lpg.

 

Budzet do 80k

Glownie chodzi o pojemnosc moze zeby sie zmiescilo drugie dziecko.

Ja do octavii II ledwo się mieszczę. Wózek zawala 2/3 bagażnika a żeby zamocować fotelik na bazie muszę podjechać do przodu fotelem.

Przypuszczam, że z innymi kompaktami będzie podobnie lub gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zobaczymy za kilka dni jak odbiorę swojego.

Plus dla mnie taki, że bagażnik ma duży (ale Subaru już mnie do tego przyzwyczaiło) i ma opcjonalne foteliki dla dzieci.

Minus, że wygląda na bardzo duże auto a w środku jest takie normalne :phi:

Plaskie podłogi ma wiele aut.

 

jest szeroki, dobrze ładuje sie do bagola wózek z gondolą obok, co akurat dla mnie jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Szukam nowego uzywanego samochodu dla rodziny 2+1 (dziecko jeszcze male wiec wozek).

 

 

jest szeroki, dobrze ładuje sie do bagola wózek z gondolą obok, co akurat dla mnie jest ważne.

 

Jaki jest sens kupowania auta na wózek z gondolą, kiedy dziecko wyrośnie z niej po kilku miesiącach?  :hmm: a spacerówki są mniejsze i mieszczą się bez większych problemów do każdego auta.

 

Poza tym poszukiwania to najlepiej zacząć od wózka, który po złożeniu nie bezie wielką szafą  ;]

Ale ja sie nie znam - kiedyś mieściłem sie bez problemów do Peugeota 306 ... tylko, że ten "mały" francuski kompakt ma rozstaw osi większy od Octavii  ;)  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens kupowania auta na wózek z gondolą, kiedy dziecko wyrośnie z niej po kilku miesiącach?  :hmm: a spacerówki są mniejsze i mieszczą się bez większych problemów do każdego auta.

 

Taki, że przykładowy wózek z gondolą, to tylko jedna z rzeczy - samochód to nie jest członek rodziny i nie musisz się z nim wiązać na dobre i na złe na 10 lat. Możesz sobie kupić S-maxa, żeby bez problemu wrzucić wanienkę, namiot i ulubiony domek na drzewie do środka, a za rok jak nie będziesz już go potrzebował sprzedać i kupić sobie coś bardziej poręcznego. 

To samochód ma służyć mi i być maksymalnie poręczny - lubię mieć luz w aucie, do wożenia bagaży służy mi bagażnik, a nie wnętrze samochodu, więc bagażnik musi mieć odpowiednią pojemność. Wózek też kupiłem taki, żeby był jak najlepszy i wygodny dla dziecka i dla nas, a samochód ma go po prostu zmieścić :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczekuję na dziecko i narazie będziemy dwa + jeden. Ale auto już kupione, zdecydowaliśmy się na Peugeota 5008. Oglądając, porównując wyszedł najbardziej praktycznie. A przeważyła możliwość wstawienia wózka do bagaznika bez składania.

Ani mondeo kombi, ani C5 w kombi na to by nie pozwoliło.

I jeszcze jedna rzecz - aby wyjąć dziecko nie musisz tak bardzo się schylać, 5008 jest po prostu wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest szeroki, dobrze ładuje sie do bagola wózek z gondolą obok, co akurat dla mnie jest ważne.

To akurat ma wiele aut tego segmentu.

Do Outbacka wrzucałem jak piszesz obok, lub obniżałem i wrzucałem całość a wózek mieliśmy gigantyczny.

Z Volvo, Mondeo, itp byłoby podobnie.

Zawiodła mnie jedynie Octavia III (tak, wiem, że to nie ten segment, ale chwalą ja za duży bagażnik), bo bagaznik fakt głęboki, ale wąski i krótki, przez co walizek /toreb nasypac można dużo, ale jak chce się tylko na podłodze coś postawić, jak np stelaż i gondole to już nie wejdzie a bagażnik w litrach wygląda na przeolbrzymi. Zresztą podobnie jest z Superbem, dawałem swego czasu fotki, w litrach olbrzym a  jak się pomierzy to nie jest taki olbrzymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiodła mnie jedynie Octavia III (tak, wiem, że to nie ten segment, ale chwalą ja za duży bagażnik), bo bagaznik fakt głęboki, ale wąski i krótki, przez co walizek /toreb nasypac można dużo, ale jak chce się tylko na podłodze coś postawić, jak np stelaż i gondole to już nie wejdzie a bagażnik w litrach wygląda na przeolbrzymi. Zresztą podobnie jest z Superbem, dawałem swego czasu fotki, w litrach olbrzym a  jak się pomierzy to nie jest taki olbrzymi.

octavia jest po prostu kompaktem ;)

w passacie B7 mi troche przeszkadza właśnie to, że złożony stelaż od wozka i gondola obok wchodzą z oporem. 2cm szerzej i byłoby idealnie. Ale ja mam po prostu dużą gondolę.

 

Aaaale jako drugie autko, całkiem praktyczny jest... garbus ;]

 

Ma tak głęboki bagol, że złożony stelaż z nałożoną gondolą wchodzą idealnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś wynalazek :)

de6ead1fe618ecfd4084de050478c67b.jpg

 

chodziło o wózek

:phi:

 

Poważnie to dużo zależy od wózka. Masz mały, więc i do kl B by wszedł.

U mnie przed zakupem była taka dyskusja: na którym piętrze mieszkacie i czy jest winda ? Odp, że mieszkamy na parterze a winda jest :phi: . Żona wiec dała się namówić na duży, amortyzowany wózek z olbrzymią gondolą - bo będzie wygodniej a tachać nie trzeba bo parter. Było git, ale jak pierwszy raz wybraliśmy się z tym majdanem za miasto to za głowę się złapałem. Sam wózek zajmował cały dół bagażnika, potem było drugie dziecko i znów to samo, dlatego rozumiem powody zmiany samochodu. Sam między innymi zmieniam auto z podobnych wględów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

octavia jest po prostu kompaktem ;)

w passacie B7 mi troche przeszkadza właśnie to, że złożony stelaż od wozka i gondola obok wchodzą z oporem. 2cm szerzej i byłoby idealnie. Ale ja mam po prostu dużą gondolę.

 

Aaaale jako drugie autko, całkiem praktyczny jest... garbus ;]

 

Ma tak głęboki bagol, że złożony stelaż z nałożoną gondolą wchodzą idealnie ;]

Octavia jest kompaktem, ale wszyscy brandzlują się tym bagażnikiem w niej ile to litrów ma, ale dla mnie to ona ma spory środek i średni bagażnik pod względem pakowności. Czasem jak piszesz właśnie te cm są ważne, u mnie wchodziło na styk, w sumie dobrze bo nei latały :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku też nie najgorzej

2+1 wchodzi na lajcie

 

Niemożliwe. Przecież to kompakt. Na pewno zmontowałeś zdjęcie ;]

 

Jeżdżę na zmianę Foresterem I i Kią Sportage II generacji. Ani w jednym ani w drugim przypadku nie mam żadnych problemów z zapakowaniem się do auta z dwójką dzieci. Aczkolwiek dla niektórych może rzeczywiście Chevy Suburban to optymalne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe. Przecież to kompakt. Na pewno zmontowałeś zdjęcie ;]

 

Jeżdżę na zmianę Foresterem I i Kią Sportage II generacji. Ani w jednym ani w drugim przypadku nie mam żadnych problemów z zapakowaniem się do auta z dwójką dzieci. Aczkolwiek dla niektórych może rzeczywiście Chevy Suburban to optymalne rozwiązanie.

pod gumowa mata jest jeszcze kolejny bagaznik, 100l moze mniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trafisz - jedno sie zmieszczą do aurisa kombi, innym passata braknie, a inny bez S-maxa się nie zapakuje.

Jeszcze inni zmieszczą się do segmentu B.

Mam dwójkę i od urodzenia pierwszego śmigam thalią, nigdy nie brakło miejsca...

Nawet na dwutygodniowe wyjazdy wakacyjne z wózkiem.

 

 

Ale każdy powód/wytłumaczenie zmiany samochodu jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 80 tys wyrwiesz X5 , a juz masz jedno BMW wiec wiesz ze to klasa  :ok:

Kolega wlasnie sie przesiadł na X5 gdy mu sie dziecko urodziło, wózek się mieści  :ok:

Jakby mi sie dziecko urodzilo to tylko Van lub SUV, ewentualnie kombi ale tylko segment E bo D jest za maly  :no:

 

bmw-x5-e70-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe tak 80 koła starczy na najtańsza na allegro bo chyba nie proponujesz mu starego kibla przedliftowego??

Poza tym widać, że teoretyzujesz i chyba nie masz za bardzo pojęcia ile jest miejsca w takiej x5.

Pozdrawiam z premiuma

 

Jezdzilem to mam pojęcie, ale jesli chodzi o dziecko to faktycznie nigdy dziecka nie pakowałem ;) ale kumpel mówi ze idealnie  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok pierwsze przymiarki przeprowadzone.

 

C4 grand picasso 7 miejsc - spoko ale bagaznik po zlozeniu dwoch bez rewelacji

SMAX 7 miejsc - mega autko, bagaznik pomiesci dwa wozki + jeszcze kilka walizek no i srodek fajny.

 

cos wielkosci smax ale tansze ? :) pewnie jakis peugot lub citroen ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smax faktycznie ma duzy bagaznik ?

Potwierdzam że tak...840 litrów ale koniec z wożeniem rzeczy na siedzeniach ;) Wszystko teraz pakuję do bagaznika i jest git. U nas też jest 2+1. Powiem jeszcze jedno...zadecydowała ilość miejsca przy foteliku mocowanym tyłem do kierunku jazdy. W żadnym segmencie D nie było dużo miejsca, fotel z przodu trzeba było bardzo podsunać tak że pasażer miał niewygodną jazdę. S-max idealnie spełnia moje potrzeby :) No i linia dachu ciut wyżej...młodego nie obijam przy wsadzaniu do fotelika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.