Skocz do zawartości

Będzie dom


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam LTK Thermo 70x140. Dostałem na nie 25% rabatu w firmie gdzie kupowałem "dach". Na zdjęciach termowizyjnych wyszły bardzo dobrze.

Jeżeli na strychu masz mieć graciarnie (kartony, nieużywane rzeczy, itd) to polecam brać max jakie są, ułatwia to wnoszenie i chodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie podpiac do tematu, jesli mozna

CO mam zrobic jesli otwor w stropie mam o wymiarach 85x120cm?
Trzeba go jakos zmniejszyc, czy co mam zrobic?

Schodow 80x120 zbyt wiele nie ma, a fakro najbardziej pasujacy rozmiar ma 70x120

To co, po bokach bede musial dac jakies grube belki po 7,5cm?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, komandos80 napisał:

Chcialbym sie podpiac do tematu, jesli mozna

CO mam zrobic jesli otwor w stropie mam o wymiarach 85x120cm?
Trzeba go jakos zmniejszyc, czy co mam zrobic?

Schodow 80x120 zbyt wiele nie ma, a fakro najbardziej pasujacy rozmiar ma 70x120

To co, po bokach bede musial dac jakies grube belki po 7,5cm?
 

Masz na myśli strop o konstrukcji drewnianej ?

Jeżeli tak to wypełnia się czym pasuje albo belkami albo robi się konstrukcje i wypełnia wełną, żeby więcej cm zgubić. U siebie musiałem wyciąć jętkę, ale została zrobiona obudowa z tego samego materiału pod wymiar schodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeszcze jeden problem . Korytarz jest niewielki. Podstawa między rozlozonymi schodami a ściana może mieć max 120cm. Przy wlazie 120 podstawa wg danych ma 134. Kupować te 120 i skracać schody do 120 czy kupić wlaz 100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dobra kupiłem te fakro 70x100 bo takie mi się mieszczą tylko

jak na takiego renomowanego producenta to tak to sobie wygląda

jeden sęk na obudowie wypadnięty to zapaćkany czymś był

do tego listwy są białe bardziej błyszczące a kątowniki do nich białe matowe i już różnica wychodzi w wyglądzie

to tak na 1 rzut oka co mi się nie podobało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

dobra pany zaraz się wprowadzam

dla ciekawskich koszt budowy to jakieś 460 klocków bez ogarnięcia kostki, działki, ogrodzenia ale z kilkoma szafami i łóżkami, z drogawą kuchnią

 

dla potomnych co chcą się budować

Trzeba się przyzwyczaić że każdy kto przychodzi nie zrobi roboty tip top. Zawsze spierdzieli. Pytanie tylko czy to są małe rzeczy czy duże i jak szybko one wychodzą. Najlepiej jak są małe i wychodzą od razu :) to wtedy jeszcze zdąży poprawić. Dla ludzi którzy takie rzeczy będą co chwile przeżywać to nie polecam budowania. Lepiej żyć w nieświadomości tego co zbudował developer.

 

Jeśli ktoś lubi wyzwania to polecam, ciekawe doświadczenie życiowe - wiem już dlaczego mężczyzna powinien postawić dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bielaPL napisał:

Lepiej żyć w nieświadomości tego co zbudował developer.

 

 

Jeśli ktoś lubi wyzwania to polecam, ciekawe doświadczenie życiowe - wiem już dlaczego mężczyzna powinien postawić dom.

Popieram w 100 % ;]

Niedawno był kolega, który ma żonę perfekcjonistkę i powiedział po oglądnięciu domu że oni nie dali rady by się wybudować, bo wybierali by materiały przez kilka lat.

 

Kupno i wykończenie mieszkania to dla inwestora, który wybudował dom robota na wolny weekend :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komor napisał:

Niedawno był kolega, który ma żonę perfekcjonistkę i powiedział po oglądnięciu domu że oni nie dali rady by się wybudować, bo wybierali by materiały przez kilka lat.

Ja chyba będę miał takiego sąsiada, patrząc ile czasu wybierają projekt, to już współczuję ekipie, która to będzie budować. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze rolety... zwykle miałem i wiem z czym się to je. Jak sprawdzają się te dzień noc? Nie zabierają więcej światła jak zwykle firanki? Rzymskie z opcją dzień i noc też są ciekawe. Ktoś coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bielaPL napisał:

No to jeszcze rolety... zwykle miałem i wiem z czym się to je. Jak sprawdzają się te dzień noc? Nie zabierają więcej światła jak zwykle firanki? Rzymskie z opcją dzień i noc też są ciekawe. Ktoś coś podpowie?

U mnie plisy się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bielaPL napisał:

Jak sprawdzają się te dzień noc? Nie zabierają więcej światła jak zwykle firanki?

oczywiście, że zabierają, jak roleta "dzień-noc" jest spuszczona i jest w stanie "dzień" to zasłania pół okna, w stanie "noc" zasłania całe. Firanka jednak tylko przesłania okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, exor napisał:

Czy do zawiadomienia o zakończeniu budowy musiałeś mieć papier od elektryka "Protokół badania wewnętrznej instalacji elektrycznej" ?

 

Pytaj o wymagane kwity w Inspektoracie nadzoru budowlanego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do zawiadomienia o zakończeniu budowy musiałeś mieć papier od elektryka "Protokół badania wewnętrznej instalacji elektrycznej" ?
 
Jeszcze nie wiem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2019 o 12:49, exor napisał:

Czy do zawiadomienia o zakończeniu budowy musiałeś mieć papier od elektryka "Protokół badania wewnętrznej instalacji elektrycznej" ?

 

Ja musiałem mieć taki protokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.