Skocz do zawartości

Będzie dom


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, bielaPL napisał:

Przedsionek ciemny także zostawię z szybą. Teraz brama garażowa. Wstępnie Wiśniewski segmentowa z jakimś podstawowym napędem. Czy ktoś jest kto nie narzeka na ten produkt? :)

 

Ja stałem przed Wiśniowskim i Hormann.

 

Wybór padł na Hormanna, ze względu na szyby i cichszy napęd Supramatic. Ale to było moje widzi mi się, można było taniej o kilkaset złotych, ale polecam zobaczenie na żywo jak pracuje jedna i druga ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komor napisał:

 

Ja stałem przed Wiśniowskim i Hormann.

 

Wybór padł na Hormanna, ze względu na szyby i cichszy napęd Supramatic. Ale to było moje widzi mi się, można było taniej o kilkaset złotych, ale polecam zobaczenie na żywo jak pracuje jedna i druga ;]

Normstahl jest cichszy od Hormanna jak porównywałem, tylko czy to takie istotne ... tak na prawdę te 3 firmy różnią się szczegółami a ceny są bardzo zbliżone.Ja wybrałem Normstahla bo rodzice używają z powodzeniem od 20lat, poza tym miał opinie najszczelniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie część życiowa jest z drugiej strony budynku także głośność mi nie przeszkadza. Jak się uda jeszcze porownac na żywo z czymś innym to to zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2018 o 12:17, bielaPL napisał:

U mnie część życiowa jest z drugiej strony budynku także głośność mi nie przeszkadza. Jak się uda jeszcze porownac na żywo z czymś innym to to zrobię

Brama Wiśniowski, napęd Came Home, do bramy też Came Strong żeby działało pod tym samym pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2018 o 09:42, AkuQ napisał:
Brama Wiśniowski, napęd Came Home, do bramy też Came Strong żeby działało pod tym samym pilotem.

Będzie wiśnia z napędem metro by somfy

 

Ochraniacze.
Od początku budowy czatowali z solid Security. Ale zorientowałem się że juwentus za tą samą usługę bierze w abonamencie 10zl mniej. Solid ma praktykę że jak ich zlewasz i nie masz żadnej ochrony to coś tam ci się wydarzy na budowie (Tak miałem ja, szwagier i kilka innych osob). Pytanie czy ktoś wie czy wywijaja numery jak konkurencję wezmę? Bo walnąć kamieniem w okno to dla nich pestka ale czy to robią ? Ktoś ma jakieś doświadczenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bielaPL napisał:

Ochraniacze

Temat rzeka... sprawdź czy czasem nie są dogadani na dzielnice,  ulice, bo może się okazać że nie  możesz wziąć dowolnej firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że jeszcze wcześnie ale myślimy o kuchni

jakoś prywatni monterzy nie przemawiają do mnie bo potem są trudności w egzekwowaniu gwarancji...

jest ikea, jest blac red white, coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bielaPL napisał:

wiem że jeszcze wcześnie ale myślimy o kuchni

jakoś prywatni monterzy nie przemawiają do mnie bo potem są trudności w egzekwowaniu gwarancji...

jest ikea, jest blac red white, coś jeszcze?

Kuchnia z Ikeii do złożenia wystarczą podstawowe zdolności manualne więc możesz zaoszczędzić trochę kasy. Ja z Ikea oprócz kuchni  brałem blat na zamówienie (niestandardowy rozmiar). W cenie jest montaż. Nie wiem jak tam inne ekipy od nich pracują ale ja trafiłem na konkretnych fachowców ...także polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2018 o 21:01, bielaPL napisał:

wiem że jeszcze wcześnie ale myślimy o kuchni

jakoś prywatni monterzy nie przemawiają do mnie bo potem są trudności w egzekwowaniu gwarancji...

jest ikea, jest blac red white, coś jeszcze?

 

Jeśli uważasz, że w dużych sklepach możesz nie mieć problemu z gwarancją, to jesteś w błędzie :) Ja poszedłem w lokalny zakład stolarski, plusy:

-indywidualny pomiar

-indywidualny projekt

-każdą wnękę, ściankę ładnie dopasują

-sam wybierasz materiały (jakość płyty, okleinę, zawiasy,prowadnice)=masz wpływ na jakość mebla.

Po 2 latach raz była potrzeba skorzystania z gwarancji=wymiana jednego blooma bo nie trzymał, bez problemów. Teraz robią mi indywidualne meble do pokoju-gabinetu w domu, za tydzień montaż. Za jakiś czas zlecę im również zabudowę garderoby.

Szukając kuchni objeździliśmy wszystkie znane i mniej znane meblowe, łącznie z Ikeą, jednak nic z niej nie przypadło nam do gustu, jakościowo raczej kiepskie, choć może to zbyt mocne słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2018 o 21:01, bielaPL napisał:

wiem że jeszcze wcześnie ale myślimy o kuchni

jakoś prywatni monterzy nie przemawiają do mnie bo potem są trudności w egzekwowaniu gwarancji...

jest ikea, jest blac red white, coś jeszcze?

 

Jest Ikea, a za nią długo nic. Mówimy oczywiście o meblach budżetowych. U nas i wielu znajomych hula od X lat i ma się bardzo dobrze.

W razie czego wymieniasz front, czy tam inny element, bo są dostepne.

Prywatni monterzy odpadli w przedbiegach właśnie z tego powodu, o którym piszesz. No i za 5-10 lat gdzie takiego szukać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18/02/2018 o 21:01, bielaPL napisał:

wiem że jeszcze wcześnie ale myślimy o kuchni

jakoś prywatni monterzy nie przemawiają do mnie bo potem są trudności w egzekwowaniu gwarancji...

jest ikea, jest blac red white, coś jeszcze?

Najbardziej polecam Ci IKEA. W domu zrobiłem IKEA Metod w 2013 r. po namowie znajomych, którzy sami mieli kuchnię IKEA (kupioną w latach 90 i pomimo 20 lat używania nadal się trzymała). Własnym sumptem złożyłem, więc już parę kafli w kieszeni zostało. Nie jest to trudne ( a nwt to fajna zabawa była), mój pomocnik był na mocnym kacu, a mimo to daliśmy radę w jedną sobotę złożyć kuchnię  (12 szafek). Super się składała. Jakość super - nic się dotychczas nie zepsuło, stale można dokupywać jakieś akcesoria do tej kuchni, nadal wygląda i działa jak nówka. Słabe punkty IKEA:

1. niezbyt wyszukany design.

2.  blaty - jak chcesz niestandardowy to cena nie jest atrakcyjna (ja mam niestandardowe, bo chciałem odsunąć szafki od ściany, bo rura od gazu leci mi po ścianie) i lepiej szukać samych blatów gdzieś w hurtowni dla stolarzy (w Warszawie jest co najmniej kilka dobrych adresów). 

 

W mieszkaniu mamy kuchnię robioną przez stolarza według indywidualnego projektu (bo miało być bardziej stylowo). Też 2013 rok. Gabarytowo podobna, a cena wyszła sporo wyżej niż z IKEA. Opóźnienia w realizacji to było jedno, usterki które wychodziły na gwaranacji to drugie (oczywiście trudno było sciągnąć majstra i zmusić do poprawek, bo ciągle mu było nie po drodze). Pisałem pisma i groziłem i dopiero wtedy po jakimś czasie przyjeżdżał. Gwarancja się skończyła, ale wychodzą kolejne usterki wynikające z niedokładnego wykonania, albo marnej jakości okuć. Co jakiś czas mam co robić (przy okazji mogę zaimponować :piekna:) Gość odwalił też jakąś lipę z użytymi płytami, bo po kilku latach w okolicach zlewu jedna płyta spuchła, a na szafkach wokół piekarnika okleina odseparowała się od płyty (tak jakby od ciepła klej puścił). Jak się kiedyś rozleci, to wjedzie IKEA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Szambo. W projekcie mam 10m3. Ile m3 szambiary zbierają? Można zrobić większe? Takie betonowe normalne wystarczy? Cos więcej muszę wiedzieć w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bielaPL napisał:

Szambo. W projekcie mam 10m3. Ile m3 szambiary zbierają? Można zrobić większe? Takie betonowe normalne wystarczy? Cos więcej muszę wiedzieć w temacie?

Możesz większe, ale żeby to było legalne, trzeba dodatkowe uzgodnienia i pozwolenia załatwiać.

Mi kolega ostatnio sugerował, że jak dam radę, to zorganizować sobie takie 12-13 metrowe szambo z papierami na 10, po to żeby nie tracić na szambiarach (opłata za wywóz, a nie za ilość m3). Ponieważ się zawsze zamawia z jakimś tam wyprzedzeniem, nie zawsze przyjeżdżają na telefon, czasem za 2-3 dni, to w efekcie przy 10m3 szamba oddajesz 7-8m3, szmbiara ma 9-10m3 więc jest się w plecy. Wiem, że to trochę nielegalne, ale wg mnie nie ma to żadnego wpływu ani na środowisko ani na współżycie z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
9 minut temu, bielaPL napisał:

Możecie napisać ile ostatnimi czasy kosztuje robota za tynki maszynowe oraz za elewacje domu?

 

 

 

Sąsiadowi w przyszłym tygodniu wchodzi ekipa i płaci 28zł m2, ja w zeszłym roku płaciłem 26zł m2 (tynki CW z materiałem) Za elewacje płaciłem 100zł m2 z materiałem, klej atlas, siatka pomarańczowa, listwa startowa, gumowa uszczelka przy oknach i styropian 20 cm Austrotherm EPS FASSADA PREMIUM. Z tego co widzę to przez ostatni rok wszystko poszło w górę i to sporo 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szyman napisał:

Mi jeden powiedział 50zl za m2 bez materiału drugi 140zł na gotowo Warszawa

50 zł za robotę (ocieplenie + tynk) to IMO dobra cena - płaciłem coś blisko tego kilka lat temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

50 zł za robotę (ocieplenie + tynk) to IMO dobra cena - płaciłem coś blisko tego kilka lat temu. 

tyle powiedział mi fachman stawiający domek. więc jest duże prawdopodobieństwo że go wezmę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sadlos napisał:

Za elewacje płaciłem 100zł m2 z materiałem, klej atlas, siatka pomarańczowa, listwa startowa, gumowa uszczelka przy oknach i styropian 20 cm Austrotherm EPS FASSADA PREMIUM.

@sadlos

bardzo tanio

u mnie co prawda wszystko system Kabe plus siatka Caparol, plus styropian Austroterm fasada to jakieś 105zł/m2

 

szczerze mówiąc coś mi się w twoją cenę średnio wierzyć chce...no ale...może masz większe szczęście niż ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 4thelement napisał:

@sadlos

bardzo tanio

u mnie co prawda wszystko system Kabe plus siatka Caparol, plus styropian Austroterm fasada to jakieś 105zł/m2

 

szczerze mówiąc coś mi się w twoją cenę średnio wierzyć chce...no ale...może masz większe szczęście niż ja

 

Elewacje robiłem pod koniec października, a umawiałem się i wyceniałem w maju.  Teraz przypominam sobie, że w cenie nie było listwy startowej za która musiałem dopłacić ok 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sadlos napisał:

 

Elewacje robiłem pod koniec października, a umawiałem się i wyceniałem w maju.  Teraz przypominam sobie, że w cenie nie było listwy startowej za która musiałem dopłacić ok 800zł.

Bo standardowo fachowcy nie dają listwy startowej.

ja kupiłem, a i tak nie zamontowali ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, exor napisał:

U mnie też nie ma. U znajomego też nie.

Podobno to nic nie daje.

 

Tez mi tak kazdy mowi, ale dalem :) teraz pewnie bym nie dawal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sadlos napisał:

 

Elewacje robiłem pod koniec października, a umawiałem się i wyceniałem w maju.  Teraz przypominam sobie, że w cenie nie było listwy startowej za która musiałem dopłacić ok 800zł.

ja mam wycenę z kwietnia ub.roku...robią teraz ...(dziś miał być koniec lecz pogoda nie dopisała) 

 

nic nie sugeruje ale twoja wycena kontra moja brzmi jak baśń 

u mnie styro 10 austrotermu zwykła fasada u Ciebie 2x więcej 

 

już wyszło że jednak listwy nie ma, żeby się nie okazało że i cena finalna jest ona

Ale to pozostawiam ocenie widowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 4thelement napisał:

@sadlos

bardzo tanio

u mnie co prawda wszystko system Kabe plus siatka Caparol, plus styropian Austroterm fasada to jakieś 105zł/m2

 

szczerze mówiąc coś mi się w twoją cenę średnio wierzyć chce...no ale...może masz większe szczęście niż ja

Ja płaciłem 3 lata temu 128zł (20cm Swissport 031, siatka i system hybrydowy Caparola, w tym mocowanie rynien). U mnie dość droga chemia była z racji ciężkich warunków. Cena jaka miałem była bardzo dobra, umawiałem się przeszło pół roku wcześniej.

Sama robocizna zależy bardzo od lokalizacji, w Warszawie jest spora konkurencja i firmy biorą mniej. Szef mojej ekipy ma dwie ekipy, jedna robi w stolicy druga u niego w podkarpackim. Ta druga kasuje więcej, bo mniejsza konkurencja a roboty dużo. Podobnie mój wujek w podlaskim szukał ekipy w tym samym czasie do elewacji i ceny sprawnych ekip były znacznie wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, sherif napisał:

Ja płaciłem 3 lata temu 128zł (20cm Swissport 031, siatka i system hybrydowy Caparola, w tym mocowanie rynien). U mnie dość droga chemia była z racji ciężkich warunków. Cena jaka miałem była bardzo dobra, umawiałem się przeszło pół roku wcześniej.

Sama robocizna zależy bardzo od lokalizacji, w Warszawie jest spora konkurencja i firmy biorą mniej. Szef mojej ekipy ma dwie ekipy, jedna robi w stolicy druga u niego w podkarpackim. Ta druga kasuje więcej, bo mniejsza konkurencja a roboty dużo. Podobnie mój wujek w podlaskim szukał ekipy w tym samym czasie do elewacji i ceny sprawnych ekip były znacznie wyższe.

dlatego też mówię że cena 100zl/m2 przy tych wytycznych co kolega napisał to jakaś baśń.

nie żebym chciał podważyć wiarygodność ale no mówiąc jak kolega Antonii "fakty mówią same za siebie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, 4thelement napisał:

dlatego też mówię że cena 100zl/m2 przy tych wytycznych co kolega napisał to jakaś baśń.

nie żebym chciał podważyć wiarygodność ale no mówiąc jak kolega Antonii "fakty mówią same za siebie"

 

Jeżeli ma to jakieś znaczenie, to żadnej faktury nie otrzymałem? :nie_wiem: Miałem 210m2 za które zapłaciłem 21tyś dodatkowo zrobili podbitkę za którą zapłaciłem 5900zł, może na tym sobie odbili. Wycenę otrzymałem od 2 firm i w obu cena była taka sama (okolice Garwolina) Każdą  wydana złotówkę na budowę i wykończenie mam zapisana i nie pisze tego z głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sadlos napisał:

 

Jeżeli ma to jakieś znaczenie, to żadnej faktury nie otrzymałem? :nie_wiem: Miałem 210m2 za które zapłaciłem 21tyś dodatkowo zrobili podbitkę za którą zapłaciłem 5900zł, może na tym sobie odbili. Wycenę otrzymałem od 2 firm i w obu cena była taka sama (okolice Garwolina) Każdą  wydana złotówkę na budowę i wykończenie mam zapisana i nie pisze tego z głowy :)

Ja nie wiem ile miałem m2, ale za ocieplenie i tynk elewacji + podbitkę zapłaciłem:

- robocizna 11 tys. zł

- materiały blisko 13 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Pytanie o listwy APU przy oknach do tynków. Tynkarze chcą ich użyć, robotnik który robi mi sporą część chaty mówi że z nimi potem jest problem tylko jak się dodatkowo gładź robi, że coś tam mogą pękać itd. Jaka jest wasza opinia na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bielaPL napisał:

Pytanie o listwy APU przy oknach do tynków. Tynkarze chcą ich użyć, robotnik który robi mi sporą część chaty mówi że z nimi potem jest problem tylko jak się dodatkowo gładź robi, że coś tam mogą pękać itd. Jaka jest wasza opinia na ten temat?

U mnie dali, ładnie do okien przylegają i nic nie pęka :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

Pytanie o listwy APU przy oknach do tynków. Tynkarze chcą ich użyć, robotnik który robi mi sporą część chaty mówi że z nimi potem jest problem tylko jak się dodatkowo gładź robi, że coś tam mogą pękać itd. Jaka jest wasza opinia na ten temat?

Ja dałem od wewnętrznej strony przy tynkach jak i zewnętrznej podczas elewacji. Nic nie pęka i wygląda bardzo schludnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Pytanie o gaz. Mam skrzynkę. Gość co zakładał skrzynkę zrobił też podłączenie do domu i komplet papierów. Z tym wszystkim jak chce teraz licznik i żeby gaz puścili to do każdego dostawcy gazu mogę iść czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, sadlos napisał:

Tak do kazdego, musisz miec tylko licznik i kpl dokumentow.

A no właśnie, tego licznika jeszcze nie mam, skąd go dostać? Od polska spolka gazownictwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sadlos napisał:

Ja robilem zaplate za przylacze PSG i oni mi tez podlaczyli licznik. Nastepnie podpisalem umowe z PGNiG i po kilku dniach puscili gaz.

dobra czyli do PSG uderzę, też im tam buliłem, dzięki za info, co ciekawe dzwoniłem do nich na infolinię ale coś babka się jąkała że nie u nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz przyłącze (fizycznie oraz informacje psg o zakończeniu budowy przyłącza) to uderzasz bezpośrednio do dostawcy. Musisz miec ze soba dowód własności nieruchomości, próbę szczelności przyłącza (od skrzynki do domu) oraz opinie kominiarska. Po podpisaniu umowy z dostawca jest to kwestia paru dni zanim przyjadą i założą licznik i odkręca kurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.