Skocz do zawartości

Tarcze hamulcowe/ klocki hamulcowe


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

co polecacie z zamienników typu TRW, Brembo, Bosch, Delphi, Roadhouse, Breck, Mikoda, Steinhoff? Musze wymienić w Merivie klocki i tak się zastanawiam, powoli i u mnie zbliża sie wymiana tarcz i klocków w Fiacie. Ostatnio montowałem komplet Metelli, cena bardzo ok na razie się nie wypowiem bo dopiero klient jest świeżo po wymianie.  Do Fiata ciężko dostać zestaw Metelli lub Textar-a. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

co polecacie z zamienników typu TRW, Brembo, Bosch, Delphi, Roadhouse, Breck, Mikoda, Steinhoff? Musze wymienić w Merivie klocki i tak się zastanawiam, powoli i u mnie zbliża sie wymiana tarcz i klocków w Fiacie. Ostatnio montowałem komplet Metelli, cena bardzo ok na razie się nie wypowiem bo dopiero klient jest świeżo po wymianie.  Do Fiata ciężko dostać zestaw Metelli lub Textar-a. pozdrawiam

Ja z kolei polecam TRW (tarcze gładkie, klocki Cotec). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

co polecacie z zamienników typu TRW, Brembo, Bosch, Delphi, Roadhouse, Breck, Mikoda, Steinhoff? Musze wymienić w Merivie klocki i tak się zastanawiam, powoli i u mnie zbliża sie wymiana tarcz i klocków w Fiacie. Ostatnio montowałem komplet Metelli, cena bardzo ok na razie się nie wypowiem bo dopiero klient jest świeżo po wymianie.  Do Fiata ciężko dostać zestaw Metelli lub Textar-a. pozdrawiam

 

Cześć. A jaki masz styl jazdy?

Jak cywilny, bez szaleństw - to najtańsze.

 

Ja przez lata kupowałem najtańsze i nigdy problemu nie było.

Najwięcej tarcz Mikoda kupiłem.

 

A najbardziej zadowolony byłem z klocków TOMEX. Były tak miękkie, że tarcze się nie zużywały :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. A jaki masz styl jazdy?

Jak cywilny, bez szaleństw - to najtańsze.

 

Ja przez lata kupowałem najtańsze i nigdy problemu nie było.

Najwięcej tarcz Mikoda kupiłem.

 

A najbardziej zadowolony byłem z klocków TOMEX. Były tak miękkie, że tarcze się nie zużywały :hehe:

 

 

Styl jazdy normalny ale nie "emeryt style", ot przeważnie w miarę dynamicznie się poruszam. Obecnie mam klocki Fomar-a, tarcze nie wiem. Taki komplet założył poprzedni właściciel, ja na nich zrobiłem 73kkm. Klocków jest jeszcze ~4mm, nie pylą nie piszczą jak na tani zamiennik ale przy hamowaniu >100km/h jest doslownie tragedia. Zresztą tarcze mają bicie, bo czuć przy małych prekościach. A raz je już toczyłem. Wy tu polecacie Mikod-y a w sieci krążą różne opinie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl jazdy normalny ale nie "emeryt style", ot przeważnie w miarę dynamicznie się poruszam. Obecnie mam klocki Fomar-a, tarcze nie wiem. Taki komplet założył poprzedni właściciel, ja na nich zrobiłem 73kkm. Klocków jest jeszcze ~4mm, nie pylą nie piszczą jak na tani zamiennik ale przy hamowaniu >100km/h jest doslownie tragedia. Zresztą tarcze mają bicie, bo czuć przy małych prekościach. A raz je już toczyłem. Wy tu polecacie Mikod-y a w sieci krążą różne opinie :hmm:

 

Tarcza to element eksploatacyjny - wymienia się je, bo kosztują grosze,  przynajmniej w moich samochodach, które mam i miałem, a wymiana jest banalna gdy wymienia się razem z klockami.

Ale ja zawsze kupuję samochód patrząc na koszt części.

 

Co do bicia - nigdy nie wykrzywiła mi się tarcza, gdy miała sporo metalu. Zwykle jak się krzywiła to i tak już nadawała się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z wymianą tarcz nie ma problemów w większości samochodów, tzn. ja spotkałem się tylko w Matizie gdzie żeby wymienić tarcze hamulcowe trzeba rozbierać piastę. Ale w tych autach tarcze org. są dosyć trwałe, pewnie ze względu na wymianę bo przeważnie się to kończy również wymianą łożysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś z Was do czynienia kiedyś z tarczami marki OPTIMAL? Muszę wymienić w Lagunie na tyle i różnica w cenie pomiędzy OPTIMAL a TEXTAR to 100 zł. Mogę jeszcze kupić tarcze SKF? Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś z Was do czynienia kiedyś z tarczami marki OPTIMAL? Muszę wymienić w Lagunie na tyle i różnica w cenie pomiędzy OPTIMAL a TEXTAR to 100 zł. Mogę jeszcze kupić tarcze SKF? Warto?

 

Kup tarcze Vegga mam i polecam z ori klockami są w porządku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co polecacie z zamienników typu TRW, Brembo, Bosch, Delphi, Roadhouse, Breck, Mikoda, Steinhoff? 

 

Cokolwiek firmowego, co będzie akurat w dobrej cenie. Opinii zasięgaj tylko u użytkowników takiego samego modelu samochodu jak Twój.

Często polecane TRW zabiłem w Jeep'ie po kilku tyś km; obecnie w Subaru mam Brembo i po 12k km zaczynają popiskiwać i strzelać/pukać.

Co nie oznacza, że - w innych modelach, pod inną nogą i innych warunkach użytkowania - produkty tych firm nie robią lepszego wrażenia.

Edytowane przez camel00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optimal-a stosowałem łożyska w Matizie, przejechało ~75kkm i było ok jak za łożysko w tej cenie ~30zl.

 

Istotna informacja bo tarcze w Lagunie są z łożyskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do spokojnej jazdy optimal daje rade. mialem tarcze i bębny i nie narzekałem. ale przy ostrzejszej jezdzie szybko je wykonczylem.

na trw nie narzekałem nigdy aż w daihatsu cuore po 10 kkm zaczely popiskiwac (zestaw tarcze plus klocki)

od pewnego czasu (z racji sklepu gdzie nie ma duzych roznic cenowych) jeżdze na tarczach ATE i klockach tej firmy. tarcze mają specjalna powloke ochronna i nie rdzewieją. i te jak na razie znoszą ostrzejsze traktowanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

co polecacie z zamienników typu TRW, Brembo, Bosch, Delphi, Roadhouse, Breck, Mikoda, Steinhoff? Musze wymienić w Merivie klocki i tak się zastanawiam, powoli i u mnie zbliża sie wymiana tarcz i klocków w Fiacie. Ostatnio montowałem komplet Metelli, cena bardzo ok na razie się nie wypowiem bo dopiero klient jest świeżo po wymianie.  Do Fiata ciężko dostać zestaw Metelli lub Textar-a. pozdrawiam

 

 

Jak miałem Punto I po skończeniu klocków włożyłem najtańsze za namową kolegi.

Nie hamowało to w ogóle.Miały się dotrzeć.Poczytałem kupiłem Ferodo które pasowały od cieniasa.Droższe o 10 zł a hamowanie bajka od razu po założeniu.Fakt trochę pyliły ale nie zużywały się jakoś szybko.Kto jeżdził był pod wrażeniem.

Tarcze nie wiem jakie były.

Teraz w Jazzie siedzą prawie nowe TRW ale to już nie to.Auto z ABS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga do klocków TRW. Jak ktoś delikatnie traktuje hamulce, albo robi mało kilometrów, nie polecam, bo te klocki nie wytrzymują próby czasu. Dwa lata i blacha kompletnie skorodowana, a okładzina rozklejona. Spotkałem bardzo dużo przypadków klocków tej firmy, że przy stanie ok. 50% były już do wymiany. Nawet fabryczne klocki TRW w Fabii mojej żony rozkleiły się w 2014r, a auto z 2012r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kilka lat temu założyłem klocki chyba TRW do Matiz-a, chyba po 3 latach je wyrzuciłem bo zaczęły się kruszyć a "mięsa" jeszcze trochę było. Fiatem robię rocznie 30-40kkm więc może je zjadę zanim się rozpadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga do klocków TRW. Jak ktoś delikatnie traktuje hamulce, albo robi mało kilometrów, nie polecam, bo te klocki nie wytrzymują próby czasu. Dwa lata i blacha kompletnie skorodowana, a okładzina rozklejona. Spotkałem bardzo dużo przypadków klocków tej firmy, że przy stanie ok. 50% były już do wymiany. Nawet fabryczne klocki TRW w Fabii mojej żony rozkleiły się w 2014r, a auto z 2012r.

To samo miałem że szczękami hamulcowymi - po 2 latach 2 okleiny się poodklejały. Myślałem, że to przypadek, a tu wychodzi reguła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.