Skocz do zawartości

Diesel z automatem do 150k


goden

Rekomendowane odpowiedzi

Bmw 5 poza budżetem. Nie chcę zupełnego golasa a za 150 to się w bmw nawet cenniki nie zaczynają.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-518d-nowy-2016-149-900-zl-1390-zl-msc-pelny-serwis-60-000-km-ID6ytxJ1.html#897a6753be

 

zaczynają się - moze i golas, ale ma navi, automat diesla i kawal fajnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam parcia na markę premium. Wręcz przeciwnie. Na szybko skonfigurowałem i z kolorem, skórą i felgami 17 cali wychodzi już pod 200k a gdzie tu opcje - odpada bo w rabaty 20% na auto nie wierzę.

 

nie patrz na konfigurator, tylko na otomoto - są wyprzedaże - 5tki teraz za śmieszne pieniądze chodzą :ok:

gdybym chałupy nie szukał to bym brał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-518d-nowy-2016-149-900-zl-1390-zl-msc-pelny-serwis-60-000-km-ID6ytxJ1.html#897a6753be

zaczynają się - moze i golas, ale ma navi, automat diesla i kawal fajnego auta.

Zainteresowałem się, jutro odwiedzę salon i obadam co i jak. Oferta jest ciekawa ale w podobnych ogłoszeniach piszą że to przy zakupie minimum 2 aut. Ale sprawdzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec kupił w zeszłym roku Mazdę 6, 2.0 165 KM czy jakoś tak, benzyna Skyactive, manual. Auto świetnie wykonane, nic nie trzeszczy, itd., ale...

po 2000 km zaczęło się dość mocne bicie przy hamowaniu. Pojechał do ASO i na gwarancji wymienili tarcze i klocki, nie chcieli się wypowiedzieć co do przyczyny. Ojciec jeździ po emerycku, więc hamowania z 200 do 0 nie było ani nic z tych rzeczy. Od tego czasu spokój.

 

podobno wyszła seria z wadliwymi tarczami i właśnie wymiana komponentów rozwiązuje problem.

 

@@goden

 

We wtorek będę odbierał M6 jako zastępcze na kilka dni to się wypowiem jakie wrażenia, ale z tych dwóch które podałeś i tak brałbym mazdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-518d-nowy-2016-149-900-zl-1390-zl-msc-pelny-serwis-60-000-km-ID6ytxJ1.html#897a6753be

 

zaczynają się - moze i golas, ale ma navi, automat diesla i kawal fajnego auta.

Tez polecilem 5tke. Lepszy mniejszy wypas ale jezdzi swietnie, cisza spokoj. Wiezli mnie tym na lotnisko swietnie sie jechalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez polecilem 5tke. Lepszy mniejszy wypas ale jezdzi swietnie, cisza spokoj. Wiezli mnie tym na lotnisko swietnie sie jechalo.

Tak ale nie ta z ogłoszenia.

Mała navi, bez kamer, bez m paku, szmata i najgorszy silnik.

Jak brać to żeby wstydu nie było... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna porownac 508 do BMW 5? Bo to nijak sie nie da porownac. 

 

No dokładnie. W 5er są gorsze materiały wykończeniowe, jest głośniej, silnik bardziej klekocze... Przy mojej całej miłości do BMW ten silnik psuje całe auto, a Peugeot 508 zaskakuje ciszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. W 5er są gorsze materiały wykończeniowe, jest głośniej, silnik bardziej klekocze... Przy mojej całej miłości do BMW ten silnik psuje całe auto, a Peugeot 508 zaskakuje ciszą...

To zalezy tu chyba kolega mial P508 na forum i zadowolony nie byl. Co do silnika to sie nie wypowiem bo akurat takim nie jechalem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nie ta z ogłoszenia.

Mała navi, bez kamer, bez m paku, szmata i najgorszy silnik.

Jak brać to żeby wstydu nie było... :)

 

Zależy czy kupujesz dla siebie czy sąsiada - gośc szuka auta za 150kpln.  Może za to mieć świetnie skonstruowane auto, wyciszone jak się należy, prowadzące się wspaniale, no i planuje tym dużo jeżdzić - z takiej 5tki wysiadasz po 1000km i chcesz jechać dalej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy tu chyba kolega mial P508 na forum i zadowolony nie byl. Co do silnika to sie nie wypowiem bo akurat takim nie jechalem. 

 

Jechałem 508 - tak samo biegi nie chciały wchodzić jak w 406, 407 i teraz widzę że trzymają się tradycji.

 

Kompletnie nie pamiętam jak to auto było wyciszone, jak się prowadziło, ani jak grało radio - przez to że przez całą jazdę próbną człowiek miał przed oczami skrzynie biegów w której się nie da zmieniać kulturalnie biegów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje bardzo czesto jezdzic f10 525d 8AT

Poronujac do cytryny C5 2.0HDI 6AT Exlusiv

Cytryna jest cichsza ma lepsze fotele (Bmw ma sporty, cytryna z masażem) i zawias dla pasazerow

Bmw ma zdecydowanie lepszy silnik (R6) oraz automat (8biegow) oraz ogolny feeling dla kierowcy. Zawias mimo wybrania opcji komfort jest mniej wygodny dla pasazerow.

Wiec w 518d przewaga będzie tylko skrzynia oraz lepsze prowadzenie dla kierowcy. Silnik 2.0 R4 BMW wg. mnie bedzie gorszy od 2.0Hdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Powiem tak, skoda Superb brana była pod uwagę jako super auto na trasy. Tylko ja nie chcę wyglądać jak kolejny goniący autostradą handlowiec, nie mówiąc już o wnętrzu które jest po prostu nudne. Może ciche, dobrze poskładane z w miarę dobrymi materiałami ale jednak nudne. Passat to samo z tą różnicą że z zewnątrz wygląda jak dla mnie gorzej niż superb. A jeszcze w skoda/vw pozostaje strach czy bezusterkowo dojadę do tych 300kkm.

BMW z samej ciekawości sprawdzę, na papierze wygląda ok. Dla mnie wszystko co ma poniżej 10s do setki jest wystarczające, nie muszę się gonić z każdych świateł, bardziej chodzi mi o spokój jadąc powiedzmy 160-170km/h na tempomacie. 

Teraz jeżdżę Fordem Transitem Connectem z 1,6tdi 95km i jakoś daje rade, utrzymuję licznikowe 160km/h i to powiedzmy wystarcza. Chociaż muł jest straszny i na krajówkach raczej trzeba zapomnieć o wyprzedzaniu.

Rodziców CRV z benzyną przy 160km/h jest głośniejsza niż accord ale nie znowu aż tak żeby to przeszkadzało.

Te nowsze są podobno trochę lepiej wyciszone więc powinno styknąć.

Mazda no cóż - tutaj serce mocniej bije - ładniejsza, szybsza, cichsza, jeszcze raz ładniejsza, więcej bajerów niż CRV, pisałem już że jest ładniejsza?

Ale - diesel z opini wynika że jest ryzykowny i tutaj brak gwarancji trochę boli.

jeżeli chodzi o blachy to sądzę że ich jakość będzie podobna w japończykach czy to honda czy mazda to jeden pies.

Tak więc muszę poczytać mocniej o dieslu subaru i bmw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem 508 - tak samo biegi nie chciały wchodzić jak w 406, 407 i teraz widzę że trzymają się tradycji.

 

Kompletnie nie pamiętam jak to auto było wyciszone, jak się prowadziło, ani jak grało radio - przez to że przez całą jazdę próbną człowiek miał przed oczami skrzynie biegów w której się nie da zmieniać kulturalnie biegów...

Taki 508 ma sens jako auto za 90k bierzesz i jezdzisz bo to konkurencja ot np dla Mondeo lub jak nei chcesz czekac pol roku na passata. Ale za 150k P508? Dla mnie to jest nie do pojecia. Ale sa rozni ludzie i bardzo dobrze. Jeden wezmie gorzej wyposazone BMW5 a drugi wypasionego Pezota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A jeszcze w skoda/vw pozostaje strach czy bezusterkowo dojadę do tych 300kkm.

 

Mazda + diesel też niekoniecznie  ;)

 

Pojeździj różnymi i na tej podstawie wybierz co podpasuje.

 

Rozsądkiem Superb jest mimo wszystko optymalny, a jak sercem to to sercem i bierz co się podoba  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda + diesel też niekoniecznie  ;)

 

Pojeździj różnymi i na tej podstawie wybierz co podpasuje.

 

Rozsądkiem Superb jest mimo wszystko optymalny, a jak sercem to to sercem i bierz co się podoba  :oki:

Skoda jest z tyłu głowy ale na razie o niej nie myślę. Zaczynam poważnie myśleć o benzynowej maździe. Przy jeżdzie głównie po trasach może się w tych 8 litrach zmieszczę. Chociaż to raczej nierealne i sam siebie oszukuję bo bardzo mazda mi do gustu przypadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda jest z tyłu głowy ale na razie o niej nie myślę. Zaczynam poważnie myśleć o benzynowej maździe. Przy jeżdzie głównie po trasach może się w tych 8 litrach zmieszczę. Chociaż to raczej nierealne i sam siebie oszukuję bo bardzo mazda mi do gustu przypadła.

Jadąc autostradą 150-160 km/h IMO nie ma szans na spalanie rzędu 8 litrów benzyny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, podobują mnie się suvy.

 

Lepsze dobre kombi, albo jakieś Cross Country typu Volvo XC, Insignia CC, jakieś Touran chyba jest w tej wersji? Jak chcesz siedzieć wyżej to polecam pójść jednak do Forda - S-Max zje prowadzeniem wszystko inne w takich budach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też piszę że sam siebie oszukuję ;)

A1 są jakieś szanse, bo tam w miarę pusto, ale przy dynamicznej jeździe zatłoczoną A2 czy A4 moja popierdółka potrafi 12 litrów benzyny wciągnąć na 100 km ;]

Mazdowe 2.0 podobno oszczędniejsze, ale czy aż tak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A1 są jakieś szanse, bo tam w miarę pusto, ale przy dynamicznej jeździe zatłoczoną A2 czy A4 moja popierdółka potrafi 12 litrów benzyny wciągnąć na 100 km ;]

Mazdowe 2.0 podobno oszczędniejsze, ale czy aż tak ...

Na prawde? To juz abstrakcja. Chociaz moje 75KM przy 150 pali w okolicach 10 i ciagle zwalnia na wzniesieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.