Skocz do zawartości

Prius lpg


prawoimotoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisisj w Raporcie na tvn turbo była moja o gościu, który na taxi jeździ Priusem na lpg. 100 km robi za 10 zł!

 

 

podobno się da 

normalnie prius w cyklu mieszanym pali ok 5l 

jak się ktoś postara może robić wyniki poniżej 4l 

niech na gazie pali o litr więcej to masz 6l x 1.8 zł = 10,80 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczna, czy montowana przez dealera? Benzyny nie spala w ogóle? I LPG teraz cenowo bliżej 1,8zł niż 1,6zł :(

 

 

w polsce nie ma opcji fabrcznego lpg do hybrid

jedynie 1.33 i 1.6 benzyna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile to spala normalnie na 100km ?

jest sens bawic sie w lpg

 

 

http://www.lpg.ie/gallery/Prius

http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php?topic=35594.0

wiec nie on pierwszy ;)

 

Sens taki, że jeździsz taniej. Jeżeli Prius spala załóżmy 5 litrów 95-ki, to kosztuje go to 22 zł. Przy 6 litrach LPG wyda połowę. Zakładając taką oszczędność na paliwie np. w moim przypadku byłoby to 200 zł miesięcznie w jednym aucie, które robi tylko trasy dom-praca. Po roku instlka się zwraca a potem sama oszczędność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile to spala normalnie na 100km ?

jest sens bawic sie w lpg

Na trasie od 3l, po mieście w sporych korkach do 6.0l, ale jak jest dogrzany to poniżej 5.0l zejdzie.

IMHO nie ma najmniejszego sensu pchać LPG do tego silnika, bo potencjalne zyski są minimalne, a szkody spore. W Priusie silnik ma wtrysk bezpośredni i pracuje w cyklu Atkinsona: część powietrza z cyklu ssania jest wypychana z powrotem przez zawór ssący, który zamyka się z niewielkim opóźnieniem... Przy jeździe na LPG zasysana jest już mieszanka z gazem, więc gaz wraca do kolektora...

 

Sens taki, że jeździsz taniej. Jeżeli Prius spala załóżmy 5 litrów 95-ki, to kosztuje go to 22 zł. Przy 6 litrach LPG wyda połowę. Zakładając taką oszczędność na paliwie np. w moim przypadku byłoby to 200 zł miesięcznie w jednym aucie, które robi tylko trasy dom-praca. Po roku instlka się zwraca a potem sama oszczędność.

Jakie zyski?! Ten samochód jest bezobsługowy, jeśli się przy nim nie kombinuje (w Mk2 jest jeden pasek do wymiany w 15 minut, w Mk3 nie ma już żadnego)..

Luz zaworowy reguluje się przez wymianę szklanek - i tak jak na benzynie trzeba zrobić to pewnie raz w ciągu życia auta, to na gazie trzeba sprawdzać często.

Na benzynie świece wytrzymują 200kkm - ale na gazie?

Itd, itd... IMHO zupełnie bez sensu.

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Itd, itd... IMHO zupełnie bez sensu.

 

dokładnie

tak samo bez sensu jak diesel w mieście na niewielkie przebiegi,

ale niektórym nie przetłumaczysz, najważniejsze że ich TDI pali 5l, ale tego że po pewnym czasie trzeba zrobić turbo, dwumas, wtryski, sprzęgło itp to już nie pamiętają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabia 1.0 75km kombi, rocznik 2016. Fabryczna instalacja LPG, spalanie mieszane 6,5l/100km, co przy 1,6zł za LPG daje 10,40zł. 

 

Mieszane, a w mieście 8/100

 

Fabia jest dużo mniejszym autem niż Prius. Osiągi ma beznadziejne. W porównaniu do Priusa właściwie się nie porusza  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszane, a w mieście 8/100

Fabia jest dużo mniejszym autem niż Prius. Osiągi ma beznadziejne. W porównaniu do Priusa właściwie się nie porusza :hehe:

Tylko ceny ma inne. Taki tylko przykład podalem na tanie poruszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

tak samo bez sensu jak diesel w mieście na niewielkie przebiegi,

ale niektórym nie przetłumaczysz, najważniejsze że ich TDI pali 5l, ale tego że po pewnym czasie trzeba zrobić turbo, dwumas, wtryski, sprzęgło itp to już nie pamiętają. 

 

Dla typowego Kowalskiego to sie zgodze, ale jak taki Prius na taxi jezdzi (a jezdzi ich sporo), to moim zdaniem warto.

Sam jedzilem 3 lata Priusem, genialne auto i na pewno do niego wroce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla typowego Kowalskiego to sie zgodze, ale jak taki Prius na taxi jezdzi (a jezdzi ich sporo), to moim zdaniem warto.

Sam jedzilem 3 lata Priusem, genialne auto i na pewno do niego wroce.

Prius jest genialny (też miałem 3 lata), ale po przesiadce do Citroena wsiadanie z powrotem do Priusa było bardzo bolesne...

Jeśli już, to do jakiegoś hybrydowego Lexusa się przesiądę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w trasie pewnie juz tak kolorowo nie jest?

 

Wyjazd wakacyjny do ITA, lacznie przejechane ok 3.5kkm, 4os, bagaze, klima - wyszlo 5,3l.

Najwiecej spalil mi podczas wyjazdu na narty, tyle ze jechalem z boxem i mocno zaladowany plus 4 os - 7l. Kolega jechal wtedy Accordem, wyszlo mu cos 9l. Wiec chyba calkiem ok ten Prius palil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jeszcze lepiej. Strzelam, że taki prius w trasie spali 7-8 litrów benzynu. W odniesieniu do 9-10 litrów gazu oszczędność jest jeszcze większa niż w mieście.

Nie masz co strzelać, masz post wyżej napisane ile taki Prius pali w trasie, a mowa o PII. Nowsza generacja spali jeszcze mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to myślałem, że priusy w trasie palą trochę więcej.

 

Jest wiele zmiennych i jednemu spali 4 innemu 6, jeden bedzie jezdzil głownie autostradami, inny trasy ale drogi lokalne itp.

Ja przejechałem ok 60kkm róznymi trasami, w róznych warunkach i min to miałem ok 4 a max 7 (zima, z boxem na autostradzie, choc obstawiam, ze najwiecej do wysokiego spalania przyczynił sie box na dachu). I mowimy tu o aucie z 2005r czyli PII. 

 

Z mojego doswiadczenia, jak ktos jezdzi gównie w trasie i do tego autostrady, to wolałbym diesla niż hybryde. Ale w kazdym innym przypadku biore Priusa.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z mojego doswiadczenia, jak ktos jezdzi gównie w trasie i do tego autostrady, to wolałbym diesla niż hybryde. Ale w kazdym innym przypadku biore Priusa.

A w czym taki diesel będzie lepszy w trasie? Dynamika? Brak bezstopniowej skrzyni?

Edytowane przez marcinur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym taki diesel będzie lepszy w trasie? Dynamika? Brak bezstopniowej skrzyni?

Przede wszystkim zasieg. Nie wiem jak wersje EU, ale moj Prius (US) miał chyba 30l.

Dynamika tez nie była jego najmocniejsza strona, to ma ledwie 115KM. PIII ma chyba 135KM wiec powinno byc juz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym taki diesel będzie lepszy w trasie? Dynamika? Brak bezstopniowej skrzyni?

W trasie idea Priusa trochę się rozmywa - to auto najwięcej korzyści finansowych w porównaniu do konkurencji pokazuje w mieście.

Edytowane przez Pietro_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie idea Priusa trochę się rozmywa - to auto najwięcej korzyści finansowych w porównaniu do konkurencji pokazuje w mieście.

Finansowo, to Prius w trasie wcale tak zle nie wypada. Owszem, spali nieco wiecej niz w jezdzie miejsko-podmiejskiej, ale nadal mniej niz jego benzynowa konkurancja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w trasie pewnie juz tak kolorowo nie jest?

 

 

na podmiejskich krajowych jazda wg przepisów wychodzi podobnie jak w mieście czyli ok 4,5-5l

gorzeje jesli autostrada i to bez oszczędzania, wtedy można dojść do 7-8 ale przy pałowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisisj w Raporcie na tvn turbo była moja o gościu, który na taxi jeździ Priusem na lpg. 100 km robi za 10 zł!

 

Tak, kiedyś się z tego śmiałem ale mam znajomego taksówkarza, co ma Priusa. Jak mówi dużo osób w korpo jeżdzi Priusami z lpg 8] . Problemów brak, spalanie w mieście ok 6,5l ;) lpg . U niego spalanie 5l do max 5.5l noPb w mieście :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finansowo, to Prius w trasie wcale tak zle nie wypada. Owszem, spali nieco wiecej niz w jezdzie miejsko-podmiejskiej, ale nadal mniej niz jego benzynowa konkurancja. 

 

nieco więcej? Trasa 4os + bagaże nad morze, średnia 6.2l przy jeżdzie autostradą. Mój diesel wciągnąłby ok 8.5l przy takiej jeżdzie. W mieście oczywiście bez porównania.

Edytowane przez Sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd wakacyjny do ITA, lacznie przejechane ok 3.5kkm, 4os, bagaze, klima - wyszlo 5,3l.

Najwiecej spalil mi podczas wyjazdu na narty, tyle ze jechalem z boxem i mocno zaladowany plus 4 os - 7l. Kolega jechal wtedy Accordem, wyszlo mu cos 9l. Wiec chyba calkiem ok ten Prius palil.

Czyli normalne spalanie. Tyle to 1.4 tsi Ci weźmie. Teraz znajomy wrócił z Włoch Passatem 1.4 tsi. Spalanie 5.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym taki diesel będzie lepszy w trasie? Dynamika? Brak bezstopniowej skrzyni?

Prius to całkiem dynamiczne auto - pełna moc dostępna jest od razu, bez żadnej zwłoki - wciskasz do podłogi i jest moc.

Ale diesel będzie cichszy. Raz, że Prius jest kiepsko wyciszony, dwa przy przyśpieszaniu jest jeszcze głośniejszy.

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ale niektórym nie przetłumaczysz, najważniejsze że ich TDI pali 5l, ale tego że po pewnym czasie trzeba zrobić turbo, dwumas, wtryski, sprzęgło itp to już nie pamiętają. 

Hm teoretycznie masz rację ale  co zrobic jak czasami diesel jest jedynym rozsądnym silnikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie ma najmniejszego sensu pchać LPG do tego silnika, bo potencjalne zyski są minimalne, a szkody spore. W Priusie silnik ma wtrysk bezpośredni i pracuje w cyklu Atkinsona: część powietrza z cyklu ssania jest wypychana z powrotem przez zawór ssący, który zamyka się z niewielkim opóźnieniem... Przy jeździe na LPG zasysana jest już mieszanka z gazem, więc gaz wraca do kolektora...

 

Coś mi tutaj nie pasuje - zasadniczo przy wtrysku bezpośrednim nie stosuje się takiego zasilania, tylko wtrysk bezpośredni LPG i tego typu instalacji jest na rynku już sporo.

Edytowane przez futrzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś mi tutaj nie pasuje - zasadniczo przy wtrysku bezpośrednim nie stosuje się takiego zasilania, tylko wtrysk bezpośredni LPG i tego typu instalacji jest na rynku już sporo.

 

Pasuje pasuje... Ile trzeba wyłożyć na instalację z wtryskiem gazu w stanie ciekłym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś mi tutaj nie pasuje - zasadniczo przy wtrysku bezpośrednim nie stosuje się takiego zasilania, tylko wtrysk bezpośredni LPG i tego typu instalacji jest na rynku już sporo.

 II (2003-2009) ma chyba zwykły wtrysk wielopunktowy, więc podejdzie I/Vgen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje pasuje... Ile trzeba wyłożyć na instalację z wtryskiem gazu w stanie ciekłym?

 

Są droższe od wtrysku pośredniego. Wygląda jednak na to, że starsze Priusy miały zwykły wtrysk sekwencyjny, a nie bezpośredni i stąd pewnie instalacje, o których gdzieniegdzie można poczytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś czytałem, że to było na bazie zwykłego silnika Toyoty, wtrysk tradycyjny, wielopunktowy. Zresztą jak by było inaczej to by tyle taksiarzy na lpg nie jeździło.

http://toyota-club.net/files/faq/05-07-10_faq_nz_eng.htm :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prius jest genialny (też miałem 3 lata), ale po przesiadce do Citroena wsiadanie z powrotem do Priusa było bardzo bolesne...

Jeśli już, to do jakiegoś hybrydowego Lexusa się przesiądę...

O właśnie to, jak ktoś spróbował normalnego auta to potem przymiarka do Priusa to jak wsiadanie do kibla. Btw oglądałem ostatnio najnowszego Priusa i jakie to jest ohydne...Kto to projektuje?

Wysłane ze zmywarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie to, jak ktoś spróbował normalnego auta to potem przymiarka do Priusa to jak wsiadanie do kibla. Btw oglądałem ostatnio najnowszego Priusa i jakie to jest ohydne...Kto to projektuje?

Wysłane ze zmywarki

@@Ralph78,Ty    lepiej     powiedz    jak tam wrażenia z Merivą :hehe:

Bo moja :piekna:  delikatnie steruje w tym kierunku :ogien:

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.