Skocz do zawartości

Gokarty dla dzieci?


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś orientuje się gdzie jest jakiś tor gokartowy, na którym mogą jeździć dzieci w wieku 6 lat? Z tego co udało mi się zorientować to większość pozwala jeździć dzieciom od wieku ok. 10 lat. Chodzi oczywiście o spalinowe gokarty, nie o elektryczne zabawki.

 

Oczywiście najlepiej w okolicach Śląska ale jeśli ktoś może coś polecić w innych częściach kraju to też mnie interesuje. Chcę po prostu rozeznać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się gdzie jest jakiś tor gokartowy, na którym mogą jeździć dzieci w wieku 6 lat? Z tego co udało mi się zorientować to większość pozwala jeździć dzieciom od wieku ok. 10 lat. Chodzi oczywiście o spalinowe gokarty, nie o elektryczne zabawki.

 

Oczywiście najlepiej w okolicach Śląska ale jeśli ktoś może coś polecić w innych częściach kraju to też mnie interesuje. Chcę po prostu rozeznać temat.

W lublinie w galerii Olimp jest tor gokartowy i maja 1 sztuke zupełnie malego gokarta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lublinie w galerii Olimp jest tor gokartowy i maja 1 sztuke zupełnie malego gokarta

 

Gokart nie musi być mały, bo nasz przykładowy sześciolatek ma niemal 130cm wzrostu, ograniczeniem jest tylko wiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się gdzie jest jakiś tor gokartowy, na którym mogą jeździć dzieci w wieku 6 lat? Z tego co udało mi się zorientować to większość pozwala jeździć dzieciom od wieku ok. 10 lat. Chodzi oczywiście o spalinowe gokarty, nie o elektryczne zabawki.

 

Oczywiście najlepiej w okolicach Śląska ale jeśli ktoś może coś polecić w innych częściach kraju to też mnie interesuje. Chcę po prostu rozeznać temat.

Mój 6-latek jeździł 2 tygodnie temu :http://legiaracingclub.pl/

Ale był to event chwilowo ogarniają nowa lokalizację.

 

i na pewno znajomi jeździli z dziećmi tu http://f1karting.pl/dla-dzieci/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 6-latek jeździł 2 tygodnie temu :http://legiaracingclub.pl/

Ale był to event chwilowo ogarniają nowa lokalizację.

 

i na pewno znajomi jeździli z dziećmi tu http://f1karting.pl/dla-dzieci/

 

O, to fajne. Szkoda tylko że w Warszawie - ale przy jakiejś okazji można się wybrać.  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli problemem nie jest wzrost tylko regulamin? To zapewne w Lublinie skoro maja malego gokarta to tez regulamin zezwala ;)

 

Częściej regulamin. Zakładam że ten Lublin byłby ok, chodziło mi tylko o doprecyzowanie, że mały gokart nie jest konieczny.  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to fajne. Szkoda tylko że w Warszawie - ale przy jakiejś okazji można się wybrać.  :ok:

gokarty mają regulowane ustawienie pedałów więc bez problemu młody się dopasuje a jeśli nie to są nakładki na pedały.  Za pierwszym podejściem mój młody słabo ogarniał zakręty i wyłapał parę razy bandę. Za drugim szło mu naprawdę nieźle i nawet wyprzedził dwóch starszych chłopców. Zabawa super ale przyznam że trochę się denerwowałem ...

post-133594-0-51081800-1473932550_thumb.jpg

post-133594-0-95304700-1473932560_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gokarty mają regulowane ustawienie pedałów więc bez problemu młody się dopasuje a jeśli nie to są nakładki na pedały.  Za pierwszym podejściem mój młody słabo ogarniał zakręty i wyłapał parę razy bandę. Za drugim szło mu naprawdę nieźle i nawet wyprzedził dwóch starszych chłopców. Zabawa super ale przyznam że trochę się denerwowałem ...

 

Dokładnie o coś takiego mi chodzi.  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się gdzie jest jakiś tor gokartowy, na którym mogą jeździć dzieci w wieku 6 lat? Z tego co udało mi się zorientować to większość pozwala jeździć dzieciom od wieku ok. 10 lat. Chodzi oczywiście o spalinowe gokarty, nie o elektryczne zabawki.

 

Oczywiście najlepiej w okolicach Śląska ale jeśli ktoś może coś polecić w innych częściach kraju to też mnie interesuje. Chcę po prostu rozeznać temat.

 

W Blue City jeżdżą nawet 4 latki, ale na małych gokartach i idzie za nimi obsługa. Wtedy tor jest wyłączony z ruchu dla innych.

Mój syn jeździł już jako 5 latek w tych większych, bo deko szybko rośnie. Ograniczeniem jest 130cm, ale syn miał deko mniej i też go wsadzili.

Jako 6 latka puścili go już na tor z dorosłymi, chociaż te gokarty dla 6 latków nie są jeszcze takimi dorosłymi. Są deko mniejsze.

 

Tor jest stosunkowo krótki, nie ma dużych prędkości i jest sporo zakrętów, zatem można przypuszczać że jest w miarę bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to jest super. 

Polecam, super tor, czasami tam jezdzimy z moimi chlopakami, tyle ze sa nieco starsi. Zawsze na poczatek mozesz wziac tandema i jechac razem z mlodym. Maja tez nieco slabsze i mniejsze gokarty dla mniejszych dzieci, mysle ze nie powinno byc problemu.

 

Poza tym maja tam na miejscu bar i calkiem niezla pizze robia, jest czysto, przyjemnie, w zimie cieplo. Jak dla mnie najelpszy tor w Krk (choc co za tym idzie chyba tez najdroższy).

Edytowane przez zinger
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu na Stadionie Miejskim są gokarty dla dzieci, chyba nawet mają osobny tor.

 

Jeździłem tam, ale tylko 5 minut. Byłem w trakcie kawalerskiego i kiedy podczas jazdy mnie obróciło nie zauważyłem że ścigam się pod prąd.

 

Rany, jaki rejwach, flagi, wrzaski, ruch wstrzymany :hehe:

 

Jutro jadę na Autodrom do Sosnowca - odpowiadając na pytanie, od 8 lat niestety - jadę trzeźwy więc powinno być więcej frajdy, tor na 1,5h wynajęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz , ze jest starszy :)

Powinien byc słabiutki kart, tak czy siak .

 

Mógłbym ale jak coś się stanie to sam sobie strzelam w stopę łamiąc regulamin. Gdyby to było dziecko sąsiada to ok, ale na własnym nie będę ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszędzie jest tylko u mnie nie ma? Chyba robię coś źle.  :(

tak!

pytasz o inne części kraju, no to masz Rzeszów, Kraków, Lublin etc...

 

sam szukam dla mojego 7-io latka i widzę, że małe dziecka śmigajo przy Plejadzie w Bytomiu.

jeszcze tam nie byłem, ale mam to upatrzone :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak!

pytasz o inne części kraju, no to masz Rzeszów, Kraków, Lublin etc...

sam szukam dla mojego 7-io latka i widzę, że małe dziecka śmigajo przy Plejadzie w Bytomiu.

jeszcze tam nie byłem, ale mam to upatrzone :oki:

Daj znać jakby co. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się gdzie jest jakiś tor gokartowy, na którym mogą jeździć dzieci w wieku 6 lat? Z tego co udało mi się zorientować to większość pozwala jeździć dzieciom od wieku ok. 10 lat. Chodzi oczywiście o spalinowe gokarty, nie o elektryczne zabawki.

 

Oczywiście najlepiej w okolicach Śląska ale jeśli ktoś może coś polecić w innych częściach kraju to też mnie interesuje. Chcę po prostu rozeznać temat.

 

We Wrocławiu niema problemu nawet dla mniejszych młodszych. Np http://torkartingowy.eu/ są gokarty w takich obudowach BMW i dzieciak jeździ z gościem z obsługi (jak daje rade sam to kieruje sam a jak nie to mu pomagają) większe karty są tam od około 6 lat (mój młody jedził) z taki podstawkami pod plecy i nogi.

Znowu w http://lemans.net.pl/wroclaw/ sa mniejsze karty od 6 lat (kart jest mniejszy jak na tym torze wcześniej) i słabszy. Do tego jest osobny tor dla dzieci i nie jeżdżą z szybszymi od siebie. Za to mankamentem jest że część kasków niema zapięcia (co dla mnie jest nie do przyjęcia) i pomimo wielu monitów nic z tym nie robią. ps. Widze że mają w Krakowie i Częstochowie swój oddział wiec pewnie tez maja takie karty tam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się gdzie jest jakiś tor gokartowy, na którym mogą jeździć dzieci w wieku 6 lat? Z tego co udało mi się zorientować to większość pozwala jeździć dzieciom od wieku ok. 10 lat. Chodzi oczywiście o spalinowe gokarty, nie o elektryczne zabawki.

 

Oczywiście najlepiej w okolicach Śląska ale jeśli ktoś może coś polecić w innych częściach kraju to też mnie interesuje. Chcę po prostu rozeznać temat.

 

Le'mans Wrocław od 4 lat. http://lemans.net.pl/wroclaw/regulamin/  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu niema problemu nawet dla mniejszych młodszych. Np http://torkartingowy.eu/ są gokarty w takich obudowach BMW i dzieciak jeździ z gościem z obsługi (jak daje rade sam to kieruje sam a jak nie to mu pomagają) większe karty są tam od około 6 lat (mój młody jedził) z taki podstawkami pod plecy i nogi.

Znowu w http://lemans.net.pl/wroclaw/ sa mniejsze karty od 6 lat (kart jest mniejszy jak na tym torze wcześniej) i słabszy. Do tego jest osobny tor dla dzieci i nie jeżdżą z szybszymi od siebie. Za to mankamentem jest że część kasków niema zapięcia (co dla mnie jest nie do przyjęcia) i pomimo wielu monitów nic z tym nie robią. ps. Widze że mają w Krakowie i Częstochowie swój oddział wiec pewnie tez maja takie karty tam. 

Te BMW to trudno nazwać gokartem :hehe:

6 latek spokojnie w 3,5 konnym "juniorze" da radę (rozmiar i ogarniecie sprzętu).

Rady użytkowników, żeby na pierwszy raz wsadzać do większych i mocniejszych pominę milczeniem. Na pierwszy raz, nawet w tym juniorze przykręcą gaz - i słusznie.

Obsługa na torze z pierwszego linka sama da znać kiedy można przesiąść się do większego (teoretycznie ok 130 cm wzrostu) - są nakładki na pedały, podkładki na siedzenie, ale lekki nowicjusz, przy 6KM i niedogrzanych oponach to nie pojeździ.

Co do toru z drugiego linka to IMHO jakość obsługi pod względem bezpieczeństwa jest denna. Większe gokarty są od 14 lat (przegięcie w drugą stronę). 

Tak na marginesie na otwartym torze np w Starym Kisielinie takie 6 latki to zaiwaniają tak na oko >80 km/h.

@@bizz jeżeli na kawalerskim o którym piszesz jeździłeś po alko (a tak wynika z Twojego posta) to nie ma się co chwalić. Swoją drogą kolejny przykład na jakość obsługi. Stąd później biorą się takie przypadki jak w Sosnowcu czy Mikołajkach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@DamU

 

z perspektywy czasu - nie ma się czym chwalić, wtedy było to szalenie zabawne :hehe:

 

co do trzeźwości - przed nami i po nas też był tor rezerwowany na kawalerskie, z tych trzech ekip dokładnie trzy osoby były trzeźwe - kierowcy. 

 

Natomiast na parkingu obok toru trwało regularne spożycie. Też jestem zdania, że obsługa powinna nas wyrzucić, skoro sami nie mieliśmy dość rozumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@DamU

 

a z innej beczki - od jakiego wieku wprowadzać dziecko, bo widzę że masz pojęcie w temacie. Mój ma 4,5 roku i się garnie do wszystkiego co jeździ, żona oczywiście twardo protestuje, ale czy właśnie 6 lat to już odpowiedni wiek? Z tego co czytałem to już 4,5 latki jeżdżą, Kubica zdaje się tak zaczynał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z tego co czytałem to już 4,5 latki jeżdżą, Kubica zdaje się tak zaczynał.

Wszystko pewnie jest kwestia proporcji i odporonosci na pokuse pókjscia na skróty ;) - na zasadzie że tyle jeździ dajmy mu coś szybszego ...

BTW nie wiem czy Kubica jest dobrym przykladem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@DamU

 

a z innej beczki - od jakiego wieku wprowadzać dziecko, bo widzę że masz pojęcie w temacie. Mój ma 4,5 roku i się garnie do wszystkiego co jeździ, żona oczywiście twardo protestuje, ale czy właśnie 6 lat to już odpowiedni wiek? Z tego co czytałem to już 4,5 latki jeżdżą, Kubica zdaje się tak zaczynał.

Zapoznawać ze sprzętem od ok 5 lat można, ale myślę, że tak 7 lat jest optymalnie.

Zawody pokazowe są od 8 roku życia.

Weź pod uwagę, że sport jest bardzo drogi.

My a w zasadzie mój syn zostaliśmy przy amatorskiej halówce, choć próbowaliśmy outdooru.

Z toru na Buforowej we Wrocku wywodzi się np. Mateusz Lenart (znajdziesz na fejsie - jak chcesz to poczytaj) i on zdaje się zaczynał od 8 roku życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się gdzie jest jakiś tor gokartowy, na którym mogą jeździć dzieci w wieku 6 lat? Z tego co udało mi się zorientować to większość pozwala jeździć dzieciom od wieku ok. 10 lat. Chodzi oczywiście o spalinowe gokarty, nie o elektryczne zabawki.

 

Oczywiście najlepiej w okolicach Śląska ale jeśli ktoś może coś polecić w innych częściach kraju to też mnie interesuje. Chcę po prostu rozeznać temat.

 

F1 w Warszawie, Okęcie też w Warszawie - z tego co pamiętam 120cm minimum

 

Na F1 jak jeździ małe dziecko to cały tor jest zamknięty dla dorosłych i szybszych :ok:

 

Chociaż mój po pierwszym razie samodzielnym, przy drugim jeździł z dorosłymi i byłem w szoku jak "presja i współzawodnictwo" potrafi zdziałać cuda ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się gdzie jest jakiś tor gokartowy, na którym mogą jeździć dzieci w wieku 6 lat? Z tego co udało mi się zorientować to większość pozwala jeździć dzieciom od wieku ok. 10 lat. Chodzi oczywiście o spalinowe gokarty, nie o elektryczne zabawki.

 

Oczywiście najlepiej w okolicach Śląska ale jeśli ktoś może coś polecić w innych częściach kraju to też mnie interesuje. Chcę po prostu rozeznać temat.

Ale elekttryczne potrafią tez być mocno niezabawkowe :-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.