Skocz do zawartości

Mercedes W204 potrzebne opnie


Colin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję kupić takie toczydełko.

Chodzi konkretnie o auto z 2007 r. Silnik 1,8 kompressor 184 KM, benzyna, manual.

Warto się w coś takiego pchać?

Niby ze znajomych rąk ale nic o tym aucie nie wiem, poza tym, że od nowości w jednych rękach, kupiony w salonie i w tym samym salonie do końca serwisowane. Ostatni przegląd tylko zrobiony gdzieś indziej. Przebieg jak na ten rocznik znikomy - ok. 80 kkm.

 

Warto? Odpuścić? Wszelkie info mile widziane :oki:

Edytowane przez Colin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowa buda. Nie widzialem nowego zgnitego Mercedesa. Silnik 180KM czyli wiecej od przecietnego auta. Dodatkowo mały przebieg. Przetrzepac w ASO i brac. Nie ma co sie zastanawiac.

sprawdź sobie jak te 180KM daje rade z tym autem, osiągi nie powalają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nikt nie ściga się na polskich drogach bo nie wolno jeździć wiecej jak 140km/h

​ALE ten silnik to serio nic nie urywa i spalanie też nie bardzo.

 

Z ciekawości sprawdziłem 

To ma osiągi nieco gorsze niz Skoda Octavia 1.4TSI :)

http://www.zeperfs.com/duel1585-4661.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do normalnej codziennej jazdy 8 czy 9s 0-100 wystarcza w zupełności tym bardziej, że ile razy robi się takie sprinty?

na bieżąco mam porównanie bo jeździłem takim co miał 6, 7 i teraz jeżdżę takim co ma ok. 10-11s i szczerze to nie czuje się jakoś pokrzywdzony z tego tytułu...

a czasami jak wsiadam w clio 1 1.4 75KM z automatem to momentami brakuje mocy, choć po mieście nie jest to bardzo dokuczliwe...po prostu czasem ktoś przede mnie wjedzie...ale spod świateł do 60km/h i tak jestem pierwszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do normalnej codziennej jazdy 8 czy 9s 0-100 wystarcza w zupełności tym bardziej, że ile razy robi się takie sprinty?

na bieżąco mam porównanie bo jeździłem takim co miał 6, 7 i teraz jeżdżę takim co ma ok. 10-11s i szczerze to nie czuje się jakoś pokrzywdzony z tego tytułu...

a czasami jak wsiadam w clio 1 1.4 75KM z automatem to momentami brakuje mocy, choć po mieście nie jest to bardzo dokuczliwe...po prostu czasem ktoś przede mnie wjedzie...ale spod świateł do 60km/h i tak jestem pierwszy ;)

Ja teraz mam 75KM a jeszcze niedawno smigalem hybryda lexusa. Wiadomo samochod inna klasa ale do miasta to moc nie ma znaczenia. W przypadku tego Mercedesa nie ma powodu do obaw jesli chodzi o przyspieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do normalnej codziennej jazdy 8 czy 9s 0-100 wystarcza w zupełności tym bardziej, że ile razy robi się takie sprinty?

na bieżąco mam porównanie bo jeździłem takim co miał 6, 7 i teraz jeżdżę takim co ma ok. 10-11s i szczerze to nie czuje się jakoś pokrzywdzony z tego tytułu...

a czasami jak wsiadam w clio 1 1.4 75KM z automatem to momentami brakuje mocy, choć po mieście nie jest to bardzo dokuczliwe...po prostu czasem ktoś przede mnie wjedzie...ale spod świateł do 60km/h i tak jestem pierwszy ;)

 

Tak samo u mnie. Przesiadki z 250koni na 150 jakoś nie odczuwam za często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowa buda. Nie widzialem nowego zgnitego Mercedesa. Silnik 180KM czyli wiecej od przecietnego auta. Dodatkowo mały przebieg. Przetrzepac w ASO i brac. Nie ma co sie zastanawiac.

To malo widziałeś. 2007r w204 salonowe rdza od 2 lat.ML 2008 pordzewial jeszcze szybciej i mocniej. Tez salon 1 wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, passatem cc 1.8TSI oraz a4b6 1.8T bex

 

I niby te auta mają znacząco lepsze osiągi niż tytułowe C200K w budzie w204?

 

C200 Kompresor z tych roczników, to dziadowski M271. Silniki na "łańcuszku", który często nie wytrzymuje 100 kkm, także nie cieszyłbym się tym przebiegiem 80 kkm, bo może się okazać, że właśnie ma łańcuch do wymiany.

Równie często ten sam łańcuszek wytrzymuje 160kkm po czym wystarczy tylko przewinąć nowy łańcuch i będzie spokój na kolejne 100kkm.

 

Fakt, przy zakupie M271 obowiązkowo trzeba zrzucić dekiel i obejrzeć łańcuszek i koła zębate, ale nie skreślałbym auta tylko dlatego że ma M271 pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem 

To ma osiągi nieco gorsze niz Skoda Octavia 1.4TSI :)

http://www.zeperfs.com/duel1585-4661.htm

 

Octavia III z tym 140konnym 1.4 naprawdę zapier... - jestem ciekawy ile KM te silniki pokazują na hamowni, na moje oko ze 150-155KM mają w serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavia III z tym 140konnym 1.4 naprawdę zapier... - jestem ciekawy ile KM te silniki pokazują na hamowni, na moje oko ze 150-155KM mają w serii.

Chyba od MY 2016 taką mają nominalną, więc to żaden wyczyn ;) , nasza służbówka jest z 2015 i ma 140 kucy (1,4T) i bardzo lubię nią jeździć ;].

A co do jazdy w mieście to najlepiej mi się jeździ cc 899, ale to głównie dlatego że jazda tym autem nie prowokuje do zapędzania się w rejony + 50km/h w terenie zabudowanym ;] w Skodzie nawet 3 nie muszę wrzucać i może być po lejcach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić takie toczydełko.

Chodzi konkretnie o auto z 2007 r. Silnik 1,8 kompressor 184 KM, benzyna, manual.

Warto się w coś takiego pchać?

Niby ze znajomych rąk ale nic o tym aucie nie wiem, poza tym, że od nowości w jednych rękach, kupiony w salonie i w tym samym salonie do końca serwisowane. Ostatni przegląd tylko zrobiony gdzieś indziej. Przebieg jak na ten rocznik znikomy - ok. 80 kkm.

 

Warto? Odpuścić? Wszelkie info mile widziane :oki:

Zapytaj usera Luki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wracalem ze zlotowa, ktory mial M271 w W211. Spalanie z 70km przy vsredniej 28kmh na kompie 14.3l(realnie pewnie z litr wiecej), takze gdyby nie gaz to porazka biorac pod uwage osiag(a w zasadzie ich brak)i i taksowkarski styl jazdy. No i kola zebate walkow rozrzadu tam sa z plasteliny, tak samo jak lancuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.