Skocz do zawartości

Co kupić, gwarancja, automat, 70kpln


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

1.2 i 1.4

W Nissanie Q. ten silnik już trochę jeździ i nie słychać o jakichś większych wtopach, poza zużyciem oleju, które stanowi zagadkę również dla producenta :hehe: obecne antidotum to wymiana softu w silniku, która przywraca zużycie oleju do normalności. Dodatkowo nie wszystkie 1.2 mają z tym problem ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO tego, że nie ma automatu :)

 

Megane wyjdzie aktualnie najkorzystniej, ale nie ten egzemplarz. 

 

no ok, jestem po kolejnej rundzie po salonach, dzisiaj tylko objazd i oferty, jutro trochę pojeżdżę

 

1. Megane 3 Grandtour 1.2 TCe 115KM, wersja limited, klima automatyczna, tempomat, manual 6 biegów, 66000 brutto

2 Octavia 1.4 TSI, liftback, wersja zaślepka, klima manual, szyby z tyłu korba, dołożą mi w tej cenie tempomat - 67500 brutto

3 Astra Sportstourer 1.4 100KM, klima manual, szyby tył korba, 63000 brutto

4 Meriva 1.4 turbo, 120 KM, fabryczny LPG, tempomat, 60000 brutto, lub bez LPG ale automat za 65 brutto

 

Jutro jeżdżę wszystkim oprócz Megane, nie mają dostępnej do jazd, dopiero za dwa tygodnie.

 

Co obstawiacie? Brałbym Merivę bez zastanowienia, ale te drzwi tylne doprowadzają do szału, teściowa tym jeździ i jak jest miejsce na parkingu luz, ale jak jest ciasno to można oszaleć próbując dziecko wyciągnąć.

 

Jutro jadę jeszcze do salonu Forda i Hyundaia. Gdzieś jeszcze mogę wpaść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś jeszcze mogę wpaść?

 

Logana laureate z lpg + wszystkie opcje i jeszcze zostanie.

308 SW, Peugeot jak chce i może to da duży rabat.

 

edit.

308 trzyma cenę na razie, ale coś takiego ewentualnie:

http://otomoto.pl/oferta/peugeot-308-sw-active-1-2-pure-tech-130-stt-demo-ID6ylv19.html

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logana laureate z lpg + wszystkie opcje i jeszcze zostanie.

308 SW, Peugeot jak chce i może to da duży rabat.

 

edit.

308 trzyma cenę na razie, ale coś takiego ewentualnie:

http://otomoto.pl/oferta/peugeot-308-sw-active-1-2-pure-tech-130-stt-demo-ID6ylv19.html

 

308 ma sterowanie nawiewami klimy tabletem, okropieństwo, choć auto bardzo mi się podoba

 

w Dacii siedziałem, bo małżonka ciśnie na Dustera, ale nie dam się przekonać za żadne pieniądze... głośna, blaszana puszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logana laureate z lpg + wszystkie opcje i jeszcze zostanie.

308 SW, Peugeot jak chce i może to da duży rabat.

 

edit.

308 trzyma cenę na razie, ale coś takiego ewentualnie:

http://otomoto.pl/oferta/peugeot-308-sw-active-1-2-pure-tech-130-stt-demo-ID6ylv19.html

 

Najbardziej mnie Octavia kręci, bo osiągi zostaną mi na poziomie BMW ;)

trochę się zdziwiłem, że to ma 8 sekund do setki, ciekawe ile pali w autostradowej i miejskiej jeździe...

tyle że wersja bieda absolutna, nawet znalazłem to ogłoszenie, które mi proponowali w salonie:

 

http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-active-1-4-tsi-150km-wrzesniowa-promocja-w-auto-gazda-rybnik-ID6yyq5r.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

308 ma sterowanie nawiewami klimy tabletem, okropieństwo, choć auto bardzo mi się podoba

w Dacii siedziałem, bo małżonka ciśnie na Dustera, ale nie dam się przekonać za żadne pieniądze... głośna, blaszana puszka

308 SW 1,2 110Km w wersji access ma tradycyjne nawiewy, a tempomat masz w standardzie :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie Octavia kręci, bo osiągi zostaną mi na poziomie BMW ;)

trochę się zdziwiłem, że to ma 8 sekund do setki, ciekawe ile pali w autostradowej i miejskiej jeździe...

tyle że wersja bieda absolutna, nawet znalazłem to ogłoszenie, które mi proponowali w salonie:

http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-active-1-4-tsi-150km-wrzesniowa-promocja-w-auto-gazda-rybnik-ID6yyq5r.html

6,5 l/100km do 138km/h 7,5 140-190km/h ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Najbardziej mnie Octavia kręci, bo osiągi zostaną mi na poziomie BMW
trochę się zdziwiłem, że to ma 8 sekund do setki, ciekawe ile pali w autostradowej i miejskiej jeździe...

 

I to są jaja  ;]

 

Wszyscy psioczą na Skodę, że to, że tamto, a finalnie nawet wersja bieda za nie małe pieniądze jest w kręgu zainteresowania  :)

 

Silnik jest genialny i pali mało. LPG nie założysz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to są jaja  ;]

 

Wszyscy psioczą na Skodę, że to, że tamto, a finalnie nawet wersja bieda za nie małe pieniądze jest w kręgu zainteresowania  :)

 

Silnik jest genialny i pali mało. LPG nie założysz.

 

Wiesz, docelowo jeździ się silnikiem, a nie elektrycznymi fotelami.

Jakby palił tyle co kolega u góry napisał, to nie potrzebuję LPG. Na autostradzie jeżdżę max 150, a dla litra różnicy mogę jechać i 140 jak mi bardzo będzie zależało. 

Miasto moje korków ma mało, stać praktycznie nigdy nie stoisz, zadziwiająco niskie to spalanie.

 

Widziałeś ogłoszenie? Mają mi w cenie dołożyć fabryczny tempomat, na jutro mają się dowiedzieć czy da się elektrykę szyb zrobić z tyłu, bo to jedyne co mi max przeszkadza, dzieciak mi szyby na korbkę w aucie żony otwiera...

 

Szukam jeszcze po brokerach, może się trafi w podobnej cenie z lepszym wyposażeniem. Też masz ten motor w swojej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mieście potrafi i 12 łyknąć jak. Generalnie długookresowe z ostatnich 30kkm w służbowej to ok 7,5.

 

to i tak mało, jakby mi paliła na tempomacie przy 140 czy tam 138 km/h 6,5 litra, to to jest genialne auto. W razie czego zapas mocy, bagażnik gigant. 

 

Wygląda jak wygląda, a raczej nie wygląda, choć to też zaleta w sumie na dłuższą metę... W środku tylko mi wadzi po przesiadce z BMW taki max plastik, Megane i Astra są nieco lepiej wykończone, nie dają taniością po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i tak mało, jakby mi paliła na tempomacie przy 140 czy tam 138 km/h 6,5 litra, to to jest genialne auto. W razie czego zapas mocy, bagażnik gigant.

Wygląda jak wygląda, a raczej nie wygląda, choć to też zaleta w sumie na dłuższą metę... W środku tylko mi wadzi po przesiadce z BMW taki max plastik, Megane i Astra są nieco lepiej wykończone, nie dają taniością po oczach.

Ja się zakochałem w naszej służbówce jak zrobiłem nią 3kkm w dwa tygodnie. Co prawda nasza ma ładniejsze wnętrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zakochałem w naszej służbówce jak zrobiłem nią 3kkm w dwa tygodnie. Co prawda nasza ma ładniejsze wnętrze.

 

patrzę na youtube i rzeczywiście tyle pali, 140 km/h tempomat, 6,5 litra... to już wiem jakie chcę auto, tylko muszę lepszy pakiet znaleźć...

 

jak jest z wyciszeniem na autostradzie? jakbyś porównał do czegoś innego czym jeździsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, docelowo jeździ się silnikiem, a nie elektrycznymi fotelami.

Jakby palił tyle co kolega u góry napisał, to nie potrzebuję LPG. Na autostradzie jeżdżę max 150, a dla litra różnicy mogę jechać i 140 jak mi bardzo będzie zależało. 

Miasto moje korków ma mało, stać praktycznie nigdy nie stoisz, zadziwiająco niskie to spalanie.

 

Widziałeś ogłoszenie? Mają mi w cenie dołożyć fabryczny tempomat, na jutro mają się dowiedzieć czy da się elektrykę szyb zrobić z tyłu, bo to jedyne co mi max przeszkadza, dzieciak mi szyby na korbkę w aucie żony otwiera...

 

Szukam jeszcze po brokerach, może się trafi w podobnej cenie z lepszym wyposażeniem. Też masz ten motor w swojej? 

 

Mi tego tłumaczyć nie musisz ;)

 

Odnośnie spalania przejrzyj sobie ten wątek, w zasadzie wszystko zostało napisane, tylko przejrzyj cały od początku do końca.

https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/427866-maaaaarek-a-korweta-ile-by-spaliła/page-1

 

Na Octavię można dostać ok. 10-12% rabatu także skonfiguruj może sobie i zamów.

Konfigurator w Skodzie jest bardzo przyjazny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tartarini czy jak to się zwie dokładana w ASO, 5900zł, tak z dotryskiem beny, ale wszedłem w konfigurator i nie widzę takiej opcji. Był artykuł w Motorze ze dwa tyg. temu

 

Dotryski są i były, bez dotrysku też są, tylko o sens ekonomiczny tu się rozchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tego tłumaczyć nie musisz ;)

 

Odnośnie spalania przejrzyj sobie ten wątek, w zasadzie wszystko zostało napisane, tylko przejrzyj cały od początku do końca.

https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/427866-maaaaarek-a-korweta-ile-by-spaliła/page-1

 

Na Octavię można dostać ok. 10-12% rabatu także skonfiguruj może sobie i zamów.

Konfigurator w Skodzie jest bardzo przyjazny.

 

Wątek przeczytałem, muszę się jeszcze tym autem przejechać po A, mam nadzieję że mi dadzą w Skodzie na dwie godziny wóz. 

 

Konfigurator mam opanowany, ale dzisiaj babka twierdziła w Skodzie że max 8% rabatu jest. 

Ja to będę brał na firmę, w leasing, najwyżej przeboleję 100 więcej na racie i zrobię lekko wyższy wykup.

 

Biorę też pod uwagę to, że łatwiej mi ją będzie sprzedać po tych 4 latach jak będzie miała sensowne wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tartarini czy jak to się zwie ;] dokładana w ASO, 5900zł, tak z dotryskiem beny, ale wszedłem w konfigurator i nie widzę takiej opcji. Był artykuł w Motorze ze dwa tyg. temu

 

jest w konfiguratorze na samym końcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzę na youtube i rzeczywiście tyle pali, 140 km/h tempomat, 6,5 litra... to już wiem jakie chcę auto, tylko muszę lepszy pakiet znaleźć...

jak jest z wyciszeniem na autostradzie? jakbyś porównał do czegoś innego czym jeździsz?

W porównaniu do mojej Megi 1.6 to jest kosmos bo jam mam ponad 3k obrót/min już powyżej 100km/h, do służbowego dustera to w ogóle nie porównuje bo tam to jest masakra przy takich prędkościach ;). Wydaje mi się że w octcie jest ciszej niż ravce MK4 mojej mamuśki, ale tam przy dużych prędkościach szum powietrza robi swoje że względu na wysokość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzę na youtube i rzeczywiście tyle pali, 140 km/h tempomat, 6,5 litra... to już wiem jakie chcę auto, tylko muszę lepszy pakiet znaleźć...

jak jest z wyciszeniem na autostradzie? jakbyś porównał do czegoś innego czym jeździsz?

Moj brat ma taka. Tez mowi ze pali mu 7l w 3miescie jak jezdzi obwodnica. Placil okolo 80 i ma chyba juz bixenony i jakies normalne radio z navi elektryke szyb itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ale dzisiaj babka twierdziła w Skodzie że max 8% rabatu jest.

 

I uważasz, że ta babka otworzyła przed Tobą wszystkie karty?  ;]

 

Gaz odpada, 5900 za instalację, która spala dodatkowo benzynę... 

 

Dokładnie to miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Octa do wygląda w środku tragicznie. Gorzej jak Dacia w Laureate ;)

 

Ale silnik faktycznie daje rade o ile rzeczywiście poprawili wszystkie problemy które miały stare tsi.

 

A C4 nie patrzyłes?

 

http://otomoto.pl/oferta/citroen-c4-more-life-1-2-pure-tech-130-km-ID6ygg3L.html

 

Patrzyłem, ale niczym mnie nie pociąga. Coraz bardziej skłaniam się ku Octavii, a do salonu Skody wlazłem z czystej przyzwoitości, że skoro oglądam wszystko, to wejdę. 

 

Teraz jeszcze znalazłem Kia Carens, podoba mi się na zdjęciach, pojadę do salonu pomacać. Ale silnik Octavii jako jedyny nie da mi poczucia przesiadki na dużo wolniejsze auto, przy czym spalanie wychodzi z opinii nadzwyczaj dobrze, a wyciszenie też powinno być ok, chociażby z faktu że to benzyna a nie diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Teraz jeszcze znalazłem Kia Carens, podoba mi się na zdjęciach, pojadę do salonu pomacać. Ale silnik Octavii jako jedyny nie da mi poczucia przesiadki na dużo wolniejsze auto, przy czym spalanie wychodzi z opinii nadzwyczaj dobrze, a wyciszenie też powinno być ok, chociażby z faktu że to benzyna a nie diesel.

 

Nie jestem fanem ale patrząc obiektywnie Octavia to dobre auto z fajnym silnikiem. A środkiem się nie przejmuj. We wszystkich bieda wersjach jest tak samo. Tylko może pomalowane inną farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki majac 70kPLN w ręku (zadne tam leasingi czy kredyty) spojrzalbys na nowy bida wersja zaslepka auto?

 

Wszystko zalezy od tego do czego kto potrzebuje auta ;)

Do jazdy wkolo komina 10-15kkm kupilbym cos za max polowe tej, kwoty, a zeby robic 30-50kkm+ rocznie to wolalbym nowy :ok:

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki majac 70kPLN w ręku (zadne tam leasingi czy kredyty) spojrzalbys na nowy bida wersja zaslepka auto?

 

myślę że nie, kupiłbym coś o klasę niżej z lepszym wyposażeniem... przy leasingu mogę jednak dopłacić parę złotych miesięcznie i mieć deko lepsze wyposażenie...

teraz znalazłem to:

 

http://samochodyuzywane.dasweltauto.pl/samochody-uzywane/skoda/octavia/ambition/wielkopolskie/kombi/manualna-skrzynia-biegow/benzyna/detail-1_POL5040026176.htm#/l|10,3,PRICE_SALE,U/s|9,BI|1060,80000|1070,2015|1150,1

 

zresztą teraz jeżdżę e39 która ma praktycznie wszystko co mógł mieć samochód w 2000 roku... więc przesiadka będzie bolesna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki majac 70kPLN w ręku (zadne tam leasingi czy kredyty) spojrzalbys na nowy bida wersja zaslepka auto?

Ja wyznaję taką zasadę - kupuję auto nowe za kasę, którą posiadam i mam spokój na kilka lat.

Z używek wyleczyłem się dawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze za gotówkę a tylko jeden raz kupilem nowe: pierwszy i ostatni raz :)

Majac do wyboru nowego dastera a kilkuletniego Forestera czy Tribeca nawet chwili sie nie zastanawialem. Inna sprawa ze ja potrzebuje suva a za 70 nie ma nic nowegi poza daczka z sensownymi wlasciwosciami terenowymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast drogiej Astry III, czy Octavii kupiłem kiedyś taniego Lacetti - czyli Nubirę III.

Teraz mam taniego Cruze zamiast bliźniaczej, drogiej wtedy Astry IV.

O używkach nawet nie pomyślałem - nie mam szczęścia do używanych ;]

I sobie chwalę :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki majac 70kPLN w ręku (zadne tam leasingi czy kredyty) spojrzalbys na nowy bida wersja zaslepka auto?

Wszystko zalezy od oczekiwan.

Jeden kupi nowego dustera bo chce miec gwarancje i przewidywalnosc kosztow.

Drugiemu rybka i bierze pod uwage ze moze go uzywany suv szarpnac po kieszeni.

Ja mialem dustera i chyba za 65 kupilem takiego ze wszystkim. Sprzedalem tez niezle.

Teraz widze cena takiego samego okolo 78 co juz jest kosmosem i tyle bym w zyciu nie dal.

Dustera wspominam super i uwazam ze jest mega niedoceniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że nie, kupiłbym coś o klasę niżej z lepszym wyposażeniem... przy leasingu mogę jednak dopłacić parę złotych miesięcznie i mieć deko lepsze wyposażenie...

teraz znalazłem to:

 

http://samochodyuzywane.dasweltauto.pl/samochody-uzywane/skoda/octavia/ambition/wielkopolskie/kombi/manualna-skrzynia-biegow/benzyna/detail-1_POL5040026176.htm#/l|10,3,PRICE_SALE,U/s|9,BI|1060,80000|1070,2015|1150,1

 

zresztą teraz jeżdżę e39 która ma praktycznie wszystko co mógł mieć samochód w 2000 roku... więc przesiadka będzie bolesna

 

jak już zwiększasz budżet to może taki? http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-var-comfortline-1-4tsi-125km-ksenon-climatronic-4-lata-gwarancji-ID6yyfHJ.html

 

wiem, że poza budżetem i trochę słabszy od Octavii 1.4 150km, ale... ja bym się na Twoim miejscu przejechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga, ciekawe jaki % klientow zrezygnowal z zakupu 308 przez to kretynskie rozwiazanie? :facepalm:

 

myślę, że spory, bo auto jest bardzo ładne, szczególnie w wersji kombi... ale ten patent to masakra...

 

nawet nie spojrzałem, czy obrotomierz też nadal w odwrotnym kierunku śmiga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.