Skocz do zawartości

Będzie zmieniony rozmiar tablic rejestracyjnych?


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie zmieniony rozmiar tablic czy nie będzie?

Jak będzie, to dlaczego tak późno? Mogło to być załatwione już dawno.

 

I dlaczego rządzący tym naszym bidnym krajem nie zajmują się właśnie takimi rzeczami, a zajmują się rozwalaniem fundamentów?

 

 

Jak informuje "Rzeczpospolita", prace nad zmianą obowiązujących w Polsce przepisów ruszą w Ministerstwie Infrastruktury z początkiem stycznia. Wszystko wskazuje na to, że - zamiast wprowadzać kolejny wymiar - do obowiązujących na zachodzie standardów dopasowany zostanie wzór tablic dwurzędowych.

Najprawdopodobniej staną się one mniejsze i będą miały ustandaryzowany wymiar 305 mm x 155 mm. 



Czytaj więcej na http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news-to-juz-niemal-pewne-beda-nowe-tablice-rejestracyjne,nId,2294358#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to tylko interesuje posiadaczy amerykańskich aut czyli pewnie mniej niż 1% wszystkich pojazdów zarejestrowanych w kraju :)

Z tego co zrozumiałem to obecnie wytwarzana duża kwadratowa tablica rejestracyjna ma być zastąpiona mniejszą, która przy okazji będzie miała wymiary takie jak tablica USA.

Czyli dalej będą dwie wielkości tablic do samochodów, tyle, że ta kwadratowa będzie mniejsza i prostokątna.

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


przecież takie są już dostępne. u mnie na wsi jezdzi golf usa z małą prostokątną z przodu i z tyłu

 

bo sobie je ktoś sam zrobił, tak samo jak dorabiali kiedyś 3.szt na bagażnik montowany na haku.

Nie ma w rozporządzeniu takiego wzoru, który pasowałby we wnęki USA/JP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale skoro jezdzi juz tak pół roku, i byłyby faktycznie nielegalne, to chyba już by go dawno ''zebrali'' ?

nie wiem, moze faktycznie nie mozna takich tablic wyrobić, nie interesowałem sie tym tematem, bo kompletnie mi sie takie ''blaszki'' nie widzą, no ale jakoś nie wyobrazam sobie jezdzić z takimi podróbkami za wszelką cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mowa jest o dwurzędowych, te jednorzędowe pozostaną takie same więc alfom to nie pomoże ;]  

Ale można w wydziale komunikacji powiedzieć, że ktoś chce dwie dwurzędowe i takie dostanie. Nie wiem jak Alfa Romeo wyglądałby z taką mniejszą prostokątną tablicą ale może by lepiej wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ok, ale skoro jezdzi juz tak pół roku, i byłyby faktycznie nielegalne, to chyba już by go dawno ''zebrali'' ?

 

ludzie jeżdżą z HID walącym na fioletowo, z ledami rodem z castoramy, których nie widać nawet w nocy itd.

Częstotliwość kontroli jest tak niska, że gość jeżdżąc względnie normalnie może nie zwrócić na siebie uwagi bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiałeś mnie. z takiej odległości, to ja wiem, że jest czytelna, ale w nocy z kilkunastu metrów już nie bardzo, bo litery są sporo mniejsze, niż nasze ''współczesne''

Uhhhh... :pad:

Ale takie tablice funkcjonują i jakoś nikomu w innym kraju to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast takimi bzdurami powinni zająć się czymś co naprawdę może przeszkadzać:

 

- zbyt mało miejsc w DR na pieczątki "przeglądowe"

- konieczność przerejestrowania auta (w sensie zmiany tablic) jak z innego powiatu się nabywa pojazda - niby były jakieś pomysły tego typu, ale nic z tego nie wyszło

- możliwość czasowego wyrejestrowania samochodu (coby nie płacić OC)

 

to są rzeczy, które po prostu generują koszty dla ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale można w wydziale komunikacji powiedzieć, że ktoś chce dwie dwurzędowe i takie dostanie. Nie wiem jak Alfa Romeo wyglądałby z taką mniejszą prostokątną tablicą ale może by lepiej wyglądał.

A od kiedy w PL można mieć z przodu dwurzędowa tablice???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież takie są już dostępne. u mnie na wsi jezdzi golf usa z małą prostokątną z przodu i z tyłu

W Polsce nie można mieć tablicy dwurzędowej z przodu - nie wydadzą kompletu 2r. Ale jest na to patent - gość, być może, wziął normalny komplet jednorzędowa + dwurzędowa, a po paru tygodniach zamówił sobie dwurzędowy wtórnik, dzięki czemu ma dwie dwurzędówki z tym samym numerem. Tylko numerek na hologramie się nie zgadza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to obecnie wytwarzana duża kwadratowa tablica rejestracyjna ma być zastąpiona mniejszą, która przy okazji będzie miała wymiary takie jak tablica USA.

Czyli dalej będą dwie wielkości tablic do samochodów, tyle, że ta kwadratowa będzie mniejsza i prostokątna.

i to jest bardzo dobra wiadomość dla motocyklistów :) z kim nie gadam, to narzeka ze musi drukowac tablice i laminować mniejszą i potem ew. przekonywac policję i diagnostę, jak jezdzi swoim customem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest bardzo dobra wiadomość dla motocyklistów :) z kim nie gadam, to narzeka ze musi drukowac tablice i laminować mniejszą i potem ew. przekonywac policję i diagnostę, jak jezdzi swoim customem :)

 

Możesz mi to narysować? Przecież tablica motocyklowa nie jest duża w porównaniu do dwurzędowej samochodowej    :hmm:  :nie_wiem: 

W D to dopiero motocykle mają tablice wielgachne...   :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.