Skocz do zawartości

Znajdźcie jakiegoś haka na to auto - Skoda Octavia II 2.0 TDI


marus

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cena?

To 7-letnia Octavia diesel za ponad 40kPLN, w dodatku sprowadzona, wiec roznie moze byc z przeszloscia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Nas firmowe Octavie z 2008r z przebiegiem max 200kkm książkowym poszły za ~20kpln. Okazją była Octa z 2007r z nalotem 160kkm za 12kpln, bili się o nią :hehe:  Cena niska ze względu na stan karoserii, obcierki, korozja nadkoli klapy tylnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena byłaby sensowna?

Właśnie książkowy przebieg jest najbardziej podejrzany. Podobno ostatnio jeździł mało, ale z jakich powodów - nie wiem.

 

Ciezko powiedziec, to niby VRS wiec powinien byc troche drozszy niz zwykle wersje.

Z drugiej strony VRS z klekotem to troche bez sensu ;]

Sprawdz ile takie Octy kosztuja na mobile.de a ile krajowe to bedziesz mial rozeznanie co do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie. W cenie Octavii jest Exeo.

 

A w czym takie Exeo jest niby lepsze od Octavii w wersji VRS lub Elegance?

Bo jezeli chodzi o wymiary wnetrza to jest sporo mniejsze niestety...

W dodatku za kilka lat bedzie to pewnie ciezko sprzedac za sensowne pieniadze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 5 k mniej by się pojawiło zainteresowanie.

Przypuszczam że byłoby to do zrobienia przy ominięciu komisu i zakupie bezpośrednim.

Akurat byłoby na wymianę dwumasy/DPFa, które zapewne zaraz polecą przy takim przebiegu. O ile jest on prawdziwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A w czym takie Exeo jest niby lepsze od Octavii w wersji VRS lub Elegance?

 

W tym, w czym Audi jest lepsze od Skody

 


Bo jezeli chodzi o wymiary wnetrza to jest sporo mniejsze niestety...

 

Tak, wiem - wg. AK jest tak ciasne, że jeździć się nie da.

 


W dodatku za kilka lat bedzie to pewnie ciezko sprzedac za sensowne pieniadze...

 

Skąd taka teza ?

Zawsze można przełożyć znaczki i pójdzie jako A4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym, w czym Audi jest lepsze od Skody

Tak, wiem - wg. AK jest tak ciasne, że jeździć się nie da.

Skąd taka teza ?

Zawsze można przełożyć znaczki i pójdzie jako A4.

To czemu Exeo nie kosztuje tyle co Audi i cały ten eksperyment zakończył się klapą dla Seata?

Wystarczy porównać statystki sprzedaży Exeo vs Octavia, żeby się przekonać co wybrali klienci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Handlarz

2. Ksiazkowy przebieg

3. Sprowadzony diesel!

4. Brak zaznaczone, ze bezwypadkowe

5. Nie ma sterowania na kierownicy? To normalne w topowej wersji? 

6. Cena jakas taka droga IMO

 

Na podstawie pierwszych 4 punktow odpuscilbym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To czemu Exeo nie kosztuje tyle co Audi i cały ten eksperyment zakończył się klapą dla Seata?

 

Bo nie ma znaczka Audi i nie ma lans factor Audi.

 


Wystarczy porównać statystki sprzedaży Exeo vs Octavia, żeby się przekonać co wybrali klienci.

 

Exeo jako nowe było za drogie - stąd sprzedawało się słabo. 

Jako używane jest w cenie Skody - lans factor Skody i Seata jest podobny, więc wybierając resztę auta można patrzeć na technologię - wolę coś co jest w grupie VAG powyżej VW (Audi pozbawione znaczka) niż poniżej (Skoda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Lampy z tyłu jakieś takie chińskie podróbki, felgi nie są oryginalne i za szerokie to założonych opon, grill z przodu po przeróbkach albo chiński (obłazi z farby w jednym miejscu).

Fotel kierowcy nosi solidne ślady zużycia, a kierownica nie wygląda na wytartą. Nakładki na pedały tez jakieś takie "idealne".

Brak zapadki osłaniającej rygiel zamka tylnej klapy. U Niemca takie chodzą 9 - 12k Euro a nawet więcej.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz VIN. Wpisujesz w google. Wyskakuje Ci m.in. to: http://www.sdruzeni-sova.cz/seznam-aut-s-podezrenim-na-zasah-do-stavu-tachometru?vin=tmbuh61z1a2107221&tab=1

 

Dziękuję, dobranoc.

 

To mi się najbardziej podoba :)

 

Přehled všech dosud nalezených 7202 aut s podezřením na manipulaci s tachometrem a celkem 412 084 314 stočených kilometrů

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


5. Nie ma sterowania na kierownicy? To normalne w topowej wersji? 

 

W pewnym momencie tylko DSG miały sterowanie z kierownicy. Potem to zmienili bo koncepcja była głupia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma znaczka Audi i nie ma lans factor Audi.

 

 

 

 

Exeo jako nowe było za drogie - stąd sprzedawało się słabo. 

Jako używane jest w cenie Skody - lans factor Skody i Seata jest podobny, więc wybierając resztę auta można patrzeć na technologię - wolę coś co jest w grupie VAG powyżej VW (Audi pozbawione znaczka) niż poniżej (Skoda).

 

Tutaj nawet nie chodzi o technologię bo ta jest taka sama dla całej grupy tylko konstrukcję - Exeo jest na płycie B7 i jest bardziej zaawansowane konstrukcyjnie niż auta na płycie Golfa/Octavii. Tyle że jak ktoś szuka taniego wołu to Octa wypada korzystniej bo ma np. z przodu prostszy zawias niż wsponiane Exeo i naprawa jest o połowę tańsza.

 

Jakbym miał wybierac między A3, Leonem,Golfem i Octavią to jest jeden pies, bo konstrukcyjnie są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tutaj nawet nie chodzi o technologię bo ta jest taka sama dla całej grupy

 

Różnią się materiały wykończenia wnętrza, fotele (te z exeo są wygodniejsze niż ze skody), wyciszenie itp. Choćby taka pierdoła jak sterowanie radiem z kierownicy - w tej octavii nie ma, w exeo jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się materiały wykończenia wnętrza, fotele (te z exeo są wygodniejsze niż ze skody), wyciszenie itp. Choćby taka pierdoła jak sterowanie radiem z kierownicy - w tej octavii nie ma, w exeo jest.

 

Mówisz że w Exeo masz wygodniejsze fotele niż w RS'ce ?

 

Sprecyzuj czy porównujesz swoje konkretne Exeo do tej konkretnej Skody Octavii RS bo nie wiem czy dobrze rozumiem co chcesz przekazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


porównujesz swoje konkretne Exeo do tej konkretnej Skody Octavii RS

 

Nie. Porównuję ogólnie exeo do octavii. 

Alternatywą do octavii z linku mogłoby być takie: http://otomoto.pl/oferta/seat-exeo-st-sport-170kmcrledbi-xenonkubelkiparctronictempomatspecial-ID6yGBVT.html exeo - też 170 KM, a wyjściowo 6k pln mniej. 

Stąd moja teza, że zejście z ceny tej octavii o 5k to minimum. Chociaż przy krętactwie z przebiegiem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaleńcy WDB2112161A473493 Mercedes E-Klasa 06 października 2015 489949km Francja 08 listopada 2016 195615km - 294.334km Otwarta Aukcja Brąz *

 

https://www.daimler.bcaonline.de/Pages/ViewLot.aspx?VehId=ae86e5b4-c4bf-4985-b16f-c2839ab4e542&LotId=11101787&AcceptCookies=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Szaleńcy WDB2112161A473493 Mercedes E-Klasa 06 października 2015 489949km Francja 08 listopada 2016 195615km - 294.334km Otwarta Aukcja Brąz *

 

https://www.daimler.bcaonline.de/Pages/ViewLot.aspx?VehId=ae86e5b4-c4bf-4985-b16f-c2839ab4e542&LotId=11101787&AcceptCookies=true

Oj tam oj tam;

Skoda Superb 21.6.2016 460 000 Slovensko 4.11.2016 107 000 - 353 000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Porównuję ogólnie exeo do octavii. 

Alternatywą do octavii z linku mogłoby być takie: http://otomoto.pl/oferta/seat-exeo-st-sport-170kmcrledbi-xenonkubelkiparctronictempomatspecial-ID6yGBVT.html exeo - też 170 KM, a wyjściowo 6k pln mniej. 

Stąd moja teza, że zejście z ceny tej octavii o 5k to minimum. Chociaż przy krętactwie z przebiegiem ....

 

Tapicerka materiałowa vs Alcantara, brak NAVI, brak zestawu głośnomówiącego to tak na szybko czym się różnią.

 

Wałek pomijam bo to ciężko wyceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wybrał Audi, ze względu na lepsze wygłuszenie i spasowanie wnętrza.

 

A ja Golfa bo za tą samą kase miałbym highline w skórach a Ty byś jeździł na szmacie, albo przynajmniej wystarczyłoby na mocniejszy motor w Golfie czy Seacie. ;)

 

De gustibus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz VIN. Wpisujesz w google. Wyskakuje Ci m.in. to: http://www.sdruzeni-sova.cz/seznam-aut-s-podezrenim-na-zasah-do-stavu-tachometru?vin=tmbuh61z1a2107221&tab=1

 

Dziękuję, dobranoc.

 

Fajne... ;] Zdjęte z 300.000km na magiczne 160.000km...

 

 

Vůz již byl naším systémem zaznamenán jako podezřelý z manipulace s tachometrem. 

 

 

TMBUH61Z1A2107221 Skoda Octavia 26.4.2016 300 700 Polsko 15.7.2016 161 000 - 139 700 Auto Centrum Lublin *
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


brak NAVI, 

 

Niekoniecznie minus - samochodowe nawigacje są offline i często nie są aktualizowane. Po co mi nawigacja ze stanem dróg sprzed 6 lat ? 

Z Krakowa do Rzeszowa będzie mnie prowadzić DK zamiast A4.

 


brak zestawu głośnomówiącego

 

Wyposażenie standardowe exeo. Choćby taka różnica pomiędzy exeo a octavią - w standardzie są rzeczy, które w octavii są opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz VIN. Wpisujesz w google. Wyskakuje Ci m.in. to: http://www.sdruzeni-sova.cz/seznam-aut-s-podezrenim-na-zasah-do-stavu-tachometru?vin=tmbuh61z1a2107221&tab=1

 

Dziękuję, dobranoc.

No ładnie. Spodziewałem się, że może być cofnięty, ale koło 40 000, a nie 140 000. Mają rozmach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta z zachodu robia km czy to bemzyna czy diesel, jak maja maly przebieg to sciagniecie na handel jest bardzo malo oplacalne. Ostatnio ogladalem 4 letniego mesia klasy C w PL mial przebieg 170kkm po zweryfikowaniu Vinu okazalo sie ze z paki mialo skrecone 150kkm autko napedzal silnik benzynowy :)

Go Hard or Go Home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za utwierdzenie mnie w decyzji aby nie kupować tego auta. Mimo tego, że robi wrażenie większego, to w ceczwórce siedzi mi się wygodniej, a subiektywnie na fotelu za kierownicą C4  nie czuję się tak "osaczony" jak w takiej skodzie  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie minus - samochodowe nawigacje są offline i często nie są aktualizowane. Po co mi nawigacja ze stanem dróg sprzed 6 lat ? 

Z Krakowa do Rzeszowa będzie mnie prowadzić DK zamiast A4.

Wyposażenie standardowe exeo. Choćby taka różnica pomiędzy exeo a octavią - w standardzie są rzeczy, które w octavii są opcją.

 

Wiesz, istnieje możliwość aktualizacji - dla mnie wbudowane navi to podstawa, chociaż zdaje sobie sprawę że przegrywa z gogle maps.

 

Co do wyposażenia standard w zestaw hf z bluetooth to super - w tatmtym okresie nie było tego w standardzie nawet w A4 czy Passacie.

 

Z ciekawości wlazłem na mobile.de i wychodzi że nie tylko u nas to auto jest niedoceniane  porównując Exeo vs Octavia RS z 2010 r Seat jest wyraźnie tańszy (Octavie pojawiają się dopiero na 2 stronie wyników), a szkoda bo to naprawdę fajne auto :

 

https://www.mobile.de/pl/samochod/seat-exeo-skoda-octavia-rs/vhc:car,cnt:de,pgn:2,pgs:50,srt:price,sro:asc,ms1:22500_6_,ms2:22900_10_rs,frn:2010,frx:2011,ful:diesel,mlx:150000,dmg:false

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noras odpusc, ludzie nie czają, próba tłumaczenia jest bez sensu... Jak cały ten wątek. Wlazłem w ogłoszenie i wszystko było jasne, nie musiałem nawet VINu w google szukać. Znowu się potwierdziło. Po czym kilkanaście wypowiedzi w wątku i rozkminy w stylu: bo diesle, bo to, bo tamto. Nikt nawet nie zwrócił uwagi na istotę rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyszło ze ludzie nie chcą samochodów z przebiegiem powyżej 250 tyś km nawet jeśli są tańsze. Dlatego handlarz musiał zrobić korektę. Polak musi widzieć 160 tyś km na szafie.

I przy tym nieważne, że auto które kręciło kilometry, było regularnie serwisowane, bo nikt nie mógł sobie pozwolić na przestoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyszło ze ludzie nie chcą samochodów z przebiegiem powyżej 250 tyś km nawet jeśli są tańsze. Dlatego handlarz musiał zrobić korektę. Polak musi widzieć 160 tyś km na szafie.

Niby masz rację ale;

Ostatnio pokazuję żonie auto z przebiegiem prawie 200kkm a ona mi mówi że za duży nalot. Mówię jej że ten z małym jest skrecony. A ona mi na to że wie ale za 3 lata gdzie ja znajdę głupiego co mi kupi auto z nalotem 250+ kkm? Wiadomo na AK tu same auta z nalotem pow. 200kkm za kasę + 30% średniej otomoto ida w 3dni... Wystarczy czasem na giełdę zerknąć.

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyszło ze ludzie nie chcą samochodów z przebiegiem powyżej 250 tyś km nawet jeśli są tańsze. Dlatego handlarz musiał zrobić korektę. Polak musi widzieć 160 tyś km na szafie.

 

Ja bym mógł kupić używane auto z takim przebiegiem, ale pod jednym warunkiem, są na ten przebieg papiery. Oglądam, wiem co i jak, jest git. A przeważnie jest tak, że nawet jak jest auto to dokumentacja przebiegu kończy się cztery lata wcześniej bo potem u Mirka naprawiane i Panie kto by brał faktury, ale sprzęgło i rozrząd na bank wczoraj wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z nią nie tak: to Skoda. a działkowców coraz mniej, developerzy wykupują tereny - coraz ciężej sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mógł kupić używane auto z takim przebiegiem, ale pod jednym warunkiem, są na ten przebieg papiery.

 

A ja bym juz takiego auta nie kupil...

Mialem 3 samochody z pewnymi przebiegami 200+kkm I niestety nie jest to przebieg, ktory z mojej perspektywy gwarantuje bezproblemowa eksploatacje.

Kupowalem je bo byly z pewnego zrodla I kosztowaly mniej niz srednia rynkowa I tyle.  Nastepne auto bedzie juz na 99% nowe z gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji można porównać ceny PL i DE. Jak się opłaca tam kupować ??   ;)

 

Nie opłaca - ale jak ściągasz dla kogoś zaufanego to dorzucasz kilka zł i bierzesz na lawetę 1-2 takie auta.

Moja Renia była ściągana z DE - ceny jej w PL były wtedy między 10-14kzł a ściągnięcie jej + opłaty + wartość samochodu wyszła 18,5kzł :)

 

Tak samo koleś z allegro/FB - o nicku Omega1217 ściąga same ople z DE przebiegi między 110 a 250kkm ma astronomiczne ceny ale ludzie kupują od niego te auta bo jest pewny na forum tylko chyba 1-2 osoby coś narzekały a cała reszta zadowolona.

Jedno z ostatnich ogłoszeń jego:

Opel Vectra GTS 2.0 Turbo 175 PS / Benzyna

Rok produkcji: 27.09.2005

Przebieg: 117.000 km

Kolor: Srebrny

Kraj pochodzenia: Niemcy

Wyposażenie:

- Czarny Bixenon skrętny z doświetlaniem zakrętów

- Czarna półskórzana tapicerka

- Klimatyzacja

- Elektryczny szyberdach

- Radio CD70 z kolorową nawigacją GPS z możliwością wgrania mapy Polski oraz polskiego języka

- Parktronik tył i przód

- 17 calowe alufelgi z oponami letnimi

- Tempomat

- Skórzana multifunkcyjna kierownica

- 4x elektryczne szyby

- Elektrycznie regulowane,podgrzewane lusterka

- Dwa oryginalne kluczyki

- Książka serwisowa

Cena: 26.500 zł ( zawiera wszystkie opłaty potrzebne do rejestracji auta w Polsce )

 

Kolejne:

Opel Signum 2.0 Turbo 175 PS / Benzyna

Rok produkcji: 12.06.2007

Przebieg: 109.000 km

Kolor: Szary

Kraj pochodzenia: Niemcy

Wyposażenie:

- Czarny Bixenon skrętny z doświetlaniem zakrętów

- Czarna półskórzana tapicerka

- Radio DVD90 z kolorową nawigacją GPS z możliwością wgrania mapy Polski oraz polskiego języka

- Parktronik tył i przód

- Podłokietnik

- 17 calowe alufelgi

- Regulacja pozycji tylnych fotel

- Tempomat

- Czujnik zmierzchu

- Czujnik deszczu

- Skórzana multifunkcyjna kierownica

- 4x elektryczne szyby

- Elektrycznie regulowane,podgrzewane i składane lusterka

- Dwa oryginalne kluczyki

- Książka serwisowa

- Car Pass

Cena: 26.500 zł

( zawiera wszystkie opłaty potrzebne do rejestracji auta w Polsce )

Więcej info: 509 55 11 17

 

I o dziwo ceny wysokie ale auta schodzą :)

Miałem u niego brać VC z 1.8 125km ale spóźniłem się o kilka h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.