Skocz do zawartości

Bło nie było wymiana żarówki na...


robert2609

Rekomendowane odpowiedzi

szybko.

Powitać jak przepisy mają się do dzisiejszych samochodów i co najważniejsze jak policjant ma się do przepisów i współczesnego samochodu a chodzi o;

Spaliła mi się żarówka,zostaję zatrzymany przez naszą policję i co dalej;żarówka ksenon około 150zł nie posiadam na już w aucie a choćby nawet do wymiany muszę zwalać zderzak,wymontować reflektor!tracę dowód?

Pomysł mnie naszedł w tygodniu po wymianie żarówek zwykłych h 7 i h4 w dwóch różnych markach samochodu,gdzie w jednym muszę wymontować reflektor a w drugim zajęło mi to około 30min i pocięte palce:facepalm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon na prawdę rzadko pada nagle i niespodziewanie. Z reguły dużo wcześniej daje sygnał, że się niebawem skończy.
 

Ale abstrahując od tego, czy mogą zatrzymać dowód w takiej sytuacji? Ponadto, czy jadąc z UK do PL muszę mieć zapasowe d2s?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, caliber2001 napisał:


Ale abstrahując od tego, czy mogą zatrzymać dowód w takiej sytuacji? Ponadto, czy jadąc z UK do PL muszę mieć zapasowe d2s?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Ok ksenon to pikuś, ja u siebie mam ledy. Końcem kwietnia jadę do Czech i Słowacji. A z tego pamiętam w jednym z tych państw jest wymagane posiadanie zapasowych żarówek.Mam kupować zapasowe lampy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Konrad` napisał:

Ok ksenon to pikuś, ja u siebie mam ledy. Końcem kwietnia jadę do Czech i Słowacji. A z tego pamiętam w jednym z tych państw jest wymagane posiadanie zapasowych żarówek.Mam kupować zapasowe lampy ;)

 

Ale raczej wymagane sa tylko dla pojazdow , ktore tam sa zarejestrowane. Jesli ty masz auto na pl blaszkach to chyba możesz miec na to wywalone. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, exor napisał:

 

Ale raczej wymagane sa tylko dla pojazdow , ktore tam sa zarejestrowane. Jesli ty masz auto na pl blaszkach to chyba możesz miec na to wywalone. 

 

Ostatnio kolega w CZ dostal mandat wlasnie za brak zarowek zapasowych, wiec ja zglupialem co do tych przepisow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Konrad` napisał:

Końcem kwietnia jadę do Czech i Słowacji. A z tego pamiętam w jednym z tych państw jest wymagane posiadanie zapasowych żarówek.Mam kupować zapasowe lampy

Mnie kiedyś Słowak przeczołgał z posiadania wszystkich zarówej - w sensie 2xh1 i 2xH7 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robert2609 napisał:

Spaliła mi się żarówka,zostaję zatrzymany przez naszą policję i co dalej;

Jak był bym policjantem i miał bym do tego podstawę prawną, to nie jedziesz dalej i laweta, assistance czy co tam sobie jeszcze wymyślisz :phi:. Jak się bawić, to się bawić! Zwłaszcza na nudnej służbie :]. Porządek musi być! :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, docent11 napisał:

Mi zaprał dowód za h4 a stacja benzynowa była z 200m.Nie pozwolił żebym udał się na stacje zeby zakupić i wymienił na miejscu.

Wszystko zależny od humoru władzy

 

.

Kiedyś 2 niemiłych gliniarzy zatrzymało babkę bez 1 światła, poprosiła ich o pomoc w wymianie żarówki, bo zapas miała.

Jaja se z niej robili, a na 2 dzień krawężniki czyscili, bo to był ktoś wysoko postawiony w prokuraturze czy komendzie głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, docent11 napisał:

Mi zaprał dowód za h4 a stacja benzynowa była z 200m.

A o ile przekroczyłeś wcześniej prędkość ?

2 godziny temu, SebeKK napisał:

Ostatnio kolega w CZ dostal mandat wlasnie za brak zarowek zapasowych

A za co go zatrzymali ? Jakieś głupie 70/50 ?

Codziennie samochodem jeżdżę od 20 lat, za granicą jestem średnio raz w kwartale, jakoś nigdy nikt mnie nie pytał o zapasowe żarówki. Może dlatego, że jeżdżę jak europejczyk, a nie azjata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Kiedyś 2 niemiłych gliniarzy zatrzymało babkę bez 1 światła, poprosiła ich o pomoc w wymianie żarówki, bo zapas miała.

Jaja se z niej robili, a na 2 dzień krawężniki czyscili, bo to był ktoś wysoko postawiony w prokuraturze czy komendzie głównej.

 

 

Zwykły Urban legend

 

Ile to ja już wersji słyszałem 

 

 

BTW

Policjant nie ma obowiązku wymieniać jakiejś niuni czegokolwiek w jej samochodzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, docent11 napisał:

Mi zaprał dowód za h4 a stacja benzynowa była z 200m.Nie pozwolił żebym udał się na stacje zeby zakupić i wymienił na miejscu.

Wszystko zależny od humoru władzy

 

.

 

Słowak ci zabrał DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 4thelement napisał:

 

 

Zwykły Urban legend

 

Ile to ja już wersji słyszałem 

 

 

BTW

Policjant nie ma obowiązku wymieniać jakiejś niuni czegokolwiek w jej samochodzie 

O ile dobrze pamiętam to nawet w lokalnej gazecie coś było, ale to z 15-20 lat temu, więc głowy nie dam. Może i legenda.

Obowiązku nie ma, ale nabijać się też nie powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 4thelement napisał:

 

 

Zwykły Urban legend

 

Ile to ja już wersji słyszałem 

 

 

BTW

Policjant nie ma obowiązku wymieniać jakiejś niuni czegokolwiek w jej samochodzie 

Zgadza się, ale jest różnica w podejściu Naszej Władzy w porównaniu do Policji w innych krajach, mi np zdarzyło się złapać gumę w Hiszpanii, już oponę zmieniliśmy gdy podjechał radiowóz i panowie zaproponowali pomoc a jak zobaczyli że już skończone to zaproponowali, że podholują nas do wulkanizatora, w Polsce pewnie dostałbym mandat za stanie na drodze+brak wszystkich kamizelek odblaskowych (miałem 2 na 4 osoby) a o podholowanie do wulkanizatora to już mógłbym tylko pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  A mnie w Najjaśniejszej jak padł silnik na skrzyżowaniu to z przejeżdżającego radiowozu wypadło kilku policjantów i pomogło padakę wepchnąć na wysepkę.

U nas też można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dobromir napisał:

gdy podjechał radiowóz, w Polsce pewnie dostałbym mandat za stanie na drodze

 

W PL też się da! Sam widziałem, jak radiowóz (jakieś 2 lata wstecz) zasłaniał "własnym ciałem" :phi: zdefektowany bolid na zjeździe przed zakrętem mistrzów w Katowicach :oki: z tym, że jak długo jeżdżę, to takie postępowanie to raczej wyjątek, niż reguła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, SebeKK napisał:

Ostatnio kolega w CZ dostal mandat wlasnie za brak zarowek zapasowych, wiec ja zglupialem co do tych przepisow. 

 

To głupi był, że przyjał. Powołujesz się na Konwencję Wiedeńską (to na pewno zrozumie) i tyle. Nie chce na miejscu rozumieć, to na komisariat i dalej swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał:

Nie chce na miejscu rozumieć, to na komisariat i dalej swoje.

No ... i nie dojedziesz na miejsce docelowe o czasie, rezerwacja noclegu Ci się skasuje, zapłacisz za "no show" i będziesz musiał szukać hotelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

Powołujesz się na Konwencję Wiedeńską (to na pewno zrozumie) i tyle. Nie chce na miejscu rozumieć, to na komisariat i dalej swoje.

Kolega sie powołał... i droga z ołomuńca do Cieszyna zajeła my 18 godzin - bo na komisariacie poprosil jeszcze o tlumacza. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, noras napisał:

No ... i nie dojedziesz na miejsce docelowe o czasie, rezerwacja noclegu Ci się skasuje, zapłacisz za "no show" i będziesz musiał szukać hotelu.

 

No tak, lepiej być dymanym i zapłacić za to za co nie musisz. 

55 minut temu, delco napisał:

Kolega sie powołał... i droga z ołomuńca do Cieszyna zajeła my 18 godzin - bo na komisariacie poprosil jeszcze o tlumacza. ;)

 

I co, zapłaci mandat? Ważne, żeby nie cwaniakować, ale rzeczowo rozmawiać z Policjantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, docent11 napisał:

Mi zaprał dowód za h4 a stacja benzynowa była z 200m.Nie pozwolił żebym udał się na stacje zeby zakupić i wymienił na miejscu.

Wszystko zależny od humoru władzy

 

.

Nie wiem, jak wygląda sytuacja z "udaniem się na stację", ale jakbyś miał zapasową żarówkę, to zawsze masz prawo wymienić na miejscu i to nie zależy od widzimisię pana władzy.

(mówię o PL, nie odnoszę się do CZ/SK, ale tam raczej dowodów nie zabierają...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, spad napisał:

I co, zapłaci mandat? Ważne, żeby nie cwaniakować, ale rzeczowo rozmawiać z Policjantem.

Czy cfaniakował nie wiem... czy zapłacił też nie wiem  (mówił ze nie) ale  dla mnie 18 godzin  przeznaczonych na dystans 100 km to troche długo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle dużo zależy od człowieka.

Ja z Policją mam różne doświadczenia, ale generalnie pozytywne.

W temacie świateł, zatrzymali mnie z powodu braku światła z prawego reflektora, sprawdzili dokumenty i zasugerowali abym włączył przednie przeciwmgielne, żebym nie wyglądał z daleka w nocy jak motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dyskusja trwa:jem: osobiście z policją mam rzadko do czynienia może i lepiej bo szybko się denerwuje i zaraz mam niewyparzony język jak coś mi próbują narzucić  wg swoich reguł.Nie wyobrażam sobie wykręcania lampy lub zdeżaka  i wymiany żarówki to trzeba by wozić walizkę kluczy.Kiedyś obiło mi się o uszy że jeśli wymiana żarówki wiąże się z kłopotliwym lub skomplikowanym demontażem kierowca może zostać skierowany do najbliższego warsztatu celem wymiany ale co i jak i czy aby na pewno takie coś istnieje to głowy nie dam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, iwik napisał:

Nie wiem, jak wygląda sytuacja z "udaniem się na stację", ale jakbyś miał zapasową żarówkę, to zawsze masz prawo wymienić na miejscu i to nie zależy od widzimisię pana władzy

 

Ale już mocno zależy od budowy konkretnego bolidu, posiadanych narzędzi i umiejętności. Cóż z tego, że masz żarówkę, jak fabryczny "zestaw" narzędzi (składający się obecnie często z klucza do kół i ucha do holowania :phi:) nie pozwoli Ci na demontaż reflektora (u mnie: demontaż atrapy + klucz Torx T25 (chyba) do reflektora)... :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robert2609 napisał:

Hmm dyskusja trwa:jem: Nie wyobrażam sobie wykręcania lampy lub zdeżaka  i wymiany żarówki to trzeba by wozić walizkę kluczy.

 

I tu powinna się pojawić dyrektywa UE, aby pojazdy były tak konstruowane, że wymiana najważniejszych żarówek jest możliwa beznarzędziowo i/lub bez konieczności rozbierania auta na części :oki: było by więcej pożytku, niż z roztrząsania krzywizny banana i uznania ślimaków za ryby... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, romano11 napisał:

 

I tu powinna się pojawić dyrektywa UE, aby pojazdy były tak konstruowane, że wymiana najważniejszych żarówek jest możliwa beznarzędziowo i/lub bez konieczności rozbierania auta na części :oki: było by więcej pożytku, niż z roztrząsania krzywizny banana i uznania ślimaków za ryby... :facepalm:

Zawsze można nie kupić takiego auta w którym nie da sie w 60 sekund wumienic głownej zarówki........ ja od 20 lat konsekwentnie to robie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2017 o 20:11, docent11 napisał:

Mi zaprał dowód za h4 a stacja benzynowa była z 200m.Nie pozwolił żebym udał się na stacje zeby zakupić i wymienił na miejscu.

Wszystko zależny od humoru władzy

 

.

 

 

Mi w podobnej sytuacji zabrali dowód i powiedzieli, że stoją jeszcze 30 min i jak wrócę z wymienioną żarówką, to oddadzą.

I oddali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, noras napisał:

Jasne. Lepiej odmówić mandatu za 200 zł, a zapłacić 2000 za drugi hotel. 

Ale AKowicz jest bogaty, to będzie walczył "o zasady". 

2000 zł za hotel powiadasz. Aha, okej. Ty lubisz być dymany, ja nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.