Skocz do zawartości

Opel vs Kia


Jackob29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Potrzebuje porady odnośnie wyboru samochodu. Myślałem o Audi A3, ale tu płacimy za 4 pierścienie na grillu. Więc mój wybór padł na Astre 2005r. wzwyż, albo Kia Pro Ceed 2006r. wzwyż, z naciskiem na KIE. I teraz potrzebuje opinii i silnikach diesla w tych samochodach.

Znalazłem po sztuce:

Astra: https://www.autoscout24.pl/oferty/opel-astra-gtc-19-16v-cdti-150cv-3-porte-spo-diesel-czarny-311502314

Kia: https://www.autoscout24.pl/oferty/kia-pro_ceed-pro_ceed-16-crdi-vgt-115cv-sport-diesel-szary-301652706

Powiem szczerze że ta Kia bardzo do mnie przemawia, teraz tylko potrzebuje opinii na jej temat. z góry dzięki
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby dwa to szroty z zagranicy. Wiec co bys nie kupil bedzie rownie beznadziejne. A i przebiegi swietne :hehe: Kila calkiem dobrze sprzedawala sie w PL wiec szukalbym polskich i serwisowanych egzemplarzy. Ale to musisz dorzucic ze 4k zeby bylo w czym wybierac. Jak chcesz diesela to brac kile silnik bezawaryjny nie ma dpf ani dwu masy. Z tym, ze kila pro ceed to od 2008 jest sprzedawana. Opel ma sens tylko w przypadku mocnych wersji, ktorych nie ma w kile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, marcindzieg napisał:

Ceeda szukać z Korei. Te ze Słowacji to syf. Silnik pali i nie jedzie ale jest trwały.

:jem: To powiedz drogi kolego gdzie jest ten Ceed z Korei? Moze jakis VIN podrzucisz co bysmy sprawdzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujekcybul napisał:

:jem: To powiedz drogi kolego gdzie jest ten Ceed z Korei? Moze jakis VIN podrzucisz co bysmy sprawdzili?

 

A skąd ja mam to wiedzieć? Szukaj sobie. Pierwsze egzemplarze były produkowane w Korei. Powinno być na tabliczce znamionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, marcindzieg napisał:

 

A skąd ja mam to wiedzieć? Szukaj sobie. Pierwsze egzemplarze były produkowane w Korei. Powinno być na tabliczce znamionowej.

IMO bzdura fabryka w Slowacji powstala wlasnie dla ceeda, ktory jest oferowany tylko w EU. Pro ceed slali chyba nawet do AU. W reszcie swiata jest tanszy model kompaktowy cerato/forte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał:

 

A skąd ja mam to wiedzieć? Szukaj sobie. Pierwsze egzemplarze były produkowane w Korei. Powinno być na tabliczce znamionowej.

 

Dla Ceeda ?

 

Tata zamawiał Cee'da (1.6i) jak tylko wchodziły na rynek. Czekał ok 5m, wszystkie dostawy były ze Słowacji.

Kolejne 6 lat przejechał bez żadnej awarii czy naprawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujekcybul napisał:

IMO bzdura fabryka w Slowacji powstala wlasnie dla ceeda, ktory jest oferowany tylko w EU. Pro ceed slali chyba nawet do AU. W reszcie swiata jest tanszy model kompaktowy cerato/forte.

Ciekawe...

http://www.idealengines.co.uk/year.asp?year=2010&makename=kia&selmodel=31616&E_size=1.6&asp_id=1&type=517&c_id=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

 

Dla Ceeda ?

 

Tata zamawiał Cee'da (1.6i) jak tylko wchodziły na rynek. Czekał ok 5m, wszystkie dostawy były ze Słowacji.

Kolejne 6 lat przejechał bez żadnej awarii czy naprawy ;)

 

Radio, w które czasami trzeba było uderzyć żeby działało. Pilot który od czasu do czasu przestaje działać. Świecący się check z którym serwis średnio sobie radził. I rdza na wewnętrznym rancie drzwi. Serwis oświadczył że gwarancja dotyczy tylko karoserii na zewnątrz. Auto ma przebieg 96 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marcindzieg napisał:

 

Robili Matiza Sportage? Bo wiesz - ja miałem made in Korea. Teraz mam made in Slovakia. I Chyba każdy widzi różnicę w chociażby poskładaniu.

 

mój tata miał i30 pierwszy model z pierwszego rocznika produkcji jeszcze w Korei. Na pewno nie można powiedzieć, żeby ten samochód był specjalnie solidny. Miał większość typowych usterek dla modelu jak chłodnica klimy, łączniki stabilizatora, a do tego duperele typu odpadające plastikowe elementy klamek, wieczenie trzeszcząca deska, czy kluczyk scyzoryk, który się rozpadł przy rozkładaniu ;]. Teraz ma drugi model I30 z 2013 roku produkowany w Czechach i praktycznie przez ten czas nie ma się do czego przyczepić, jedynie z bluetoothem miał jakieś problemy naprawione na gwarancji. Także miejsce produkcji chyba nie musi być wyznacznikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, maro_t napisał:

 

mój tata miał i30 pierwszy model z pierwszego rocznika produkcji jeszcze w Korei. Na pewno nie można powiedzieć, żeby ten samochód był specjalnie solidny. Miał większość typowych usterek dla modelu jak chłodnica klimy, łączniki stabilizatora, a do tego duperele typu odpadające plastikowe elementy klamek, wieczenie trzeszcząca deska, czy kluczyk scyzoryk, który się rozpadł przy rozkładaniu ;]. Teraz ma drugi model I30 z 2013 roku produkowany w Czechach i praktycznie przez ten czas nie ma się do czego przyczepić, jedynie z bluetoothem miał jakieś problemy naprawione na gwarancji. Także miejsce produkcji chyba nie musi być wyznacznikiem. 

 

Może tak jak we Francuzach - poskładanie zależy od tego jaki składający miał dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał:

 

Radio, w które czasami trzeba było uderzyć żeby działało. Pilot który od czasu do czasu przestaje działać. Świecący się check z którym serwis średnio sobie radził. I rdza na wewnętrznym rancie drzwi. Serwis oświadczył że gwarancja dotyczy tylko karoserii na zewnątrz. Auto ma przebieg 96 kkm.

Po co kupiles? Ja bylem najszczesliwszym czlowiekiem jak sprzedalem kile. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, maro_t napisał:

 

mój tata miał i30 pierwszy model z pierwszego rocznika produkcji jeszcze w Korei. Na pewno nie można powiedzieć, żeby ten samochód był specjalnie solidny. Miał większość typowych usterek dla modelu jak chłodnica klimy, łączniki stabilizatora, a do tego duperele typu odpadające plastikowe elementy klamek, wieczenie trzeszcząca deska, czy kluczyk scyzoryk, który się rozpadł przy rozkładaniu ;]. Teraz ma drugi model I30 z 2013 roku produkowany w Czechach i praktycznie przez ten czas nie ma się do czego przyczepić, jedynie z bluetoothem miał jakieś problemy naprawione na gwarancji. Także miejsce produkcji chyba nie musi być wyznacznikiem. 

U nas jest jakis mit produkcji np w Japoni albo w Korei. Przeciez to nie ma znaczenia czesci sa te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujekcybul napisał:

U nas jest jakis mit produkcji np w Japoni albo w Korei. Przeciez to nie ma znaczenia czesci sa te same.

Nie do końca.

Będą różni dostawcy i może być różna jakość, rożne materiały itp..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rwIcIk napisał:

Nie do końca.

Będą różni dostawcy i może być różna jakość, rożne materiały itp..

 

No jak? Czym sie rozni model Lanosa Korea vs PL? Aveo Korea vs PL? Albo np takie Suzuki? Nawet jak rozni dostawcy to przeciez ostateczny produkt nie moze byc bublem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujekcybul napisał:

No jak? Czym sie rozni model Lanosa Korea vs PL? Aveo Korea vs PL? Albo np takie Suzuki? Nawet jak rozni dostawcy to przeciez ostateczny produkt nie moze byc bublem.

Porównaj sobie Yarisy z Europy i z Japonii.

Te z Japonii szybciej rdzewieją ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wujekcybul napisał:

No jak? Czym sie rozni model Lanosa Korea vs PL? Aveo Korea vs PL? Albo np takie Suzuki? Nawet jak rozni dostawcy to przeciez ostateczny produkt nie moze byc bublem.

 

Swift z Azji (nie pamiętam gdzie dokładnie) a z Węgier różnił się konstrukcyjnie, dość sporymi rzeczami... Np. antena montowana w innym miejscu - to nie jest drobna zmiana, to nie zamiana jednej części na inną (no tak, zamieniliśmy dach, wiązkę elektryczną, trochę spinek i innych drobiazgów)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wujekcybul napisał:

Po co kupiles? Ja bylem najszczesliwszym czlowiekiem jak sprzedalem kile. :hehe:

 

Na szczęście nie ja :)

Generalnie auto nie jest złe i jakby się postawił w tym czy innym ASO to by pewnie wymianę drzwi wyszarpał. Ale jemu się nie chciało. Co nie zmienia faktu że auto jest poskładane byle jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grogi napisał:

 

Swift z Azji (nie pamiętam gdzie dokładnie) a z Węgier różnił się konstrukcyjnie, dość sporymi rzeczami... Np. antena montowana w innym miejscu - to nie jest drobna zmiana, a nie zamiana jednej części na inną...

No tak ale czy produkt finalny bedzie lepszy od tego z Wegier? Czy bedzie bardziej niezawodny? IMO nie. Nadal wszystkie czesci sa odpowiednio obliczone. Byc moze zdarzy sie wpadka podwykonawcy ale IMO nie sa to jakies znaczne roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

No tak ale czy produkt finalny bedzie lepszy od tego z Wegier? Czy bedzie bardziej niezawodny? IMO nie. Nadal wszystkie czesci sa odpowiednio obliczone. Byc moze zdarzy sie wpadka podwykonawcy ale IMO nie sa to jakies znaczne roznice.

 

Nie wiem, który będzie lepszy. Części są policzone, ale czasami gdzieś ktoś przeliczy... 

 

Będzie inny... Nie wmawiaj zatem, że inne jest takie samo, bo nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcindzieg napisał:

 

Radio, w które czasami trzeba było uderzyć żeby działało. Pilot który od czasu do czasu przestaje działać. Świecący się check z którym serwis średnio sobie radził. I rdza na wewnętrznym rancie drzwi. Serwis oświadczył że gwarancja dotyczy tylko karoserii na zewnątrz. Auto ma przebieg 96 kkm.

 

U taty nic z tych rzeczy nie wystąpiło, było absolutnie bezawaryjne, na tyle, że znów kupił Kię i ponownie jest zadowolony. Kolega ma służbowego Ceeda i też jest zadowolony, że auto jeździ i jeździ bez większych awarii. Nawet się kiedyś na :milicja: pytałem jak się Kiły sprawują i nawet chwalili.

Być może tak wszyscy trafiliśmy a ty nie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie :P

Linki podałem dla przykładu, niekoniecznie o te egzemplarze mi chodziło.

Raczej jestem zdecydowany na Kie, teraz tylko potrzebuje pomocy w wyborze silnika, brać diesla czy benzyne i zakładać sekwencje?

prosiłbym o ewentualne + i - każdych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujekcybul napisał:

No jak? Czym sie rozni model Lanosa Korea vs PL? Aveo Korea vs PL? Albo np takie Suzuki? Nawet jak rozni dostawcy to przeciez ostateczny produkt nie moze byc bublem.

 

Normy normami, ale to ludzie je stosują i egzekwują a z ludźmi to wiadomo jak jest. W branży automotive ci sami dostawcy dostarczają części do różnych producentów. Dziwnym trafem do jednego potrafią zrobić detal dobry jakościowo.

Lokalizacja ma znaczenie. Wynika to chyba również choćby z kultury danego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jackob29 napisał:

Dzięki wszystkim za opinie :P

Linki podałem dla przykładu, niekoniecznie o te egzemplarze mi chodziło.

Raczej jestem zdecydowany na Kie, teraz tylko potrzebuje pomocy w wyborze silnika, brać diesla czy benzyne i zakładać sekwencje?

prosiłbym o ewentualne + i - każdych.

 

Jak weźmiesz benzynę to raczej musisz założyć LPG. Bo to pali znacznie więcej niż by wskazywały na to osiągi. Ten podlinkowany diesel też nie jest zły tylko musisz się przejechać bo osiągi marne. Ale może Ci odpowiadają. Radio fabryczne można wymienić bez problemów jakby się buntowało. Tam jest chyba zwykłe 2 DIN. Generalnie jak nie trafisz na jakiś pechowy egzemplarz to będziesz zadowolony bo to dobre auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jackob29 napisał:

Dzięki wszystkim za opinie :P

Linki podałem dla przykładu, niekoniecznie o te egzemplarze mi chodziło.

Raczej jestem zdecydowany na Kie, teraz tylko potrzebuje pomocy w wyborze silnika, brać diesla czy benzyne i zakładać sekwencje?

prosiłbym o ewentualne + i - każdych.

Te silniki nie nadaja sie do gazu zwlaszcza jak kupisz 7 letnia perelke. Jak krotkie trasy to brac PB bez gazu i git. Jak dluzsze to 116KM dyzel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcindzieg napisał:

 

Jak weźmiesz benzynę to raczej musisz założyć LPG. Bo to pali znacznie więcej niż by wskazywały na to osiągi. Ten podlinkowany diesel też nie jest zły tylko musisz się przejechać bo osiągi marne. Ale może Ci odpowiadają. Radio fabryczne można wymienić bez problemów jakby się buntowało. Tam jest chyba zwykłe 2 DIN. Generalnie jak nie trafisz na jakiś pechowy egzemplarz to będziesz zadowolony bo to dobre auta.

Orientujesz się jak jest obecnie koszty założenia sekwencji? A  w tym radiu jest Jack, USB czy Bluetooth? I myślisz ze lepiej szukać w Pl czy sprowadzać?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Jackob29 napisał:

Orientujesz się jak jest obecnie koszty założenia sekwencji? A  w tym radiu jest Jack, USB czy Bluetooth? I myślisz ze lepiej szukać w Pl czy sprowadzać?  

 

Nie mam pojęcia. W samochodzie kolegi jest bluetooth i usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujekcybul napisał:

Te silniki nie nadaja sie do gazu zwlaszcza jak kupisz 7 letnia perelke. Jak krotkie trasy to brac PB bez gazu i git. Jak dluzsze to 116KM dyzel.

Czemu się nie nadają? I myslicie że lepiej szukać w PL czy sprowadzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jackob29 napisał:

Czemu się nie nadają? I myslicie że lepiej szukać w PL czy sprowadzać?

Czego znow nie rozumiesz? Nie nadaja sie i tyle. Rozejrzyj sie ile widziales kil zna instalacje gazowa? W DE sprzedawali oficjalnie jednak producent uznal, ze silniki sie nie nadaja i tyle. Jeden zalozy i bedzie jezdzil drugi zalozy i silnik kleknie. Do gazu kup Chevroleta Cruze 1.8 i bedzie idealny. Kile przy obecnych cenach jak chcesz zeby bylo najtaniej to bierz 1.6 90KM i nie wymyslaj z gazem. 

 

Po co chesz szukac za granica? Tam te same modele sa drozsze niz w PL? Napisalem Ci, ze sprzedali tego duzo w PL to mialo 7 lat gwarancji wiec ludzie w ASO serwisowali po co szukac szczescia za granica? Jednak musisz zwiekszyc budzet o 3-4k inaczej kupisz ulepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie jeździc na LPG, ale trzeba dać sensowne  graty i dobrze wystroić. Sprawdzać/regulować luzy co 30-40 tys.km i cieszyc sie z oszczędności.

Wbrew pozorom dużo tego jeździ na gazie i jakos daja radę. W pesymistycznym wariancie zrobi sie głowicę za 1500-2000zł i dalej nawija sie kilometry. Ale zanim to nastąpi, to zaoszczędzi sie na co najmniej kilka głowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jackob29 napisał:

A  w tym radiu jest Jack, USB czy Bluetooth?

Ja mam jacka, usb i bt, ale nie wiem czy w przedliftach był bt :hmm: Jeśli ma na kierownicy odbieranie połączeń, to i bt będzie, a jeśli nie to chyba nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ghost2255 napisał:

Da sie jeździc na LPG, ale trzeba dać sensowne  graty i dobrze wystroić. Sprawdzać/regulować luzy co 30-40 tys.km i cieszyc sie z oszczędności.

Wbrew pozorom dużo tego jeździ na gazie i jakos daja radę. W pesymistycznym wariancie zrobi sie głowicę za 1500-2000zł i dalej nawija sie kilometry. Ale zanim to nastąpi, to zaoszczędzi sie na co najmniej kilka głowic.

Super czyli madrzej i taniej niz produent wymyslil ba nawet najmadrzej bo sprzedawali z fabrczynym gazem i nagle przestali a tu Janusz potrafi lepiej. Powtarzam po raz kolejny silniki diesela sa udane nie nie treba regenerowac glowicy i nic regulowac. Wsiadasz i jedziesz. Gdzie tu oszczednesci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, KYRTAP napisał:

 

Co dokładnie autor miał na myśli?

To, ze Janusz w PL wie lepiej i gazuje silniki, ktore producent uznal, ze nie nadaja sie do gazu. Sa inne z kily, ktore sie nadaja ale Janusz wie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wujekcybul napisał:

To, ze Janusz w PL wie lepiej i gazuje silniki, ktore producent uznal, ze nie nadaja sie do gazu. Sa inne z kily, ktore sie nadaja ale Janusz wie lepiej.

 

Generalnie to wydaje mi się że większość producentów nie chciałaby mieć w swojej ofercie aut z lpg. Problem polega na tym ze jak coś sie dzieje z instalacją to mechanicy w Aso nie mają pojęcia o tych instalacjach. Wiem to na swoim przykładzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujekcybul napisał:

To, ze Janusz w PL wie lepiej i gazuje silniki, ktore producent uznal, ze nie nadaja sie do gazu. Sa inne z kily, ktore sie nadaja ale Janusz wie lepiej.

Ale nikt nie pisze, że się dobrze gazuje. Kolega nadinterpretuje, chodzi o zwykły rachunek ekonomiczny. Nawet jeśli przez gaz głowica będzie do robienia, to stanie się to po takim czasie, że instalacja z remontem się zamortyzują i użytkownik będzie sporo na plusie. Jednym coś takiego odpowiada, innym nie i nie ma co dyskutować nad sensem, ale rachunek czysto ekonomiczny jest na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, janusz napisał:

Ale nikt nie pisze, że się dobrze gazuje. Kolega nadinterpretuje, chodzi o zwykły rachunek ekonomiczny. Nawet jeśli przez gaz głowica będzie do robienia, to stanie się to po takim czasie, że instalacja z remontem się zamortyzują i użytkownik będzie sporo na plusie. Jednym coś takiego odpowiada, innym nie i nie ma co dyskutować nad sensem, ale rachunek czysto ekonomiczny jest na plus.

I ja sie pytam po co? Skoro na rynku sa diesele? Ten samochod psuje sie niesamowicie ale silniki diesela ma dobre. Nie ma sensu montowac LPG. Ani to szybkie ani trwale po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujekcybul napisał:

I ja sie pytam po co? Skoro na rynku sa diesele? Ten samochod psuje sie niesamowicie ale silniki diesela ma dobre. Nie ma sensu montowac LPG. Ani to szybkie ani trwale po co?

Bo może. Nikt nie neguje, że diesle są ok, ale może ktoś zwyczajnie tego klekotu nie lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janusz napisał:

Bo może. Nikt nie neguje, że diesle są ok, ale może ktoś zwyczajnie tego klekotu nie lubi.

I wybiera silnik, ktory sie do tego nie nadaje brawo. Koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.