Skocz do zawartości

Ogrzewanie gazowe czy paliwo stałe


przemty

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.12.2017 o 22:27, lessero napisał:

 

Z prostej przyczyny - kasa.

 

To jest pellet do wyboru zamiast węgla, 30x lepsza opcja od węgla, skoro gaz drogi w przyłączeniu.

Pompy ciepła coraz tańsze., do rozważenia.

Do nowego domu węgiel w tych czasach to już nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2017 o 20:59, Teres napisał:

Zostaw to tak jak jest i wymuruj normalnie. Przyjdzie instalator, to sobie wpuści samą rurę spalinową, a od góry założy płytę dachową z czerpnią. Nic więcej nie musisz robić. Co najwyżej zadbaj żeby było jakieś dojście do komina.

 

A czy ma znaczenie przy rozwianiu które omawiamy, że wkład ceramiczny ma średnicę 200 mam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jedyny problem jaki mi przychodzi do głowy, to kwestia podparcia dolnego kolana komina (wkładu) od dołu. Może jakąś rurą PCV. Coś trzeba będzie wymyślić, bo przecież nie będziesz nawiercał wkładu, żeby włożyć jakieś pręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2017 o 13:37, mrBEAN napisał:

 

Ile zużywasz pelletu na sezon i ile za tonę?

 

 

Nie wiem, to mój pierwszy sezon. 

Pelet mam za 500 i za 700pln...ten za 500 pali sie nawet lepiej niz za 700... Znalezieni dostawcy lokalni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pado napisał:

 

 

Nie wiem, to mój pierwszy sezon. 

Pelet mam za 500 i za 700pln...ten za 500 pali sie nawet lepiej niz za 700... Znalezieni dostawcy lokalni

 

U mnie też pierwszy sezon.

To dobra cena, u mnie 650-750 za tonę ale w przyszłym roku po pierwsze kupię latem, a po drugie jeszcze trzeba będzie poszukać po okolicy.

 

Masz czyszczenie palnika automatyczne czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2017 o 12:30, Teres napisał:

Nie, jedyny problem jaki mi przychodzi do głowy, to kwestia podparcia dolnego kolana komina (wkładu) od dołu. Może jakąś rurą PCV. Coś trzeba będzie wymyślić, bo przecież nie będziesz nawiercał wkładu, żeby włożyć jakieś pręty.

 

 

Junkers ma systemowe kolano fi 80 z podporą.

Trzeba jednak zrobić dziurę fi 10 w kominie

Zresztą chyba wszyscy producenci mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2017 o 18:10, Pado napisał:

Tak, mam czyszczenie. 

 

Pelet moge miec i za 420pln...niestety w big bagu, wiec musze kupowac workowany co podwyzsza jego cene... 

 

Gdzie za 420? Albo inaczej spytam. Brykiet maja? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Olleo napisał:

prędzej, czy później, będzie zakaz palenia paliwami stałymi

Stawiam, że raczej później.

Na razie, to "polskie złoto" jest tak cenne, że aż je importujemy ze wschodu :phi: 

No chyba, że kolegę trafi jakiś lokalny zakaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że raczej później.
Na razie, to "polskie złoto" jest tak cenne, że aż je importujemy ze wschodu :phi: 
No chyba, że kolegę trafi jakiś lokalny zakaz.
I pewnie trafi. We Wrocławiu i okolicach od 2028 tam, gdzie jest dostęp do gazu lub ciepła miejskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kiziuk napisał:

Jeśli koszt użytkowania będzie nie wyższy, to nie widzę przeciwwskazań :] 

 

oczywiście, pieniądze są ważniejsze niż nietrucie własnych dzieci i wszystkich dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maro_t napisał:

oczywiście, pieniądze są ważniejsze niż nietrucie własnych dzieci i wszystkich dookoła

Bo robienie dobrze wszystkim dookoła powinno być celem życia każdego polaka.

Płać więcej, bo chcemy żeby było czyściej.

Płać więcej, bo będzie lepsza służba zdrowia.

Płać więcej, bo nie ma na pomoc społeczną.

Płać więcej, bo...

I jeszcze na tacę musi zostać, bo trzeba nowy kościół wybudować, bo jak nie, to ksiądz z ambony będzie trąbił, że bezbożnicy nie dorzucają się do utrzymania parafii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kiziuk napisał:

Bo robienie dobrze wszystkim dookoła powinno być celem życia każdego polaka.

Płać więcej, bo chcemy żeby było czyściej.

Płać więcej, bo będzie lepsza służba zdrowia.

Płać więcej, bo nie ma na pomoc społeczną.

Płać więcej, bo...

I jeszcze na tacę musi zostać, bo trzeba nowy kościół wybudować, bo jak nie, to ksiądz z ambony będzie trąbił, że bezbożnicy nie dorzucają się do utrzymania parafii...

 

Robisz innym dobrze po to aby samemu mieć lepiej :ok:

To jest bardzo proste, ale niektórych przerasta. :no:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maras77 napisał:

Robisz innym dobrze po to aby samemu mieć lepiej :ok:

Nie.

To jest problem skali.

 

2 minuty temu, maras77 napisał:

To jest bardzo proste, ale niektórych przerasta. :no:

Bardzo proste, to jest teoretycznie, przy przyjęciu milczących założeń.

A w praktyce okazuje się często, że stajesz się ideologicznym frajerem, który ma satysfakcję z tego, że robi dobrze, tak naprawdę nic z tego nie mając.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kiziuk napisał:

Nie.

To jest problem skali.

 

Bardzo proste, to jest teoretycznie, przy przyjęciu milczących założeń.

A w praktyce okazuje się często, że stajesz się ideologicznym frajerem, który ma satysfakcję z tego, że robi dobrze, tak naprawdę nic z tego nie mając.

 

Właśnie o tym pisałem. Po prostu masz za mały obszar w mózgu odpowiedzialny za relacje społeczne. Podejrzewam, że jest to genetyczna wada na obszarze pomiędzy Odrą a Bugiem.

 

Jakbyś czynił dobro, jak nauczał Jesus, bez oczekiwania nagrody, to byś był szczęśliwy.

 

Ja u siebie zlikwidowałem piec na paliwo stałe i jestem z siebie samozadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maras77 napisał:

Ja u siebie zlikwidowałem piec na paliwo stałe i jestem z siebie samozadowolony.

 

ciekawe jaki będzie efekt, bo o ile w małych wioskach faktycznie piece są główną przyczyną, tak w dużych ... czynników jest więcej

u siebie też wymieniłem, choc pobudki ekologiczne były chyba jednymi z ostatnich, nr jeden był komfort użytkowania

a że miasto jeszcze dołożyło $$$ do wymiany, to żal było nie wykorzystac

 

problem jest taki że z wymianą powinny iść termomodernizacje starych budynków, u mnie dziś za gaz wychodzi podobnie jak wcześniej miał węglowy 

ale trochę kasy poszło w docieplenie budynku i pewnie nigdy się to nie zwróci 

ale nawet gdybym dalej palił węglem, zamiast 5-6T palił bym 2-3T - jest różnica w emisji ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Właśnie o tym pisałem. Po prostu masz za mały obszar w mózgu odpowiedzialny za relacje społeczne. Podejrzewam, że jest to genetyczna wada na obszarze pomiędzy Odrą a Bugiem.


No i dyskusja ponownie osiągnęła poziom wycieczek osobistych.
Najwidoczniej to ta wada genetyczna.

Wytelefonowane mazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
ciekawe jaki będzie efekt, bo o ile w małych wioskach faktycznie piece są główną przyczyną, tak w dużych ... czynników jest więcej
u siebie też wymieniłem, choc pobudki ekologiczne były chyba jednymi z ostatnich, nr jeden był komfort użytkowania
a że miasto jeszcze dołożyło $$$ do wymiany, to żal było nie wykorzystac
 
problem jest taki że z wymianą powinny iść termomodernizacje starych budynków, u mnie dziś za gaz wychodzi podobnie jak wcześniej miał węglowy 
ale trochę kasy poszło w docieplenie budynku i pewnie nigdy się to nie zwróci 
ale nawet gdybym dalej palił węglem, zamiast 5-6T palił bym 2-3T - jest różnica w emisji ?
 
W dużym Wrocławiu problem to w 90% kotły i piece na paliwo stałe.

Fakt, trzeba docieplić, ale termomodernizacja pomoże także przy węglu, więc jedno od drugiego jest dość niezależne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






No i dyskusja ponownie osiągnęła poziom wycieczek osobistych.
Najwidoczniej to ta wada genetyczna.

Wytelefonowane mazaniem.

Było nie zaczynać od ideologicznych frajerów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Olleo napisał:

W dużym Wrocławiu problem to w 90% kotły i piece na paliwo stałe.

 

wiesz w Krk też tak wielu mówi, obecnie zostało 10k z 24k palenisk, zobaczymy jaki będzie efekt jak przyjdą kiepskie warunki

bo w Krk problem jest z przewietrzaniem, miasto jest w dolince i jak nie wieje to się wszystko kisi

w starym Krk ludzie węglem palili i jakoś problemów nie było wcześniej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kiziuk napisał:

No i dyskusja ponownie osiągnęła poziom wycieczek osobistych.
Najwidoczniej to ta wada genetyczna.
 


Podsumowałem to co sam o sobie napisałeś.

Nie będzie lepiej, jeśli nie zaczniesz od siebie i będziesz się oglądał na innych, czy czasem z tego powodu nie jesteś frajerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
wiesz w Krk też tak wielu mówi, obecnie zostało 10k z 24k palenisk, zobaczymy jaki będzie efekt jak przyjdą kiepskie warunki
bo w Krk problem jest z przewietrzaniem, miasto jest w dolince i jak nie wieje to się wszystko kisi
w starym Krk ludzie węglem palili i jakoś problemów nie było wcześniej ? 
Jakby nie było pyłów że spalania, to w tej dolinie by się nie kisiły.

Problem zawsze był, ale rozmiar zależał od ilości palenisk (we Wrocławiu non stop rośnie, szczególnie na obrzeżach) i jakości paliwa (wzrost cen skłania ludzi do wyboru najgorzej jakości paliwa).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny problem - gaz czy paliwo stałe.
Wstępnie miało być to drugie ale coraz mocniej rozmyslamy nad gazem.
 
Pochwali się ktoś kto min. 1 zimę już mieszka ile płaci za gaz przez zimę i jaka powierzchnię ogrzewa?
 
Gaz to przede wszystkim wygoda i tylko pod tym względem go rozważamy...
 
A wasz wybór szedłby w stronę...?
Buduje nowy dom. Wybrałem gaz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Olleo napisał:

Jakby nie było pyłów że spalania, to w tej dolinie by się nie kisiły.

Problem zawsze był, ale rozmiar zależał od ilości palenisk (we Wrocławiu non stop rośnie, szczególnie na obrzeżach) i jakości paliwa (wzrost cen skłania ludzi do wyboru najgorzej jakości paliwa).

 

Dawniej w każdym mieszkaniu był piec kaflowy, zobacz ile jest kamienic w centrum Krk

domki na węgiel budują się na peryferiach, choc dawniej tez tam stały wioski

kolejna kwestia to przemysł (w Krk mamy fajna hutę, ja jeszcze pamietam jak wszystko było rude), elektrociepłownia tez w mieście 

ruch samochodowy

i chyba najważniejsze, korytarze powietrzne 

wiec zobaczymy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Koonrad napisał:

 

wiesz w Krk też tak wielu mówi, obecnie zostało 10k z 24k palenisk, zobaczymy jaki będzie efekt jak przyjdą kiepskie warunki

bo w Krk problem jest z przewietrzaniem, miasto jest w dolince i jak nie wieje to się wszystko kisi

w starym Krk ludzie węglem palili i jakoś problemów nie było wcześniej ? 

 

rzuć okiem na mapę zanieczyszczeń, chociażby teraz. Wklejam poniżej. Obserwuję ją codziennie i coraz częściej jest właśnie taki widok. Sam Kraków w miarę czysty, a w okolicznych wioskach syf. Jak widać polityka miasta przynosi rezultaty. Niedługo już będzie normą, że w samym mieście będzie lepsze powietrze niż w okolicy. Zresztą samemu też to widzę. Wystarczy wyjechać za granice Krakowa i od razu syf uderza w nos. Chciałbym dożyć całkowitego zakazu paliw stałych w całej Małopolsce, ale na razie się na to nie zanosi

airly.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kiziuk napisał:

Bo robienie dobrze wszystkim dookoła powinno być celem życia każdego polaka.

Płać więcej, bo chcemy żeby było czyściej.

Płać więcej, bo będzie lepsza służba zdrowia.

Płać więcej, bo nie ma na pomoc społeczną.

Płać więcej, bo...

I jeszcze na tacę musi zostać, bo trzeba nowy kościół wybudować, bo jak nie, to ksiądz z ambony będzie trąbił, że bezbożnicy nie dorzucają się do utrzymania parafii...

 

dokładnie tak, wszystko co lepsze kosztuje. Lepsze powietrze kosztuje więcej, lepsza służba zdrowia kosztuje więcej. Ale warto te koszty ponosić, zarówno dla siebie jak i dla swoich dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał:

 

rzuć okiem na mapę zanieczyszczeń, chociażby teraz. Wklejam poniżej. Obserwuję ją codziennie i coraz częściej jest właśnie taki widok. Sam Kraków w miarę czysty, a w okolicznych wioskach syf. Jak widać polityka miasta przynosi rezultaty. Niedługo już będzie normą, że w samym mieście będzie lepsze powietrze niż w okolicy. Zresztą samemu też to widzę. Wystarczy wyjechać za granice Krakowa i od razu syf uderza w nos. Chciałbym dożyć całkowitego zakazu paliw stałych w całej Małopolsce, ale na razie się na to nie zanosi

 

Ale ja nie twierdze ze efektu nie będzie tyle ze trzeba iść dalej

moze warto zrobić strefy jak w Berlinie ?

pomyslec gdzie nie budować

itd

 

wymiane pieców odczuwam sam bo mieszkam na obrzeżach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz nie puszczać fajerwerków ...

image.png.f9564a98112bac235b5045f7f1df02b9.png

 

To wykres z 31/12-01/01, mój czujnik zanotował rekordowe wartość 152 PM2.5, blisko godzina musiała minąć aby dym opadł a z powietrza opadły zanieczyszczenia tylko po kilkuminutowym strzelaniu moim i sąsiadów :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2017 o 21:32, przemty napisał:

A wasz wybór szedłby w stronę...?

 

Gaz - nie potrzebujesz żadnej kotłowni, pomieszczenia do składowania węgla itp. itd. - to też trzeba wziąć pod uwagę (ile kosztuje wybudowanie 1m2). Do tego żadnego rozładowania worków (nie mówiąc o węglu luzem...), dorzucania, czyszczenia, wynoszenia popiołu itp. itd. Koszt wyjdzie podobny, jak w przypadku dobrej jakości groszku - a palenie badziewiem nie dość, że strasznie truje, to powoduje konieczność znacznie częstszego wynoszenia popiołu (jest go znacznie więcej z niskiej jakości paliwa stałego), czyszczenia pieca, komina itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2017 o 17:11, maro_t napisał:

 

rzuć okiem na mapę zanieczyszczeń, chociażby teraz. Wklejam poniżej. Obserwuję ją codziennie i coraz częściej jest właśnie taki widok. Sam Kraków w miarę czysty, a w okolicznych wioskach syf. Jak widać polityka miasta przynosi rezultaty. Niedługo już będzie normą, że w samym mieście będzie lepsze powietrze niż w okolicy. Zresztą samemu też to widzę. Wystarczy wyjechać za granice Krakowa i od razu syf uderza w nos. Chciałbym dożyć całkowitego zakazu paliw stałych w całej Małopolsce, ale na razie się na to nie zanosi

airly.jpg

Widzę, że Trzebinia na zielono ale za to nadrabia smrodem rafinerii jak się wjedzie do miasta od strony A4 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2017 o 14:31, maro_t napisał:

 

Ale w takich remontach nie chodzi tylko o mniejsze koszty użytkowania, ale przede wszystkim o komfort i zdrowie. Izolacje fundamentów, ścian robi się przede wszytkim po to, żeby dom nie ciągnął wilgoci, nie było grzyba. Rekuperację po to, żeby powietrze było świeże i czystsze niż przy grawitacyjnej, okna się wymienia żeby nie ciągnęło przez nie zimno, zamienia się węgiel na gaz, żeby było mniej roboty i brudzenia itd. A stopniowy remont starego domu to jest jednak kosztowo co innego niż budowa od początku.

 

odszczekuję...

 

Będzie reku w moim domu  :piwko:

Już firma była na wycenie i ocenie możliwości.

Montuje nie ze względu na oszczędności na ogrzewaniu, ale ze względu na to, że widać, że grawitacja nie wydala u mnie od jakiegoś czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pado napisał:

 

odszczekuję...

 

Będzie reku w moim domu  :piwko:

Już firma była na wycenie i ocenie możliwości.

Montuje nie ze względu na oszczędności na ogrzewaniu, ale ze względu na to, że widać, że grawitacja nie wydala u mnie od jakiegoś czasu...

Teraz to chyba raczej widać że za bardzo wydala :phi:.

Słuszna decyzja, po kilku latach nie będziesz żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.