Skocz do zawartości

Po co TIR-y się wyprzedzają ?


TWENTIS

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5/30/2018 o 20:28, rwIcIk napisał:

Kiedyś Cię rozjadą :panic:

 

Od razu rozjadą, w czasie jak go Tir będzie wyprzedzał pęknie po jego stronie opona i go zmiecie z drogi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegę tak beemka chciała wychować, to pojechała do rowu i kierownik pozbył się prawka za stw. zagrożenia w ruchu drogowym. Kolega miał kamerkę. Na A4 w okolicach Góry Św. Anny już jakiś czas temu
A dlaczego pojechała do rowu?

Wymazane po ekranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 4thelement napisał:
13 godzin temu, AstraC napisał:

 

rozumiem że w przypadku zmiany średnicy zewnętrzej koła wszystko idzie się paść - zatem musieli wymyślić niezuzywający się bieżnik

podczas kalibracji / legalizacji tacho bierze się pod uwagę stan i wysokość  bieżnika . wylicza się obwód koła "l" wpisując wartość do tacho . normalnym jest ,że legalizacja zrobiona na nowych oponach po przebiegu kilkunastu tys km będzie nieco inna , wszystko w granicach tolerancji . Stąd wynikają też różnice w prędkościach jazdy ciężarowych i autobusach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda sensu z takimi prowadzić jakąkolwiek konwersację.
Tydzień za kółkiem zestawu i zmiana Twojego durnego myślenia o 180°


Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka




Ale czemu mnie obrazasz?
Uwazasz ze wjazd przed osobowke jadac 50 kn/h wiecej bo ty zdarzysz do domu za 3 dni ma sens?

Uwazam ze jestes nieodpowiedzialny i niemadry. :-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegę tak beemka chciała wychować, to pojechała do rowu i kierownik pozbył się prawka za stw. zagrożenia w ruchu drogowym. Kolega miał kamerkę. Na A4 w okolicach Góry Św. Anny już jakiś czas temu



Wiesz ze realnie nie do udowodnienoa + 3 -5 lat w sadzie?

Serce mnie zakuło.
Chcialem zhechac na pobocze. Zle sie poczulem.
Chcesz 12 tomow dokumentacji medycznej z ostatnich 30 lat?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TWENTIS napisał:

 

 


Wiesz ze realnie nie do udowodnienoa + 3 -5 lat w sadzie?

Serce mnie zakuło.
Chcialem zhechac na pobocze. Zle sie poczulem.
Chcesz 12 tomow dokumentacji medycznej z ostatnich 30 lat?

 

 

 

 

Dokładnie... Ten z beemki się sfrajerzył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo jeżdżę i z CB i bez.

Odpowiedź na zadane pytanie brzmi: "Bo mogą" "bo lubią" 

 

z wyprzedzaniem 2 TIRów z których jeden ma 89,5 a drugi 90 nic sie nie zrobi - porostu trzeba cierpliwe odczekać až ten szybszy  odjedzie (czasami sie zdarza, że to ten wyprzedzany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Ale czemu mnie obrazasz?
Uwazasz ze wjazd przed osobowke jadac 50 kn/h wiecej bo ty zdarzysz do domu za 3 dni ma sens?

Uwazam ze jestes nieodpowiedzialny i niemadry. :-)))
Oczywiście o ile odległość jest bezpieczna- każdy użytkownik dróg (Mały czy duzy) ma te same prawa.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo jeżdżę i z CB i bez.
Odpowiedź na zadane pytanie brzmi: "Bo mogą" "bo lubią" 
 
z wyprzedzaniem 2 TIRów z których jeden ma 89,5 a drugi 90 nic sie nie zrobi - porostu trzeba cierpliwe odczekać až ten szybszy  odjedzie (czasami sie zdarza, że to ten wyprzedzany)



Ja nie mam pretensji ze sie wyprzedzaja.
Probuje zrozumiec po co.

Wszyscy na mnie wskoczyli jakbym opluł grala.

Na razie wychodzi kilka km zysku i zagrozenie innych uzytkownikow drog.

W przypadkach ktore zaobserwowalemn to jest schemat: mam ochote wyprzedzic, zaczynam, 60 sek dalej , zaczynam, 30 dalej jestem w polowie, drugi nie odpuszcza , 30 sek dalej mijam szoferke.
Aha mam w wydechu (d00poie) ze na lewym pasie jechało 10 aut 150km/h i wszystkie shamowały do 87,6 km/h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tak ze na autostradzie za mna po horyzont nic, przed mna troszke aut I miedzy nimi a mna luka taka akurat na tira. No I wpierdolil mi sie tir I wyprzedzal z 3 minuty tamtego drugiego. Mogl poczekac 15 sek I ja juz bym byl przed nim. I wez tu sie nie denerwuj. Szkoda ze jeszcze wtedy kamerki nie mialem bo bym na policje wyslal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście o ile odległość jest bezpieczna- każdy użytkownik dróg (Mały czy duzy) ma te same prawa.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka




Ale problem jest taki ze wyjezdzaja na pale.
Po cwierc wieku za kolku wiem na autostradzie co kto zrobi.
To efekt kilkuset tys za kiera.

I dalej nie rozumiem po co oni to robia.
Jak wyjechali za pozno to postoja

Jak nie zdarza do domu bo zabraknie 10 km to poczekaja.

Taka praca.

Baba na poczcie jest tez nie mila bo zarabia 1500 zl.
To niech zmieni prace.

Jak nie podoba sie jezdzenie TIR to niech listonoszem zostanie.

Ale po co stwarzac zagrozenie w imie ubzduranych zasad?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TWENTIS napisał:

 

 


Ja nie mam pretensji ze sie wyprzedzaja.
Probuje zrozumiec po co.

Wszyscy na mnie wskoczyli jakbym opluł grala.

Na razie wychodzi kilka km zysku i zagrozenie innych uzytkownikow drog.

W przypadkach ktore zaobserwowalemn to jest schemat: mam ochote wyprzedzic, zaczynam, 60 sek dalej , zaczynam, 30 dalej jestem w polowie, drugi nie odpuszcza , 30 sek dalej mijam szoferke.
Aha mam w wydechu (d00poie) ze na lewym pasie jechało 10 aut 150km/h i wszystkie shamowały do 87,6 km/h

 

 

Tez się już do tego przyzwyczaiłem, czasami jak muszę gwałtownie hamować i mam włączone CB, to poinformuje "delikwenta" o tym, ze mnie mocno wyhamował. I dostaję 4 rodzaje odpowiedzi

1. Odszczeknie mi coś o mojej mamie i o jego narządach płciowych

2. przeprosi, i coś tam odbąknie

3. poinformuje mnie w sposób mniej lub więcej cenzuralny o dozwolonej prędkości   (ostatnio mi jeden ma A4 wmawiał że na PL autostradach można jechać max 110 potem sie poprawił, na 130)

4. przemilczy sprawę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, patgaw napisał:

a pozniej sie dziwic ze taka kultura u nas na drodze I ze kierowcy sa nieprzychylni tirowcom oooo przepraszam kierowcom zestawow bo przeciez to jest zestaw. tak samo jak winda to dzwig. ;l

Ale to właśnie w Polsce kierowcy pokazują co potrafią.  Za granicą to wrzucisz kierunkowskaz i robią Ci miejsce. A u nas wyhamuje Cię jakiś baran boś mu ukradł 10sek życia i jesz że ma społeczny przyklask 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Powiem ci ze bardzo chetnie.
Ale sa jakies zasady i biorac dana prace zgadzasz sie na warunki.

Nie wierze za bardzo w te 10 km.
mysle ze Tirowcy naciagaja “w razie czego”
Nie przewidzisz korkow, czasu rozladunku itp.

Wiec IMO robicie to dla wlasnego widzimisie i denerowowania innych. Tak “na zapas”
Ja jeżdżę jak chcę. Robię pauzy kiedy chcę. Czas pracy przeciągam jak muszę np jadę 12 godz w ciągu dnia. Ale w końcu chodzi o kasę!

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co stwarzać zagrożenie (większe lub mniejsze) ostrym hamowaniem, jak taki sam efekt wychowawczy można osiągnąć powolnym zwalnianiem przed TIRem do powiedzmy 70 km/h. Gul skoczy i tak, a jest bezpieczniej i w razie trafienia na kamerkowca nie ma na nas haka.




Wiesz ze realnie nie do udowodnienoa + 3 -5 lat w sadzie?

Serce mnie zakuło.
Chcialem zhechac na pobocze. Zle sie poczulem.
Chcesz 12 tomow dokumentacji medycznej z ostatnich 30 lat?




Taptaraptap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Zbynek napisał:

Ale po co stwarzać zagrożenie (większe lub mniejsze) ostrym hamowaniem, jak taki sam efekt wychowawczy można osiągnąć powolnym zwalnianiem przed TIRem do powiedzmy 70 km/h. Gul skoczy i tak, a jest bezpieczniej i w razie trafienia na kamerkowca nie ma na nas haka.

 


Taptaraptap
 

 

A ty masz kurs wychowawcy  zrobiony że proponujesz takie idiotyczne zachowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolisz żeby ktoś Ci ostro zahamował przed maską? Mi szkoda czasu na takie zabawy, ale jestem zdania że jak już ktoś chce dać nauczkę innemu za zajechanie drogi to lepiej w ten sposób.

A ty masz kurs wychowawcy  zrobiony że proponujesz takie idiotyczne zachowania? 


Taptaraptap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Ale problem jest taki ze wyjezdzaja na pale.
Po cwierc wieku za kolku wiem na autostradzie co kto zrobi.
To efekt kilkuset tys za kiera.

I dalej nie rozumiem po co oni to robia.
Jak wyjechali za pozno to postoja

Jak nie zdarza do domu bo zabraknie 10 km to poczekaja.

Taka praca.

Baba na poczcie jest tez nie mila bo zarabia 1500 zl.
To niech zmieni prace.

Jak nie podoba sie jezdzenie TIR to niech listonoszem zostanie.

Ale po co stwarzac zagrozenie w imie ubzduranych zasad?
A panicz w osobówce ma super prawa, kierowca ciężarówki to bydlę za kółkiem co nie musi być w domu.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zbynek napisał:

Ale po co stwarzać zagrożenie (większe lub mniejsze) ostrym hamowaniem, jak taki sam efekt wychowawczy można osiągnąć powolnym zwalnianiem przed TIRem do powiedzmy 70 km/h. Gul skoczy i tak, a jest bezpieczniej i w razie trafienia na kamerkowca nie ma na nas haka.

 


Taptaraptap
 

 

No, no, tirowca oskarżasz o głupotę, to Ty jesteś kim jak dodatkowo to robisz w pełni świadomie? No to jak Ciebie nazwać? Nie życzę Ci tego, Ale pewnego dnia taki kierowca się zagapic może i zabije Ciebie i rodzinę, dalej będziesz z siebie dumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przeczytaj mój drugi post, a zrozumiesz o co mi chodziło.
Po drugie kierowcy TIRów całkiem świadomie zaczynają wyprzedzać się wzajemnie. Mają lusterka i doskonale widzą co się za nimi dzieje. Jeśli wciskają się w każdą wolną lukę między szybciej jadącymi osobówkami powodując przymus hamowania nadjeżdżających samochodów to jest to wymuszenie pierwszeństwa. Chyba ci mistrzowie kierownicy zapomnieli, że włączenie kierunkowskazu nie uprawnia ich automatycznie do zmiany pasa. I to jest główny problem. Jak jest pusta droga i nikomu to nie przeszkadza to nich się wyprzedzają nawet przez 10 kilometrów.

No, no, tirowca oskarżasz o głupotę, to Ty jesteś kim jak dodatkowo to robisz w pełni świadomie? No to jak Ciebie nazwać? Nie życzę Ci tego, Ale pewnego dnia taki kierowca się zagapic może i zabije Ciebie i rodzinę, dalej będziesz z siebie dumny?


Taptaraptap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie cierpie jak kierownik zestawu wcina mi sie przed maskę, zwłaszcza jak za mną pusto. ale co zrobić... mam zaryzykować zdrowie i go shamowac? skoro nie patrzy w lusterka to jaką mam gwarancję że popatrzy przed auto że jakaś popierdolka hamuje?
a jak dochodzę zestaw który. wyprzedza to cóż ma prawo po prostu czekam. jak osobowka wyprzedza i jej brakuje to tez spokojnie czekam...nie siedze na kufrze tylko robie odstęp i czekam. jak ja wyprzedzam czasem ktoś czeka . Jakoś nie zdarza mi się ze ktos mi mruga czy inaczej pogania.
i panowie...nie zastanawiam się po co tir wyprzedza! ma ochotę nie ma zakazu no to czemu nie?

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomata napisał:

Wy tu pitu  pitu a  nadal wyprzedzam jak nie ma zakazu ;]

 

Mam nadzieję, że w końcu wszędzie poza 3 pasami wstawią zakazy, a kamerkowcy je wyegzekwują, dostarczając materiały na Policję ;].  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kokosz napisał:

Oczywiście o ile odległość jest bezpieczna- każdy użytkownik dróg (Mały czy duzy) ma te same prawa.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

 

 

No nie do końca.

Masz prawo jechac 90 km/h ja 140 km/h

z tym się wiąże nie wymuszanie pierszeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kokosz napisał:

A panicz w osobówce ma super prawa, kierowca ciężarówki to bydlę za kółkiem co nie musi być w domu.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Taki zawód wybrał.

Wiąże go czas pracy i przepisy ruchu drogowego.

 

Lekarz ma olewać dwóch ostatnich pacjentów w ciągu dnia bo musi wyjść wcześniej żeby nie jechać w korku?

 

Nikt ci nie karze jeździć TIR-em.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszkadza, ale zazwyczaj osobówka szybko odjeżdża, a tir sie wpakuje i wlecze.
przejeżdziłem troche kilometrów poza granicami PL i zauważyłem, że da sie normalnie jezdzić tymi tirami i nie wyprzedzać. co ciekawe dużo z nich, było z naszymi blachami, więc to dowodzi, że u nas się tego nie wymaga, więc wygląda to jak wygląda...
Nie do końca. Wiele razy mi taki skubaniec wyskakiwał, a jak dojechałem to zobaczyłem polskie blachy. I nne zdecydowanie mniej...

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Pewnie ze przeszkadza ale jadac 140 na autostradzie i majac troche koni wpasujesz sie w auta jadace 120-160 + kilku wariatow 200 ale Tir jadacy ~90 i nagle zmieniajcy pas a ja mam za nim ~ 140 to jest 50 km roznicy!
I moge zrozumiec to raz, przypadkiem ale to jest nagminne.
I z jedej strony szlag mnie trafia bo nie rozumiem (zrozumialbym jakby jechal 140) a zdrugiej staram sie uszanowac bo to jego zawod, wazy 40 ton itd.
Natomiast jak pogadasz na cb to mam wrazenie ze kierowcy tir maja IQ
Moze akcja pt. “sCHamuj TIR” czyli wyprzedz wyprzedzajacego i zwolnij do 50 cos ich nauczy?


Nauczy?
Chyba większej agresji.


Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A widzę często pociągi z tirami na torach. Zdecydowana większość to Turasy. Jak nie wszystkie.



Sam jestes debil. :-)€€€
Skoro nie ma rozwiazan legislalacyjnych to trzeba brac sprawy w swoje rece.
“Tiry na tory” bylo lepsze?


Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Taki zawód wybrał.
Wiąże go czas pracy i przepisy ruchu drogowego.
 
Lekarz ma olewać dwóch ostatnich pacjentów w ciągu dnia bo musi wyjść wcześniej żeby nie jechać w korku?
 
Nikt ci nie karze jeździć TIR-em.
 
 
 
Może inną drogą odpowiem- gdybyś pojeździł z tacho 2 tygodnie przyznał byś mi rację

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście uwzględniając że zaraz nie będzie zakrętu lub wzniesienia. Kierowca orzed tem powinien pogrzegać w nawi albo w mapach google na komórce.

Powinni dać limit czasu na wykonanie manewru wyprzedzania. Nie masz pewności, że dasz radę wyprzedzić sprawnie, to nie zaczynasz.
 


Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie w Niemczech ludzie kamer w autach nie mają.
A jaki jest tam czas na wyprzedzenie?
W Austrii nazywa się to "Elefanten rennen" na nasze: wyścig słoni.
Wprowadzono zakaz wyprzedzania na czwartym lewym pasie lub trzecim lewym dla wszystkich ciężarówek.
Na dwóch pasach możesz wyprzedzać chyba że są znaki.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawko do odebrania z taką historią chorobową :skromny:




Wiesz ze realnie nie do udowodnienoa + 3 -5 lat w sadzie?

Serce mnie zakuło.
Chcialem zhechac na pobocze. Zle sie poczulem.
Chcesz 12 tomow dokumentacji medycznej z ostatnich 30 lat?




Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu, panie. Ile razy ja tak miałem. Kamerkę mam i co z tego.
Wpitolił się i tyle. Najczęściej Polak :facepalm:

Ja mialem tak ze na autostradzie za mna po horyzont nic, przed mna troszke aut I miedzy nimi a mna luka taka akurat na tira. No I wpierdolil mi sie tir I wyprzedzal z 3 minuty tamtego drugiego. Mogl poczekac 15 sek I ja juz bym byl przed nim. I wez tu sie nie denerwuj. Szkoda ze jeszcze wtedy kamerki nie mialem bo bym na policje wyslal.


Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Ale problem jest taki ze wyjezdzaja na pale.
Po cwierc wieku za kolku wiem na autostradzie co kto zrobi.
To efekt kilkuset tys za kiera.

I dalej nie rozumiem po co oni to robia.
Jak wyjechali za pozno to postoja

Jak nie zdarza do domu bo zabraknie 10 km to poczekaja.

Taka praca.

Baba na poczcie jest tez nie mila bo zarabia 1500 zl.
To niech zmieni prace.

Jak nie podoba sie jezdzenie TIR to niech listonoszem zostanie.

Ale po co stwarzac zagrozenie w imie ubzduranych zasad?
Tirowiec zarabia X. Jak wyprzedzi kilka razy to zarobi plus 500 zł. Opłaca się więc to robią.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na "moim" odcinku gdzie ruch jest regulowany tablicami świetlnymi i tak znajdzie się pacjent który zakaz zignoruje :facepalm:

Wy tu pitu  pitu a  nadal wyprzedzam jak nie ma zakazu ;]


Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to właśnie w Polsce kierowcy pokazują co potrafią.  Za granicą to wrzucisz kierunkowskaz i robią Ci miejsce. A u nas wyhamuje Cię jakiś baran boś mu ukradł 10sek życia i jesz że ma społeczny przyklask 
Oj, bym się nie zgodził. Mnie nikt nie chce mić przed sobą :phi:

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, shapyr napisał:

Po lekturze tego wątku wiem, że na polskich autostradach długo jeszcze nie będzie normalnie.

Wystarczy się idąc na odcinek Wawa - Lodz - Wawa ... typowy przykład ze ludzie nie umieją jeździć po autostradach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, electrofinger napisał:

A na "moim" odcinku gdzie ruch jest regulowany tablicami świetlnymi i tak znajdzie się pacjent który zakaz zignoruje :facepalm:

 


Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka
 

 

Ja też czasami je ignoruję. Nawet za granicą. Znam koszty :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czasami je ignoruję. Nawet za granicą. Znam koszty :]
Raz wyprzedziłem na pusto pod górkę wlekącego się trzy razy upewniając się czy komukolwiek nie utrudnię przejazdu.
Dupa - 80€.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.