Skocz do zawartości

Opel zarobił $ po blisko 20 latach strat z rzędu


gilbert3

Rekomendowane odpowiedzi

Głównie przez redukcje zatrudnienia. Także nie ma co się cieszyć.


3,800 poszło.
4,000 do pójścia.

Ale tez nie do końca.

Przykład z GM executive który był kiedyś wysoko w Opel, a którego znam.

GM miało 28 rodzajów kierownicy np. Co z tego ze 93% ludzi wybierało tylko ... 2 rodzaje.

PSA przeleciał siekiera, ... zostawił 2 -
26 poszło.

Masa $$$ zaoszczędzona od razu w logistics, magazynie, nawet IT etc

Tych przykładów jest pewnie setki.

Dwa. Unifikacja. Trzy różne sklepy, ten sam magazyn.

Insygnia jest trupem, Astra tez, No i jeszcze zanosi się na zwrot kasy za silniki... GM trochę minęło się z prawda - o jakieś 3-4 lata.


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, wujekcybul napisał:

Trochę szkoda ze insignia i astra kaput. 308 i 508 to niezłe wydumki Vs ople.

No właśnie to dziwna decyzja. Floty Puga nie kupią, a wystarczy że zrobiliby klona nowej 508 jako Opel i by się sprzedawał. PSA powinno mimo wszystko mieć samochód w klasie D na podobnej zasadzie jak VAG - jeden model w kilku "przebraniach" - jako Peugeot, Opel i Citroen. Koszty byłyby niższe, a wolumen sprzedaży większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 62545tomasz napisał:

ciekawy własnie czy nowe 508 nie jest klonem insigni;)

sam ujeżdżam astrę K ST 1.4 125 koni - super auto, aż żal że jest kaput...

 

A jest jakis oficjanle info nt Astry czy Insignii, poza tym co napisal Ozi? :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujekcybul napisał:

Trochę szkoda ze insignia i astra kaput. 308 i 508 to niezłe wydumki Vs ople.

 

3 godziny temu, Zbynek napisał:

No właśnie to dziwna decyzja. Floty Puga nie kupią, a wystarczy że zrobiliby klona nowej 508 jako Opel i by się sprzedawał. PSA powinno mimo wszystko mieć samochód w klasie D na podobnej zasadzie jak VAG - jeden model w kilku "przebraniach" - jako Peugeot, Opel i Citroen. Koszty byłyby niższe, a wolumen sprzedaży większy.

 

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

A jest jakis oficjanle info nt Astry czy Insignii, poza tym co napisal Ozi? :nie_wiem:

 

Tak - PSA chce jak najszybciej porzucić rozwiązania technologiczne rodem z GM. Raz, że silniki nie wypadają najlepiej w testach spalania, a dwa PSA płaci licencje za technologie GM. Oplowskie onStar już jest na ostatnich nogach, nie wiem czy jeszcze to sprzedają...

 

Co nie znaczy, że Astra czy Insignia znikną z rynku. W ciągu roku-trzech lat zostaną zastąpione nowym modelem. Najpierw Astra (która w tej chwili ma już trzy lata - więc i tak za rok byłby FL a za trzy prezentowany nowy model) - będzie dzieliła platformę z C4/308, a Insignia z C5/508.

 

PSA coraz bardziej będzie się Peugeotem wpychał w segment premium, Opel tam gdzie jest dobry - jako wół roboczy np. dla flot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Insignia zostanie, nawet pod znakiem Puga.

 

Najwazniejsze, aby zostawili w Oplu:

Intelliluxy najlepiej nowa generacja z większą iloscią paneli.

Mocne silniki na trasy ( w tym diesle) . by dało się nadal przelotowo latać 200+, i zrobić chociaż te 150kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, CiastekD napisał:

Niech Insignia zostanie, nawet pod znakiem Puga.

 

Najwazniejsze, aby zostawili w Oplu:

Intelliluxy najlepiej nowa generacja z większą iloscią paneli.

Mocne silniki na trasy ( w tym diesle) . by dało się nadal przelotowo latać 200+, i zrobić chociaż te 150kkm

Ale zabraknie GM silników niestety, np. 1.4T i 1.6T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda ze insignia i astra kaput. 308 i 508 to niezłe wydumki Vs ople.
Zle to napisalem.

Insignia i Astra kaput w wersji Opel.

Silniki - out.
Platforma - out.
Czesci - out

PSA placi GM za kazda wyklepana sztuke. Chociaz jak wykyli ze im GM bajke sprzedalo o silnikach - to sa.spekulacje, ze przestali.

Czas ucieka.

Nowa Corsa jest z tych co widzieli podobno swietnym autem (stylistycznie).

Pozostsaje wierzyc ze Astra bedzie rownie dobrze wygladac...

Sent from my Samshiite Note8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak - PSA chce jak najszybciej porzucić rozwiązania technologiczne rodem z GM. Raz, że silniki nie wypadają najlepiej w testach spalania, a dwa PSA płaci licencje za technologie GM. Oplowskie onStar już jest na ostatnich nogach, nie wiem czy jeszcze to sprzedają...
 
Co nie znaczy, że Astra czy Insignia znikną z rynku. W ciągu roku-trzech lat zostaną zastąpione nowym modelem. Najpierw Astra (która w tej chwili ma już trzy lata - więc i tak za rok byłby FL a za trzy prezentowany nowy model) - będzie dzieliła platformę z C4/308, a Insignia z C5/508.
 
PSA coraz bardziej będzie się Peugeotem wpychał w segment premium, Opel tam gdzie jest dobry - jako wół roboczy np. dla flot.
Na dzis Insignia ma nie dotrwac do 2021. MY19/19.5 ma byc ostatnim.

Moze sie zmienic, wszystko zalezy jak sie sprawa z silnikami potoczy.

Nawet Opel 2.0l ma problemy.
Holden i Buick nawet nie probuja sprzedawac tego... na dzien dziesiejszy na trawie w Oz lezy ponad 7k przebranych Insignia... wiekszosc z 3.6l V6 silnikiem.

Nie wiem jak Buick wyglada bo nie mam dostepu do 'inventory' ale afaik jest rownie 'wspaniale'.

Czyli Insignia sumujac:
- koszt dostosowania nowych silnikow - niespodziewany,
- nie dotrzymywanie umowy przez GM - sam Holden mial kupowac 15-18k sztuk rocznie... = koszt staly w gore.,
- oplaty licencyjne - znow koszt.

W interesie PSA jest zatrzymanie produkcji tego jak najszybciej..


Astra to inna rzecz, w EU sie sprzedaje.

Punkt z silnikami GM jest taki sam jak Insignia, ale ilosc sprzedanych sztuk to rownowazy.


Sent from my Samshiite Note8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, grogi napisał:

Tak - PSA chce jak najszybciej porzucić rozwiązania technologiczne rodem z GM. Raz, że silniki nie wypadają najlepiej w testach spalania, a dwa PSA płaci licencje za technologie GM. Oplowskie onStar już jest na ostatnich nogach, nie wiem czy jeszcze to sprzedają...

 

Co nie znaczy, że Astra czy Insignia znikną z rynku. W ciągu roku-trzech lat zostaną zastąpione nowym modelem. Najpierw Astra (która w tej chwili ma już trzy lata - więc i tak za rok byłby FL a za trzy prezentowany nowy model) - będzie dzieliła platformę z C4/308, a Insignia z C5/508.

 

 PSA coraz bardziej będzie się Peugeotem wpychał w segment premium, Opel tam gdzie jest dobry - jako wół roboczy np. dla flot.

dokładnie tak będzie. Między bajki moim zdaniem można włożyć opinię @OZI, że te modele przestaną istnieć. Wg mnie nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, bergerac napisał:

dokładnie tak będzie. Między bajki moim zdaniem można włożyć opinię @OZI, że te modele przestaną istnieć. Wg mnie nie ma takiej możliwości.

 

Astra V będzie imho sprzedawana jeszcze ze 2-3 lata. Aktualnie dostosowują "stare" silniki GM czyli obecnie oferowane w Astrze do nowych norm, mają być GPFy od RM2019 i drobne różnice w wyposażeniu. Jest już cennik RM2019 na stronie Opla. Na pewno nie po to inwestują w te dostosowania (a pewnie nie kosztuje to mało), żeby za rok przestać je sprzedawać. Ale następna Astra, która pojawi się za te 3 lata już pewnie będzie kopią Peugeota 308 z silniczkami PurTech 1.2. Mam nadzieję, że nie wykastrują oferty tak jak jest w Pugu do wyboru 1.2 110KM i 1.2 130KM. Siłą Astry oprócz ceny jest właśnie to, że daje ogromne możliwości konfiguracji silników i wyposażenia. I jako jedyny kompakt oprócz Vagów daje mi możliwość taką, że mogłem zamówić normalnego kompakta z dosyć mocnym silnikiem, ale bez sportowych pakietów, wielkich felg i dziwnych dyfuzorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak będzie. Między bajki moim zdaniem można włożyć opinię [mention=129025]OZI[/mention], że te modele przestaną istnieć. Wg mnie nie ma takiej możliwości.

@bergarac

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem.

Te modele nie znikną, te modłów znikną jako produkt GM.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maro_t napisał:

 

Astra V będzie imho sprzedawana jeszcze ze 2-3 lata. Aktualnie dostosowują "stare" silniki GM czyli obecnie oferowane w Astrze do nowych norm, mają być GPFy od RM2019 i drobne różnice w wyposażeniu. Jest już cennik RM2019 na stronie Opla. Na pewno nie po to inwestują w te dostosowania (a pewnie nie kosztuje to mało), żeby za rok przestać je sprzedawać. Ale następna Astra, która pojawi się za te 3 lata już pewnie będzie kopią Peugeota 308 z silniczkami PurTech 1.2. Mam nadzieję, że nie wykastrują oferty tak jak jest w Pugu do wyboru 1.2 110KM i 1.2 130KM. Siłą Astry oprócz ceny jest właśnie to, że daje ogromne możliwości konfiguracji silników i wyposażenia. I jako jedyny kompakt oprócz Vagów daje mi możliwość taką, że mogłem zamówić normalnego kompakta z dosyć mocnym silnikiem, ale bez sportowych pakietów, wielkich felg i dziwnych dyfuzorów.

dokładnie tak. Jeśli chodzi o silniki w następnej generacji to nie jestem optymistą. Obawiam się, że mocno pójdą w integrację platform i ograniczą platformę silników. To na dzisiaj wg mnie największa słabość Puga, bo auta są IMO świetne, ale wybór silników do takiej 3008 to słaba koncepcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maro_t napisał:

Siłą Astry oprócz ceny jest właśnie to, że daje ogromne możliwości konfiguracji silników i wyposażenia.

 

Jak pokazuje przykład 3008/5008, jest to kluczowa zaleta dla małego odsetka kupujących. A dla producenta duży koszt.

 

PSA ma już w tej chwili pełną gamę mocy - od 80 do 270 KM, a w dieslach 90 do 180 KM. Do aut wkładają to, co ludzie chcą kupować... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprzedaz PSA w PL jest nadal baardzo slaba. Nie maja chyba nic w pierwszej 10 a moze i 20...

 
Jak pokazuje przykład 3008/5008, jest to kluczowa zaleta dla małego odsetka kupujących. A dla producenta duży koszt.
 
PSA ma już w tej chwili pełną gamę mocy - od 80 do 270 KM, a w dieslach 90 do 180 KM. Do aut wkładają to, co ludzie chcą kupować... 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, CiastekD napisał:

Niech Insignia zostanie, nawet pod znakiem Puga.

 

Najwazniejsze, aby zostawili w Oplu:

Intelliluxy najlepiej nowa generacja z większą iloscią paneli.

Mocne silniki na trasy ( w tym diesle) . by dało się nadal przelotowo latać 200+, i zrobić chociaż te 150kkm

Oby bylo na odwrot i zakonczyli na puretech 130km. Bo przelotowo latac 200+ jest zabronione .... i najlepiej zdlawic to u zarodka, malym silniczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprzedaz PSA w PL jest nadal baardzo slaba. Nie maja chyba nic w pierwszej 10 a moze i 20...
Tylko jak wstawisz znaczek blyskawicy i Adam Opel to lud kupi imvho.

Dlatego zasada 3 sklepow z innymi opakowaniami i tym samym produktem ma tu dla PSA sens...

Sent from my Samshiite Note8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

Ale sprzedaz PSA w PL jest nadal baardzo slaba. Nie maja chyba nic w pierwszej 10 a moze i 20...

ale to chyba głównie wynika z pozycjonowania cenowego. Polakowi ciężko przyjąć do wiadomości, że za peugeota trzeba zapłacić tyle co za VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bergerac napisał:

ale to chyba głównie wynika z pozycjonowania cenowego. Polakowi ciężko przyjąć do wiadomości, że za peugeota trzeba zapłacić tyle co za VW.

 

Powodow pewnie jest klika, ale faktycznie z cenami "troche odjechali" w ostatnim czasie...

Do tego chyba zupelnie wypadli z rynku flotowego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

Ale sprzedaz PSA w PL jest nadal baardzo slaba. Nie maja chyba nic w pierwszej 10 a moze i 20...

 

to w PL. A na przykład jak byłem we Włoszech i patrzyłem jakie auta jeżdżą po ulicach, to na drugim miejscu imho po włoskich, są własnie Francuzy. Citroenów C3 już chyba prawie tyle co Lancii Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bergerac napisał:

Polakowi ciężko przyjąć do wiadomości, że za peugeota trzeba zapłacić tyle co za VW

 

taki maly offtopic. Ogladam wczoraj buty za 600 zlociszy, a tu podchodza 2 chamy łyse ze wsi i tak gadaja: "Ty ku.wa widziales ... ja pier..le, ku.wa buty za szesc stowek .... poje..lo ich, auto bym za to kupil ...." ..... i poszli ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bergerac napisał:

dokładnie tak. Jeśli chodzi o silniki w następnej generacji to nie jestem optymistą. Obawiam się, że mocno pójdą w integrację platform i ograniczą platformę silników. To na dzisiaj wg mnie największa słabość Puga, bo auta są IMO świetne, ale wybór silników do takiej 3008 to słaba koncepcja.

 

czyli jak będziesz chciał mieć przy zakupie wybór, zostanie już tylko VAG. A potem ludzie się dziwią, że tak dobrze się sprzedaje mimo znanych w ostatnich latach wpadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maro_t napisał:

 

to w PL. A na przykład jak byłem we Włoszech i patrzyłem jakie auta jeżdżą po ulicach, to na drugim miejscu imho po włoskich, są własnie Francuzy. Citroenów C3 już chyba prawie tyle co Lancii Y

potwierdzam, po fiacie, drugie miejsce francuzy (glownie citroen- najwiecej, i peugeoty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maro_t napisał:

 

to w PL. A na przykład jak byłem we Włoszech i patrzyłem jakie auta jeżdżą po ulicach, to na drugim miejscu imho po włoskich, są własnie Francuzy. Citroenów C3 już chyba prawie tyle co Lancii Y 

 

W Hiszpani tez tego pelno, ale glownie auta klasy B i male crossovery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

W Hiszpani tez tego pelno, ale glownie auta klasy B i male crossovery ;)

 

Bo poza Golfem czołówka sprzedaży w Europie to właśnie auta klasy B. I we Włoszech też to widać. Lancia Y, Punto, C3, MiTo, Fiesta, Rio, Yaris, Clio - tego jeździ najwięcej. I nie dziwię się. Ulice ciasne, z parkowaniem kłopot, a społeczeństo na tyle dojrzałe, że kupują to co faktycznie potrzebują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wladmar napisał:

 

Istotną rzeczą jest utrata wartości. 

Krotsza gwarancja, mniej serwisow, gorsze warunki finansowania. No i niestety cale te ich multimedia traca myszka vs VAG. Tu sie zawiesi tam trzeba czekac bo nie reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Powodow pewnie jest klika, ale faktycznie z cenami "troche odjechali" w ostatnim czasie...

Do tego chyba zupelnie wypadli z rynku flotowego...

 

chyba jedno z drugim powiązane. Nie mają kompletnie oferty dla klienta flotowego. Moja znajoma prowadzi jeden salon Puga, gadałem z nią o tym. Mówi, że generalnie nie mają ciśnienia na walkę w PL, bo bardzo dobrze sprzedają auta w innych krajach. 2008 i 3008 to podobno hity we Francji i na południu Europy. Twierdziła, że w pewnym momencie musiała się szarpać, żeby dostawać zapotrzebowanie na 3008, bo nie chcieli jej dawać tyle aut ile potrzebowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujekcybul napisał:

Krotsza gwarancja, mniej serwisow, gorsze warunki finansowania. No i niestety cale te ich multimedia traca myszka vs VAG. Tu sie zawiesi tam trzeba czekac bo nie reaguje.

 

W Polsce. Na bagnach Autobus ma pięć lat gwarancji...

 

2 godziny temu, maro_t napisał:

czyli jak będziesz chciał mieć przy zakupie wybór, zostanie już tylko VAG. A potem ludzie się dziwią, że tak dobrze się sprzedaje mimo znanych w ostatnich latach wpadek

 

Tyle tylko że wyboru nikt nie kupuje. Co z tego, że w VAG można wybierać spośród pięciu silników w kombinacjach z 4x4 itd. Jak podstawowy i jedyny silnik w PSA realizuje wszystkie realne potrzeby?! I mimo, że VW daje wybór, to większość dojrzałych klientów dalej rozważa francuzy. Tak jak z brakiem 4x4 w 5008 - jaki tu był lament, że nie ma nawet w opcji... A w szerszej perspektywie brak opcji 4x4 jest dla producenta aut popularnych - ma mniej kombinacji napędu, bardziej zoptymalizowaną platformę pod FWD i przez brak tuneli itd więcej miejsca we wnętrzu, sumarycznie mniejszą emisję CO2 z floty itd... A ktoś, dla kogo 4x4 jest naprawdę ważne, to i tak zamiast auta na bulwar kupiłby coś innego - Subaru albo prawdziwą terenówkę... 

 

Zrozum też inną rzecz: to, co się sprzedaje w Polsce to pryszcz na tyłku koncernów. Przy budowaniu strategii nikt się tym wykwitem nie przejmuje. I dopiero jak już strategia jest - i w tym wypadku "Peugeotem wchodzimy ceną w premium" - to przedstawiciel w Polsce się zastanawia jak to sprzedać. Z punktu widzenia PSA istotne są cztery rynki: Francja, Chiny, Niemcy i ew. UK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujekcybul napisał:

Krotsza gwarancja, mniej serwisow, gorsze warunki finansowania. No i niestety cale te ich multimedia traca myszka vs VAG. Tu sie zawiesi tam trzeba czekac bo nie reaguje.

czyje multimedia trącą myszką przy VW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Powodow pewnie jest klika, ale faktycznie z cenami "troche odjechali" w ostatnim czasie...

Do tego chyba zupelnie wypadli z rynku flotowego...

 

 

Moim zdaniem po prostu mają w nosie nasz rynek z powodu lokalnych przesądów motoryzacyjnych i doszli do wniosku że nie opłaca się walka cenowa z produktami niemieckimi.

Mają przykład z konkurencyjnej grupy renault -  a konkretnie megane które jest ładnym i nisko wycenionym kompaktem a sprzedaje się nadal średnio pomimo ceny rapida.

W PL liczy się legenda ludowa i opinia szwagra. Bardziej niż cena.

PSA na polskim rynku będą walczyć Oplem. I pewnie to jeden z pomniejszych powodów dlaczego go kupili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaruga napisał:

PSA na polskim rynku będą walczyć Oplem. I pewnie to jeden z pomniejszych powodów dlaczego go kupili.

 

Bardziej o Niemcy niż Polskę chodzi - ale obserwacja trafna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grogi napisał:

 

Bardziej o Niemcy niż Polskę chodzi - ale obserwacja trafna. 

 

A w linku poniżej już jest gotowy przykład jak zamierzają zwiększyć sprzedaż 208 w Niemczech i Polsce 😄

 

http://www.auto-swiat.pl/nowosci/opel-corsa-nowa-generacja-bedzie-jak-peugeot/4ssv9c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

czyje multimedia trącą myszką przy VW ?

Citroena mowie na podstawie wizyty w salonie i szybkosci pracy centralnego ekranu w c3 hb i SUV. Testy flagowca DS7 to samo - tu na podstawie testow z yt. Renault Clio i Captur. Na podstawie carsheringu i jazd probnych. Ani to szybkie ani intuicyjne i wogole dramat vs np Golf czy inna Fabia/Octavia. O active display to juz nie ma co wspominac bo jest lata swietlne przed francuzami. Pezeota nie oceniam bo nie jezdzilismy ze wzgledu na cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grogi napisał:

 

W Polsce. Na bagnach Autobus ma pięć lat gwarancji...

 

 

Tyle tylko że wyboru nikt nie kupuje. Co z tego, że w VAG można wybierać spośród pięciu silników w kombinacjach z 4x4 itd. Jak podstawowy i jedyny silnik w PSA realizuje wszystkie realne potrzeby?! I mimo, że VW daje wybór, to większość dojrzałych klientów dalej rozważa francuzy. Tak jak z brakiem 4x4 w 5008 - jaki tu był lament, że nie ma nawet w opcji... A w szerszej perspektywie brak opcji 4x4 jest dla producenta aut popularnych - ma mniej kombinacji napędu, bardziej zoptymalizowaną platformę pod FWD i przez brak tuneli itd więcej miejsca we wnętrzu, sumarycznie mniejszą emisję CO2 z floty itd... A ktoś, dla kogo 4x4 jest naprawdę ważne, to i tak zamiast auta na bulwar kupiłby coś innego - Subaru albo prawdziwą terenówkę... 

 

Zrozum też inną rzecz: to, co się sprzedaje w Polsce to pryszcz na tyłku koncernów. Przy budowaniu strategii nikt się tym wykwitem nie przejmuje. I dopiero jak już strategia jest - i w tym wypadku "Peugeotem wchodzimy ceną w premium" - to przedstawiciel w Polsce się zastanawia jak to sprzedać. Z punktu widzenia PSA istotne są cztery rynki: Francja, Chiny, Niemcy i ew. UK. 

Oczywista oczyswistosc, ze oni PL maja gdzies. Sprzedaz marginalna nikt tego nie kupuje. Z moze paroma wyjatkami typu Captur czy Clio. Co nie zmienia faktu, ze jakbym teraz kupowal auto to raczej tylko niemieckie. Nie przyszlo by mi do glowy isc po 5008 vs np Tiguan czy Kuga. I nie ze wzgledu na to, ze nie ma 4x4 ale chociazby ze wzgledu na to, ze VAG/Ford ogarniety przez tunerow i raz dwa za mala kase mozna miec wiecej opcji. Powylaczac niepotrzebne rzeczy w systemach etc. To samo zrobi milosnik motoryzacji we Francji czy UK ale... takich nie ma za duzo wiec ida i kupuja oczami a Francuskie auta sa ladne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

Oczywista oczyswistosc, ze oni PL maja gdzies. Sprzedaz marginalna nikt tego nie kupuje. Z moze paroma wyjatkami typu Captur czy Clio.

 

Ale Captur czy Clio to przeciez Renault a nie PSA :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

 

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Oczywista oczyswistosc, ze oni PL maja gdzies. Sprzedaz marginalna nikt tego nie kupuje. Z moze paroma wyjatkami typu Captur czy Clio. Co nie zmienia faktu, ze jakbym teraz kupowal auto to raczej tylko niemieckie. Nie przyszlo by mi do glowy isc po 5008 vs np Tiguan czy Kuga. I nie ze wzgledu na to, ze nie ma 4x4 ale chociazby ze wzgledu na to, ze VAG/Ford ogarniety przez tunerow i raz dwa za mala kase mozna miec wiecej opcji. Powylaczac niepotrzebne rzeczy w systemach etc. To samo zrobi milosnik motoryzacji we Francji czy UK ale... takich nie ma za duzo wiec ida i kupuja oczami a Francuskie auta sa ladne.

no widzę ekspert motoryzacji z Ciebie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotsza gwarancja, mniej serwisow, gorsze warunki finansowania. No i niestety cale te ich multimedia traca myszka vs VAG. Tu sie zawiesi tam trzeba czekac bo nie reaguje.


Ale EU gwarancja jest IMVHO specyficzna.

Rental z dziś... 5 lat gwarancji od zderzaka do zderzaka.

0ec47f7e22f613cae496cf73cd24b888.jpg

1d3bee8061eec18270e4414cc15a2476.jpg




Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, OZI napisał:

 

Ale EU gwarancja jest IMVHO specyficzna.
Rental z dziś... 5 lat gwarancji od zderzaka do zderzaka.
 

 

U nas mało kto tak długa gwarancję daje. A i tak ogranicza ja dla wybranych elementów np. do pierwszego przeglądu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas mało kto tak długa gwarancję daje. A i tak ogranicza ja dla wybranych elementów np. do pierwszego przeglądu 


Powoli mówi się o 10 letniej gwarancji.

Już nie pamietam kto chyba Citroen miał u mnie największa 8 lat.

Zmniejszyli do 6 lat - ale cała ich roczna sprzedaż jest niższa niż ... Porsche przez jeden/dwa miesiace


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas np. Hyundai daje 5 lat bez limitu km, ale na elementy zużywające się ekspkoatacyjnie tylko do pierwszego przeglądu. Japończyki dają 3 lata. A pozostali 2 z możliwością dokupienia na kolejne 2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas np. Hyundai daje 5 lat bez limitu km, ale na elementy zużywające się ekspkoatacyjnie tylko do pierwszego przeglądu. Japończyki dają 3 lata. A pozostali 2 z możliwością dokupienia na kolejne 2 


Na VAG dostałem 4 lata bez limitu km. 3 standardowo, 1 wytargowały u dealera - gwarancja od VAG.

Ale, jesli producenci stoją przy swoich produktach to jest tez chwyt marketingowy.

Zakładam 20-25k km rocznie, a wiec 100-150k km za 5 lat, im się to IMVHO kalkuluje - większość pewnie zrobi mniej niż 100k km i tak.




Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.