Skocz do zawartości

Zamiana rocznego spalionwego na EV


CiniO

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiliśmy dla żony auto rok temu - Fiata Tipo 1.4 sedan w najniższej wersji wyposażenia - wtedy gdy cena jeszcze była mocno atrakcyjna.

Teraz to Tipo ma rok i 10kkm przebiegu.

 

Żona autem pokonuje dziennie od 20 do 40km na drogach podmiejskich i miejskich. Raczej nie zdaża się aby robiła więcej niz 60km dziennie.

Stąd zacząłem myśleć o EV. Jednak po przekalkulowaniu zamiany na nowe EV, nie widzę absolutnie żadnej szansy na jakiekolwiek oszczędności.

 

Co jednak gdyby to Tipo sprzedać, i kupić w zamian np używanego Nissana Leafa za równowartość. Oceniam (może naiwnie, iż za Tipo mogę wziąć miedzy 45 a 50k czyli więcej niz dałem za niego rok temu).

 

Przeliczyłem, że wprawdzie żona robi około 10kkm rocznie, to jednak jakby było EV to ja też bym czasem używał, więc ostatecznie by wyszło z 15kkm rocznie.

Koszt benzynyw tipo za 100km to około 7.5 litra * 6zł = 45zł

Koszt prądu do EV na 100km przy taryfie G13 (ładowanie w najtańszej strefie czasowej) oceniam na 20kWh * 0.35 = 7zł.

Także, oszczędność 38zł na 100km, więc przy 15kkm rocznie to oszczędność rzędu 5700zł.

Przy takich oszczędnościach, po 5 latach mamy oszczędność juz pod 30k pln, czyli większą część ceny auta.

 

I teraz pytanie czy ja dobrze myślę? Czy rzeczywiście można tyle oszczędzić?

I czy jest możliwe kupienie takiego leafa za kwotę rzędu 45-50k, który by starczył na 5 lat i 75kkm nie psując się, i po tym czasie miał jeszcze niewiele większą utratę wartości niż 1 roczne tipo ? 

 

Bo jeśli tak, to jest to prosty sposób na oszczędzenie sporej sumy.

A jeśli nie, to znaczy, ze gdzies popełaniam błąd logiczny.

 

Poradźcie koledzy autokącikowi.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, CiniO napisał:

Poradźcie koledzy autokącikowi.


Moim zdaniem to się nie opłaca ;)

Jest szansa ze Fiat będzie szybciej tracił na wartości niż Nissan.

A wtedy składka ubezpieczeniowa jest niższa. Liczyłeś to w kalkulacji?

W ogóle nie masz jakiś fajnych stawek na ubezpieczenie jeszcze od dealera na Fiata?

 

Planujesz taką taryfę pod auto? Czy już taką masz?

Bo jak masz zmieniać na g13 pod auto, to dolicz to co zapłacisz więcej za lodówkę, tv, pralkę, czy co tam masz.

 

Elektryk moze by się opłacał przy jakiś większych przebiegach, ewentualnie przy jakimś parkowaniu w strefie płatnej.

Tak to tylko fajniejsza jazda. I tyle.

 

Swoja droga, czy mi się wydaje ze mieszkasz w Irlandii? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, kravitz said:


Moim zdaniem to się nie opłaca ;)

Jest szansa ze Fiat będzie szybciej tracił na wartości niż Nissan.

A wtedy składka ubezpieczeniowa jest niższa. Liczyłeś to w kalkulacji?

W ogóle nie masz jakiś fajnych stawek na ubezpieczenie jeszcze od dealera na Fiata?

Ubezpieczenie, to wsumie nie wielki koszt.

Zarówno od dealera jak i od zwykłego agenta koszt pełnego pakietu OC, AC, NW, Assistance mi wyszło ciut ponad 1000zl.

 

4 minutes ago, kravitz said:

Planujesz taką taryfę pod auto? Czy już taką masz?

Bo jak masz zmieniać na g13 pod auto, to dolicz to co zapłacisz więcej za lodówkę, tv, pralkę, czy co tam masz.

Nie mam takiej taryfy, ale nawet bez auta sie zastanawialem czy nie przełączyć.

Generalnie jak ktoś nie potrzebuje używać najbardziej prądożernych urządzeń (w moim przypadku pralka, suszarka, zmywarka) w godzinach popoludniowego szczytu to na tej taryfie się tak czy siak oszczędzi.

 

4 minutes ago, kravitz said:

Elektryk moze by się opłacał przy jakiś większych przebiegach, ewentualnie przy jakimś parkowaniu w strefie płatnej.

Tak to tylko fajniejsza jazda. I tyle.

 

Swoja droga, czy mi się wydaje ze mieszkasz w Irlandii? ;]

 

Mieszkałem przez wiele lat.

Niestety te czasy się już skończyły :(, bo małżonce się zachciało mieszkania w Polsce!

 

 

 

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kravitz napisał:

Bo jak masz zmieniać na g13 pod auto, to dolicz to co zapłacisz więcej za lodówkę, tv, pralkę, czy co tam masz.

Czy możesz przestać powielać już te bzdury?

Miałem nadzieję, że ostatnio już wystarczająco szczegółowo wyjaśniłem, Twoje błędne myślenie w tej kwestii.

Nie wprowadzaj proszę w tej kwestii ludzi na manowce, dziękuję. 

 

35 minut temu, CiniO napisał:

I teraz pytanie czy ja dobrze myślę? Czy rzeczywiście można tyle oszczędzić?

Dla samej przyjemności z jazdy już się w mojej ocenie "opłaca", bo jazda Tipo w porównaniu do Leafa to nieprzyjemność ;) 

 

Przejrzyj ten wątek, wydaje mi się, że sporo danych dla Ciebie:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, CiniO napisał:

Nie mam takiej taryfy, ale nawet bez auta sie zastanawialem czy nie przełączyć.

Generalnie jak ktoś nie potrzebuje używać najbardziej prądożernych urządzeń (w moim przypadku pralka, suszarka, zmywarka) w godzinach popoludniowego szczytu to na tej taryfie się tak czy siak oszczędzi.

Dokładnie tak jak piszesz :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, CiniO napisał:

I teraz pytanie czy ja dobrze myślę? Czy rzeczywiście można tyle oszczędzić?

 

Ależ skąd, ja kupię swój samochód elektryczny dopiero gdy będę mógł w nim w stanie przejechać bez żadnego przystanku na wakacje z rodziną, na wakacje do Pekinu.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pomoże, to ja gotuje na gazie. A prądu wogóle mało zużywam. Więc naprawde nie robi to wszystko specjalnej różnicy.

Bardziej mnie interesuje co myślicie o pomyśle kupienia uzywanego Leafa za 45-50k i czy takie auto ma szanse podziałać pewnie i bezawaryjnie przez powiedzmy kolejne 5 lat i nie stracic 90% swojej wartosci po tych 5 latach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, CiniO napisał:

Jeśli to pomoże, to ja gotuje na gazie. A prądu wogóle mało zużywam. Więc naprawde nie robi to wszystko specjalnej różnicy.

Bardziej mnie interesuje co myślicie o pomyśle kupienia uzywanego Leafa za 45-50k i czy takie auto ma szanse podziałać pewnie i bezawaryjnie przez powiedzmy kolejne 5 lat i nie stracic 90% swojej wartosci po tych 5 latach.

 

Pytanie czy zamierzasz nas pociągnąć do odpowiedzialności w razie niepowodzenia? 😄 

 

Ma szanse spełnić oczekiwania, zdecydowanie. Ogólnie jest to trwały, bezawaryjny, przyjemny w użytkowaniu wóz.

Kupić tylko poliftowy (od połowy 2013 roku) i z baterią w możliwie dobrym stanie, lub po prostu w odpowiedniej cenie do stanu. 

Ioniq bym polecił ale to poza budżetem, także Leaf malina, nawet kasa zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, CiniO said:

Jeśli to pomoże, to ja gotuje na gazie. A prądu wogóle mało zużywam. Więc naprawde nie robi to wszystko specjalnej różnicy.

Bardziej mnie interesuje co myślicie o pomyśle kupienia uzywanego Leafa za 45-50k i czy takie auto ma szanse podziałać pewnie i bezawaryjnie przez powiedzmy kolejne 5 lat i nie stracic 90% swojej wartosci po tych 5 latach.

 

 

Pokazywales juz zonie tego Leafa? ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kravitz napisał:


Przepraszam ze nie gotuje w nocy.

Zakladajac w marcu panele przeszedlem ma G13. 4 os w domu, z zona home office caly czas.

Poki co mam 81% zuzycie w najtanszej, 7 w posredniej i 12 w szczytowej.

Zmywarke czy pralke staramy sie zapuszczac w tanszej, ale poza tym funkcjonujemy jak wczesniej. Pewnie po zimie te proporcje nieco sie pogorsza, ale imo powinno sie finalnie oplacic.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zinger napisał:

Zakladajac w marcu panele przeszedlem ma G13. 4 os w domu, z zona home office caly czas.

Poki co mam 81% zuzycie w najtanszej, 7 w posredniej i 12 w szczytowej.

Zmywarke czy pralke staramy sie zapuszczac w tanszej, ale poza tym funkcjonujemy jak wczesniej. Pewnie po zimie te proporcje nieco sie pogorsza, ale imo powinno sie finalnie oplacic.

 

U nas dwie osoby w domu non stop. Chodzą przez cały dzień 4 laptopy i dwa monitory.

Kuchnia indukcyjna codziennie. Piekarnik też.

Zmywarki robimy minimum dwie dziennie.

Pralka minimum jedna dziennie i suszarka do prania też. Nie w godzinach tanich.

Suszenia nawet by się średnio dało w godzinach nocnych, bo żeby ciuchy nie były wygniecione, to trzeba je wyciągnąć zaraz po suszeniu.

Nie będę dyżurował o połnocy aby ciuchy wyjąć ;)

To są rzeczy które chodzą w ciągu dnia.

W nocy chodzi....lodówka. Ale ona chodzi też i w dzień.

Auto jak ładuję z gniazdka, to ładuje się kilkanaście godzin. I lubię je naładować na raz, a nie pamiętać i nastawiać aby się naładowało tylko trochę, bo taniej i na drugi dzień znowu wstawiać. A to i tak mała bateria, bo z większą bym pewnie ze 3 noce potrzebował.

 

Nie mam gazu, piec mam na pellet, który latem może od biedy chodzić tylko nocą, bo zagrzeje wodę i zbiornik wystarczy na cały dzień.

W zimie chodzi cały dzień z przerwami, jak termometr w pokoju uzna, że należy piec wyłączyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, kravitz napisał:

 

U nas dwie osoby w domu non stop. Chodzą przez cały dzień 4 laptopy i dwa monitory.

Kuchnia indukcyjna codziennie. Piekarnik też.

Zmywarki robimy minimum dwie dziennie.

Pralka minimum jedna dziennie i suszarka do prania też. Nie w godzinach tanich.

Suszenia nawet by się średnio dało w godzinach nocnych, bo żeby ciuchy nie były wygniecione, to trzeba je wyciągnąć zaraz po suszeniu.

Nie będę dyżurował o połnocy aby ciuchy wyjąć ;)

To są rzeczy które chodzą w ciągu dnia.

W nocy chodzi....lodówka. Ale ona chodzi też i w dzień.

Auto jak ładuję z gniazdka, to ładuje się kilkanaście godzin. I lubię je naładować na raz, a nie pamiętać i nastawiać aby się naładowało tylko trochę, bo taniej i na drugi dzień znowu wstawiać. A to i tak mała bateria, bo z większą bym pewnie ze 3 noce potrzebował.

 

Nie mam gazu, piec mam na pellet, który latem może od biedy chodzić tylko nocą, bo zagrzeje wodę i zbiornik wystarczy na cały dzień.

W zimie chodzi cały dzień z przerwami, jak termometr w pokoju uzna, że należy piec wyłączyć.

 

2 osoby a tyle sprzetow, brudow i roboty :totalszok: Nie neguje i nie wnikam, ale zdziwienie pozostaje :)

 

Tak na marginesie, to G13 ma tez tanie godziny w ciagu dnia i z dosw. moge napisac, ze np ogarniecie wtedy pralki czy suszarki, szczegolnie jak sie non stop w domu siedzi, nie stanowi wiekszego problemu. Tak samo jak z ladowaniem auta (21-7, weekendy i swieta albo za dnia jak jest slonecznie).

Ale nie namawiam, pisze jak jest u mnie :oki:

Na podsumowanie przyjdzie czas za pol roku, jak mine caly cykl roczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zinger napisał:

2 osoby a tyle sprzetow, brudow i roboty :totalszok: Nie neguje i nie wnikam, ale zdziwienie pozostaje :)

 

Tak na marginesie, to G13 ma tez tanie godziny w ciagu dnia i z dosw. moge napisac, ze np ogarniecie wtedy pralki czy suszarki, szczegolnie jak sie non stop w domu siedzi, nie stanowi wiekszego problemu. Tak samo jak z ladowaniem auta (21-7, weekendy i swieta albo za dnia jak jest slonecznie).

Ale nie namawiam, pisze jak jest u mnie :oki:

Na podsumowanie przyjdzie czas za pol roku, jak mine caly cykl roczny.


2 w domu non stop i jeszcze dzieciaki w szkole ;]
 

W ciągu dnia ledwo starczy czasu na zrobienie obiadu.

Ciagle telco i na słuchawkach.

I ja i żona :(

Czasem nie ma komu kurierowi drzwi otworzyć, wiec się drę z okna aby pudło pod furtka zostawił ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zinger napisał:

2 osoby a tyle sprzetow, brudow i roboty :totalszok: Nie neguje i nie wnikam, ale zdziwienie pozostaje :)

 

Tak na marginesie, to G13 ma tez tanie godziny w ciagu dnia i z dosw. moge napisac, ze np ogarniecie wtedy pralki czy suszarki, szczegolnie jak sie non stop w domu siedzi, nie stanowi wiekszego problemu. Tak samo jak z ladowaniem auta (21-7, weekendy i swieta albo za dnia jak jest slonecznie).

Ale nie namawiam, pisze jak jest u mnie :oki:

Na podsumowanie przyjdzie czas za pol roku, jak mine caly cykl roczny.

a ile różnicy miesięcznie na plus jest przy tańszej taryfie w twoim wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kravitz napisał:

Ciagle telco i na słuchawkach.

Kurdę, a jakiś czas na pracę zostaje? :hehe:

 

Ja mialem G12 kiedyś i było może z 5 zł taniej miesięcznie, ale kosztem ciągłego pilnowania godzin kiedy możesz wstawić pranie, zmywanie etc. W mieszkaniu bez sensu. 

Pewnie warto jak ktoś np grzeje bufor ciepła w nocy czy regularnie ładuje (codziennie) auto, ale to min 80% zużycia musi regularnie na ten czas przypadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, iwik napisał:

Kurdę, a jakiś czas na pracę zostaje? :hehe:


Weź mnie nie wq….denerwuj ;]
 

Ja to tez tak widze, ze oszczędność przy mega kombinowaniu mała, a moja pani by mi zasadniczo zakomunikowała co sądzi o mnie i mojej rodzinie ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To teraz jeszcze mi przyszła myśl, że zamiast kupować wykładać z 50k na używanego Leafa niewiadomego pochodzenia, może jednak warto np wziąć Fiata 500e nowego.

Cena najtańszej wersji (która moim zdaniem ma raczej wszystko z wyposażenia co potrzeba) to 99500zl. Po jakims delikatnym rabacie i dopłacie rządowej to wychodzi ponizej 80k zł a to juz wsumie nie jest tak wiele więcej niz za używanego Leafa.

Zasięg deklarowany w tym 500e to 190km, czyli pewnie podobny jak w Leafie albo ciut lepszy.

Jedne co mnie martwi, ze to może jednak okazać się za małe...

Ktoś kupował takie, jeździł, ma? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, CiniO napisał:

To teraz jeszcze mi przyszła myśl, że zamiast kupować wykładać z 50k na używanego Leafa niewiadomego pochodzenia, może jednak warto np wziąć Fiata 500e nowego.

Cena najtańszej wersji (która moim zdaniem ma raczej wszystko z wyposażenia co potrzeba) to 99500zl. Po jakims delikatnym rabacie i dopłacie rządowej to wychodzi ponizej 80k zł a to juz wsumie nie jest tak wiele więcej niz za używanego Leafa.

Zasięg deklarowany w tym 500e to 190km, czyli pewnie podobny jak w Leafie albo ciut lepszy.

Jedne co mnie martwi, ze to może jednak okazać się za małe...

Ktoś kupował takie, jeździł, ma? 

 

 

To auto to świeży temat, raczej byłbyś pionierem ;) 

 

Realne zasięgi tu są z grubsza oszacowane: https://ev-database.org/car/1327/Fiat-500e-Hatchback-24-kWh

 

Autko za duże nie jest, najlepiej się przymierzyć i ocenić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, CiniO napisał:

To teraz jeszcze mi przyszła myśl, że zamiast kupować wykładać z 50k na używanego Leafa niewiadomego pochodzenia, może jednak warto np wziąć Fiata 500e nowego.

Cena najtańszej wersji (która moim zdaniem ma raczej wszystko z wyposażenia co potrzeba) to 99500zl. Po jakims delikatnym rabacie i dopłacie rządowej to wychodzi ponizej 80k zł a to juz wsumie nie jest tak wiele więcej niz za używanego Leafa.

Zasięg deklarowany w tym 500e to 190km, czyli pewnie podobny jak w Leafie albo ciut lepszy.

Jedne co mnie martwi, ze to może jednak okazać się za małe...

Ktoś kupował takie, jeździł, ma? 

 

 

Ale piszesz o tej nowej 500e, co jakis czas temu weszla? To startowalo od ok 150tys jesli dobrze paietam, tak z cena zeszli??

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, zinger said:

Ale piszesz o tej nowej 500e, co jakis czas temu weszla? To startowalo od ok 150tys jesli dobrze paietam, tak z cena zeszli??

Wersja z niskim wyposażeniem oraz bateria 23kWh z zasięgiem deklarowanym 190km jest za 99500zł.

Wersje z bateria 42kWh (zasięg 320km) - zaczyna się od 132400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, zinger napisał:

Ale piszesz o tej nowej 500e, co jakis czas temu weszla? To startowalo od ok 150tys jesli dobrze paietam, tak z cena zeszli??

Fajny bobo taki, stylowy :) 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-500-fiat-500e-action-ID6EaShr.html#gallery-open

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, CiniO napisał:

Wersja z niskim wyposażeniem oraz bateria 23kWh z zasięgiem deklarowanym 190km jest za 99500zł.

Wersje z bateria 42kWh (zasięg 320km) - zaczyna się od 132400zł.

Imo ten 23kWh to realnie bedzie mial max 150km zasiegu. Nie wiem jakie przebiegi robicie, ale szykuj sie, ze bedzie to prawie codziennie w gniazdko wpinal. Nie twierdze, ze to problem, ale trzeba miec tego swiadomosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, zinger said:

Imo ten 23kWh to realnie bedzie mial max 150km zasiegu. Nie wiem jakie przebiegi robicie, ale szykuj sie, ze bedzie to prawie codziennie w gniazdko wpinal. Nie twierdze, ze to problem, ale trzeba miec tego swiadomosc.

To narazie tylko rozważania.

Ale generalnie liczę się z tym.

Używany Nissan Leaf z okolo 2014-2016 roku zasięg by miał raczej jeszcze mniejszy.

 

Dziennie w tygodniu to auto by nigdy nie robiło więcej niż 50km.

W weekendy możliwa trasa do 100km chociaż to raczej okazjonalnie i raczej na zasadzie - gdyby się dało.

Myśle ze 500e by te warunki spełniło.

Używany Leaf możliwe, że też chociaż z tym weekendowym wypadem to już mogłoby być gorzej - zwłaszcza w zimie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, CiniO said:

To narazie tylko rozważania.

Ale generalnie liczę się z tym.

Używany Nissan Leaf z okolo 2014-2016 roku zasięg by miał raczej jeszcze mniejszy.

 

Dziennie w tygodniu to auto by nigdy nie robiło więcej niż 50km.

W weekendy możliwa trasa do 100km chociaż to raczej okazjonalnie i raczej na zasadzie - gdyby się dało.

Myśle ze 500e by te warunki spełniło.

Używany Leaf możliwe, że też chociaż z tym weekendowym wypadem to już mogłoby być gorzej - zwłaszcza w zimie.

 

 

 

Do jakiego Leafa porównujesz?

Masz coś ma oku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, HelixSv said:

 

Do jakiego Leafa porównujesz?

Masz coś ma oku?

Nie. Nic konkretnego.

Tak patrzyłem tylko i na OLX są po 45-60k zł własnie takie leafy jakie mówie.

Głownie sprowadzone z zagranicy. W jakim stanie to kto to wie....

 

Sam się własnie zastanawiam, na ile można takie auto sprawdzić przed kupnem aby być pewnym, że się nie właduje na minę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, CiniO said:

Nie. Nic konkretnego.

Tak patrzyłem tylko i na OLX są po 45-60k zł własnie takie leafy jakie mówie.

Głownie sprowadzone z zagranicy. W jakim stanie to kto to wie....

 

Sam się własnie zastanawiam, na ile można takie auto sprawdzić przed kupnem aby być pewnym, że się nie właduje na minę.

 

 

 

Ja bym wolał używanego Leafa niż nową 500-tkę. Tańszy i duzo wiekszy.

 

Niestety nie za bardzo sie znam na używkach i mechanice. Wiadomo, że najważniejsza jest bateria. Podobno w Leafach można prowizorycznie sprawdzic jej kondycję po ilości "belek" po pełnym naładowaniu. Na pewno można sprawdzić przez OBD-reader z bluetooth i app leafspy.

 

Na Twoim miejscu pogrzebałbym w necie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CiniO napisał:

Nie. Nic konkretnego.

Tak patrzyłem tylko i na OLX są po 45-60k zł własnie takie leafy jakie mówie.

Głownie sprowadzone z zagranicy. W jakim stanie to kto to wie....

 

Sam się własnie zastanawiam, na ile można takie auto sprawdzić przed kupnem aby być pewnym, że się nie właduje na minę.

 

 

Akurat Leafów sporo przyjeżdża w całości i ładne sztuki, bo zachód je teraz już utylizuje, czyli wyprzedaje ;)

A to bardzo wdzięczne autko, spore, komfortowe, wygodne i bezawaryjne.

Z baterią 24 kWh licz ok. 80-130 km zasięgu realnie, a 30 kWh tak ok. 120-180 km. 

 

Jest grupa na fb: Nissan Leaf Polska, warto przejrzeć, bo użytkowników już sporo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2021 o 18:03, format napisał:

 

Ależ skąd, ja kupię swój samochód elektryczny dopiero gdy będę mógł w nim w stanie przejechać bez żadnego przystanku na wakacje z rodziną, na wakacje do Pekinu.

 

Przecież to bez sensu. Jeździsz na wakacje do Pekinu? Dziwne masz wymagania.

8]

 

 

Mi by na przykład wystarczyło gdyby dało się nim jeździć tam gdzie jeżdżę zwykle w taki sam wygodny sposób jak zwykle.

:ok:

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2021 o 08:57, kravitz napisał:

Weź mnie nie wq….denerwuj ;]
Ja to tez tak widze, ze oszczędność przy mega kombinowaniu mała, a moja pani by mi zasadniczo zakomunikowała co sądzi o mnie i mojej rodzinie ;)

 

Ewidentnie nie jesteś stworzony do posiadania aut elektrycznych. Mi wytłumaczono, że jazda takim gdzieś dalej, to planowanie gdzie i o której godzinie się naładować, te pełne napięcia poszukiwania ładowarek, te obiady w środku nocy to jest wielka przygoda. Jeśli nie czujesz ekscytacji na myśl o możliwości przeniesienia tej wielkiej przygody do codziennego życia to ewidentnie się do tej zabawy nie nadajesz. Gdybyś więcej jeździł EV to twój organizm domagałby się obiadu w środku nocy i wtedy właśnie taryfa pozwalająca w nocy taniej gotować byłaby jak znalazł.

:skromny:

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Dark_Knight said:

 

Ewidentnie nie jesteś stworzony do posiadania aut elektrycznych. Mi wytłumaczono, że jazda takim gdzieś dalej, to planowanie gdzie i o której godzinie się naładować, te pełne napięcia poszukiwania ładowarek, te obiady w środku nocy to jest wielka przygoda. Jeśli nie czujesz ekscytacji na myśl o możliwości przeniesienia tej wielkiej przygody do codziennego życia to ewidentnie się do tej zabawy nie nadajesz. Gdybyś więcej jeździł EV to twój organizm domagałby się obiadu w środku nocy i wtedy właśnie taryfa pozwalająca w nocy taniej gotować byłaby jak znalazł.

:skromny:

 

 

 

Ale on juz ma elektryka ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Ale on juz ma elektryka ;]

 

 

Ale ja wiem. Zauważam tylko, że mimo posiadania elektryka nie wykorzystuje pełnego potencjału dostosowania swojego życia do samochodu zamiast na odwrót. IMO coś poszło u niego nie tak, bo nie zwariował.

:nie_wiem:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Ale on juz ma elektryka ;]

 


Ale zamiast drugiego, jutro moja pani będzie mi wybijać z głowy nową turbobenzyne ;)  

Oby jej się udało, bo ja sam wiem ze mam pomysł wybitnie głupi ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, kravitz said:


Ale zamiast drugiego, jutro moja pani będzie mi wybijać z głowy nową turbobenzyne ;)  

Oby jej się udało, bo ja sam wiem ze mam pomysł wybitnie głupi ;]

 

Czasem warto zrobic cos glupiego, bo byloby nudno :ok:

Co tam wymysliles tym razem? ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Czasem warto zrobic cos glupiego, bo byloby nudno :ok:

Co tam wymysliles tym razem? ;] 


No moze jutro napisze.

Nie chce robić z siebie idioty przed czasem.

Jak jednak to auto zamówimy, to przecież nie moze oznaczać ze ze mną tak źle ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dark_Knight napisał:

Przecież to bez sensu. Jeździsz na wakacje do Pekinu? Dziwne masz wymagania.

 

Oczywiście, wchodzimy do auta i jedziemy non stop. Na wylocie z Kazachstanu otwieram pierwszego redbulla.

  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrBEAN napisał:

Jeśli w wersji koniczynka to nie 😁👍


Nie, 2.0 280km veloce.

 

Bardzo miłe auto, ale chyba nie dla nas.

Oprocz tego ze to Alfa i te różne doświadczenia, to jest zwyczajnie głośne. I to chyba wada dyskwalifikująca.

Silnik potwornie wyje, a dodatkowo szumi powietrze już przy wcale niedużych prędkościach.

W trasie bym robił więcej postojów na wypoczynek niż w elektryku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, kravitz said:


Alfa Romeo Gulia.

 

Wystarczająco głupie? ;]


Wystarczająco. ;]
Po dwóch PHEVach i jednym EV próbowałem wrócić do tradycyjnej motoryzacji (Touareg). Świetny samochód, ale  wytrzymałem pół roku. Covid-EV był już zbyt zaawansowany. 🤒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, HelixSv napisał:


Wystarczająco. ;]
Po dwóch PHEVach i jednym EV próbowałem wrócić do tradycyjnej motoryzacji (Touareg). Świetny samochód, ale  wytrzymałem pół roku. Covid-EV był już zbyt zaawansowany. 🤒


Szedlbym w elektryka, ale ja jednak jeżdżę z pełną rodziną i bez postojów.

Cos jak @format do Pekinu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, hefi said:
2 hours ago, kravitz said:

Szedlbym w elektryka, ale ja jednak jeżdżę z pełną rodziną i bez postojów.
Cos jak [mention=129698]format[/mention] do Pekinu.

To nie jecie obiadów co 3 godziny a w szczególności w nocy bo taniej?

 

Wszystko pokręciłeś.

Pomieszałeś jazdę EV w trasie, podczas której należy jeść obfite posiłki co 2 godziny

z użytkowaniem EV koło komina, które to wymaga czekania z wtyczką pod domem na godzinę 23.00 w celu rozpoczęcia procesu ładowania i pobudki o 05.00 w celu zakończenia tegoż to procesu. 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hefi napisał:
4 godziny temu, kravitz napisał:

Szedlbym w elektryka, ale ja jednak jeżdżę z pełną rodziną i bez postojów.
Cos jak [mention=129698]format[/mention] do Pekinu.

To nie jecie obiadów co 3 godziny a w szczególności w nocy bo taniej?

Nie co 3 godziny tylko przez 3 godziny co godzinę. Wszystko pomieszałeś! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.