Skocz do zawartości

Ceny


HanYs

Rekomendowane odpowiedzi

57 minutes ago, iwik said:

Czyli już nie łapią się na "mojego elektryka". W takim razie nie zamawiam :lol:

 

Ty tak w każdym wątku musisz podkreślać jak bardzo elektryka nie kupisz? Chyba już wszyscy to wiedzą. Po wielokroć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, -mimx- napisał:

Ty tak w każdym wątku musisz podkreślać jak bardzo elektryka nie kupisz?

Czy nie kupię elektryka to jeszcze nie wiem (na pewno jeszcze nie teraz). Nie kupię na pewno za 300k - żadnego samochodu, nie tylko elektryka.

Także różnica dla mnie czy tesla w cenniku jest po 300k czy za 500k jest żadna. Podobnie jak nieistotne jest dla mnie i większości ludzi po ile sprzedają się nowe bentleye, porsche i maserati :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, iwik napisał:

Czy nie kupię elektryka to jeszcze nie wiem (na pewno jeszcze nie teraz). Nie kupię na pewno za 300k - żadnego samochodu, nie tylko elektryka.

Także różnica dla mnie czy tesla w cenniku jest po 300k czy za 500k jest żadna. Podobnie jak nieistotne jest dla mnie i większości ludzi po ile sprzedają się nowe bentleye, porsche i maserati :hehe:

 

Ok, nie kupisz, ale może kogoś stać i kupi, nawet 2. Co to ma do rzeczy?

Swoją drogą strasznie to wszystko drożeje, im wcześniej się decydujesz tym więcej jesteś do przodu :oki: Ale po prostu mniej tracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, iwik napisał:

Także różnica dla mnie czy tesla w cenniku jest po 300k czy za 500k jest żadna. Podobnie jak nieistotne jest dla mnie i większości ludzi po ile sprzedają się nowe bentleye, porsche i maserati :hehe:

I tu jest zawarty błąd logiczny.

Bo nieTesla i nieBentley, podrożeje z 30k na 50k. 

Ogólnie chyba motoryzacja zgodnie z przepowiedniami zacznie być dobrem luksusowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2022 o 14:50, iwik napisał:

Czy nie kupię elektryka to jeszcze nie wiem (na pewno jeszcze nie teraz). Nie kupię na pewno za 300k - żadnego samochodu, nie tylko elektryka.

Także różnica dla mnie czy tesla w cenniku jest po 300k czy za 500k jest żadna. Podobnie jak nieistotne jest dla mnie i większości ludzi po ile sprzedają się nowe bentleye, porsche i maserati :hehe:


To na Twoją cześć zamówiłem piosenkę 

 

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, iwik napisał:

Dziękuję za Twoją troskę, ale jak na razie na szczęście niczego mi w życiu nie brakuje :hehe: 

... poza elektrykiem. :phi:

Przynajmniej z postów na AK można tak sądzić. :hmm:

  • Haha 2
  • bakłażan 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 6 miesięcy później...
1 godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

poszly w dol na maksa + ze mozesz zamowic i odebrac w 1-2 miesiace + dofinansowanie 30k = sprzedaz tesli w pl wystrzeli w 2023

 

podobno na elektryczne audi czy bmw czeka sie od 12 do 30 miesiecy 8]

192 990 zł, za tyle mamy wersje "bieda" po dotacji 27 k PLN.

Myślę, że to chwilowe zawahanie i warto kupować ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

poszly w dol na maksa + ze mozesz zamowic i odebrac w 1-2 miesiace + dofinansowanie 30k = sprzedaz tesli w pl wystrzeli w 2023

 

podobno na elektryczne audi czy bmw czeka sie od 12 do 30 miesiecy 8]

Sprzedajazy uzywki beda musieli mocno z tonu spuscic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, komor napisał(a):

 

Myślę, że to chwilowe zawahanie i warto kupować ;]

A moze to wlasnie początek końca tego „kryzysu braku samochodów na rynku i upustów od cennokiw” i tesla reaguje w ten sposób…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HelixSv napisał(a):


U mnie dziś też. :ok:
Podstawa Tesla Y spadła z 700 000 kr na 540 000 kr i nagle zmieściła się w leasingu pracowniczym. Chyba pora na zmianę.

Grubo, u nas raptem -10%. Ale na dopłaty łapie się tylko golas T3 SR, więc trochę lipa. Jeszcze 10% muszą zejść i będzie bardziej sensownie.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zinger napisał(a):

Grubo, u nas raptem -10%. Ale na dopłaty łapie się tylko golas T3 SR, więc trochę lipa. Jeszcze 10% muszą zejść i będzie bardziej sensownie.


T3SR to nie jest zły samochód. :ok:
 

 

 

Edytowane przez HelixSv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HelixSv napisał(a):


T3SR to nie jest zły samochód. :ok:
 

 

 

Nie twierdzę, że zły, jednak ma mniejsza baterie i brak rozszerzonego autopilota w standardzie, bez których Tesla traci dla mnie sens zakupu, jeśli miałbym kupować. A jakakolwiek zmiana w konfiguratorze winduje cenę pow 225tys i auto nie łapie się na dopłatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, mrBEAN napisał(a):

Y LR mocno potaniał, i aktualnie wygląda zachęcająco.

Konkurencja dziś ma dzień red meetingów 😀

Pytanie czy i jak zareaguja, bo część z nich dopiero co podnosiła ceny.

 

Tesla kolejny raz pokazała, że potrafi zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zinger napisał(a):

Nie twierdzę, że zły, jednak ma mniejsza baterie i brak rozszerzonego autopilota w standardzie, bez których Tesla traci dla mnie sens zakupu, jeśli miałbym kupować. A jakakolwiek zmiana w konfiguratorze winduje cenę pow 225tys i auto nie łapie się na dopłatę.

O ile w EU nie jest inaczej to możesz sobie dokupić EA później z apki. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał(a):

Pytanie czy i jak zareaguja, bo część z nich dopiero co podnosiła ceny.

 

Tesla kolejny raz pokazała, że potrafi zaskoczyć.

No, na razie reagują CI, co odebrali w grudniu, o 10-20...50 kzł drożej 😬

 

BTW, Tesla też dopiero co podnosiła.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

BTW kia to chyba nie będzie obniżać? Oczekiwanie rok a i tak miliony chętnych...

Robi się to ciekawym zagadnieniem. 
Kia jak i inni. 
 

Teoretycznie, Tesla tym ruchem wygeneruje sobie spory ruch, co naturalnie odbije się na wolumenach sprzedaży innych. 
 

Ogólnie dużo pytań, mało odpowiedzi.

 
Ceny u wszystkich były sztucznie wywindowane, by ograniczyć popyt, za którym nie nadąża/ła podaż, więc zakładam, że w innych markach też jest pole do spadków.

 

Elon nie pierwszy raz daje znak do odjazdu i kolejny raz zagrał na nosie konkurencji ;) 

 

Współczuć tylko tym co kupili w grudniu, a jeszcze bardziej tym, co kupili i nie sprzedali 😅

 

 

2C47EC1B-7833-4935-A4D2-13FF76318E8E.jpeg

  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
1 godzinę temu, wujek napisał(a):

Teraz ro pewnie z dofinansowaniem okolice 180k czyli tyle co trochę lepszy spalinowóz. Ba w cenie Leona Cupra :phi: 

 

Pytanie kto weźmie taką plastikową zabawkę skoro w tej cenie można mieć samochód z prawdziwego zdarzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, format napisał(a):

 

Pytanie kto weźmie taką plastikową zabawkę skoro w tej cenie można mieć samochód z prawdziwego zdarzenia?

Jednak sprzedaje się dobrze pomimo tego ze jest dość brzydkie :phi: Mysle ze pare lat trochę tych superchargerow nastawiają i się z passatów przesiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zinger napisał(a):

T3 znowu w dół a tu cisza :hmm:

 

TM3 206 kpln vs TMY 225 kpln

+9% i można mieć praktycznego rodzinnego hatchbacka zamiast niepraktycznego sedana dla singla czy bezdzietnej pary. 

rożnica powinna być około 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.