Skocz do zawartości

Peugeot 408


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś przemknął zupełnie niezauważony, sam się zdziwiłem, bo zupełnie przez przypadek zobaczyłem w salonie. Fajny kawał fury, ładnie wygląda z zewnątrz, no i jak w ostatnich Pugach - fantastyczny IMO środek :serducha:

 

peugeot-408-2023-1024-01.jpg

 

peugeot-408-7.jpg?quality=70&f=auto

 

Oczywiście, żeby nikt nie miał złudzeń, że Pug w Polsce chce sprzedawać samochody, cena jest zacna:

image.png.167079f5fdcde2556eba65807b011624.png

 

Ale trzeba przyznać, że prezentuje się ciekawie, jakość wykonania też robi dobre wrażenie. Ma to chyba być konkurent dla Arkany, jeśli tak to prezentuje się znacznie lepiej (cena pewnie też lepsza) ;]

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vadero napisał(a):

1.2 benzyna i tarcze hamulcowe jak w matizie :lol:

 

Gama silnikowa PSA to niestety jest naprawde nieporozumienie ;]

Albo 1,2T 3cyl albo hybrydy PHEV, ktorych wiekszosc nie ma gdzie ladowac i kosztuja 20-30kPLN wiecej niz klasyczny naped...

 

  • Lubię to 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Gama silnikowa PSA to niestety jest naprawde nieporozumienie ;]

Albo 1,2T 3cyl albo hybrydy PHEV, ktorych wiekszosc nie ma gdzie ladowac i kosztuja 20-30kPLN wiecej niz klasyczny naped...

 

No dokładnie. I tyle do wyboru, nic poza tym. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rado_ napisał(a):

Pewnie juz kazdy nowy model będzie bez dizla.. a ze 208 ma, to juz chyba niespotykane w tej klasie.

też byłem w szoku. Czekam na ofertę wersji elektrycznej, pewnie będę w szoku drugi raz :hehe: 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał(a):

Jakoś przemknął zupełnie niezauważony, sam się zdziwiłem, bo zupełnie przez przypadek zobaczyłem w salonie. Fajny kawał fury, ładnie wygląda z zewnątrz, no i jak w ostatnich Pugach - fantastyczny IMO środek :serducha:

 

peugeot-408-2023-1024-01.jpg

 

peugeot-408-7.jpg?quality=70&f=auto

 

Oczywiście, żeby nikt nie miał złudzeń, że Pug w Polsce chce sprzedawać samochody, cena jest zacna:

image.png.167079f5fdcde2556eba65807b011624.png

 

Ale trzeba przyznać, że prezentuje się ciekawie, jakość wykonania też robi dobre wrażenie. Ma to chyba być konkurent dla Arkany, jeśli tak to prezentuje się znacznie lepiej (cena pewnie też lepsza) ;]

 

 

 

Wygląd nowych Peugeotów to jest IMO mistrzostwo świata. Zawsze robili ładne auta ale teraz to chyba wyprzedzili nawet Włochów.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Furvus_Eques napisał(a):

 

Wygląd nowych Peugeotów to jest IMO mistrzostwo świata. Zawsze robili ładne auta ale teraz to chyba wyprzedzili nawet Włochów.

 

Mam podobne zdanie. Zresztą widziałem reakcję mojej żony. Zastanawia się nad nowym autem (pewnie w przyszłym roku coś pomyślimy o wymianie jak się uda parę złotych odłożyć) i tak myślało o elektrycznej 500-tce. Wsiadła - ooo, super. Potem wsiadła do 2008 i 208 i pozamiatane :hehe: 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał(a):

Jakoś przemknął zupełnie niezauważony, sam się zdziwiłem, bo zupełnie przez przypadek zobaczyłem w salonie. Fajny kawał fury, ładnie wygląda z zewnątrz, no i jak w ostatnich Pugach - fantastyczny IMO środek :serducha:

 

 

Teraz to te nowości to są dla nas wcześniej jak ferrari czy porsche, też wychodziły nowe modele i co... i nic bo nikt na to nie miał kasy. 200klockow przy średniej AK to jest sporo hajsu, a co dopiero przy średniej krajowej... 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał(a):

Jakoś przemknął zupełnie niezauważony, sam się zdziwiłem, bo zupełnie przez przypadek zobaczyłem w salonie. Fajny kawał fury, ładnie wygląda z zewnątrz, no i jak w ostatnich Pugach - fantastyczny IMO środek :serducha:ciekawie, jakość wykonania też robi dobre wrażenie. Ma to chyba być konkurent dla Arkany, jeśli tak to prezentuje się znacznie lepiej (cena pewnie też lepsza) ;]

 

 

 

Środek jest wizualnie genialny, trójwymiarowe zegary też robią robotę, tylko ja nie potrafię znaleźć takiej pozycji za kierą, żeby mi nie zasłaniała zegarów. Trzy tygodnie jeździłem 208GT i miałem jazdę testową 5008i nie wiem dla czego tak jest ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, bergerac napisał(a):

Mam podobne zdanie. Zresztą widziałem reakcję mojej żony. Zastanawia się nad nowym autem (pewnie w przyszłym roku coś pomyślimy o wymianie jak się uda parę złotych odłożyć) i tak myślało o elektrycznej 500-tce. Wsiadła - ooo, super. Potem wsiadła do 2008 i 208 i pozamiatane :hehe: 

 

208 e-GT to imho najładniejszy elektryk na rynku :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KJO napisał(a):

 

Środek jest wizualnie genialny, trójwymiarowe zegary też robią robotę, tylko ja nie potrafię znaleźć takiej pozycji za kierą, żeby mi nie zasłaniała zegarów. Trzy tygodnie jeździłem 208GT i miałem jazdę testową 5008i nie wiem dla czego tak jest ;) 

ano właśnie, żona też się coś zachwycała tymi trójwymiarowymi zegarami. Ja siedziałem w nowym 2008 i tym 408 - w obu jest dla mnie idealne pozycja za kierownicą, dodatkowo bardzo wygodne fotele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bergerac napisał(a):

Ja siedziałem w nowym 2008 i tym 408 - w obu jest dla mnie idealne pozycja za kierownicą, dodatkowo bardzo wygodne fotele.

 

W Pugu chyba tez zaczeli oferowac fotele AGR, ktore wczesniej byly w Oplach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bergerac napisał(a):

ano właśnie, żona też się coś zachwycała tymi trójwymiarowymi zegarami. Ja siedziałem w nowym 2008 i tym 408 - w obu jest dla mnie idealne pozycja za kierownicą, dodatkowo bardzo wygodne fotele.

 

ja mam 185cm i lubię siedzieć na maxa nisko co chyba zaburza wekor patrzenia, który francuzi przewidzieli, jak sobie kierownicę dałem na kolana to wszystko widziałem tylko musiałem podnosić ją do wysiadania (wajcha jak w tirach by się przydała :) )

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bergerac napisał(a):

Jakoś przemknął zupełnie niezauważony, sam się zdziwiłem, bo zupełnie przez przypadek zobaczyłem w salonie. Fajny kawał fury, ładnie wygląda z zewnątrz, no i jak w ostatnich Pugach - fantastyczny IMO środek :serducha:

 

peugeot-408-2023-1024-01.jpg

 

peugeot-408-7.jpg?quality=70&f=auto

 

Oczywiście, żeby nikt nie miał złudzeń, że Pug w Polsce chce sprzedawać samochody, cena jest zacna:

image.png.167079f5fdcde2556eba65807b011624.png

 

Ale trzeba przyznać, że prezentuje się ciekawie, jakość wykonania też robi dobre wrażenie. Ma to chyba być konkurent dla Arkany, jeśli tak to prezentuje się znacznie lepiej (cena pewnie też lepsza) ;]

 

 

No cena jakieś 3 dychy więcej od Arkany hybrydy w najwyższej opcji ze wszystkimi wodotryskami :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, r1sender napisał(a):

No cena jakieś 3 dychy więcej od Arkany hybrydy w najwyższej opcji ze wszystkimi wodotryskami :hehe:

tak, jest droższe. Na pewno jakość wykonania za tym idzie, ale jakoś nie widzę tłumów klientów, którzy będą walić drzwiami i oknami ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KJO napisał(a):

 

Środek jest wizualnie genialny, trójwymiarowe zegary też robią robotę, tylko ja nie potrafię znaleźć takiej pozycji za kierą, żeby mi nie zasłaniała zegarów. Trzy tygodnie jeździłem 208GT i miałem jazdę testową 5008i nie wiem dla czego tak jest ;) 

 

To chyba jakas specyfika marki. Ja się probowalem przez tydzien dogadac z 508 z wypozyczalni i jakos mi się nie udało znalezc pozycji za kółkiem, ktora byłaby dla mnie wygodna i ergonomiczna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bergerac napisał(a):

tak, jest droższe. Na pewno jakość wykonania za tym idzie, ale jakoś nie widzę tłumów klientów, którzy będą walić drzwiami i oknami ;) 

u nas może nie, bo to jednak jest sporo kasy, a i dalej wszystko co nie niemieckie jest postrzegane jako gorszy sort. Za Odrą może to już inaczej wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, r1sender napisał(a):

u nas może nie, bo to jednak jest sporo kasy, a i dalej wszystko co nie niemieckie jest postrzegane jako gorszy sort. Za Odrą może to już inaczej wyglądać.

pożyjemy, zobaczymy - wyniki ich ocenią. Jak na razie jestem dość zaskoczony opublikowanymi wynikami:

 

Cytat

Stellantis Posts Record Results in its First Year with 11.8% AOI Margin(1)(2) and €13.4 Billion Net Profit(1), on a Pro Forma basis

Net revenues (1) of €152 billion, up 14%

Adjusted operating income(1)(2) (“AOI”) nearly doubled to €18.0 billion, with 11.8% margin and all segments profitable

Net profit(1) of €13.4 billion, nearly tripled year-on-year

Industrial free cash flows(1)(3) of €6.1 billion, mainly driven by strong profitability and net cash synergies

Strong synergies execution with ~€3.2 billion net cash benefit

Strong Industrial available liquidity at €62.7 billion

€3.3 billion ordinary dividend to be paid, subject to shareholder approval

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bergerac napisał(a):

też byłem w szoku. Czekam na ofertę wersji elektrycznej, pewnie będę w szoku drugi raz :hehe: 

 

 

 

Prawie takiego kupiłem EV. Miałem już dobra ofertę w Trójmieście. Będziesz w szoku ale jak się zastanowisz to nie będzie zla oferta za tak fajne autko do miasta :)

 

Edytowane przez PawelWaw
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bergerac napisał(a):

Jakoś przemknął zupełnie niezauważony, sam się zdziwiłem, bo zupełnie przez przypadek zobaczyłem w salonie. Fajny kawał fury, ładnie wygląda z zewnątrz, no i jak w ostatnich Pugach - fantastyczny IMO środek :serducha:

 

peugeot-408-2023-1024-01.jpg

 

peugeot-408-7.jpg?quality=70&f=auto

 

Oczywiście, żeby nikt nie miał złudzeń, że Pug w Polsce chce sprzedawać samochody, cena jest zacna:

image.png.167079f5fdcde2556eba65807b011624.png

 

Ale trzeba przyznać, że prezentuje się ciekawie, jakość wykonania też robi dobre wrażenie. Ma to chyba być konkurent dla Arkany, jeśli tak to prezentuje się znacznie lepiej (cena pewnie też lepsza) ;]

 

 

 

Z wyglądu to nie jest nowy citroen C4 ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, iwik napisał(a):

Ten 1.2 benzyna to nadal to padło z rozpuszczonym w oleju paskiem rozrządu, czy już z łańcuchem? (który to silnik też będzie pewnie padłem, ale już z innego powodu :hehe:

Jeszcze pasek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2023 o 16:54, bizz napisał(a):

...w tym jednostrefową klimą;]

 

Od lat we wszystkich autach mam dwustrefową i na palcach mogę policzyć te przypadki, gdy te strefy były nastawione z jakąkolwiek różnicą między nimi.

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Od lat we wszystkich autach mam dwustrefową i na palcach mogę policzyć te przypadki, gdy te strefy były nastawione z jakąkolwiek różnicą między nimi.

 

Ja często kręcę, bo wolę cieplej,a kobieta zimniej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rado_ napisał(a):

Ja często kręcę, bo wolę cieplej,a kobieta zimniej.

 

Ja nie twierdzę, że nikomu to niepotrzebne ale że mogą być klienci, którym jednostrefowa klima nie będzie przeszkadzała. 

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Ja nie twierdzę, że nikomu to niepotrzebne ale że mogą być klienci, którym jednostrefowa klima nie będzie przeszkadzała. 

:ok:

W clio mam jednostrefową i mi styka,bo jeżdżę sam😆

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Od lat we wszystkich autach mam dwustrefową i na palcach mogę policzyć te przypadki, gdy te strefy były nastawione z jakąkolwiek różnicą między nimi.

 

moja żona ciągle przestawia :)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mmaciejosss napisał(a):

ciekawe czy jak masz 19-20'C a żona 24'C to z podłogi wysuwa się magiczna plexa by rozdzielić strefy w aucie 

Nie. Ale klima dwustrefowa robi różnicę w nawiewie, To wystarcza,

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał(a):

Nie. Ale klima dwustrefowa robi różnicę w nawiewie, To wystarcza,

 

 

zgodzę się z tym , że na łapki wieje cieplejszym , ale w całym aucie będzie bardziej cieplej nż zimniej jak masz różne ustawienia . sam mam auto u siebie i z reguły na trasie to tak 21-21,5'C i obojgu pasuje ( czasami 22'C ) 

Edytowane przez mmaciejosss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mmaciejosss napisał(a):

zgodzę się z tym , że na łapki wieje cieplejszym , ale w całym aucie będzie bardziej cieplej nż zimniej jak masz różne ustawienia . sam mam auto u siebie i z reguły na trasie to tak 21-21,5'C o obojgu pasuje ( czasami 22'C ) 

U mnie rzadko równo ustawiamy.

każde kręci swoją gałą ;]

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał(a):

U mnie rzadko równo ustawiamy.

każde kręci swoją gałą ;]

 

 

Ja mam ustawiona klime zeby wiala na nogi, szybe i na twarz jednoczesnie i czuc roznice w strefach jak zona sobie temp zmieni. Czyli cos tam dziala.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wujek napisał(a):

Ja mam ustawiona klime zeby wiala na nogi, szybe i na twarz jednoczesnie i czuc roznice w strefach jak zona sobie temp zmieni. Czyli cos tam dziala.

U mnie pełny automat - oczywiście lekko czuć, że w strefie obok jest cieplej :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Od lat we wszystkich autach mam dwustrefową i na palcach mogę policzyć te przypadki, gdy te strefy były nastawione z jakąkolwiek różnicą między nimi.

 

Jak Ci "padnie" to się nie zdziw jak Ci odmówią naprawy gwarancyjnej. 

Produkt używany niezgodnie z przeznaczeniem 😁😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.