Skocz do zawartości

Czym nasmarować ?


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

Czym to popsikac bez rozbierania ?

To drzwi lodówki zabudowane. 

Zaczęło bardzo piszczeć przy otwieraniu co ma swoje plusy ;]

 

 

20230423_111844.jpg

Walczyłem z tym przez lata.

Może smar silikonowy - takim w sprayu psiknąć,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur_W_wa napisał:

Umyć na początek, i zobaczyć czy szczeliny drzwi są równe.

Potem można iść w teflony, silikony, kroplę oleju jadalnego zależy co masz pod ręką  :oki:

 

Jadalny sie do tego nie nadaje, jauczeje i po czasie zaczyna sie kleic czyli pogorszysz sprawe.

 

Mechanicznie b. drobnym papierem sciernym ( wodnym ) pobawil bym sie i podszlifowal aby chodzilo gladko. Pozniej mozna W 40 i powinno jakis czas hulac.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Patryk SL napisał(a):

 

Jadalny sie do tego nie nadaje, jauczeje i po czasie zaczyna sie kleic czyli pogorszysz sprawe.

 

Mechanicznie b. drobnym papierem sciernym ( wodnym ) pobawil bym sie i podszlifowal aby chodzilo gladko. Pozniej mozna W 40 i powinno jakis czas hulac.

 

 

U mnie wystarczyło umyć, kropla rzepakowego, i dwa lata spokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi od zabudowy siadły na zawiasach, więc regulacja bez wyciągania lodówki będzie trudna. Ja sobie poradziłem regulując te ślizgi przykręcone do frontu, lub prowadnicę przykręconą do lodówki. Te elementy zazwyczaj mają otwory fasolki więc jakaś regulacja jest możliwa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Czym to popsikac bez rozbierania ?

To drzwi lodówki zabudowane. 

Zaczęło bardzo piszczeć przy otwieraniu co ma swoje plusy ;]

 

 

20230423_111844.jpg

Mam ten sam problem. Strasznie mnie to piszczenie wk....urza.

@misiu napisał co i jak. Mi jeszcze przychodzi do głowy opcja delikatnego podpiłowania tej prowadnicy tak, by zwiększyć luz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomkowski napisał(a):

Mam ten sam problem. Strasznie mnie to piszczenie wk....urza.

@misiu napisał co i jak. Mi jeszcze przychodzi do głowy opcja delikatnego podpiłowania tej prowadnicy tak, by zwiększyć luz. 

@PawelWawMi przychodzą do głowy jeszcze dwa pomysły: przyzwyczaić się, albo w stylu AK zmienić lodówkę, albo cały dom albo chociaż żonę (ale zmiana kobiety jak zapewne wiesz nic nie zmieni) 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał(a):

samsung z androidem :facepalm: serio?

 

Wkładanie androida do tych wszystkich wy alazkow to jakaś pomyłka.

Mam najnowszego philipsa z tym bajeranckim podświetleniem ściany i to ma androida, ściszenie na pilocie to że 2 sek opóźnienia do tego co się stanie na tv.

Ta lodówka to musi być dramat.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

 

Wkładanie androida do tych wszystkich wy alazkow to jakaś pomyłka.

Mam najnowszego philipsa z tym bajeranckim podświetleniem ściany i to ma androida, ściszenie na pilocie to że 2 sek opóźnienia do tego co się stanie na tv.

Ta lodówka to musi być dramat.

u mnie akurat w TV Philips Android nie ma szansy się wykazać. TV służy tylko jako monitor, a ściszanie idzie przez SONOS :)

 

Ale jak testowałem to chyba nie było dramatu, oprócz tego, że ten system jest tak brzydki, że wypala oczy :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 24.04.2023 o 17:37, bergerac napisał(a):

u mnie akurat w TV Philips Android nie ma szansy się wykazać. TV służy tylko jako monitor, a ściszanie idzie przez SONOS :)

 

Ale jak testowałem to chyba nie było dramatu, oprócz tego, że ten system jest tak brzydki, że wypala oczy :) 

Z którego roku to TV ?

Ja mam kilku letniego TV Philipsa z Androidem i działa super. Bez porównania do poprzedniego WebOS by LG, nie mówiąc o funkcjonalności. Rodzice mają Sony z Androidem i fakt potrafi przymulić i czasem  potrzebuje resetu 8-), ale to TV sprzed ok 8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał(a):

Z którego roku to TV ?

Ja mam kilku letniego TV Philipsa z Androidem i działa super. Bez porównania do poprzedniego WebOS by LG, nie mówiąc o funkcjonalności. Rodzice mają Sony z Androidem i fakt potrafi przymulić i czasem  potrzebuje resetu 8-), ale to TV sprzed ok 8 lat.

Mam chyba 2 letni LG z ich systemem i ładnie działają wszystkie aplikacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zdryfowało na temat TV. 

Samsung z ichim systemem - wiekowy już i chyba jakiś model ze środka stawki - muł jakich mało. Potrzebuje nawet z minute po właczeniu, zeby zacząć sensownie reagować na pilota 😄

Drugi to Sony z Andrutem - nie mam uwag, wszystko smiga. Jedyne co wkurza i nie znalazłem na to rozwiązania, to to, ze czasem po właczeniu zostaje gradientowa belka u góry ze źródłem obrazu HDMI1. Poza tym git. Wszystkie apki działają, obraz dobry. 

 

Ale pamietam jak wybieralem TV (ostatecznie stanęło właśnie na tym sony) to oglądałem jakiegoś Philipsa z Andrutem, ale obraz był tak fatalny, że nie dało się na to patrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sherif napisał(a):

Z którego roku to TV ?

Ja mam kilku letniego TV Philipsa z Androidem i działa super. Bez porównania do poprzedniego WebOS by LG, nie mówiąc o funkcjonalności. Rodzice mają Sony z Androidem i fakt potrafi przymulić i czasem  potrzebuje resetu 8-), ale to TV sprzed ok 8 lat.

3 lata chyba ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał(a):

3 lata chyba ma

Mój podobnie. Mam 70PUS7304, meczą go dzieci, my i działa super.

Może masz jakiś niższy model z gorszymi bebechami, jak tak miałem z LG. Czyszczenia, restarty nie pomagały, tam po prostu hardware nie wyrabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2023 o 10:42, sherif napisał(a):

Mój podobnie. Mam 70PUS7304, meczą go dzieci, my i działa super.

Może masz jakiś niższy model z gorszymi bebechami, jak tak miałem z LG. Czyszczenia, restarty nie pomagały, tam po prostu hardware nie wyrabiał.

trochę nie wiem o czym piszesz :nie_wiem:

ja napisałem, że Android TV jest brzydki, a nie że źle działa :) Po prostu u mnie wszystkie TV w chacie są postawione na AppleTV, więc tak naprawdę telewizor działa jako monitor tylko.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2023 o 08:29, bergerac napisał(a):

trochę nie wiem o czym piszesz :nie_wiem:

ja napisałem, że Android TV jest brzydki, a nie że źle działa :) Po prostu u mnie wszystkie TV w chacie są postawione na AppleTV, więc tak naprawdę telewizor działa jako monitor tylko.

 

 

ok, to źle odczytałem "wykazanie". IMO interfejs jest nijaki, ale za to przejrzysty. Łatwo się do niego przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.