Skocz do zawartości

Jazda z 3 rowerami na haku


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Może ktoś ma doświadczenie jak to wpłynie na "spalanie" ?

Jazda eska.

 

Wiem tyle, że lepiej na haku niż na dachu.

Stawiam na +25%.

Dużo zależy od szybkości jazdy. 90 kmh bym nie przekraczał. 

Poszukaj w necie.

 

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, HelixSv napisał(a):

 

Wiem tyle, że lepiej na haku niż na dachu.

Stawiam na +25%.

Dużo zależy od szybkości jazdy. 90 kmh bym nie przekraczał. 

Poszukaj w necie.

 

 

 

90 ? Ja nie jeżdżę wolniej niż 120 :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

90 ? Ja nie jeżdżę wolniej niż 120 :jem:

 

Z rowerami jeździsz. ;]

 

Nasze Teselki są bardzo opływowe.

Z takim żelastwem na haku już nie bardzo. Kara musi być. 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

 

Mówisz że zasięg spadnie do realnych 50 km ? :)

 

 

W lato tak.

W zimę nie będzie problemu, bo nawet nie ruszysz. No, ale kto by jeździł z rowerami w zimę...

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ppmarian napisał(a):
3 godziny temu, PawelWaw napisał(a):
 
90 ? Ja nie jeżdżę wolniej niż 120 :jem:

Czekałam z wypiekami na twarzy na wyniki tej podróży z szalona prędkością 120

 

wiemy jestes glownym folowersem uzytkownikow EV :jem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Może ktoś ma doświadczenie jak to wpłynie na "spalanie" ?

Jazda eska.

 

Ja mam bagażnik dachowy i zużycie prądu rośnie dramatycznie.

Na haku właściciele spalinówek twierdzą, że nie rośnie zbytnio.

Tylko, że elektryki jednak dodatkowo są robione tak, aby być bardziej aero (nawet taki eGolf jest bardziej aero od jego spalinowego odpowiednika).

Każdy element domontowany, to wywalenie w kosmos tego bonusu danego od producenta i pojazd nie jest już aero.

Stawiam na jakieś 15-20%.

Na dachu to było chyba ze 35% o ile pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Ja mam bagażnik dachowy i zużycie prądu rośnie dramatycznie.

Na haku właściciele spalinówek twierdzą, że nie rośnie zbytnio.

Tylko, że elektryki jednak dodatkowo są robione tak, aby być bardziej aero (nawet taki eGolf jest bardziej aero od jego spalinowego odpowiednika).

Każdy element domontowany, to wywalenie w kosmos tego bonusu danego od producenta i pojazd nie jest już aero.

Stawiam na jakieś 15-20%.

Na dachu to było chyba ze 35% o ile pamiętam.

 

narazie pogoda se zmienia na weekend, nie wiem czy jest sens montowac ;]

wtedy bym pocisnal eska 124 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

 

narazie pogoda se zmienia na weekend, nie wiem czy jest sens montowac ;]

wtedy bym pocisnal eska 124 km/h

 

Moim zdaniem to jest dobry motyw na monetyzację ;]

Załóż kanał na yt i zarabiaj.

 

Teraz miałem traskę po Polsce i zapewne się domyślasz jak szybko jechały te elektryki które widziałem po trasie ;]

Oczywiście zostawiam sobie margines błędu na swój system postrzegania i jest duża szansa na to, że te pozostałe jechały dokładnie z tą samą prędkością co ja i dlatego ja ich nie doganiałem, ani one mnie ;]

  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kravitz napisał(a):

 

Ja mam bagażnik dachowy i zużycie prądu rośnie dramatycznie.

Na haku właściciele spalinówek twierdzą, że nie rośnie zbytnio.

Tylko, że elektryki jednak dodatkowo są robione tak, aby być bardziej aero (nawet taki eGolf jest bardziej aero od jego spalinowego odpowiednika).

Każdy element domontowany, to wywalenie w kosmos tego bonusu danego od producenta i pojazd nie jest już aero.

Stawiam na jakieś 15-20%.

Na dachu to było chyba ze 35% o ile pamiętam.

U mnie na haku (3 rowery) pali mniej ;), bo jadę deko wolniej. Aczkolwiek jechałęm też odcinkiem którym jeżdżę bez rowerów z taką samą prędkością i nie widzę różnicy z rowerami.

Przy rowerach na dachu i dieslu włomotał +3l gnojowicy, też jechałem sporo wolniej bo huczało, czyli te 35 czy nawet 40% więcej wychodzi.

W Tesli jak rowery będą wystawać poza obrys to pewnie będzie to miało jakieś niewielkie odzwierciedlenie w zużyciu, u mnie nic nie wystaje, więc i różnicy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał(a):
6 godzin temu, PawelWaw napisał(a):
 
90 ? Ja nie jeżdżę wolniej niż 120 :jem:

Czekałam z wypiekami na twarzy na wyniki tej podróży z szalona prędkością 120

Ja jeżdżę szybciej no i ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wożę 4 na haku i 1 w środku i jeszcze box na dachu. koncentruję się wtedy, żeby dacia dojechała do celu. spalanie staje się drugorzędne, chociaż kątem oka widzę wynik 2-cyfrowy :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcinas napisał(a):

ja wożę 4 na haku i 1 w środku i jeszcze box na dachu. koncentruję się wtedy, żeby dacia dojechała do celu. spalanie staje się drugorzędne, chociaż kątem oka widzę wynik 2-cyfrowy :) 

 

U mnie dwucyfrowe będzie na bank :jem: Dobrze ze prąd darmowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

 

U mnie dwucyfrowe będzie na bank :jem: Dobrze ze prąd darmowy :)

ja bym się skoncentrował na tym co robić podczas ładowania? no chyba, że hybryda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem, z prędkością 140 kmh na autopilocie na esce... tylko że rowerów zapomniałem :jem: już się chyba nauczyłem tego elektryka, widok ze przyjadę na miejsce na 4% już nie robi na mnie wrażenia i nie zwalniam ;]

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Teraz miałem traskę po Polsce i zapewne się domyślasz jak szybko jechały te elektryki które widziałem po trasie ;]

Oczywiście zostawiam sobie margines błędu na swój system postrzegania i jest duża szansa na to, że te pozostałe jechały dokładnie z tą samą prędkością co ja i dlatego ja ich nie doganiałem, ani one mnie ;]

Najważniejsze, że wyprzedzałeś tylko EV 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrBEAN napisał(a):

Nieeee no jak, przecież spalinowych nie wyprzedziłeś na pewno 😌


Musialem się raczej trzymać prawego pasa. Większość spaliniakow mnie łykała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem, z prędkością 140 kmh na autopilocie na esce... tylko że rowerów zapomniałem :jem: już się chyba nauczyłem tego elektryka, widok ze przyjadę na miejsce na 4% już nie robi na mnie wrażenia i nie zwalniam ;]
To teraz to samo z rowerami...

Pływasz na windsurfingu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ppmarian napisał(a):

Od rana kręci na rowerze w gorach i nie boi się czy zasiegu starczy przy dojedzie z bagażnikiem na haku. 92ed92135f95bf7b19bfd209a8d937ea.jpg

 

to musi komicznie wygladac, zatrzymywac sie na trasie zeby wyjac telefon i napisac cos dotyczacego EV ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

to musi komicznie wygladac, zatrzymywac sie na trasie zeby wyjac telefon i napisac cos dotyczacego EV ;]

 

W trasie, to jeszcze nic. Wyobraź sobie całe takie życie! Budzisz się i od razu masz zrujnowany dzień, że ktoś jeździ EV i bezczelnie kłamie, że mu z tym dobrze. Jedyne co trochę pomaga, to zapodanie jakiegoś odkrywczego posta na kąciku właścicieli EV. Typu "A ja leję ropę i w kilka godzin jestem we Włoszech".

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W trasie, to jeszcze nic. Wyobraź sobie całe takie życie! Budzisz się i od razu masz zrujnowany dzień, że ktoś jeździ EV i bezczelnie kłamie, że mu z tym dobrze. Jedyne co trochę pomaga, to zapodanie jakiegoś odkrywczego posta na kąciku właścicieli EV. Typu "A ja leję ropę i w kilka godzin jestem we Włoszech".
Zrujnowac dzień to może fakt że chcesz szybko wyskoczyć rower a tu pechcio że jest to poza zasięgiem bateri (bo orzeciez bagaznik z rowerm zje dodatkowe 25%) i zaczynasz dopasowywać cel podróży do możliwości auta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał(a):
3 godziny temu, HelixSv napisał(a):
 
W trasie, to jeszcze nic. Wyobraź sobie całe takie życie! Budzisz się i od razu masz zrujnowany dzień, że ktoś jeździ EV i bezczelnie kłamie, że mu z tym dobrze. Jedyne co trochę pomaga, to zapodanie jakiegoś odkrywczego posta na kąciku właścicieli EV. Typu "A ja leję ropę i w kilka godzin jestem we Włoszech".

Zrujnowac dzień to może fakt że chcesz szybko wyskoczyć rower a tu pechcio że jest to poza zasięgiem bateri (bo orzeciez bagaznik z rowerm zje dodatkowe 25%) i zaczynasz dopasowywać cel podróży do możliwości auta...

To już naciąganie. Jak chce pojechac na rower to wsiadam i pedałuje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ppmarian napisał(a):
Godzinę temu, sherif napisał(a):
To już naciąganie. Jak chce pojechac na rower to wsiadam i pedałuje emoji6.png.

Niestety nawet na ebike interesujące mnie ścieżki w górach są poza zasięgiem pedalowa na 1 dzień

Kup rower spalinowy :ok:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ppmarian napisał(a):

Rower w góry musi być lekki żeby swobodnie "latac" na hopach.

Jedynego ebike którego toleruje to miejski treaking

Być może. Ja za młodu miałem coś takiego na Wigry z sowieckim silnikiem. Było głośne ale imho lżejsze niż obecne elektryki. Tak czy inaczej, żeby było w temacie to wolę jednak elektryczne ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Ja za młodu miałem coś takiego na Wigry z sowieckim silnikiem. Było głośne ale imho lżejsze niż obecne elektryki. Tak czy inaczej, żeby było w temacie to wolę jednak elektryczne .
Ja zdecydowanie też. Tykę ze ebike to bezsprzecznie odpowiednik plug-in niż EV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ppmarian napisał(a):
7 godzin temu, sherif napisał(a):
To już naciąganie. Jak chce pojechac na rower to wsiadam i pedałuje emoji6.png.

Niestety nawet na ebike interesujące mnie ścieżki w górach są poza zasięgiem pedalowa na 1 dzień

Źle mieszkasz czyli 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ppmarian napisał(a):

Ja zdecydowanie też. Tykę ze ebike to bezsprzecznie odpowiednik plug-in niż EVemoji6.png

Jeżeli masz taki odpowiednik co na prądzie robi większy zasięg niż na paliwie to tak ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 01:25, PawelWaw napisał(a):

Może ktoś ma doświadczenie jak to wpłynie na "spalanie" ?

Jazda eska.

 

Żeby było na temat to mogę opowiedzieć o moich ostatnich doświadczeniach z czterema rowerami na dachu.

 

Download.jpeg.3b1d22cc4a309f2b79e48fb9daef755b.jpeg

 

Jazda praktycznie wyłącznie po autostradach, prędkość 130km/h wg tempomatu, zrobione łącznie 3400km. Średnie spalanie 11.8l/100km podczas gdy w normalnych warunkach pali 9. Na usprawiedliwienie dodam, że cały czas bardzo mocno wiało, głównie z przodu lub z boku.

 

 

  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 12:30, kravitz napisał(a):

 

Moim zdaniem to jest dobry motyw na monetyzację ;]

Załóż kanał na yt i zarabiaj.

 

Teraz miałem traskę po Polsce i zapewne się domyślasz jak szybko jechały te elektryki które widziałem po trasie ;]

Oczywiście zostawiam sobie margines błędu na swój system postrzegania i jest duża szansa na to, że te pozostałe jechały dokładnie z tą samą prędkością co ja i dlatego ja ich nie doganiałem, ani one mnie ;]

 

Dwa kanały. Jeden pro EV, druki krytykujący.

Ten sam materiał filmowy dajesz na obu, ale zmieniasz tekst. :ok:

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 22:01, PawelWaw napisał(a):

Pojechałem, z prędkością 140 kmh na autopilocie na esce... tylko że rowerów zapomniałem :jem: już się chyba nauczyłem tego elektryka, widok ze przyjadę na miejsce na 4% już nie robi na mnie wrażenia i nie zwalniam ;]

śmiało możesz brać rowery. Dlaczego uważasz że na haku Ci spalanie wzrośnie? Z moich obserwacji jazdy z 3 rowerami na haku wynika że wzrost jest prawie niemierzalny. Ba, nawet kiedyś rekord spalania pobiłem i myślałem że coś się popsuło ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2023 o 11:45, Furvus_Eques napisał(a):

 

Żeby było na temat to mogę opowiedzieć o moich ostatnich doświadczeniach z czterema rowerami na dachu.

 

Download.jpeg.3b1d22cc4a309f2b79e48fb9daef755b.jpeg

 

Jazda praktycznie wyłącznie po autostradach, prędkość 130km/h wg tempomatu, zrobione łącznie 3400km. Średnie spalanie 11.8l/100km podczas gdy w normalnych warunkach pali 9. Na usprawiedliwienie dodam, że cały czas bardzo mocno wiało, głównie z przodu lub z boku.

 

 

Jakbyś wrzucił do bagażnika ten wielki pomarańczowy koszyk ;) miałby spalanie o litr mniej 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.