Skocz do zawartości

Silnik po naprawie grzeje się


badyl1982

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, badyl1982 napisał(a):

Jeszcze będzie do zrobienia skrzynia biegów bo coś zaczyna grzechotać na postoju na luzie. Po wciśnięciu sprzęgła cichnie, po lekkim przegazowaniu cichnie. Podczas jazdy nie występuje

Wygląda jakby łożysko oporowe sprzęgła mówiło :papa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mike_wwl napisał(a):

To to już nie jest normalne. 

Tak. Pompa wody nowa. Termostat nowy. Chyba chłodnica pójdzie do wymiany. 25 lat to jednak kawał czasu i miała prawo się przytkać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, badyl1982 napisał(a):

Tak. Pompa wody nowa. Termostat nowy. Chyba chłodnica pójdzie do wymiany. 25 lat to jednak kawał czasu i miała prawo się przytkać.

Przytkana chłodnica dawała by też znać przy obciążeniu. Nawet powinna bardziej dawać znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. Jak nie mam włączonej klimatyzacji grzechotanie nie pojawia się 🧐 Także nie jest tak źle. Niemiałbym klimatyzacji, to nawet bym nie wiedział, że coś się zaczyna dziać ze skrzynią.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, badyl1982 napisał(a):

Ciekawa sprawa. Jak nie mam włączonej klimatyzacji grzechotanie nie pojawia się 🧐 Także nie jest tak źle. Niemiałbym klimatyzacji, to nawet bym nie wiedział, że coś się zaczyna dziać ze skrzynią.

To w końcu łożysko oporowe sprzęgła czy kompresor klimatyzacji?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, r1sender napisał(a):

To w końcu łożysko oporowe sprzęgła czy kompresor klimatyzacji?

Na 100% skrzynia. Poprostu po załączeniu klimy dostaje obciążenia, obroty lekko spadają i coś w niej grzechocze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, badyl1982 napisał(a):

Na 100% skrzynia. Poprostu po załączeniu klimy dostaje obciążenia, obroty lekko spadają i coś w niej grzechocze. 

Nie potrafię sobie tego wyobrazić tego związku przyczynowo-skutkowego.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, janusz napisał(a):

To w jaki sposób obciąża skrzynię (bo że silnik to wiadomo)?

Obciąża silnik, co skutkuje zmiana obrotów silnika. Co skutkuje zmiana prędkości obracania wałków w skrzyni. Gdzieś wewnątrz jest jakiś luz, który przy danej prędkości obrotowej powoduje obijanie się o siebie elementów. Przy zwiększeniu prędkości obrotowej elementy opierają się o siebie i nic nie hałasuje.

 

Tak na chłopski rozum to widzę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, badyl1982 napisał(a):

Obciąża silnik, co skutkuje zmiana obrotów silnika. Co skutkuje zmiana prędkości obracania wałków w skrzyni. Gdzieś wewnątrz jest jakiś luz, który przy danej prędkości obrotowej powoduje obijanie się o siebie elementów. Przy zwiększeniu prędkości obrotowej elementy opierają się o siebie i nic nie hałasuje.

 

Tak na chłopski rozum to widzę 🙂

A teraz doczytałem, że problem tylko na luzie przy pewnych obrotach. W takim razie chyba nie zawracałbym sobie głowy (narazie) rozbieraniem skrzyni biegów. 

Jeszcze jedno pytanie, po włączeniu klimatyzacji prawdopodobnie obroty silnika wzrastają i wtedy pojawia się hałas? próbowałeś "podbić| obroty do tej wartości pedałem gazu i zobaczyć czy hałas dalej się pojawia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, janusz napisał(a):

A teraz doczytałem, że problem tylko na luzie przy pewnych obrotach. W takim razie chyba nie zawracałbym sobie głowy (narazie) rozbieraniem skrzyni biegów. 

Jeszcze jedno pytanie, po włączeniu klimatyzacji prawdopodobnie obroty silnika wzrastają i wtedy pojawia się hałas? próbowałeś "podbić| obroty do tej wartości pedałem gazu i zobaczyć czy hałas dalej się pojawia? 

Obroty wyraźnie spadają, nie rosną. Po wciśnięciu, nawet delikatnym, gazu hałas znika.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, badyl1982 napisał(a):

Obroty wyraźnie spadają, nie rosną. Po wciśnięciu, nawet delikatnym, gazu hałas znika.

Wydawało mi się , że zwiększenie obciążenia silnika (włączenie kompresora) powoduje podbicie obrotów. Ale skoro tak jest u Ciebie, to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, janusz napisał(a):

Wydawało mi się , że zwiększenie obciążenia silnika (włączenie kompresora) powoduje podbicie obrotów. Ale skoro tak jest u Ciebie, to nie wiem.

Poniekąd masz rację, tak jest w nowych silnikach z elektroniką. To jest stary diesel z 1998 do którego fabrycznie nie montowano klimatyzacji. Tu klimatyzacja jest dokładana i nie ma za bardzo co podbić tych obrotów.

Jako, że mamy ciepłe wakacje, a jadę do Chorwacji gdzie na klimie cały czas, to mechanik podkręci wolne obroty i problem hałasu zostanie wyeliminowany. Problem hałasu, nie przyczyna hałasu. Przyczyna będę martwić się po powrocie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, badyl1982 napisał(a):

Jako, że mamy ciepłe wakacje, a jadę do Chorwacji gdzie na klimie cały czas, to mechanik podkręci wolne obroty i problem hałasu zostanie wyeliminowany. Problem hałasu, nie przyczyna hałasu. Przyczyna będę martwić się po powrocie.

Lepiej wydaj zawczasu parę zeta i miej spokojną głowę, przynajmniej teoretycznie.

https://cuk.pl/kalkulator-assistance#numerKalkulacji=7d2fd313-608d-4ac3-a84d-67d680ee4d3d&krok=pz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, shapyr napisał(a):

Lepiej wydaj zawczasu parę zeta i miej spokojną głowę, przynajmniej teoretycznie.

https://cuk.pl/kalkulator-assistance#numerKalkulacji=7d2fd313-608d-4ac3-a84d-67d680ee4d3d&krok=pz

Mam assistance.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dupa jest awaria. I nie jest to skrzynia biegów.

 

Silnik się zje... Znaczy zespół. Dzieje się to samo co wcześniej. Przegrzewa się i wyrzuca płyn.... Miała być Chorwacja, a jest smuteczek.

  • Skonfundowany 1
  • Smutny 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Silnik został wymieniony na inny. 2.8 idtd.

Nowa pompa wody, nowy rozrząd, nowe uszczelnienia itp.

 

Po około 300 km spadł pasek rozrządu... W trakcie jazdy z prędkością około 100 km/h.

 

Dobra passa trwa 🤣🤣🤣🤣

IMG_20230724_195927.jpg

IMG_20230724_195932.jpg

  • Skonfundowany 2
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, badyl1982 napisał(a):

Silnik został wymieniony na inny. 2.8 idtd.

Nowa pompa wody, nowy rozrząd, nowe uszczelnienia itp.

 

Po około 300 km spadł pasek rozrządu... W trakcie jazdy z prędkością około 100 km/h.

 

Dobra passa trwa 🤣🤣🤣🤣

 

Cały czas ten sam mechanik? Jak tak to napisz adres warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, swienty napisał(a):

 

A ktoś tu niedawno upierał się ze remont silnika to nic trudnego i kosztownego ;)

Prawdziwi naprawiacze byli w polmozbytach, gdzie był podział na: silnikowcow, tych co naprawiają skrzynie, mosty i tak dalej. Teraz każdy mechanik niby zna się na wszystkim a jak przychodzi co do czego to doucza się z YouTube.

pamietam jak mi luz na „moście” ustawiali i ciagle szumiał. Książki, podkładki, na mikrony wedle serwisowki ustawiali.

Pojechałem do „dziadka” co całe życie przerobił w polmozbycie naprawiając mosty, wziął farbę, pomalował przekładnię, zakręcił, „poustawiał” aż do skutku i cisza, bez pukania, stukania  😱

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2023 o 13:31, badyl1982 napisał(a):

Tak. Pompa wody nowa. Termostat nowy. Chyba chłodnica pójdzie do wymiany. 25 lat to jednak kawał czasu i miała prawo się przytkać.

Chyba? Pisali Ci wszyscy by wymienić to widzę uparty jesteś :) 

Jak już pisałem, to nie temat do rozważań tylko do wymiany. 
Ta chłodnica jest już tylko chłodnicą z nazwy po 25 latach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2023 o 22:16, badyl1982 napisał(a):

No i dupa jest awaria. I nie jest to skrzynia biegów.

 

Silnik się zje... Znaczy zespół. Dzieje się to samo co wcześniej. Przegrzewa się i wyrzuca płyn.... Miała być Chorwacja, a jest smuteczek.

Ooo 😅

To napisz czy wymieniona została chłodnica? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Chyba? Pisali Ci wszyscy by wymienić to widzę uparty jesteś :) 

Jak już pisałem, to nie temat do rozważań tylko do wymiany. 
Ta chłodnica jest już tylko chłodnicą z nazwy po 25 latach ;) 

Bez przesady, mam 26 letnia i działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrBEAN napisał(a):

Chyba? Pisali Ci wszyscy by wymienić to widzę uparty jesteś :) 

Jak już pisałem, to nie temat do rozważań tylko do wymiany. 
Ta chłodnica jest już tylko chłodnicą z nazwy po 25 latach ;) 

Jest wymieniona 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrBEAN napisał(a):

Chyba? Pisali Ci wszyscy by wymienić to widzę uparty jesteś :) 

Jak już pisałem, to nie temat do rozważań tylko do wymiany. 
Ta chłodnica jest już tylko chłodnicą z nazwy po 25 latach ;) 

Rozrząd się zerwał, bo była stara chłodnica-ma to sens;l

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.