Skocz do zawartości

Wypadek starym autem


wojteq85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Auto dość wiekowe rocznik 1996 w stanie bdb. Niestety uległo wypadkowi kobieta wymusiła pierwszeństwo teść nie zdarzyl zareagować. Auto ma pobita lampę lewa, zderzak wgnieciony do środka, grill połamany, maską lekko podgięta. 

 

podejrzewam że orzekną szkodę całkowitą i wylicza jakieś grosze które nie pokryją ani naprawy ani kupna podobnego w takim stanie (gdyż takich już nie ma). Co zrobić by odzyskać kasę którą pokryje koszta naprawy jakieś sugestie.?? Auto to golf 3 20th jahre 1.9tdi produkt wymarły na polskim rynku. 

 

Edytowane przez wojteq85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wojteq85 napisał(a):

Witam. Auto dość wiekowe rocznik 1995 w stanie bdb. Niestety uległo wypadkowi kobieta wymusiła pierwszeństwo teść nie zdarzyl zareagować. Auto ma pobita lampę lewa, zderzak wgnieciony do środka, grill połamany, maską lekko podgięta. 

 

podejrzewam że orzekną szkodę całkowitą i wylicza jakieś grosze które nie pokryją ani naprawy ani kupna podobnego w takim stanie (gdyż takich już nie ma). Co zrobić by odzyskać kasę którą pokryje koszta naprawy jakieś sugestie.?? Auto to golf 3 20th jahre 1.9tdi produkt wymarły na polskim rynku. 

 

nie pozostaje nic innego jak polecić @prawoimotoryzacja

 

Sam się zastanawiam bo mój kanciak miał doczekać żółtych tablic na taki wypadek a tu przesunęli granicę na 35 lat i cos mi się wydaje że nigdy ich nie zdobędę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Auto dość wiekowe rocznik 1996 w stanie bdb. Niestety uległo wypadkowi kobieta wymusiła pierwszeństwo teść nie zdarzyl zareagować. Auto ma pobita lampę lewa, zderzak wgnieciony do środka, grill połamany, maską lekko podgięta. 
 
podejrzewam że orzekną szkodę całkowitą i wylicza jakieś grosze które nie pokryją ani naprawy ani kupna podobnego w takim stanie (gdyż takich już nie ma). Co zrobić by odzyskać kasę którą pokryje koszta naprawy jakieś sugestie.?? Auto to golf 3 20th jahre 1.9tdi produkt wymarły na polskim rynku. 
 

Jaka jest wartość takiego auta i na ile szacujesz koszt naprawy?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bergerac napisał(a):


Jaka jest wartość takiego auta i na ile szacujesz koszt naprawy?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Auto jest nie do dostania...na OtoMoto znalazłem jakiegos tylko że benzynę za ....40 tys zł..https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-golf-volkswagen-golf-iii-gti-16v-xx-jahre-ID6FAZXJ.html

Auto lata temu zostało przez mego teścia kupione za 1200zl i uratowane przed śmiercią techniczna. Przeszło całkowity remont blacharsko-mechaniczny. Zmieniony nawet silnik na nowy. Obstawiam że przed wypadkiem mógł za niego realnie z 15tys zł wziąć. Tak bez rozbierania myślę że w 5 tys zł by naprawa się zamknęła. Jednak słyszałem że łada 2107 z panek car sharing w która wjechała toyota została wyceniona na 1200zl. Więc trochę się obawiam stanowiska ubezpieczalni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosownie do treści art. 363 § 1 k.c.: „Naprawienie szkody powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej.

Czyli pytanie brzmi, skoro ubezpieczenie nie deklaruje się z przywróceniem stanu pierwotnego, to dlaczego nie ścigać za to sprawcę wypadku z kodeksu cywilnego ?
Przecież ubezpieczenie nie jest ostateczna wyrocznią.


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić wycenę auta w jakims infoexpercie i będzie wiadomo o jakiej kwocie mozna mowic. Pewnie będzie niska. Na otomoto Golfy 3 w dieslu nie przekraczają 5kPLN. 

Oczywiscie limitowana edycja itp. Mysle, ze bez prawnika i rzeczoznawcy sie nie obędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojteq85 napisał(a):

Auto jest nie do dostania...na OtoMoto znalazłem jakiegos tylko że benzynę za ....40 tys zł..https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-golf-volkswagen-golf-iii-gti-16v-xx-jahre-ID6FAZXJ.html

Auto lata temu zostało przez mego teścia kupione za 1200zl i uratowane przed śmiercią techniczna. Przeszło całkowity remont blacharsko-mechaniczny. Zmieniony nawet silnik na nowy. Obstawiam że przed wypadkiem mógł za niego realnie z 15tys zł wziąć. Tak bez rozbierania myślę że w 5 tys zł by naprawa się zamknęła. Jednak słyszałem że łada 2107 z panek car sharing w która wjechała toyota została wyceniona na 1200zl. Więc trochę się obawiam stanowiska ubezpieczalni

 

W takiej sytuacji to pozostanie pewnie rzeczoznawca + ewentualnie droga sadowa.

NIkt tego auto z tabelek nie wyceni na 15kPLN, dobrze jak bedzie 5kPLN.

Wiec trzeba poczekac na wycene, a pozniej powalczyc zeby byla jak najwyzsza.

Odnosnie OC mozesz naprawiac do wysokosci wartosci auta przed szkoda.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Filipfm napisał(a):

Zrobić wycenę auta w jakims infoexpercie i będzie wiadomo o jakiej kwocie mozna mowic. Pewnie będzie niska. Na otomoto Golfy 3 w dieslu nie przekraczają 5kPLN. 

Oczywiscie limitowana edycja itp. Mysle, ze bez prawnika i rzeczoznawcy sie nie obędzie

Każda wersja golfa jest limitowana. Bądźmy poważni, to nie jest żaden rarytas.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojteq85 napisał(a):

Auto jest nie do dostania...na OtoMoto znalazłem jakiegos tylko że benzynę za ....40 tys zł..https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-golf-volkswagen-golf-iii-gti-16v-xx-jahre-ID6FAZXJ.html

Auto lata temu zostało przez mego teścia kupione za 1200zl i uratowane przed śmiercią techniczna. Przeszło całkowity remont blacharsko-mechaniczny. Zmieniony nawet silnik na nowy. Obstawiam że przed wypadkiem mógł za niego realnie z 15tys zł wziąć. Tak bez rozbierania myślę że w 5 tys zł by naprawa się zamknęła. Jednak słyszałem że łada 2107 z panek car sharing w która wjechała toyota została wyceniona na 1200zl. Więc trochę się obawiam stanowiska ubezpieczalni

Nowy silnik czy inny? Bo jakoś nie chcę mi się wierzyć że ktoś kupił do golfa 3 silnik za 30tyś zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wojteq85 napisał(a):

Auto jest nie do dostania...na OtoMoto znalazłem jakiegos tylko że benzynę za ....40 tys zł..https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-golf-volkswagen-golf-iii-gti-16v-xx-jahre-ID6FAZXJ.html

Auto lata temu zostało przez mego teścia kupione za 1200zl i uratowane przed śmiercią techniczna. Przeszło całkowity remont blacharsko-mechaniczny. Zmieniony nawet silnik na nowy. Obstawiam że przed wypadkiem mógł za niego realnie z 15tys zł wziąć. Tak bez rozbierania myślę że w 5 tys zł by naprawa się zamknęła. Jednak słyszałem że łada 2107 z panek car sharing w która wjechała toyota została wyceniona na 1200zl. Więc trochę się obawiam stanowiska ubezpieczalni

a jakieś dokumenty dotyczące kosztów naprawy? Każdy dowód może pomóc w zwiększeniu kwoty odszkodowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wojteq85 napisał(a):

Co zrobić by odzyskać kasę którą pokryje koszta naprawy jakieś sugestie.?? Auto to golf 3 20th jahre 1.9tdi produkt wymarły na polskim rynku. 

 

 

Wstawić na naprawę bezgotówkową do ASO ;]

Jeśli odmówią to poprosić o kosztorys, ale to chyba mało realne żeby ktoś chciał gadać o tak starym pacjencie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Danielpoz. napisał(a):

Nowy silnik czy inny? Bo jakoś nie chcę mi się wierzyć że ktoś kupił do golfa 3 silnik za 30tyś zł

A czy ja mówię o silniku za 30tys zł? Wiem że dla ciebie golf 3 to jakiś gówniany kundel z dychawicznym motorem z welurami w środku na 13 calowych kartoflach którego jedynym wyposażeniem było wspomaganie kierownicy. Chyba jest różnica pomiędzy kundlem w milionach a wersja której.bylo 1000. Chodzi tylko o to by uzyskać pieniądze na naprawę. Bo przecież nikt na tej szkodzie nie chce zarobić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, komor napisał(a):

Wstawić na naprawę bezgotówkową do ASO ;]

Jeśli odmówią to poprosić o kosztorys, ale to chyba mało realne żeby ktoś chciał gadać o tak starym pacjencie.

Jedynie tak.. dostałem jeszcze taką podpowiedź by archiwizować aukcje takich pojazdów z cenami w ogłoszeniach. Dlaczego poszkodowany ma pokrywać koszta naprawy z własnej kieszeni. ?? 

Edytowane przez wojteq85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wojteq85 napisał(a):

A czy ja mówię o silniku za 30tys zł? Wiem że dla ciebie golf 3 to jakiś gówniany kundel z dychawicznym motorem z welurami w środku na 13 calowych kartoflach którego jedynym wyposażeniem było wspomaganie kierownicy. Chyba jest różnica pomiędzy kundlem w milionach a wersja której.bylo 1000. Chodzi tylko o to by uzyskać pieniądze na naprawę. Bo przecież nikt na tej szkodzie nie chce zarobić. 

Pisałeś o nowym silniku, więc zapytałem.

 

Wersji limitowanych było kilkadziesiąt. Żaden rarytas z tej sztuki chyba że faktycznie był w miarę dobrym stanie👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Danielpoz. napisał(a):

Pisałeś o nowym silniku, więc zapytałem.

 

Wersji limitowanych było kilkadziesiąt. Żaden rarytas z tej sztuki chyba że faktycznie był w miarę dobrym stanie👍

To pokaż mi chociaż jedną z dieslem pod maską w cenie do 10k 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Danielpoz. napisał(a):

To ten silnik nowy czy stary został włożony?

A ma to znaczenie w tym momencie? Silnik drugi po remoncie, mnóstwo nowych gratów, nawet podsufitka ostatnio obszyta. Teśc chciał i kupił takie auto które doprowadził do stanu lepszego niż 3/4  plastikowych 5-7latkow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na wycenę. Szwagierka miałą taką likwidację w Octavia tdi z podobnego rocznika. Nie pamiętam już dokładnie ile dostali w sumie za likwidację + wrak, ale było całkiem ok. Fakt, że takiego drugiego auta się nie kupi, szczególnie, że u nich była jeszcze korekta za przebieg 600k+.

Przyspieszyło to jedynie decyzje o zmianie auta .. i dobrze, bo chwilę potem zaczeły się cyrki z dostępnością oraz cenami aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sherif napisał(a):

Poczekaj na wycenę. Szwagierka miałą taką likwidację w Octavia tdi z podobnego rocznika. Nie pamiętam już dokładnie ile dostali w sumie za likwidację + wrak, ale było całkiem ok. Fakt, że takiego drugiego auta się nie kupi, szczególnie, że u nich była jeszcze korekta za przebieg 600k+.

Przyspieszyło to jedynie decyzje o zmianie auta .. i dobrze, bo chwilę potem zaczeły się cyrki z dostępnością oraz cenami aut.

Zapewne tak będzie - wycenią wrak i dopłacą resztę do wartości auta sprzed kolizji.

Można się wozić z wyceną wraku i początkową wartością auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sherif napisał(a):

Poczekaj na wycenę. Szwagierka miałą taką likwidację w Octavia tdi z podobnego rocznika. Nie pamiętam już dokładnie ile dostali w sumie za likwidację + wrak, ale było całkiem ok. Fakt, że takiego drugiego auta się nie kupi, szczególnie, że u nich była jeszcze korekta za przebieg 600k+.

Przyspieszyło to jedynie decyzje o zmianie auta .. i dobrze, bo chwilę potem zaczeły się cyrki z dostępnością oraz cenami aut.

To jednak takie szczęście w nieszczęściu. Oby i w tym przypadku było ok. Temat ciekawy ze względu na fakt że mam jednego znajomego z fiatem 127 i drugiego z peugeotem 304 coupe. Oba auta na zwykłych białych blachach. Ich pytałem i zarówno właściciel fiata jak i kolega od peugeota rozłożyli ręce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Filipfm napisał(a):

Wszedłem na mobile.de

 

Ceny Gofra 3 20 Jahre Jubileum od 3,5k do 20k EUR w zaleznosci do stanu, silnika itp

Wrak na odsprzedaż i kasa z ubezpieczenia ogarną zakup następnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wojteq85 napisał(a):

To jednak takie szczęście w nieszczęściu. Oby i w tym przypadku było ok. Temat ciekawy ze względu na fakt że mam jednego znajomego z fiatem 127 i drugiego z peugeotem 304 coupe. Oba auta na zwykłych białych blachach. Ich pytałem i zarówno właściciel fiata jak i kolega od peugeota rozłożyli ręce. 

Dlatego cenne auta powinny być na żółtych. Jak jest wpisany jako zabytek to imho większa szansa na uczciwą wycenę.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał(a):

Dlatego cenne auta powinny być na żółtych. Jak jest wpisany jako zabytek to imho większa szansa na uczciwą wycenę.

Nie wiem czy rejestracja jako zabytek jest już taka prosta. Jeszcze dwa lata temu to pierwsze skody Octavię a.d 1996 rejestrowali ludzie jako zabytki dziś ten numer by nie przeszedl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał(a):

Dlatego cenne auta powinny być na żółtych. Jak jest wpisany jako zabytek to imho większa szansa na uczciwą wycenę.

 

Problem jest z aspirującymi do bycia w cenie ;) Co roku przechodzę to przy ubezpieczaniu Audi TT z 2000 r. Rozstrzał rynkowy to 10-50k zł, wartość wg tabel ubezpieczyciela w tym roku to coś koło ~18k;  można podciągnąć pod ~25k ale nie ma pewności, że tyle wypłacą w razie zdarzenia. Nie ma znaczenia czy masz wychuchaną perełkę w top wersji czy kundla po ośmiu dzwonach. Na żółte się nie złapie bo jest za młode. Z drugiej strony, obiektywnie patrząc, aktualna wartość jest spekulacyjna, przyszła co najwyżej domniemana; firmy ubezpieczeniowe nie specjalizują się wycenie sentymentów tylko - bardziej lub mniej - realnej wartości rynkowej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi starymi autami to różnie bywa: kolega niedawno kupił Toyotę Camry z połowy lat 90-tych za 40kzł. Stan idealny, przebieg coś około 20kkm. I teraz tak: według tabelek auto pewnie warte 5kzł. W przypadku stłuczki sprawa podobna do Twojej. Dlatego po zakupie ogarnął rzeczoznawcę i ubezpieczył auto na dużo wyższą sumę.

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojteq85 napisał(a):

Wrak na odsprzedaż i kasa z ubezpieczenia ogarną zakup następnego?

 

patrz poprzedni wpis - moim zdaniem prawnik i rzeczoznawca.

 

W tabelkach ubezpieczyciela do wycen zapewne nie ma wersji jubileuszowej a zwykla wersja, pytanie czy masz na to papiery, ze to wersja limitowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pejus1982 napisał(a):

Z tymi starymi autami to różnie bywa: kolega niedawno kupił Toyotę Camry z połowy lat 90-tych za 40kzł. Stan idealny, przebieg coś około 20kkm. I teraz tak: według tabelek auto pewnie warte 5kzł. W przypadku stłuczki sprawa podobna do Twojej. Dlatego po zakupie ogarnął rzeczoznawcę i ubezpieczył auto na dużo wyższą sumę.

Wiesz może ile płaci za AC za takie 30letnie auto i w jakiej firmie ubezpieczał?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, camel00 napisał(a):

 

Problem jest z aspirującymi do bycia w cenie ;) Co roku przechodzę to przy ubezpieczaniu Audi TT z 2000 r. Rozstrzał rynkowy to 10-50k zł, wartość wg tabel ubezpieczyciela w tym roku to coś koło ~18k;  można podciągnąć pod ~25k ale nie ma pewności, że tyle wypłacą w razie zdarzenia. Nie ma znaczenia czy masz wychuchaną perełkę w top wersji czy kundla po ośmiu dzwonach. Na żółte się nie złapie bo jest za młode. Z drugiej strony, obiektywnie patrząc, aktualna wartość jest spekulacyjna, przyszła co najwyżej domniemana; firmy ubezpieczeniowe nie specjalizują się wycenie sentymentów tylko - bardziej lub mniej - realnej wartości rynkowej.

Nom jest, trzeba uważać z youngtimerami. Przy żółtych to teoretycznie można pociągnąć do odpowiedzialności, za zniszczenie zabytku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Danielpoz. napisał(a):

Wiesz może ile płaci za AC za takie 30letnie auto i w jakiej firmie ubezpieczał?

 

Za kilka dni napiszę co i jak bo będę się z nim widział w sobotę. Auto kupił od jakiejś znanej firmy co ma program w TVN Turbo (nie pamietam nazwy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Danielpoz. napisał(a):

Tak na oko z 50wersji wyszło🤣

 

Tak na oko to bodaj 97* ;]  Przy czym, z tego co piszą, "limited" nie oznaczał wersji limitowanej tylko pakiet wyposażenia …w sumie na jedno wychodzi, bo ileś ich powstało i więcej nie będzie :hmm:

Natomiast pewną zagadką jest ilość wyprodukowanych "20 Jahre". Wg wikipedii** było łącznie 1000 sztuk - 600 8v, 150 16v i 250 TDI …ale już np. na Mobile.de, ktoś sprzedaje numer 99/400 ;] @wojteq85 który numer / z ilu miał Twój tata?

 

Volkswagen Golf > Trzecia generacja > Wersje wyposażeniowe

** Volkswagen Golf Mk3 > Mk3 special editions > 20th Anniversary GTI

 

Zupełnie inna sprawa to sens silnika TDi w edycji upamiętniającej 20-lecie Golfa GTi ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, camel00 napisał(a):

 

Tak na oko to bodaj 97* ;]  Przy czym, z tego co piszą, "limited" nie oznaczał wersji limitowanej tylko pakiet wyposażenia …w sumie na jedno wychodzi, bo ileś ich powstało i więcej nie będzie :hmm:

Natomiast pewną zagadką jest ilość wyprodukowanych "20 Jahre". Wg wikipedii** było łącznie 1000 sztuk - 600 8v, 150 16v i 250 TDI …ale już np. na Mobile.de, ktoś sprzedaje numer 99/400 ;] @wojteq85 który numer / z ilu miał Twój tata?

 

Volkswagen Golf > Trzecia generacja > Wersje wyposażeniowe

** Volkswagen Golf Mk3 > Mk3 special editions > 20th Anniversary GTI

 

Zupełnie inna sprawa to sens silnika TDi w edycji upamiętniającej 20-lecie Golfa GTi ;] 

Nie mam pojęcia. Narazie szkoda zgłoszona czekamy na agenta. I nie taty tylko teścia 😏 edycja limitowana a wersja wyposażeniowa to dwie różne rzeczy. Były wersję gt gdzie pod maską siedział 1.6 75km i były też VR6 z welurem i korbami z tyłu.  Wszystko zależne od tego co masz. Jeśli masz dokładki, lotkę, lampy Black hella, felgi bbs na 5 śrub, szyberdach, komputer, climatronik, skórę i centralny z domykaniem szyb oraz subwooferem to już coś tam masz. Poza tym możesz mieć jeszcze ficzury i dodatki o których nie pamiętam a było tego dużo. Zasadniczo G3 z 1.4 CL przy 20th wygląda jak papierowa atrapa względem realnego modelu. 

Edytowane przez wojteq85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2023 o 22:54, wojteq85 napisał(a):

Witam. Auto dość wiekowe rocznik 1996 w stanie bdb. Niestety uległo wypadkowi kobieta wymusiła pierwszeństwo teść nie zdarzyl zareagować. Auto ma pobita lampę lewa, zderzak wgnieciony do środka, grill połamany, maską lekko podgięta. 

 

podejrzewam że orzekną szkodę całkowitą i wylicza jakieś grosze które nie pokryją ani naprawy ani kupna podobnego w takim stanie (gdyż takich już nie ma). Co zrobić by odzyskać kasę którą pokryje koszta naprawy jakieś sugestie.?? Auto to golf 3 20th jahre 1.9tdi produkt wymarły na polskim rynku. 

 

Jak będziesz miał pełne papiery szkodowe, odezwij się na priv.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2023 o 17:07, pejus1982 napisał(a):

 

Za kilka dni napiszę co i jak bo będę się z nim widział w sobotę. Auto kupił od jakiejś znanej firmy co ma program w TVN Turbo (nie pamietam nazwy).

To ta biała z Belgii czy Holandii?

W TV pokazywali ze poszła chyba cos koło 60kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam sprawa zakończyła się ugoda na kwotę 4500zl. Był gosciu z link 4 badał bezwypadkowosc 27 letniego auta która potwierdził miernik. Dane wrażliwe usunięte oczywiście :) auto idzie do naprawy. Będziemy naprawiac sami, teściu mechanik. 

IMG_20230709_120502.jpg

IMG_20230708_184113.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2023 o 12:20, wojteq85 napisał(a):

A czy ja mówię o silniku za 30tys zł? Wiem że dla ciebie golf 3 to jakiś gówniany kundel z dychawicznym motorem z welurami w środku na 13 calowych kartoflach którego jedynym wyposażeniem było wspomaganie kierownicy. Chyba jest różnica pomiędzy kundlem w milionach a wersja której.bylo 1000. Chodzi tylko o to by uzyskać pieniądze na naprawę. Bo przecież nikt na tej szkodzie nie chce zarobić. 

Sorry, nie jest.

To śmietnik poprostu 

  • Haha 1
  • Kupa 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2023 o 12:10, wojteq85 napisał(a):

Witam sprawa zakończyła się ugoda na kwotę 4500zl. Był gosciu z link 4 badał bezwypadkowosc 27 letniego auta która potwierdził miernik. Dane wrażliwe usunięte oczywiście :) auto idzie do naprawy. Będziemy naprawiac sami, teściu mechanik. 

Czyli w jakimkolwiek warsztacie blacharsko-lakiernizym i tak musiałoby być robione po garażowemu.

Dobrze, że teść sam ogarnie w swojej stodole, nie trzeba Heńka ze stodołą szukać i na przysłowiowy akumulator zostanie. ;]

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZUBERTO napisał(a):

Czyli w jakimkolwiek warsztacie blacharsko-lakiernizym i tak musiałoby być robione po garażowemu.

Dobrze, że teść sam ogarnie w swojej stodole, nie trzeba Heńka ze stodołą szukać.

Dokładnie. Warsztat wyceniłby mnóstwo rbh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.