Skocz do zawartości

Klimatyzacja do domu na 3 pokoje?


grzes25

Rekomendowane odpowiedzi

Podam w kolejności od najtańszych

AUX

Mdv

Gree

Haier

 

Cenowo pomiędzy mdv a Gree jest KAISAI, ale to szajs, niestety 😞

 

Jak mam być szczery, to AUX najtańszy, a jakościowo NIC nie odstaje od Gree/Haier 

 

Z powyższych tylko mdv wymaga od inwestora prywatnego przeglądu 1xrok

WSZYSCY inni producenci/dystrybutorzy 2xrok.

 

Ja nie zrobię przeglądu taniej niż 350zl bez FV lub 400 zł netto z FV, bo jak ma to być dobrze, to trwa...

Ostatnio 3 sztuki 7h, zatem policzcie sobie.

Pozdrawiam marudy 👋

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, technix napisał(a):

Podam w kolejności od najtańszych

AUX

Mdv

Gree

Haier

 

Cenowo pomiędzy mdv a Gree jest KAISAI, ale to szajs, niestety 😞

 

Jak mam być szczery, to AUX najtańszy, a jakościowo NIC nie odstaje od Gree/Haier 

 

Z powyższych tylko mdv wymaga od inwestora prywatnego przeglądu 1xrok

WSZYSCY inni producenci/dystrybutorzy 2xrok.

 

Ja nie zrobię przeglądu taniej niż 350zl bez FV lub 400 zł netto z FV, bo jak ma to być dobrze, to trwa...

Ostatnio 3 sztuki 7h, zatem policzcie sobie.

Pozdrawiam marudy 👋

 

a przeglad bez Fv i bez przegladu ? ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, technix napisał(a):

 

Ja nie zrobię przeglądu taniej niż 350zl bez FV lub 400 zł netto z FV, bo jak ma to być dobrze, to trwa...

Ostatnio 3 sztuki 7h, zatem policzcie sobie.

Pozdrawiam marudy 👋

I dlatego większość znanych mi tanich klim nie jest serwisowana, bo po kilku latach koszt serwisu przewyższa koszt następnej klimy.

 

11 godzin temu, technix napisał(a):

Cenowo pomiędzy mdv a Gree jest KAISAI, ale to szajs, niestety 😞

Napisz coś więcej, sam mam, znam kilka i nikt nie narzeka :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pracując w serwisie klimatyzacji wielokrotnie KAISAI wskazywał błąd komunikacji między jednostkami, po zakupie nowej płyty a przed wymianą nagle samo odżyło.

Ponadto w katalogu ładnie opisane a w rzeczywistości brak np. modułu wi-fi czy pakietu zimowego.

Jak mam potem Klientowi powiedzieć, że musi dopłacić parę stówek i finalnie wyjdzie jak Gree.

A jakby ktoś chciał wiedzieć, to VIESSMANN dla siebie kupuje właśnie Gree i napis daje swój.

Tak samo jak z kotłami elektrycznymi, biorą Kospel, sprzedają jako VIESSMANN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur_W_wa napisał(a):

I dlatego większość znanych mi tanich klim nie jest serwisowana, bo po kilku latach koszt serwisu przewyższa koszt następnej klimy.

 

Napisz coś więcej, sam mam, znam kilka i nikt nie narzeka :hmm:

Co wg Ciebie robi się przy takim przeglądzie i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam w kolejności od najtańszych
AUX
Mdv
Gree
Haier
 
Cenowo pomiędzy mdv a Gree jest KAISAI, ale to szajs, niestety
 
Jak mam być szczery, to AUX najtańszy, a jakościowo NIC nie odstaje od Gree/Haier 
 
Z powyższych tylko mdv wymaga od inwestora prywatnego przeglądu 1xrok
WSZYSCY inni producenci/dystrybutorzy 2xrok.
 
Ja nie zrobię przeglądu taniej niż 350zl bez FV lub 400 zł netto z FV, bo jak ma to być dobrze, to trwa...
Ostatnio 3 sztuki 7h, zatem policzcie sobie.
Pozdrawiam marudy
Na czym polega taki przegląd i co ile się powinno go robić?

Dobra napisałeś wyżej. Nie było pytania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, technix napisał(a):

Na tym co wyżej plus bardzo dokładnie czyszczenie, z użyciem dedykowanej i drugiej chemii.

Do listy powyżej dopisać jeszcze sprawdzenie/czyszczenie odpływu skroplin, stanu izolacji, mocowań 

technix trochę z innej beczki żona mi suszy głowę że przyszłe lato ona chce mieć już klimę w domu była u koleżanki i nie chce być gorsza ;) 

Orientujesz się może jaki jest przedział z montażem klima na 4 pokoje tj. trzy sypialnie na poddaszu i salon na parterze rozprowadzenie rur będzie raczej łatwe bo do sypialni wejście przez strych, a salon ma parę kominów wentylacyjnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 1500 za montaż 1kpl. Splita, bez FV

z FV 2000 netto plus VAT.

Reszta zależy od inwestora, czyli fanaberie.

Ja preferuję montaż przez ścianę zewnętrzną lub na ścianie prostopadłej do ściany zewnętrznej.

Agregat wiszący na ów ścianie.

Pamiętaj że rury są drogie, więc wszelkie fanaberie typu rury kominami to kasa.

Przy urządzeniach klasy AUX, u mnie klima 2,5-3,5 kw to koszt ok. 4000 zł bez FV, ale oczywiście z 5 letnią gwarancją 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, technix napisał(a):

Ja biorę 1500 za montaż 1kpl. Splita, bez FV

z FV 2000 netto plus VAT.

Reszta zależy od inwestora, czyli fanaberie.

Ja preferuję montaż przez ścianę zewnętrzną lub na ścianie prostopadłej do ściany zewnętrznej.

Agregat wiszący na ów ścianie.

Pamiętaj że rury są drogie, więc wszelkie fanaberie typu rury kominami to kasa.

Przy urządzeniach klasy AUX, u mnie klima 2,5-3,5 kw to koszt ok. 4000 zł bez FV, ale oczywiście z 5 letnią gwarancją 👍

Dzięki u mnie zdecydowanie AUX , z tym ze ma problem z agregatem bo myślałem go powiesić na kominie z którego jak pisałem jest dobre dojście do pokoi. Jak by co odezwę się na priv rozumiem ze 20km tez działasz 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
11 minut temu, grzes25 napisał(a):

A czy klima kaseta zamontowana tak jak na foto schłodzi odczuwalnie te trzy pokoje? 

 

Niebardzo. Zimno idzie na dół, ciepło do góry. Ja mam w każdym pokoju na poddaszu i żeby schłodzić to muszę pozamykać drzwi bo inaczej zimno leci na dół. Na dole to się sprawdza - mam jeden pokój bez klimy i daje radę schłodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2023 o 19:54, grzes25 napisał(a):

A czy klima kaseta zamontowana tak jak na foto schłodzi odczuwalnie te trzy pokoje? 

IMG_20230903_194642098~2.jpg

 

Ja myśle że tak

Edytowane przez snoopi_lubin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2023 o 19:54, grzes25 napisał(a):

A czy klima kaseta zamontowana tak jak na foto schłodzi odczuwalnie te trzy pokoje? 

dwa razy wynajmowałem mieszkania na Sardynii w których był patent - klima sufitowa umieszczona w korytarzu:

 

1) po prostu była tak zamontowana, że każdy z wylotów był skierowany w pomieszczenie - nawet dawało radę muszę przyznać

2) była tak zamontowana, że do dwóch sypialni były wyprowadzone takie kratki a tej kllimy (nie wiem jak to było podłączone, ale w te strony nie miała łopatek), a na salon i kuchnię dmuchała przez "łopatki". To działało naprawdę dobrze, z tym, że nie możne regulować temperatury w każdym pomieszczeniu indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2023 o 19:54, grzes25 napisał(a):

A czy klima kaseta zamontowana tak jak na foto schłodzi odczuwalnie te trzy pokoje? 

 

U klienta w biuro tak chłodzą, minusem brak indywidualnego dobrania temperatury jak zauważył  @bergerac, pomagają drzwi.

Tyle że mają wejście w kształcie x a nie po skosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2023 o 19:54, grzes25 napisał(a):

A czy klima kaseta zamontowana tak jak na foto schłodzi odczuwalnie te trzy pokoje? 

IMG_20230903_194642098~2.jpg

Ja mam od trzech lat klimatyzację kanałowa na poddaszu i jest to bardzo dobre i w stosunkowo tanie rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, grzes25 napisał(a):

A możesz przybliżyć o co chodzi? 

Na strychu mam klimatyzator z którego wychodzą ocieplone rury do każdego pokoju zakończone anemostatem. Zaletą tego rozwiązania jest taka że jest ciszej i jazdy pokój jest chłodzony. Minusem jest to że regulacja odbywa się tylko przez odkręcanie lub przykręcanie przepływu nawiewu. Raz to wyregulowalem po montażu i do dzisiaj tego nie dotykałem, bo działa jak należy. Jak chcesz to mogę wysłać foty jak to wygląda na priv.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sadlos napisał(a):

Na strychu mam klimatyzator z którego wychodzą ocieplone rury do każdego pokoju zakończone anemostatem. Zaletą tego rozwiązania jest taka że jest ciszej i jazdy pokój jest chłodzony. Minusem jest to że regulacja odbywa się tylko przez odkręcanie lub przykręcanie przepływu nawiewu. Raz to wyregulowalem po montażu i do dzisiaj tego nie dotykałem, bo działa jak należy. Jak chcesz to mogę wysłać foty jak to wygląda na priv.

Masz to osobno spięte czy na wentylacji mechanicznej? Jakie masz średnice kanałów i jaką prędkość na nawiewach, nie szumi to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janusz napisał(a):

Masz to osobno spięte czy na wentylacji mechanicznej? Jakie masz średnice kanałów i jaką prędkość na nawiewach, nie szumi to? 

Wentylacje mechaniczną mam oddzielnie, średnica kanału to chyba 110, predkości na nawiewach nigdy sam nie mierzyłem, robili to przy montarzu. Szumów żadnych nie słysze, może dlatego że jak chodzi to na najniższych obrotach. W nocy słychal delikatnie prace urządzenia, ale z pewnością jest dużo ciszej niż miałaby wisieć nad drzwiami. Moc klimty to 5,5kW i spokojnie starcza na 70m2, przy ostawieniach 22* i najniższym biegu w pokojach jest 24*.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sadlos napisał(a):

Nigdzie nie napisałem, że to jest to samo... Podałem to jako inne rozwiązanie.

No tak...

Czyli jak zwykle na AK, jak jest jakieś pytanie, a nie ma się nic do powiedzenia w temacie, to się mówi byle co, byle gadać 👎

👏

  • zszokowany 1
  • Kupa 1
  • bakłażan 2
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, technix napisał(a):

No tak...

Czyli jak zwykle na AK, jak jest jakieś pytanie, a nie ma się nic do powiedzenia w temacie, to się mówi byle co, byle gadać 👎

👏

Przeszkadza ci że koledze zaproponowałem takie rozwiązanie jak klimatyzację kanałowa o której zapewne nie masz zielonego pojęcia?:facepalm:

Edytowane przez sadlos
  • Lubię to 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sadlos napisał(a):

Przeszkadza ci że koledze zaproponowałem takie rozwiązanie jak klimatyzację kanałowa o której zapewne nie masz zielonego pojęcia?:facepalm:

 

Czy Ty wiesz ile można by wziąć za serwis takiej kanałowej? Licząc np. za każdy metry kanału, w którym na pewno dużo bakterii może się zalęgnąć... :hehe:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, open napisał(a):

 

Czy Ty wiesz ile można by wziąć za serwis takiej kanałowej? Licząc np. za każdy metry kanału, w którym na pewno dużo bakterii może się zalęgnąć... :hehe:

Najważniejsze, że przyjedzie za free na rekonesans:hehe: Jestem przekonany, że zaproponuje 3 jednostki w każdym pokoju oddzielnie, za montaż których zgarnie po znajomości i bez faktury po 1,5tyś, albo więcej jak trzeba będzie ciągnąć dalej niż przez ściane. Następnie będzie przyjeżdzał dwa razy do roku na specjalistyczne przeglądy za jedyne 400zł netto szt. Kolega grzes25 będzie miał go na głowie przez dwa dni, bo to musi trwać, a całośc będzie go kosztowało jedyne 2952zł brutto rocznie :oslabiony: 

  • Lubię to 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, grzes25 napisał(a):

Panowie nie spinajcie się tak. To co zaproponujecie do schłodzenia pokoi tak jak pytałem na wstępie?

Mam podobny dylemat jak Ty, i po przeczytaniu wątku skłaniam się ku propozycji @sadlos, wydaje się, że to najlepsze rozwiązanie jak się ma gdzie ukryć te rury bez konieczności rozbiórki połowy domu. U mnie na strychu jest dużo miejsca więc było by ok.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie spinajcie się tak. To co zaproponujecie do schłodzenia pokoi tak jak pytałem na wstępie?
To zależy jakie masz.mozliwosci. ja mam multisplita, 1 agregat 4 jednostki wew. Działa bardzo dobrze, agregat mam pod oknami sypialni i nie przeszkadza. Na pewno minusem jest szum w nocy nawet na minimalnej prędkości, ale da się przeżyć i spać, chyba, że ktoś jest wrażliwy. Tyle, że klime robiłem na etapie budowy, więc wszystkie rury schowane.
Jak masz możliwość wyprowadzenia rur w 1 miejsce, to polecam takie rozwiązanie. Jak nie to wg mnie cenowo pojedyncze jednostki będą najlepsze i raczej nic innego nie wymyślisz.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Takie szybkie pytanie o klime. Salon plus 3 sypialnie w bloku. 

 

1. Mozna te rury ukryc w scianach?

2. Ile jednostek? Z zalozenia w dzien bedzie chodzil salon plus jeden max dwa pokoje w nocy 3 sypialnie. 2 jednostki zewnetrzne na salon plus na sypialnie czy jedna opedzlowac?

3. To co w srodku ma byc ladne, chetnie kolorowe ze sterowaniem po wifi. Wybrac co mi sie podoba czy brac konkretne firmy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2023 o 20:38, wujek napisał(a):

Takie szybkie pytanie o klime. Salon plus 3 sypialnie w bloku. 

 

1. Mozna te rury ukryc w scianach?

2. Ile jednostek? Z zalozenia w dzien bedzie chodzil salon plus jeden max dwa pokoje w nocy 3 sypialnie. 2 jednostki zewnetrzne na salon plus na sypialnie czy jedna opedzlowac?

3. To co w srodku ma byc ladne, chetnie kolorowe ze sterowaniem po wifi. Wybrac co mi sie podoba czy brac konkretne firmy?

 

 

 

ad1 tak :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2023 o 23:17, technix napisał(a):

u mnie klima 2,5-3,5 kw to koszt ok. 4000 zł bez FV

🙊

Zastanawiam się czy jeśli zapłaciłem za rotenso roni o mocy 5kw 4200 z fv i przedłużona gwarancja to czy mnie oszukali czy ktoś to zrobił za darmo 🤔

Jeszcze na montaż czeka Kasai Eco 3,5kw gdzie kosztowała mnie całe 1025zl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.