Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze auta - drugie kombi do domu.


krzys139

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, bielaPL napisał(a):

koneserem...

Heh, mi kupowanie dziś nowego auta z silnikiem spalinowym za kwoty na poziomie 150 kPLN+  trochę przypomina kupowanie sobie powozu z końmi 90 lat temu. 

Oczywiście, auta elektryczne nie są jeszcze na tę chwilę  dla absolutnie każdego. Są pewne nisze w których w tym momencie za bardzo nie ma miejsca na elektryka, choćby z powodu infrastruktury.  No ale mało kto w ogóle elektryka rozważa.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Roman XXL napisał(a):

Heh, mi kupowanie dziś nowego auta z silnikiem spalinowym za kwoty na poziomie 150 kPLN+  trochę przypomina kupowanie sobie powozu z końmi 90 lat temu. 

 

 

tutaj raczej nie ma sensu wartość pojazdu a jego przeznaczenie

elektryk dla mnie się sprawdzi przy kręceniu w koło komina i ze 2 razy jak na wakacje wyjadę (mogę zjeść kilka obiadów więcej 2 razy do roku)

ale jak tylko częściej wychylam nos poza mój komin to ten napęd w obecnej formie jest dla mnie uciążliwy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bielaPL napisał(a):

 

tutaj raczej nie ma sensu wartość pojazdu a jego przeznaczenie

elektryk dla mnie się sprawdzi przy kręceniu w koło komina i ze 2 razy jak na wakacje wyjadę (mogę zjeść kilka obiadów więcej 2 razy do roku)

ale jak tylko częściej wychylam nos poza mój komin to ten napęd w obecnej formie jest dla mnie uciążliwy

 

 

No jeśli ktoś ma budżet poniżej 100kPLN, to obecnie sensownego elektryka nie znajdzie. Natomiast jeśli ktoś jeździ często, bardzo daleko to oczywiście że elektryk może być bardziej uciążliwy. Tylko ile takich osób jest?  To się jednak też bardzo szybko zmienia (dostęp do infrastruktury, szybkość ładowania, zasięg, etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2023 o 10:02, krzys139 napisał(a):

A co do Arteona podawane pomiary głośności w czasie jazdy przy 90 i 140km/h nie potwierdzają tego, że jest cichszy od Superba. 

 

Nie chcę być źle zrozumiany. Nie mam porównania Arteona i Superba.

 

Jednak odnośnie pomiarów głośności, to one są robione chyba w jakiś idealnych warunkach.

Gdzieś znalazłem porównanie pomiarów pomiędzy Golfem 7 i 8 i były identyczne.

A życie mówi co innego.

Miałem dwa Golfy 7 (nadal mam jednego) i mam Golfa 8.

Golf 8 na bardziej szorstkim asfalcie, to ustawienie radia poziom wyżej. Słychać koła, jakby nawet blachy nie było ;) W Golfie 7 tego efektu nie ma wcale.

Golf 8 to też gorsze wykonanie. U mnie prawe drzwi szumią trochę, a lewe to już efekt jakby były uchylone. Napieprza szum tak w połowie odległości pomiędzy lusterkiem bocznym, a słupkiem B.

Silnik też bardziej słychać, ale tutaj nie wiem czy porównanie sprawiedliwe, bo w 7 miałem 1.0TSI, a w 8 1.4TSI. Jeden cylinder więcej.

 

Powyższym, chciałbym zauważyć że chyba trzeba się przejechać ;) Nie ma co patrzeć na tabelki.

 

A przez doświadczenia z Golfem 7, przykładowo nie kupiłem Alfy Gulii, Tesli 3 i Mercedesa A klasy, bo te były mega głośne w porównaniu do G7. Tymi akurat jeździłem.

Okazało się, że zrobiłem błąd, bo G8 to już nie jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Roman XXL napisał(a):

No jeśli ktoś ma budżet poniżej 100kPLN, to obecnie sensownego elektryka nie znajdzie.

 

wiadomo, jako tako może przebierać w daciach i autach segmentu B... i w sumie tyle

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja widać, nie znam się na motoryzacji i popełniam ogromny błąd pakując się w benzynowy silnik. 

Nie rozumiem zachwytów nad elektrykami w obecnej formie,  jestem staroświecki. Auto ma chwile posłużyć. najlepiej 5-8 lat. Jeśli wtedy technologia i infrastruktura zostanie poprawiona to rozważę zakup elektryka. 

Obecnie ładowanie elektryka na szybkich ładowarkach nie jest szczególnie tańsze niż auta benzynowego poczekajmy zobaczymy co będzie za jakiś czas pojawi się więcej aut elektrycznych i zachwyt odrobinie opadnie. 

Wątpię aby za 5-8 lat był problem ze sprzedażą tego auta, jeśli nawet to zajeżdżę go aż zostanę zmuszony przez Państwo do zmiany. 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, krzys139 napisał(a):

No ja widać, nie znam się na motoryzacji i popełniam ogromny błąd pakując się w benzynowy silnik. 

Nie rozumiem zachwytów nad elektrykami w obecnej formie,  jestem staroświecki. Auto ma chwile posłużyć. najlepiej 5-8 lat. Jeśli wtedy technologia i infrastruktura zostanie poprawiona to rozważę zakup elektryka. 

Obecnie ładowanie elektryka na szybkich ładowarkach nie jest szczególnie tańsze niż auta benzynowego poczekajmy zobaczymy co będzie za jakiś czas pojawi się więcej aut elektrycznych i zachwyt odrobinie opadnie. 

Wątpię aby za 5-8 lat był problem ze sprzedażą tego auta, jeśli nawet to zajeżdżę go aż zostanę zmuszony przez Państwo do zmiany. 

 

 

Przy srednim wieku auta w PL na poziomie 12-14 lat i cenach nowych samochodow EV i spalinowych, to bedzie kolejnka chetnych niezaleznie od napedu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Przy srednim wieku auta w PL na poziomie 12-14 lat i cenach nowych samochodow EV i spalinowych, to bedzie kolejnka chetnych niezaleznie od napedu ;)

 

Tak apropo to premier UK tez zaczyna sie powoli wycofywac z planow zakonczenia spalinowej motoryzacji w 2030 roku.

Wiec nawet to nie jest juz zbyt prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Przy srednim wieku auta w PL na poziomie 12-14 lat i cenach nowych samochodow EV i spalinowych, to bedzie kolejnka chetnych niezaleznie od napedu ;)

 

Tak mysle, ze to jeszcze za wcześnie skazywać silniki benzynowe na szybką śmierć. 

Patrząc na sytuację, Europa będzie zmagać się z wieloma problemami. Niekoniecznie auta będą najważniejszym problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, krzys139 napisał(a):

Ale to chyba ogólna tendencja, że oszczędza się na wszystkim. Na wygłuszeniu również. 

TOP auto Wrocław nadkola zrobisz i będzie ok. 
 

Roznica pomiędzy premium a autami dla ludu mocno się zaciera wiec różnica gdzieś musi być.

 

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2023 o 12:00, kravitz napisał(a):

 

Nie chcę być źle zrozumiany. Nie mam porównania Arteona i Superba.

 

Jednak odnośnie pomiarów głośności, to one są robione chyba w jakiś idealnych warunkach.

Gdzieś znalazłem porównanie pomiarów pomiędzy Golfem 7 i 8 i były identyczne.

A życie mówi co innego.

Miałem dwa Golfy 7 (nadal mam jednego) i mam Golfa 8.

Golf 8 na bardziej szorstkim asfalcie, to ustawienie radia poziom wyżej. Słychać koła, jakby nawet blachy nie było ;) W Golfie 7 tego efektu nie ma wcale.

Golf 8 to też gorsze wykonanie. U mnie prawe drzwi szumią trochę, a lewe to już efekt jakby były uchylone. Napieprza szum tak w połowie odległości pomiędzy lusterkiem bocznym, a słupkiem B.

Silnik też bardziej słychać, ale tutaj nie wiem czy porównanie sprawiedliwe, bo w 7 miałem 1.0TSI, a w 8 1.4TSI. Jeden cylinder więcej.

 

Powyższym, chciałbym zauważyć że chyba trzeba się przejechać ;) Nie ma co patrzeć na tabelki.

 

A przez doświadczenia z Golfem 7, przykładowo nie kupiłem Alfy Gulii, Tesli 3 i Mercedesa A klasy, bo te były mega głośne w porównaniu do G7. Tymi akurat jeździłem.

Okazało się, że zrobiłem błąd, bo G8 to już nie jest to.

 

Ja wczoraj w Aveo zrobiłem płukankę, zmieniłem olej i już ciszej jeździ, więc takie gadanie o różnicy pół decybela jest bez sensu. Tym bardziej, że jednemu będzie przeszkadzał szum z nadkoli, a drugiemu z lusterek - każdy inaczej słyszy i odbiera rózne częstotliwości, stąd nie ma np. idealnych słuchawek/głośników audio dla wszystkich. Nie mówiąc o tym, że wpływ na postrzeganie ma też to z jakiego auta się przesiadamy. Trzeba testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2023 o 09:46, stig napisał(a):

No nie do końca. Mocne silniki potrafią być właśnie w trasie stosunkowo oszczędne porównując do słabszego silnika który musi się więcej napocić przy tej samej prędkości. Szybkim autem nie trzeba być też wszędzie pierwszym a ja np. lubię dynamicznie przyspieszać co nie jest równoznaczne z ciągłą szybką jazdą 😁

Takie szybkie przyspieszanie powoduje wir w baku. Jak przyspieszam z gazem w podłodze jak lewy pas się zwalnia i zatrzymuje przy max 160km/h na autostradzie to spalanie na tej samej trasie vs normalne przyspieszanie jak 100KM autem to plus 3 litry także ja się nie zgadzam z ta teoria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, OPAL napisał(a):

 

Ja wczoraj w Aveo zrobiłem płukankę, zmieniłem olej i już ciszej jeździ, więc takie gadanie o różnicy pół decybela jest bez sensu. Tym bardziej, że jednemu będzie przeszkadzał szum z nadkoli, a drugiemu z lusterek - każdy inaczej słyszy i odbiera rózne częstotliwości, stąd nie ma np. idealnych słuchawek/głośników audio dla wszystkich. Nie mówiąc o tym, że wpływ na postrzeganie ma też to z jakiego auta się przesiadamy. Trzeba testować.

Nie so końca. Takie audi q3 z tym samym silnikiem pomimo tego ze wyższe jest cichsze od Leona. A Superbem ostatnio jechałem w taxi i byl jeszcze cichszy. Upierdliwość hałasu na dłuższej trasie potrafi zmęczyć bardziej niż częste ladowanie elektryka. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, wujek napisał(a):

Nie so końca. Takie audi q3 z tym samym silnikiem pomimo tego ze wyższe jest cichsze od Leona. A Superbem ostatnio jechałem w taxi i byl jeszcze cichszy. Upierdliwość hałasu na dłuższej trasie potrafi zmęczyć bardziej niż częste ladowanie elektryka. 

Ok, porównałeś - wiesz, że odczuwasz różnicę. Być może dla kogoś innego różnica hałasu między tymi autami nie będzie warta roztrząsania. Wracamy do clue - trzeba sprawdzić organoleptycznie.

Edytowane przez OPAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2023 o 12:09, bielaPL napisał(a):

 

wiadomo, jako tako może przebierać w daciach i autach segmentu B... i w sumie tyle

zmieści się też w Crossoverach - Captur , Kamiq , Vitara , Citroen C3 Aircross .... , owszem wszystkie w najtańszej wersji wyposażenia jak i silnikowej ( choć Vitara ma 1.4T MH 129km ) ale jak już do 110kzł to dojdzie jeszcze kilka modeli zapewne 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał(a):

Takie szybkie przyspieszanie powoduje wir w baku. Jak przyspieszam z gazem w podłodze jak lewy pas się zwalnia i zatrzymuje przy max 160km/h na autostradzie to spalanie na tej samej trasie vs normalne przyspieszanie jak 100KM autem to plus 3 litry także ja się nie zgadzam z ta teoria. 

Nie o to mi chodziło. Szybkim autem można jechać normalnie i w trasie nie będzie dużej różnicy względem słabszego. Do przyspieszenia odniosłem się w kontekście po co mi mocniejszy silnik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, stig napisał(a):

Nie o to mi chodziło. Szybkim autem można jechać normalnie i w trasie nie będzie dużej różnicy względem słabszego. Do przyspieszenia odniosłem się w kontekście po co mi mocniejszy silnik.

już to wiele razu wrzucałem :

 

silnik 1.0 -95km 5biegów , Skoda Rapid załadowana do bólu , 5 osób na pokładzie , klima non stop ( Chorwacja ) , zobacz średnią z 370km ( 121km/h ) i spalanie 6,2l/100km. 

obstawiam , że Octavia 1.5TSI -150km , choć bardzo oszczędna jak dla mnie takiego wyniku przy podobnym załadowaniu by nie miała raczej bliżej 7,5l

 

a na autostradzie nawet takie 1.0 sprawowało się bardzo dobrze , po lokalnych drogach w Czarnogórze paliło poniżej 5l 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już to wiele razu wrzucałem :
 
silnik 1.0 -95km 5biegów , Skoda Rapid załadowana do bólu , 5 osób na pokładzie , klima non stop ( Chorwacja ) , zobacz średnią z 370km ( 121km/h ) i spalanie 6,2l/100km. 
obstawiam , że Octavia 1.5TSI -150km , choć bardzo oszczędna jak dla mnie takiego wyniku przy podobnym załadowaniu by nie miała raczej bliżej 7,5l
 
a na autostradzie nawet takie 1.0 sprawowało się bardzo dobrze , po lokalnych drogach w Czarnogórze paliło poniżej 5l 
 
 
 
Może nie dla każdego, przy wyborze auta, najważniejsze jest jak najniższe spalanie...

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2023 o 18:04, mmaciejosss napisał(a):

już to wiele razu wrzucałem :

 

silnik 1.0 -95km 5biegów , Skoda Rapid załadowana do bólu , 5 osób na pokładzie , klima non stop ( Chorwacja ) , zobacz średnią z 370km ( 121km/h ) i spalanie 6,2l/100km. 

obstawiam , że Octavia 1.5TSI -150km , choć bardzo oszczędna jak dla mnie takiego wyniku przy podobnym załadowaniu by nie miała raczej bliżej 7,5l

 

a na autostradzie nawet takie 1.0 sprawowało się bardzo dobrze , po lokalnych drogach w Czarnogórze paliło poniżej 5l 

 

 

 

W ubiegłym tyg wróciłem z Włoch seria 5 kombi, 3l diesel 280koni. 3700km. Z tankowań 7,1l. Fajne te benzyny, takie niezbyt oszczędne 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, atlantic napisał(a):

W ubiegłym tyg wróciłem z Włoch seria 5 kombi, 3l diesel 280koni. 3700km. Z tankowań 7,1l. Fajne te benzyny, takie niezbyt oszczędne 😄

Może i nie , ale nie zamieniają sie w pochodnie 😂

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2023 o 18:04, mmaciejosss napisał(a):

już to wiele razu wrzucałem :

 

silnik 1.0 -95km 5biegów , Skoda Rapid załadowana do bólu , 5 osób na pokładzie , klima non stop ( Chorwacja ) , zobacz średnią z 370km ( 121km/h ) i spalanie 6,2l/100km. 

obstawiam , że Octavia 1.5TSI -150km , choć bardzo oszczędna jak dla mnie takiego wyniku przy podobnym załadowaniu by nie miała raczej bliżej 7,5l

 

a na autostradzie nawet takie 1.0 sprawowało się bardzo dobrze , po lokalnych drogach w Czarnogórze paliło poniżej 5l 

 

 

 

Miałem octe3 1,5 TSI, wiele złego mogę powiedzieć o tym aucie i silniku ale to spalanie jest jak najbardziej prawdopodobne w octavi z tym motorem w podobnej trasie. Moze 0.3 litra w górę , ale auto jest też większe i mapolowe więcej mocy (ja miałem kombi na jego podstawie się wypowiadam). Natomiast jazda z prędkościami od 140 w górę była mecząca właśnie z powodu hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc najpewniej popełniłem jeden z większych błędów w życiu decydując się na skodę i do tego benzynową. 

Będzie Superb Sportline 2.0TSi 190KM. Mam nadzieję ze za 4/5 lat uda nam się jeszcze ją sprzedać bo pojawiły się tu glosy, że teraz to tylko elektryk. 

Namawiany byłem na wersję 280KM ale żona i tak nie wykorzysta potencjału no i nie chcieliśmy już haldexa w wykonaniu grupy VAG, wozimy się z drugim autem po ASO żeby naprawili . 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2023 o 18:04, mmaciejosss napisał(a):

już to wiele razu wrzucałem :

 

silnik 1.0 -95km 5biegów , Skoda Rapid załadowana do bólu , 5 osób na pokładzie , klima non stop ( Chorwacja ) , zobacz średnią z 370km ( 121km/h ) i spalanie 6,2l/100km. 

obstawiam , że Octavia 1.5TSI -150km , choć bardzo oszczędna jak dla mnie takiego wyniku przy podobnym załadowaniu by nie miała raczej bliżej 7,5l

 

a na autostradzie nawet takie 1.0 sprawowało się bardzo dobrze , po lokalnych drogach w Czarnogórze paliło poniżej 5l 

 

 

 

 

Dupy nie urywa, .... stary jazz 1,3 z Cvt, 2 osoby, klima 50% drogi, pali 5,9 przy utrzymywaniu 120 (przy czym ma 3 tys obrotów przy tej prędkości :)), na lokalnych trasach bez korków pali 5, w mieście z lekkimi korkami 7,5 .....  spalanie z komputera weryfikowane przy dystrybutorze.

Auto za kilkanaście tysięcy pln, silnik normalny, można zagazować i przetrwa kilkaset tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2023 o 09:01, marcin_szary napisał(a):

 

Auto za kilkanaście tysięcy pln, silnik normalny, można zagazować i przetrwa kilkaset tys km.

 

Takie tezy mogą legnąć w gruzach. Auto to nie tylko silnik.

W 95 kupiliśmy cit ax 1,5d. Auto paliło ultra mało bo było lekkie, wąskie kółka itp. Kwintesencja auta " nie do zajechania" z prostym motorem, takie co zrobi kilkaset tys km. Krążyło po rodzinie przez lata.

 

I co? Nie zrobił kilkuset tys km bo 18 lat później, będąc wciaż w rodzinie przegnił tak że nie dostał przeglądu😀

I tyle z tego że silnik nie do zajechania.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dirkdiggler napisał(a):

 

Takie tezy mogą legnąć w gruzach. Auto to nie tylko silnik.

W 95 kupiliśmy cit ax 1,5d. Auto paliło ultra mało bo było lekkie, wąskie kółka itp. Kwintesencja auta " nie do zajechania" z prostym motorem, takie co zrobi kilkaset tys km. Krążyło po rodzinie przez lata.

 

I co? Nie zrobił kilkuset tys km bo 18 lat później, będąc wciaż w rodzinie przegnił tak że nie dostał przeglądu😀

I tyle z tego że silnik nie do zajechania.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kupując 18letnie auto weryfikujesz czy zgnite ..... I czy przegląd ogarnie ..... Te, które przegniły  odpadły z rynku.

 

Jest dużo aut które spokojnie radzą sobie z rdzą, nawet z Japoncow, a AX niestety do mistrzów zabezpieczenia antykorozyjnego nie należał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.07.2023 o 12:49, prawoimotoryzacja napisał(a):

Tez słabo wyciszony.

 

Sytuacja się zmieniła, nie doczekałem się ustalenia daty produkcji dla Superba.

A salony zaczęły wyprzedawać Passaty. Więc taniej niż Superba udało się kupić Passata 2.0TSI 190 KM ma iq led, zewnętrznego r-line wewnętrznego nie chcieliśmy ze względu na pełne skóry. 

Obejrzałem Twój test i zobaczymy jak się będzie sprawował. Najważniejsze, że był od ręki. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzys139 napisał(a):

 

Sytuacja się zmieniła, nie doczekałem się ustalenia daty produkcji dla Superba.

A salony zaczęły wyprzedawać Passaty. Więc taniej niż Superba udało się kupić Passata 2.0TSI 190 KM ma iq led, zewnętrznego r-line wewnętrznego nie chcieliśmy ze względu na pełne skóry. 

Obejrzałem Twój test i zobaczymy jak się będzie sprawował. Najważniejsze, że był od ręki. 

Gratulacje! Bardzo poprawny samochód, z oszczędnym silnikiem i świetnymi światłami! Jak pierwsze wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Gratulacje! Bardzo poprawny samochód, z oszczędnym silnikiem i świetnymi światłami! Jak pierwsze wrażenia?

Czy jest czego gratulować to nie wiem. 

Ale mimo braku dodatkowego pakietu wygłuszenia jest OK po tym jak żona jeździła cuprą dla niej nawet bardzo OK. 

Wybrała sobie kolor aquamarin czy jak to zwą. 

Najważniejsze aby się nie psuł i posłużył chwilę.

 

Ja sercem za 340i w kombi ale cena odrobine zaporowa. A passat ma teraz uwalnianie stoków pod B9  więc ceny robią się lepsze, bo ogólnie i tak są chore.

Ale trafiłem na Twój kanał i stwierdziliśmy, że to będzie lepszy wybór niż skoda lepiej też chyba trzyma później cene.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2023 o 09:03, krzys139 napisał(a):

Czy jest czego gratulować to nie wiem. 

Ale mimo braku dodatkowego pakietu wygłuszenia jest OK po tym jak żona jeździła cuprą dla niej nawet bardzo OK. 

Wybrała sobie kolor aquamarin czy jak to zwą. 

Najważniejsze aby się nie psuł i posłużył chwilę.

 

Ja sercem za 340i w kombi ale cena odrobine zaporowa. A passat ma teraz uwalnianie stoków pod B9  więc ceny robią się lepsze, bo ogólnie i tak są chore.

Ale trafiłem na Twój kanał i stwierdziliśmy, że to będzie lepszy wybór niż skoda lepiej też chyba trzyma później cene.

 

 

Napewno będzie ciszej i lepiej się będzie prowadzić niż Skoda. 
 

Sam silnik jest oszczędny i w sam raz do tej budy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.