Skocz do zawartości

Mauzer 1000L na deszczówke wkopany w ziemię


Cezarek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Cezarek napisał(a):

Witam.

Czy ktoś może ma wkopany w ziemię mauzer 1000L na zbieranie wody z rynny ?

Czy nie zgniecie go ziemia po zasypianiu,czy macie jakoś je zabezpieczone ,czy to zdaje wogole egzamin ,czy głupi pomysł??

ile kosztuje taki zbiornik + rury do niego i wkopanie tego wszystkiego?
bo 1m3 wody u mnie kosztuje 3zl :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cezarek napisał(a):

Witam.

Czy ktoś może ma wkopany w ziemię mauzer 1000L na zbieranie wody z rynny ?

Czy nie zgniecie go ziemia po zasypianiu,czy macie jakoś je zabezpieczone ,czy to zdaje wogole egzamin ,czy głupi pomysł??

 

Wprawdzie trochę OT, ale pamiętaj o sprawdzeniu jak masz z wodami podskórnymi.

U mojego wujka duży plastikowy zbiornik na szambo wylazł do połowy następnego dnia po zakopaniu :totalszok:

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cezarek napisał(a):

Witam.

Czy ktoś może ma wkopany w ziemię mauzer 1000L na zbieranie wody z rynny ?

Czy nie zgniecie go ziemia po zasypianiu,czy macie jakoś je zabezpieczone ,czy to zdaje wogole egzamin ,czy głupi pomysł??

Ktos jakis czas temu pisał, ze wydal sporo kasy na kilka zbiornikow i drugi raz by twgo nie zrobil, bo nic nie daje.

Szybko sie zapelnia, jak pada i szybko wyczerpuje, jak nie pada, wiec jest dosc mało przydatne.

 

1000 l to m3 wody za 6.pln z wodociagu (woda ogrodowa, bes sciekow).

 

 

Dodatkowo sprawd poziom wod gruntowych, bo jak jest wysoki, to taki zbiornik po prostu pieknie wyplynie na powierzchnię jak okret, bo sila wyporu to 1 tona.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś fanatykiem ogrodnictwa i nie masz jak tej wody zużyć, to lepiej zrób studnię chłonną.

 

Jeśli będziesz używał, to jak najbardziej można zakopać. Dobrze jest obsypać piaskiem niż gruntem rodzimym, bez kamieni.

Wygodnie jest wstawić, nalać wody i dopiero zasypać.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś fanatykiem ogrodnictwa i nie masz jak tej wody zużyć, to lepiej zrób studnię chłonną.
 
Jeśli będziesz używał, to jak najbardziej można zakopać. Dobrze jest obsypać piaskiem niż gruntem rodzimym, bez kamieni.
Wygodnie jest wstawić, nalać wody i dopiero zasypać.
A czemu bez kamieni?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak i działa to świetnie. poczytaj niedawny temat na temat pompy zanurzeniowej to tam nawet zapodałem zdjęcia.

ja zakopałem kilka zbiorników i mam je nawet ze sobą połączone.

 

mnie zbiorniki zostały po budowie i znalazło się dla nich idealne miejsce przy niwelacji terenu.
4 rynny są połączone z taką żółtą rurą pod ziemią i zbierają wodę z dachu.

 

Taki zbiornik to przy dobrej pompie jakieś 3-4 godziny podlewania

Edytowane przez bengamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie o tym nie pomyślałem. Na początku miałem wizję zrobić chłonną z samych skrzynek po napojach, ale kuzyn akurat wyrzucał takie pojemniki po 700L i akurat skrzynki po pepsi czy coli idealnie się tam mieszczą. Połowę skrzynek za darmo naruchałem, ale w międzyczasie skrzynki poszły 3 razy do góry, np na OLX za sztukę już po 15zł wołali i pomysł padł na 3 mauzery, ale znalazłem na dużej hurtowni napojów skrzynki po 4zł, także czekam na koparkę u sąsiada. To wszystko będzie owinięte geowłókniną i obsypane kamieniem. Rurkę 160mm tylko sobie nad ziemię wypuszczę, w razie jakby się przepełniło. Z 200m2 dachu przy dobrej ulewie szacuje się około 1m3 na pół godziny wody.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, maras77 napisał(a):

A na ile suchych dni to starcza?

 

Bo u mnie 2 h to dwa dni.

 

 

 

Ale 2h działania pompy z wydajnością 50l/min czy bardziej 1000l/min?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, format napisał(a):

 

Ale 2h działania pompy z wydajnością 50l/min czy bardziej 1000l/min?

1000 l/min to ma mała motopompa strażacka i opróżni taki mauzer w minutę.

 

Hydrofory mają coś bliżej 50 l/min, a i tak to w godzinę przepompuje 3 t wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2023 o 13:26, Cezarek napisał(a):

Witam.

Czy ktoś może ma wkopany w ziemię mauzer 1000L na zbieranie wody z rynny ?

Czy nie zgniecie go ziemia po zasypianiu,czy macie jakoś je zabezpieczone ,czy to zdaje wogole egzamin ,czy głupi pomysł??

Kiedyś z teściem na działce przerabialiśmy mauzera na deszczówkę wkopanego w ziemię.

Nie jest to dobry pomysł. Zakopywaliśy go pustego i jak obsypaliśmy ziemią to się po prostu złożył... Trzeba go było wykopać i wsadzić nowy.

Z drugim już pomyśleliśmy i po wstawieniu zalaliśmy wodą aby równoważyła parcie gruntu. Udało się. tzn nie wiem czy w ciągu ostatnich 8 lat jak jest pod ziemią to się z nim coś nie podziało i się nie złożył, ale chyba nie bo ziemia wkoło niego nie osiadła.

Edytowane przez awruK
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2023 o 17:54, exor napisał(a):

 

no chwila moment.

daje do 6 tys, max 80% inwestycji.

by dostac 6 koła należy zrobić instalację za co najmniej 7500 zl.

 

Tak, musisz wyłożyć kasę, ale za 1500 masz całkiem Profi zbiornik o wiele większej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.08.2023 o 17:54, exor napisał(a):

 

no chwila moment.

daje do 6 tys, max 80% inwestycji.

by dostac 6 koła należy zrobić instalację za co najmniej 7500 zl.

 

 

My złożyliśmy wniosek jak tylko program Moja Woda 2023 wystartował. Zbiornik betonowy 12 m3 kupiliśmy za 6150 pln, gość od koparki dał fakturę na 1800 pln. :)

 

20230905_063257.jpg.ca998649fce570a33ec3cffc931a092f.jpg

 

20230905_064536.jpg.cbfd08d3c8618de5ae0e1d2392e014f7.jpg

 

20230905_070412.jpg.a0f09a62093df6576ba347fb875e7c46.jpg

 

20230905_160526.jpg.333143ad3b9d2683137d933ad75fdf02.jpg

Edytowane przez ArekMiz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zbiornik wstawili przedwczoraj. Jeszcze rynny nie są podłączone.
A jak się napełni, to włożę pompę i będę "olewał".
Pytam dlatego, że mam dwóch sąsiadów, którzy mieli szamba przez kilka lat. W momencie kiedy podłączyli się do kanalizacji wyczyścili zbiorniki i podłączyli do nich rynny. Po tym, jak podczas deszczu kilka razy stali i wężem i podlewali ogródki woda pompowaną z przelewającego się zbiornika, odłączyli rury spustowe od systemu i dali sobie spokój z łapaniem deszczówki. Pomysł czy taki 'przelew' możesz jakoś zautomatyzować.

Sent from my KB2003 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, luccass napisał(a):

Pytam dlatego, że mam dwóch sąsiadów, którzy mieli szamba przez kilka lat. W momencie kiedy podłączyli się do kanalizacji wyczyścili zbiorniki i podłączyli do nich rynny. Po tym, jak podczas deszczu kilka razy stali i wężem i podlewali ogródki woda pompowaną z przelewającego się zbiornika, odłączyli rury spustowe od systemu i dali sobie spokój z łapaniem deszczówki. Pomysł czy taki 'przelew' możesz jakoś zautomatyzować.

Sent from my KB2003 using Tapatalk
 

oczywiście że tak.

 

jak masz system automatycznego zraszania w ogrodzie to wystarczy prosta modyfikacja automatyki.

Sterownik Rainbird:

Jeden z zaworów (sterowanie 12V) podłączasz w ten sposób że jeżeli pływak w zbiorniku wie że jest woda, zamyka dopływ wody z wodociągu do zaworów i otwiera jeden z obwodów, do tego przez przekaźnik odpala pompę wody w zbiorniku.

Brzmi skomplikowanie ale tak naprawde prosta sprawa.

Potrzebne kilka przewodów, dodatkowy elektrozawór do wody, pływak do zbiornika, oczywiście pompa w zbiorniku.

 

Od kilku lat to działa bez problemu. Jest woda w zbiorniku podlewa się ze zbiornika. Wody nie ma to podlewa się z wodociągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, luccass napisał(a):

Pomysł czy taki 'przelew' możesz jakoś zautomatyzować.

 

25 minut temu, bengamin napisał(a):

oczywiście że tak.

Chyba inne było pytanie, ale pierwsze zdanie jest prawdą. Ty opisałeś automatykę podlewania, a kolega pytał o rozwiązanie przepełnionego zbiornika podczas opadów. Według mnie najlepiej zrobić jakiś "przelew grawitacyjny do burzówki", żeby nie używać pompy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2023 o 12:41, luccass napisał(a):

Pytam dlatego, że mam dwóch sąsiadów, którzy mieli szamba przez kilka lat. W momencie kiedy podłączyli się do kanalizacji wyczyścili zbiorniki i podłączyli do nich rynny. Po tym, jak podczas deszczu kilka razy stali i wężem i podlewali ogródki woda pompowaną z przelewającego się zbiornika, odłączyli rury spustowe od systemu i dali sobie spokój z łapaniem deszczówki. Pomysł czy taki 'przelew' możesz jakoś zautomatyzować.

Sent from my KB2003 using Tapatalk
 

Można zrobić studnię chłonną I podpiąć do niej przelew.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.