Skocz do zawartości

AAA Auto - sprzedawal im ktos auto?


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się właśnie przypomniało jak kilkanascie lat temu znajomy chyba im auto miał sprzedać. Zajechał wracając z pracy, coś tam ponarzekali ale dali całkiem dobrą cenę i kazali przyjechać z resztą dokumentówi. Wtedy podpiszą umowę i zrobią przelew. No to pojechał do domu, wziął dokumenty, poprosił brata, żeby z nim pojechał i miał jak wrócić i zajechał i ..... cena, którą ustalili spadła o ponad 10%, "bo przez godzinę sytuacja na rynku się zmieniła" :phi:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mike_wwl napisał(a):

Mi się właśnie przypomniało jak kilkanascie lat temu znajomy chyba im auto miał sprzedać. Zajechał wracając z pracy, coś tam ponarzekali ale dali całkiem dobrą cenę i kazali przyjechać z resztą dokumentówi. Wtedy podpiszą umowę i zrobią przelew. No to pojechał do domu, wziął dokumenty, poprosił brata, żeby z nim pojechał i miał jak wrócić i zajechał i ..... cena, którą ustalili spadła o ponad 10%, "bo przez godzinę sytuacja na rynku się zmieniła" :phi:

 

No coś w ten deseń. Mówię, że była inna cena ustalona, a on na to, że już niestety kupili takie auto w międzyczasie i na dzisiaj mogą tyle zaoferować :phi:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zinger napisał(a):

To było auto pod klienta :palacz:

Straszna lipa, masz ustalenia na papierze (maile czy nagraną rozmowę)? Ciekawe co by zrobili, gdybyś powiedział, że chcesz zobaczyć auto, albo dokumenty potwierdzające ich wersję, bo w przeciwnym razie opiszesz ich w internecie jako kłamców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rado_ napisał(a):

Proszę o kontakt, jak znowu taki klient się pojawi:hehe:

Ich to nic nie kosztuje, bo tracą czas w ramach pracy, ale ciekawi mnie czy opisywane tutaj niektóre przypadku nie można by jakoś podciągnąć pod bezprawne praktyki czy próby wyłudzenia. Bo jak czytam, to straszna patologia. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, janusz napisał(a):

Ich to nic nie kosztuje, bo tracą czas w ramach pracy, ale ciekawi mnie czy opisywane tutaj niektóre przypadku nie można by jakoś podciągnąć pod bezprawne praktyki czy próby wyłudzenia. Bo jak czytam, to straszna patologia. 

Nie mam pojęcia, ja mając tą wiedzę, omijałbym szerokim łukiem takich cwaniaków.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rado_ napisał(a):

Nie mam pojęcia, ja mając tą wiedzę, omijałbym szerokim łukiem takich cwaniaków.

Dokładnie, ale ludzie często nawet słysząc złe opinie mają nadzieję, że w ich przypadku będzie tak jak się umawiali. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, janusz napisał(a):

Dokładnie, ale ludzie często nawet słysząc złe opinie mają nadzieję, że w ich przypadku będzie tak jak się umawiali. 

Coś w tym jest, człowiek często sam się oszukuje. Co by nie było, że jestem idealny, bo kiedyś kupiłem  auto z 1,6 THP

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał(a):

No coś w ten deseń. Mówię, że była inna cena ustalona, a on na to, że już niestety kupili takie auto w międzyczasie i na dzisiaj mogą tyle zaoferować :phi:

Czyli kolejny stracony przez nich klient.

Bardzo dobrze. Im więcej takich akcji i ich nagłaśniania, tym szybciej opinia się rozniesie.

 

Paradoksalnie, sami sobie szkodzą takim "januszowaniem". Zaczęli na naszym rynku jako podmiot oferujący auta dobre, od pierwszego i drugiego właściciela. Zmarnowali ten potencjał, bo wtedy dobrze płacili, ale i tak zarabiali sprzedając te auta drogo bo rynek takich potrzebuje.

Dzisiaj nie różni się to od placu ze żwirkiem u dowolnego Mirka z Wąsaczy Górnych. Krętactwo, mijanie się z prawdą, jakieś dziwne akcje na zmęczenie klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, janusz napisał(a):

Straszna lipa, masz ustalenia na papierze (maile czy nagraną rozmowę)? Ciekawe co by zrobili, gdybyś powiedział, że chcesz zobaczyć auto, albo dokumenty potwierdzające ich wersję, bo w przeciwnym razie opiszesz ich w internecie jako kłamców. 

Oni mają na to wywalone, tam sie drzwi nie zamykaly ;)

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujek napisał(a):

78 imo dobra cena pewnie z dychę na tym

zarobia. Zależy ile dają w salonie gdzie kupujesz nowe auto. 

Może dobra, ale nie uczciwa. Mogli mu nawet zaproponować 50, nie to jest problemem. Chodzi o to, że obiecują pieniądze, których nie mają zamiaru zapłacić, marnując z premedytacją czas klienta i licząc na "zmęczenie". 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wujek napisał(a):

78 imo dobra cena pewnie z dychę na tym

zarobia. Zależy ile dają w salonie gdzie kupujesz nowe auto. 

Dają kilka tys więcej więc nie jest dobra i gdyby od razu taka rzucili to by nie było tematu. Ich praktyka to jawne walenie w pręta, oczywiście w pełni przemyślana i zapewne wielu się na to łapie.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, janusz napisał(a):

Straszna lipa, masz ustalenia na papierze (maile czy nagraną rozmowę)? Ciekawe co by zrobili, gdybyś powiedział, że chcesz zobaczyć auto, albo dokumenty potwierdzające ich wersję, bo w przeciwnym razie opiszesz ich w internecie jako kłamców. 

Pewnie zesraliby się w gacie...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... ze śmiechu. ;l

Edytowane przez ZUBERTO
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZUBERTO napisał(a):

Pewnie zesrali by się w gacie...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... ze śmiechu. ;l

Gdyby miał dowody na to, że go oszukali to nie wiem, czy byłoby im do śmiechu czytać na portalach motoryzacyjnych artykuły na swój temat 😜 Chciałbyś mieć taką darmową reklamę swojego biznesu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, janusz napisał(a):

Gdyby miał dowody na to, że go oszukali to nie wiem, czy byłoby im do śmiechu czytać na portalach motoryzacyjnych artykuły na swój temat 😜 Chciałbyś mieć taką darmową reklamę swojego biznesu? 

Taaaa, bo to biznes tych z placu, co im góra kręcić kazała.

Tym na górze cyferki się zgadzają, więc wszystkich w necie w zadzie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już był artykuł, jak sprzedali auto nie nadające sie do jazdy i olewali rękojmię.

Dopiero jak sprawa się zrobiła trochę głośniejsza, to oznajmili, że wyjdą klientowi na przeciw i dla jego zadowolenia przyjmą auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.10.2023 o 17:08, wladmar napisał(a):

 

Nigdy specjalnie nie przyjeżdżałem. Podczas decyzji o kupnie nowego, gdy jestem w salonie proszę wycenić obecne auto, ogarniają to póki chodzę i macam to co tam stoi. Potem dzwonią że nowe jest do odbioru, przerzucam graty ze starego do nowego, przyjeżdżam starym i wyjeżdżam nowym. 

Kurcze ja będąc oglądać nowe auto dałem swoje do wyceny i w zależności od salonu różnice były około 20 tys PLN , sprzedałem w ciągu 5 dni za kwot wyższą o 30 tys. niż najwyższa wycena w ASO. 

Kwota w ASO obniżona ze względu na to, że jestem osobą prywatną, wartość była dość wysoka i auto specyficzne. Tak tłumaczono. 

Rozumiem, że zostawić auto w rozliczeniu to wygoda ale jednak wolę chwilę się pomęczyć i nie stracić aż tyle. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, krzys139 napisał(a):

Kurcze ja będąc oglądać nowe auto dałem swoje do wyceny i w zależności od salonu różnice były około 20 tys PLN , sprzedałem w ciągu 5 dni za kwot wyższą o 30 tys. niż najwyższa wycena w ASO. 

Kwota w ASO obniżona ze względu na to, że jestem osobą prywatną, wartość była dość wysoka i auto specyficzne. Tak tłumaczono. 

Rozumiem, że zostawić auto w rozliczeniu to wygoda ale jednak wolę chwilę się pomęczyć i nie stracić aż tyle. 

 

U mnie zawsze było to ok. 10 kzł w stosunku do realnej ceny rynkowej. Jak dla mnie akceptowalna cena za wygodę, no ale to kwestia indywidualna, oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2023 o 07:59, krzys139 napisał(a):

Kurcze ja będąc oglądać nowe auto dałem swoje do wyceny i w zależności od salonu różnice były około 20 tys PLN , sprzedałem w ciągu 5 dni za kwot wyższą o 30 tys. niż najwyższa wycena w ASO. 

Kwota w ASO obniżona ze względu na to, że jestem osobą prywatną, wartość była dość wysoka i auto specyficzne. Tak tłumaczono. 

Rozumiem, że zostawić auto w rozliczeniu to wygoda ale jednak wolę chwilę się pomęczyć i nie stracić aż tyle. 

Czyli były roznice 50k w wycenie? 😮 Grubo 😮

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zinger napisał(a):

Epilog: Sprzedałem im za 80tys :mlot:

Przez miesiąc zero tel od os prywatnych, a salony oferowały 70-75tys w odkupię :facepalm:

 

To jednak do salonu gdzie miałeś odebrać nowe auto nie zdecydowałeś się sprzedać? Pisałeś, że ponad 80k dawali.

A jednak i komfort z odbiorem nowego i zbyciem w ten sam dzień starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czachabrava napisał(a):

 

To jednak do salonu gdzie miałeś odebrać nowe auto nie zdecydowałeś się sprzedać? Pisałeś, że ponad 80k dawali.

A jednak i komfort z odbiorem nowego i zbyciem w ten sam dzień starego.

Ustalilismy cene na 81, deal w listpadzie z uwagi na darowizne, dzwonie poczatkiem ze mozemy finalizowac a gosc, ze jednak nie odkupia, bo moja cena i oczekiwania sa nie do spelnienia - tylko, ze to byla cena, ktora on sam wczesniej zaproponowal. Gosc z Kii leci w kule juz od dluzszego czasu i robi wszystko, zebym nie kupil u niego auta, ktore juz ma pod salonem fizycznie.

DLatego tez szukam czegos innego niz Kia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zinger napisał(a):

Ustalilismy cene na 81, deal w listpadzie z uwagi na darowizne, dzwonie poczatkiem ze mozemy finalizowac a gosc, ze jednak nie odkupia, bo moja cena i oczekiwania sa nie do spelnienia - tylko, ze to byla cena, ktora on sam wczesniej zaproponowal. Gosc z Kii leci w kule juz od dluzszego czasu i robi wszystko, zebym nie kupil u niego auta, ktore juz ma pod salonem fizycznie.

DLatego tez szukam czegos innego niz Kia...

 

Moze chcial cos prywtanie przyciac na tym aucie i nie wyszlo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zinger napisał(a):

Ustalilismy cene na 81, deal w listpadzie z uwagi na darowizne, dzwonie poczatkiem ze mozemy finalizowac a gosc, ze jednak nie odkupia, bo moja cena i oczekiwania sa nie do spelnienia - tylko, ze to byla cena, ktora on sam wczesniej zaproponowal. Gosc z Kii leci w kule juz od dluzszego czasu i robi wszystko, zebym nie kupil u niego auta, ktore juz ma pod salonem fizycznie.

DLatego tez szukam czegos innego niz Kia...

 

dotarlo juz fizycznie ? :totalszok:

cisnij go, takich handlowcow nie powinno byc. moze maly donos do centrali ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał(a):

 

dotarlo juz fizycznie ? :totalszok:

cisnij go, takich handlowcow nie powinno byc. moze maly donos do centrali ?

 

Auto juz od miesiaca ma na placu:) Dal mi 8% rabatu, co bylo b.dobra cena (inni 5% max), moze ma innego kupca i chce zebym sam zrezygnowal.

Ja jestem bliski zeby isc w Tucsona, raz ze mnie gosc zwyczajnie wk...l, dwa, w zaleznosci od tegom ktory uda sie kupic, roznica w cenie waha sie miedzy 10-20tys na korzysc Tucsona. Pisze tu o cenie koncowej uwzgledniajac samo auto, koszt finansowania, GAP, ubezpieczenie itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zinger napisał(a):

Auto juz od miesiaca ma na placu:) Dal mi 8% rabatu, co bylo b.dobra cena (inni 5% max), moze ma innego kupca i chce zebym sam zrezygnowal.

Ja jestem bliski zeby isc w Tucsona, raz ze mnie gosc zwyczajnie wk...l, dwa, w zaleznosci od tegom ktory uda sie kupic, roznica w cenie waha sie miedzy 10-20tys na korzysc Tucsona. Pisze tu o cenie koncowej uwzgledniajac samo auto, koszt finansowania, GAP, ubezpieczenie itp

 

no to jak tansze i lepsze to nie ma co.

ale jakby kia byla lepsz ai tansza to ja bym tak goscia pocisnal ze w poniedzialek by byla finalizacja :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

no to jak tansze i lepsze to nie ma co.

ale jakby kia byla lepsz ai tansza to ja bym tak goscia pocisnal ze w poniedzialek by byla finalizacja :)

 

Tucson na pewno wyjdzie taniej, czy lepszy...chyba nie, nie ma matrixow I środek chyba deczko bardziej mi w kii leży. 

Zobaczymy, najpierw musi zadzwonić, a to wcale nie takie oczywiste;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2023 o 19:29, ghost2255 napisał(a):

Czyli kolejny stracony przez nich klient.

Bardzo dobrze. Im więcej takich akcji i ich nagłaśniania, tym szybciej opinia się rozniesie.

 

Paradoksalnie, sami sobie szkodzą takim "januszowaniem". Zaczęli na naszym rynku jako podmiot oferujący auta dobre, od pierwszego i drugiego właściciela. Zmarnowali ten potencjał, bo wtedy dobrze płacili, ale i tak zarabiali sprzedając te auta drogo bo rynek takich potrzebuje.

Dzisiaj nie różni się to od placu ze żwirkiem u dowolnego Mirka z Wąsaczy Górnych. Krętactwo, mijanie się z prawdą, jakieś dziwne akcje na zmęczenie klienta.

Polak lubi być dymany, także firma długo będzie miała się dobrze 😌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2023 o 09:50, bartekm napisał(a):

Czyli były roznice 50k w wycenie? 😮 Grubo 😮

 

Na początku myślałem, że auta wyceniane są systemowo. 

Ale okazało się, że nie. 

Za seata najmniej dostawałem w programie das welt auto (rozrzut wycen to dokładnie 20 tys PLN), najwięcej płaciła kia oraz peugeot ze swoim programem odkupu bo tylko i aż 20 tys. niżej niż otrzymana realnie kwota.  Auto bylo bezwypadkowe, bezszkodowe miało udokumentowany niski przebieg. 

Auto specyficzne bo leon cupra ST, zobaczymy jak sprzeda sie za 4 lata passat.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PawelWaw napisał(a):

@zinger dzisiaj w radio slyszalem ze w hyundai jakies mega blackfriday i do soobty jakies super rabaty na auta.

takze moze zweryfikuj

 

No, ok 36tys + ubezp na rok gratis...tylko aut malo i znikaja szybko

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.