Skocz do zawartości

androidy, carplay'e itd


maro_t

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.11.2023 o 13:54, maro_t napisał(a):

oglądam czasami jakieś testy aut na YT, siedzę na jakichś grupach na fb itd. Zauważyłem, że prowadzący takie programy coraz więcej czasu poświęcają elektronice w samochodzie, zwłaszcza temat łączenia się z telefonem, to jest ostatnio jakiś numer 1 i w ogóle staje się jakimś Bożkiem w motoryzacji. Czy przewodowo, czy bezprzewodowo, którym kablem się udało, którym nie. Czasami już serio więcej czasu poświęcają na to z jakim telefonem się samochód łączy niż na to jak jeździ. Tak samo ludzie na grupach pytają czy android auto działa bezprzewodowo, zanim kupią samochód. Serio to jest powód kupna lub rezygnacji? Nie jestem jakimś przeciwinikiem gadżetów, jak się to do czegoś przydaje to fajnie, ale przyznam, że w samochodzie który mam od 10 miesięcy nawet ani razu nie uruchamiałem android auto. Wystarczy mi że się łączy przez bluetooth z telefonem. A nawigacja fabryczna jest całkiem ok, dodatkowo jak byłem na wakacjach za granicą to nie musiałem się zastanwiać ile mam danych komórkowych w roamingu. I tyle. Będe potrzebował to podłączę, ale nawet jak nie zadziała to nic wielkiego się nie stanie. Żona ma iphona, połączyło jej się to jakoś samo bezprzewodowo, no fajnie, bo jest inne menu, kolorowo, są google mapy, tylko że ona i tak tylko do pracy jeździ albo do fryzjera ;].

A jak u was? Nie kupilibyście jakiegoś auta bo nie ma AA mimo że wszystko inne by Wam pasowało?

Nie kupił bym auta bez AA chyba że jest możliwość łatwego upgrade. Spotify + naviexpert to podstawa. Nawet jeżdżąc po zakorkowanym wrocku gdzie droga do pracy zajmuje mi codziennie ok 40 min, ale aby to osiągnąć nawigacja codziennie mnie pcha inną trasą 😄 .

Już w 2018r szukałem auta które to ma i między innymi dlatego kupiłem skode.

Auto bez AA/CP to taki huawei wśród smartfonów. Niby wszystko ma super, ale bez usług google jest bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jaruga napisał(a):

Nie kupił bym auta bez AA chyba że jest możliwość łatwego upgrade. Spotify + naviexpert to podstawa. Nawet jeżdżąc po zakorkowanym wrocku gdzie droga do pracy zajmuje mi codziennie ok 40 min, ale aby to osiągnąć nawigacja codziennie mnie pcha inną trasą 😄 .

Już w 2018r szukałem auta które to ma i między innymi dlatego kupiłem skode.

Auto bez AA/CP to taki huawei wśród smartfonów. Niby wszystko ma super, ale bez usług google jest bez sensu. 

 

wszystkie nowe (oprocz tesli) juz maja to, tylko nie wszystkie bezprzewodowo.

a przewodowo to porazka jak wlasnie jezdzis zpo miescie, wysiadasz, wsiadasz itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PawelWaw napisał(a):

 

wszystkie nowe (oprocz tesli) juz maja to, tylko nie wszystkie bezprzewodowo.

a przewodowo to porazka jak wlasnie jezdzis zpo miescie, wysiadasz, wsiadasz itp

Dlatego dziwię się że ktoś się że ktoś się dziwi że to takie istotne dla klientów. Z drugiej strony jak AA działa przewodowo to można kupić kostkę którą sam wyżej wkleiłeś, schować do schowka  i temat załatwiony za 200-300 PLN.

Aczkolwiek nie jestem pewien czy AA/CP np. w klasie A/B to jest standard. Podobnie jak podstawowych kompaktach konfigurowanych np. dla firm. Moim zdaniem nie jest ale nie założę się bo nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jakubek napisał(a):

Warunek jest taki że ten dodatkowy dongiel do bezprzewodowego działa dobrze. A to nie jest takie oczywiste. 

 

wlasnie kupilem i bede testowal 😄

ale juz uzytkownicy pisza ze sie rozlacza 3 razy dziennie, tylko ze to android to chyba normalne 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

wlasnie kupilem i bede testowal 😄

ale juz uzytkownicy pisza ze sie rozlacza 3 razy dziennie, tylko ze to android to chyba normalne 😄

 

Ja kupiłem Carlink i działa bez zarzutu od miesiąca😀

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

 

wlasnie kupilem i bede testowal 😄

ale juz uzytkownicy pisza ze sie rozlacza 3 razy dziennie, tylko ze to android to chyba normalne 😄

 

Ponoć trzeba zaktualizować firmware tego diwajsa na początku. Starsze wersje miały sporo błędów a nie wiadomo jaką dostaniesz w pudełku.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaruga napisał(a):

Ponoć trzeba zaktualizować firmware tego diwajsa na początku. Starsze wersje miały sporo błędów a nie wiadomo jaką dostaniesz w pudełku.

Zaktualizowałem jak kazali, u mnie działa jak na razie bez problemu

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2023 o 13:54, maro_t napisał(a):

oglądam czasami jakieś testy aut na YT, siedzę na jakichś grupach na fb itd. Zauważyłem, że prowadzący takie programy coraz więcej czasu poświęcają elektronice w samochodzie, zwłaszcza temat łączenia się z telefonem, to jest ostatnio jakiś numer 1 i w ogóle staje się jakimś Bożkiem w motoryzacji. Czy przewodowo, czy bezprzewodowo, którym kablem się udało, którym nie. Czasami już serio więcej czasu poświęcają na to z jakim telefonem się samochód łączy niż na to jak jeździ. Tak samo ludzie na grupach pytają czy android auto działa bezprzewodowo, zanim kupią samochód. Serio to jest powód kupna lub rezygnacji? Nie jestem jakimś przeciwinikiem gadżetów, jak się to do czegoś przydaje to fajnie, ale przyznam, że w samochodzie który mam od 10 miesięcy nawet ani razu nie uruchamiałem android auto. Wystarczy mi że się łączy przez bluetooth z telefonem. A nawigacja fabryczna jest całkiem ok, dodatkowo jak byłem na wakacjach za granicą to nie musiałem się zastanwiać ile mam danych komórkowych w roamingu. I tyle. Będe potrzebował to podłączę, ale nawet jak nie zadziała to nic wielkiego się nie stanie. Żona ma iphona, połączyło jej się to jakoś samo bezprzewodowo, no fajnie, bo jest inne menu, kolorowo, są google mapy, tylko że ona i tak tylko do pracy jeździ albo do fryzjera ;].

A jak u was? Nie kupilibyście jakiegoś auta bo nie ma AA mimo że wszystko inne by Wam pasowało?

jestem imigrantem cyfrowym, AA CP fajna rzecz ale nie niezbędna i nie jest to rzecz dla której miałbym zastanawiać się czy kupić czy nie kupić. Nawigacja z telefonu mi wystarcza. Muzyka leci sobie z radia/pena albo CD. W e36 jest radio 1 din bez niczego, w busie mam chińczyka z AA, w renówce Car Play. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, r1sender napisał(a):

jestem imigrantem cyfrowym, AA CP fajna rzecz ale nie niezbędna i nie jest to rzecz dla której miałbym zastanawiać się czy kupić czy nie kupić. Nawigacja z telefonu mi wystarcza. Muzyka leci sobie z radia/pena albo CD. W e36 jest radio 1 din bez niczego, w busie mam chińczyka z AA, w renówce Car Play. 

 

To jest fajne, 1DIN i nie trzeba się martwić co zrobić z telefonem. 

 

https://allegro.pl/oferta/pioneer-sph-10bt-radio-samochodowe-mp3-bt-android-10110137755

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, r1sender napisał(a):

jestem imigrantem cyfrowym, AA CP fajna rzecz ale nie niezbędna i nie jest to rzecz dla której miałbym zastanawiać się czy kupić czy nie kupić. Nawigacja z telefonu mi wystarcza. Muzyka leci sobie z radia/pena albo CD. W e36 jest radio 1 din bez niczego, w busie mam chińczyka z AA, w renówce Car Play. 

 

Chyba ignorantem ;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jakubek napisał(a):

Ja po tygodniu „ćwiczeń „ z iPhone odesłałem. Rozłączanie się trochę opóźnień w przesyłaniu poleceń i zjazd baterii zniechęciły mnie mocno. Miałem Carlink 5.0

Sąsiad do Golfa VII z AA dokupił Motorolę MA1, mówi, że działa wzorowo, jest też przycisk do szybkiego przełączania między dwa telefony. Jak będę chciał używać bez kabla, to właśnie taki adapter kupię. Póki co, używam AA okazjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2023 o 13:54, maro_t napisał(a):

oglądam czasami jakieś testy aut na YT, siedzę na jakichś grupach na fb itd. Zauważyłem, że prowadzący takie programy coraz więcej czasu poświęcają elektronice w samochodzie, zwłaszcza temat łączenia się z telefonem, to jest ostatnio jakiś numer 1 i w ogóle staje się jakimś Bożkiem w motoryzacji. Czy przewodowo, czy bezprzewodowo, którym kablem się udało, którym nie. Czasami już serio więcej czasu poświęcają na to z jakim telefonem się samochód łączy niż na to jak jeździ. Tak samo ludzie na grupach pytają czy android auto działa bezprzewodowo, zanim kupią samochód. Serio to jest powód kupna lub rezygnacji? Nie jestem jakimś przeciwinikiem gadżetów, jak się to do czegoś przydaje to fajnie, ale przyznam, że w samochodzie który mam od 10 miesięcy nawet ani razu nie uruchamiałem android auto. Wystarczy mi że się łączy przez bluetooth z telefonem. A nawigacja fabryczna jest całkiem ok, dodatkowo jak byłem na wakacjach za granicą to nie musiałem się zastanwiać ile mam danych komórkowych w roamingu. I tyle. Będe potrzebował to podłączę, ale nawet jak nie zadziała to nic wielkiego się nie stanie. Żona ma iphona, połączyło jej się to jakoś samo bezprzewodowo, no fajnie, bo jest inne menu, kolorowo, są google mapy, tylko że ona i tak tylko do pracy jeździ albo do fryzjera ;].

A jak u was? Nie kupilibyście jakiegoś auta bo nie ma AA mimo że wszystko inne by Wam pasowało?

 

Kupiłbym, natomiast co by nie gadać, AA czy CP są bardzo przydatne.

 

Ja biorąc pierwsze auto z tymi funkcjami myślałem, że nie będę korzystał, a teraz jednak nawet robiąc krótki odcinek po WWA znając dosyć dobrze miasto i tak odpalam. Dzwony, live traffic czy kontrolę prędkości pokazuje jednak lepiej niż navi oryginalna w aucie.

 

Zabija to co prawda znajomość topografii miast, ale cóż poradzić.

 

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te chińskie adaptery działają różnie, ale każdy ma jakieś wady, rozłączają, lagują, tracą na jakości dźwięku itp. Z tego co czytałem i wiem też od kumpla, jedynie Motorola MA1 jest zrobiona profesjonalnie i działa wyśmienicie. Nie zrywa, jakość dźwięku idealna, ma guzik szybkiego przełączania telefonu. Tylko cena... chociaż i tak uważam, że 440 zł za pozbycie się kabli w aucie nie jest jakieś wygórowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kaczorek79 napisał(a):

Wszystkie te chińskie adaptery działają różnie, ale każdy ma jakieś wady, rozłączają, lagują, tracą na jakości dźwięku itp. Z tego co czytałem i wiem też od kumpla, jedynie Motorola MA1 jest zrobiona profesjonalnie i działa wyśmienicie. Nie zrywa, jakość dźwięku idealna, ma guzik szybkiego przełączania telefonu. Tylko cena... chociaż i tak uważam, że 440 zł za pozbycie się kabli w aucie nie jest jakieś wygórowane. 

 CarPlay nie obsługuje?  Lipa trochę , że jak działa aa czy cp to bt w radio przestaje obsługiwać dwa telefony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sdss napisał(a):

 CarPlay nie obsługuje?  Lipa trochę , że jak działa aa czy cp to bt w radio przestaje obsługiwać dwa telefony.

Tego nie wiem. Wrócę do domu za dwa dni, więc pójdę do kumpla potestować, bo mieszkamy obok siebie. Sam mam chrapkę na Motorolę, to może zacznę używać AA w aucie. Ciekawe, czy jutro ktoś na cyber monday wrzuci taniej, albo @PawelWaw zaraz znajdzie za pisiąt zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś taki za 80zl z Ali?
Ja zastanawiałem się nad takim za 155 ale wczoraj kupiłem inny za 93 z bardzo dużą ilością pozytywnych opinii, jak dojdzie i przetestuję to dam znać (jak nie zapomnę )


pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał(a):


Ja właśnie potrzebuję coś dobrego z obsługą CarPlay


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Z firmowych to Carsifi 5.0 ale to działa tak samo losowo jak te chińskie za 10gr czy 60zł .

Jestem też mocno zainteresowany w tym temacie ale nigdzie na żadnych forach nie znalazłem nic co dawałoby pewność że będzie dobrze działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jakubek napisał(a):

Z firmowych to Carsifi 5.0 ale to działa tak samo losowo jak te chińskie za 10gr czy 60zł .

Jestem też mocno zainteresowany w tym temacie ale nigdzie na żadnych forach nie znalazłem nic co dawałoby pewność że będzie dobrze działać.

U mnie czasem na kablu potrafi rozłączyć 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, jakubek napisał(a):

Z firmowych to Carsifi 5.0 ale to działa tak samo losowo jak te chińskie za 10gr czy 60zł .

Jestem też mocno zainteresowany w tym temacie ale nigdzie na żadnych forach nie znalazłem nic co dawałoby pewność że będzie dobrze działać.

ano, kupiłem jakiś polecany wynalazek i nie byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jakubek napisał(a):

Z firmowych to Carsifi 5.0 ale to działa tak samo losowo jak te chińskie za 10gr czy 60zł .

Jestem też mocno zainteresowany w tym temacie ale nigdzie na żadnych forach nie znalazłem nic co dawałoby pewność że będzie dobrze działać.

 

Ja kupiłem dwa i dam znać po testach.

Który lepszy, ten za 10 gr czy ten za 250 zł :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba brać pod uwagę że są różne auta różne systemy multimedialne i podłączone do nich marki telefonów. 
niby CarPlay powinien być prostszy do opanowania ale tu chyba już bardziej rolę gra popularność i ewentualnie możliwość „grzebania „ i ustawiania w systemach telefonów. 
Oczywiście czekam na wyniki szczególnie jeżeli korzystasz z CarPlay 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jakubek napisał(a):

Tylko trzeba brać pod uwagę że są różne auta różne systemy multimedialne i podłączone do nich marki telefonów. 
niby CarPlay powinien być prostszy do opanowania ale tu chyba już bardziej rolę gra popularność i ewentualnie możliwość „grzebania „ i ustawiania w systemach telefonów. 
Oczywiście czekam na wyniki szczególnie jeżeli korzystasz z CarPlay 

 

Niestety android :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 24.11.2023 o 11:25, PawelWaw napisał(a):

wlasnie kupilem i bede testowal 😄

ale juz uzytkownicy pisza ze sie rozlacza 3 razy dziennie, tylko ze to android to chyba normalne 😄

Będziesz Pan zadowolony. AAWireless używam już dokładnie dwa lata. Na samym początku przez kilka dni były jakieś tam problemy z dobraniem najlepszych ustawień i właśnie z rozłączaniem, potem wszystko zaczęło działać całkowicie bezproblemowo i bezobsługowo. Także dwa lata z tym jeżdżę i praktycznie zapomniałem o istnieniu dodatkowego "diwajsa", łączy się samo i szybko, jakieś rozłączenie to może raz na kilka miesięcy. W tym czasie zmieniałem telefon- bez problemów. Dość często są aktualizacje- a to apki obsługującej, a to firmware. No i najważniejsze, bo nie jest to jasno napisane na ich stronie (bo niby to beta)- ale od kilku miesięcy po aktualizacji firmware AAWireless do v3.0 obsługuje również CarPlay

Info w LINKU

Są widoczne opcje ustawień dodatkowych dla CarPlay w apce. Sam osobiście nie sprawdzałem, bo u mnie tylko Android, ale użytkownicy jabłek na forach potwierdzają- AAWireless działa już z CarPlay.

 

Nie mam 100% pewności, ale zdaje się, że wychwalane tu moduły MA1 Motoroli nie mają takiej dedykowanej apki konfiguracyjnej i nie umożliwiają stałych, automatycznych aktualizacji firmware a więc i możliwości wprowadzania nowych funkcji... W każdym razie na pewno MA1 nie obsługuje CarPlay.

 

Screenshot_2023-11-27-11-33-35-12_621a0e793cfcc142e8ece878e2a9c4d3~2.jpg

Screenshot_2023-11-27-11-11-43-19_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12~2.jpg

Edytowane przez Wasylek
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jakubek napisał(a):

Na szybko to nie kumam jak mając iPhone’a muszę mieć do instalowania Androida. 

Gdzie tak napisane? Może chodzi tu tylko o to, że na ios nie ma dostępnej apki AAWireless? Jeżeli tak, to po prostu nie ma jak zrobić aktualizacji firmware i uaktywnić opcji CarPlay w module, bo domyślnie jest wyłączona... 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2023 o 13:51, leszcz napisał(a):

O właśnie tego kupiłem emoji106.pngemoji3.png

A z tymi akurat trzeba uważać przy zakupie, bo są 2 wersje- tańsza tylko pod CarPlay i droższa tylko pod AA. Nie ma 2w1 😉

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.