Skocz do zawartości

Odprysk na przedniej szybie - naprawa


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji weekendowego wyjazdu oberwałem kamieniem w przednią szybę na wysokości ok. 10 cm powyżej podszybia. Efekt to odprysk o średnicy 5 mm i pajączek odchodzący od odprysku na średnicę 5 zł. Da się to naprawić czy tylko wymiana? Miałem z tym dziś podjechać na oględziny w serwisie szyb, ale wszysko po 16stej pozamykane ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bochumil napisał(a):

Przy okazji weekendowego wyjazdu oberwałem kamieniem w przednią szybę na wysokości ok. 10 cm powyżej podszybia. Efekt to odprysk o średnicy 5 mm i pajączek odchodzący od odprysku na średnicę 5 zł. Da się to naprawić czy tylko wymiana? Miałem z tym dziś podjechać na oględziny w serwisie szyb, ale wszysko po 16stej pozamykane ;(

 

To podjedz jutro i sie dowiesz, najlepiej do 2-3 roznych zakladow ;) 

U mnie w 2 miejscach nie chcieli sie podjac, a w 3 zrobili ale bylo duzo mniejsze, tylko blisko krawedzi.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

To podjedz jutro i sie dowiesz, najlepiej do 2-3 roznych zakladow ;) 

U mnie w 2 miejscach nie chcieli sie podjac, a w 3 zrobili ale bylo duzo mniejsze, tylko blisko krawedzi.

 

@bochumil tak jak napisał kolega, tymczasowo uszkodzenie możesz zakleić taśmą 👍

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bochumil napisał(a):

Przy okazji weekendowego wyjazdu oberwałem kamieniem w przednią szybę na wysokości ok. 10 cm powyżej podszybia. Efekt to odprysk o średnicy 5 mm i pajączek odchodzący od odprysku na średnicę 5 zł. Da się to naprawić czy tylko wymiana? Miałem z tym dziś podjechać na oględziny w serwisie szyb, ale wszysko po 16stej pozamykane ;(

Jak takie małe to da się, pod warunkiem że szybko podjedziesz to zrobić, zanim pęknięcie nie pójdzie dalej, no i dobrze by było zakleić to czymś żeby brud się nie dostawał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ghost2255 napisał(a):

Ja sam robiłem. Efekt był zadowalający.

Ja też, ale odprysk dużo mniejszy i bez "pajączka". Efekt hmmm, wizualnie w zasadzie bez zmian, od 3 lat nic się nie dzieje. Robiłem w dwóch autach w tym czasie, w obu podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

To podjedz jutro i sie dowiesz, najlepiej do 2-3 roznych zakladow ;) 

U mnie w 2 miejscach nie chcieli sie podjac, a w 3 zrobili ale bylo duzo mniejsze, tylko blisko krawedzi.

 

 

Spodziewam się, że w większości serwisów będą jojczyć, że odprysk za duży, że blisko podszybia itd. itp. Firm w moim mieście jest raptem 3, więc szału nie ma  Jutro sobie podzwonię przed fajrantem i może się uda naprawić bez wymiany, bo trochę mi szkoda oryginalnej szyby.

 

Tymczasem na TVN właśnie leciała reklama Autoglass... Skur.. podsłuchują 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z marketu za pięć dych i trzy lata już się trzyma, u mnie było kilka cm od krawędzi

Odprysk zalany i nic nie widać, pod światło pod kątem widać ryskę ok 1cm z pęknięcia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bochumil napisał(a):

 

Spodziewam się, że w większości serwisów będą jojczyć, że odprysk za duży, że blisko podszybia itd. itp. Firm w moim mieście jest raptem 3, więc szału nie ma  Jutro sobie podzwonię przed fajrantem i może się uda naprawić bez wymiany, bo trochę mi szkoda oryginalnej szyby.

 

Tymczasem na TVN właśnie leciała reklama Autoglass... Skur.. podsłuchują 😉

Nowa szyba to chyba jednak spory koszt a nie do wszystkich aut są chińskie zamienniki więc jak się da załatać to trzeba łatać...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bochumil napisał(a):

 pajączek odchodzący od odprysku na średnicę 5 zł.

wg mnie to dyskwalifikuje temat do naprawy, jeśli to jest w polu widzenia kierowcy

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jqr napisał(a):

wg mnie to dyskwalifikuje temat do naprawy, jeśli to jest w polu widzenia kierowcy

 

20 godzin temu, bochumil napisał(a):

na wysokości ok. 10 cm powyżej podszybia

Jeżeli to nie jest sportowe auto z płaską szybą,  to raczej nie jest to w polu widzenia kierowcy.

Alfa to nie jest sportowe auto, sorki @bochumil :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jqr napisał(a):

wg mnie to dyskwalifikuje temat do naprawy, jeśli to jest w polu widzenia kierowcy

 

Byłem w znanej sieciówce i mniejszym warsztacie. W obu przypadkach naprawa szyby jak najbardziej możliwa. Koszt naprawy w sieciówce 280 zł. Koszt naprawy w "innym" warsztacie 160 zł. Jestem umówiony na czwartek/piątek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur_W_wa napisał(a):

 

Jeżeli to nie jest sportowe auto z płaską szybą,  to raczej nie jest to w polu widzenia kierowcy.

Alfa to nie jest sportowe auto, sorki @bochumil :]

 

Nigdy nie twierdzilem, że jest. To  jest tylko Fiat w ładniejszym opakowaniu i wcale się tego nie wstydzę :]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, volf6 napisał(a):

Nowa szyba to chyba jednak spory koszt a nie do wszystkich aut są chińskie zamienniki więc jak się da załatać to trzeba łatać...

 

Do Alfy chińczyki są. Np. XYG. Warsztat zawołał 650 zł z wymianą. Tutaj link do szyby na allegro

 

https://allegro.pl/oferta/szyba-czolowa-alfa-romeo-giulietta-2010-sensor-nowa-14552863740

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bochumil napisał(a):

 

Do Alfy chińczyki są. Np. XYG. Warsztat zawołał 650 zł z wymianą. Tutaj link do szyby na allegro

 

https://allegro.pl/oferta/szyba-czolowa-alfa-romeo-giulietta-2010-sensor-nowa-14552863740

Jak naprawa nie będzie trwała/skuteczna to zawsze zdążysz ją wymienić  :oki:

Ale czy bym brał chińczyka :hmm: :hmm: :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Artur_W_wa napisał(a):

Jak naprawa nie będzie trwała/skuteczna to zawsze zdążysz ją wymienić  :oki:

Ale czy bym brał chińczyka :hmm: :hmm: :hmm:

Miałem Bensona i chyba z 6/7 lat przejeździłem (potem auta się pozbyłem)-szyba jak szyba. Nic się z nią nie działo. Fakt, ze to była normalna szyba, bez czujników czy grzałki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bochumil napisał(a):

 

Nie brałbym. W poprzednim aucie zakładałem Pilkingtona.

Jeżeli jest to oryginalna szyba z logo alfy to naprawiać.

Miałem wymienioną szybę w swojej alfie po około 8 miesiącach od odbioru z salonu.

Robiłem z ubezpieczenia jakiegoś tam auto szyba i dostałem  saint gobain sekurit czyli od producenta na pierwszy montaż 

do alfy tylko bez logo alfy.

Żałowałem że nie poszedłem z AC i serwis + oryginał.

Niby to samo ale uwierz mi szyba jest inna gorsza niż oryginalnie zamontowana.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2024 o 19:48, TADA napisał(a):

Jeżeli jest to oryginalna szyba z logo alfy to naprawiać.

Miałem wymienioną szybę w swojej alfie po około 8 miesiącach od odbioru z salonu.

Robiłem z ubezpieczenia jakiegoś tam auto szyba i dostałem  saint gobain sekurit czyli od producenta na pierwszy montaż 

do alfy tylko bez logo alfy.

Żałowałem że nie poszedłem z AC i serwis + oryginał.

Niby to samo ale uwierz mi szyba jest inna gorsza niż oryginalnie zamontowana.

 

Na pierwszy montaż w Giuliettcie szły szyby AGC Automotive. Naprawiam jutro. Wrzucę foty przed i po 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bochumil napisał(a):

 

Na pierwszy montaż w Giuliettcie szły szyby AGC Automotive. Naprawiam jutro. Wrzucę foty przed i po 😉

U mnie z tego co pamiętam wszystkie są saint gobain.

Jak nie zapomnę to przy okazji jeszcze raz zerknę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bochumil napisał(a):

 

Na pierwszy montaż w Giuliettcie szły szyby AGC Automotive. Naprawiam jutro. Wrzucę foty przed i po 😉

Aż poszedłem sprawdzić i jest Saint Gobain Sekurit z logo Alfa Romeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Elephant napisał(a):

Ponad 3 lata jeżdzę i nic się nie dzieje. naprawa chyba 150 zł kosztowała. Praktycznie tego nie widać po naprawie.

 

obraz.png.62b5526be2912799a2e13354e8f5b32d.png

Takie coś zakleiłem jakimś wynalazkiem do szyb. Nic się nie dzieje i po zabiegu trochę mniej widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2024 o 18:31, stig napisał(a):

Takie coś zakleiłem jakimś wynalazkiem do szyb. Nic się nie dzieje i po zabiegu trochę mniej widać.

 

Właściwie mogłem zrobić to samo, bo efekt byłby prawdopodobnie taki sam jak w warsztacie, do którego oddałem auto. Widac mniej, ale widać. Zdjęć "przed" nie robiłem, więc porównania nie wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bochumil napisał(a):

 

Właściwie mogłem zrobić to samo, bo efekt byłby prawdopodobnie taki sam jak w warsztacie, do którego oddałem auto. Widac mniej, ale widać. Zdjęć "przed" nie robiłem, więc porównania nie wrzucę.

Tylko u mnie nie jest w zasięgu wzroku  podczas jazdy. Wtedy to co innego i też bym szybę naprawiał/wymieniał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie nie jest w zasięgu wzroku  podczas jazdy. Wtedy to co innego i też bym szybę naprawiał/wymieniał. 

U mnie odprysk jest/był na połowie pasażera 10 cm nad podszybiem. Nie jest to miejsce specjalnie strategiczne podczas obserwacji drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bochumil napisał(a):

 

U mnie odprysk jest/był na połowie pasażera 10 cm nad podszybiem. Nie jest to miejsce specjalnie strateginczne podczas obserwacji drogi.

Ja poszedłem drogą, że jak coś będzie się działo to wtedy dopiero wizyta u speca. 
Raz kiedyś w Alfie 159 dostałem między oczy kamieniem o wielkości 2zl. Wiem bo go nawet widziałem jak nadlatywał 🤣. Powstało minimalne pęknięcie które było dopiero widoczne pod światło. Szyba Pilkington. Jak miałem NordGlass w Bravo to były dramatycznie słabe i szybko rysujące się. Z resztą przy produkcji autobusów podobne spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bochumil napisał(a):

 

Właściwie mogłem zrobić to samo, bo efekt byłby prawdopodobnie taki sam jak w warsztacie, do którego oddałem auto. Widac mniej, ale widać. Zdjęć "przed" nie robiłem, więc porównania nie wrzucę.

To wrzuć fotkę jak wygląda ''po'' i czy faktycznie jest tak źle...

Edytowane przez volf6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, volf6 napisał(a):

To wrzuć fotkę jak wygląda ''po'' i czy faktycznie jest tak źle...

 

Z zew. wygląda ok. Od wewnątrz widać pajączka. Ponoć lepiej się nie zrobi... Zdjęcie jutro.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.