Skocz do zawartości

Fiat 500


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Camel napisał(a):

co to za nowa hybryda ?

ceny obecnie "śmiech" na wyprzedaży rocznika.

 

Nie taka nowa

Trzycylindrowe wolnossące 1.0 z sześciobiegową skrzynią.

Dodatkowy akumulator 0,5 kWh, spalanie ponoć ciut niższe niż w 1.2, demon prędkości to to nie jest, ale od tego jest Abarth 500 ;)

Kolega miał przez dzień jako zastępczy jak oddał Tipo na przegląd, mówił że nawet nie przypuszczał że to 3-cyl - dowiedział się jak oddawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wkładany już chyba od 2018 roku. Posiada Tzw Motogenerator Valeo ( silnik i alternator w jednym) bodajże tak na to mówiliśmy , do Polski pierwsze partie przychodziły z Brazyli( byłem pod wrażeniem jak potrafią dbale skręcać silniki) później produkcja z BB . No akumulator a zarazem ta bateria nie powalała . Największy mankament taki że jest pod fotelem kierowcy i ci stylu nie mają zbytnio miejsca na nogi. Zadanie generatora ma wspomagać przyspieszenie . A czy faktycznie to coś daje ? To takie wozidlo na miasto . W trasie może męczyć . Ale ktoś wie 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HARDTECHNO napisał(a):

Silnik wkładany już chyba od 2018 roku. Posiada Tzw Motogenerator Valeo ( silnik i alternator w jednym) bodajże tak na to mówiliśmy , do Polski pierwsze partie przychodziły z Brazyli( byłem pod wrażeniem jak potrafią dbale skręcać silniki) później produkcja z BB . No akumulator a zarazem ta bateria nie powalała . Największy mankament taki że jest pod fotelem kierowcy i ci stylu nie mają zbytnio miejsca na nogi. Zadanie generatora ma wspomagać przyspieszenie . A czy faktycznie to coś daje ? To takie wozidlo na miasto . W trasie może męczyć . Ale ktoś wie 

 

Nie ma dramatu, tak do 120-130km/h dzieki skrzyni 6b. Pali o 0,5-1l mniej niz starsza odmiana 1,2.

Ja jezdzilem 1,0 przez tydzien w Lanci Ypsilon z wypozyczalni i mielismy 500-ke 1,2 przez 3 lata.

Ogolnie do tego auta pasuje calkiem niezle :ok:

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie taka nowa
Trzycylindrowe wolnossące 1.0 z sześciobiegową skrzynią.
Dodatkowy akumulator 0,5 kWh, spalanie ponoć ciut niższe niż w 1.2, demon prędkości to to nie jest, ale od tego jest Abarth 500
Kolega miał przez dzień jako zastępczy jak oddał Tipo na przegląd, mówił że nawet nie przypuszczał że to 3-cyl - dowiedział się jak oddawał.

Podejrzewam że to jest to samo rozwiązanie co wl Ypsilon, jeździłem tym przez tydzień na sardynii. Tak długo, jak w baterii był prąd to dawał radę, ale jazda z rozładowaną baterią, zwłaszcza pod górkę to jakiś dramat. Kolega miał Peugeota 208, to nie mogłem go dogonić. Na pewno nie pomaga fakt, że teren był mocno górzysty.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bergerac napisał(a):


Podejrzewam że to jest to samo rozwiązanie co wl Ypsilon, jeździłem tym przez tydzień na sardynii. Tak długo, jak w baterii był prąd to dawał radę, ale jazda z rozładowaną baterią, zwłaszcza pod górkę to jakiś dramat. Kolega miał Peugeota 208, to nie mogłem go dogonić. Na pewno nie pomaga fakt, że teren był mocno górzysty.

 

Ta bateria tam za wiele nie pomaga ;) Tez jezdzilem Ypsilonem po Apulii.

Ten samochod ma raptem 70KM, wiec nic dziwnego, ze pod gorke nie chcial jechac ;]

Ta 208-ka przypadkiem nie miala silnika 1,2T 100KM?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Uwaga Fiaciarze!

Nie mamy kącika FIATa 500. Przydałby się?

 

Nie, przeciez na tych kacikach tematycznych juz sie nic nie dzieje a Fiat sprzedaje mniej aut niz Porsche w Polsce ;]

 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Uwaga Fiaciarze!

Nie mamy kącika FIATa 500. Przydałby się?

 

Można z centomanią od biedy połączyć. Pytanie czy mamy przynajmniej dwóch użytkowników tych współczesnych pięćsetek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, format napisał(a):

 

Można z centomanią od biedy połączyć. Pytanie czy mamy przynajmniej dwóch użytkowników tych współczesnych pięćsetek

 

Jesli dobrze pamietam, to w czasach jak mialem 500-ke to byl wydzielony kacik, na ktorym absolutnie nic sie nie dzialo ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bochumil napisał(a):

 

Zdaje się kolega @krowka posiada 500X. Będziemy sobie pisać o alternatorach. Co Ci nie psuje? ;]

 

Chyba sie obrazil, bo od 2020 nie byl obecny ;]

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy jeździłem w różnych wypożyczalniach. Całkiem sympatyczne i fajne autko. Oczywiście silnik 1.0 ma bardzo słabą dynamikę (brak w zasadzie), na dole nie jedzie i na górze nie jedzie, baterii w miękkiej hybrydzie wystarcza do przyspieszenia ze świateł i tyle, powyżej 40 km/h nie daje to nic, bo z reguły jest rozładowany. Byle dodanie gazu momentalnie rozładowuje. Ale spalanie malutkie, duży plus. Do miasta (a jest to miejskie auto przecież) całkiem fajnie. 

A - duży plus za system multimedialny Boscha z AA, działa szybko i sprawnie. Widoczność super, zawieszenie takie miękkie, typowo miejskie, prześwit mały (to minus), ale siedzi się zaskakująco wysoko jak na niskie auto. 

Edytowane przez wladmar
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sebaso napisał(a):

Jak dla mnie możecie łączyć :oki: imo ruchu to za bardzo nie zwiększy, ale można sprobować ;) . 

Wystarczy dopisać w opisie kącika CC/SS i 500 :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.