Skocz do zawartości

Pierwsza trasa "zagramaniczna" BMW i4 podsumowanie


prebek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, HelixSv napisał(a):

Ba, pytanie. ;]

Tesla w planowaniu trasy z ładowaniami jest na razie niedoścignionym wzorem.

 

A bierze też pod uwagę inne niż teslowe ładowarki? Bo jeśli planuje na teslowych to wesz...

;l

 

 

image.png.b6a6bbb6d20e3407535dc5ec0f7280fd.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prebek napisał(a):

ma jeszcze pare "drobnych " niedociągnięć 

ale ma tez dużo plusów, których faktycznie inne auta nie mają

 

Tylko nie wiem dlaczego, ale chyba z powodu przekazywania informacji o Tesli, to mam odczucie jakby się użytkownicy z momentem zakupu zapisywali do sekty "tesla fan" i należy chwalić Teslę a o niedociągnięciach przemilczeć albo zbagatelizować. 

 

 

Y to mój czwarty elektryk. 

Poważnie, jedyna wada, to duży promień skrętu. No i może jeszcze cena, bo wolałbym, żeby była dwa razy tańsza. Albo trzy. ;] Bo kredyt trzeba spłacać. 

Wczesniej bardzo doskwierał mi brak czujników parkowania, ale ze dwa miesiące temu tesla vision bardzo się poprawiła. 

Oczywiście, każdy ma inne oczekiwania. Są ludzie, co chcą mieć ekran zaraz za kierownicą, albo więcej fizycznych przycisków, albo nie podoba im się kształt samochodu.

Rozumiem ich, ale ja się do nich nie zaliczam. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Ryb napisał(a):

 

A bierze też pod uwagę inne niż teslowe ładowarki? Bo jeśli planuje na teslowych to wesz...

;l

 

 

image.png.b6a6bbb6d20e3407535dc5ec0f7280fd.png

 

 

 

uporczywie zaznaczasz opcje, jednym ciagiem bez zatrzymywania, bez tabletow z podziwianiem okolicy przez dzieci przez 24h ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prebek napisał(a):

ma jeszcze pare "drobnych " niedociągnięć 

ale ma tez dużo plusów, których faktycznie inne auta nie mają

 

Tylko nie wiem dlaczego, ale chyba z powodu przekazywania informacji o Tesli, to mam odczucie jakby się użytkownicy z momentem zakupu zapisywali do sekty "tesla fan" i należy chwalić Teslę a o niedociągnięciach przemilczeć albo zbagatelizować. 

 

 

w tesli niedociagniecia ???

bez zartow ;]

to tesla wyznacza trendy, to tesla nie ma spalinowki w ofercie, to tesla ma najlepszy soft, to tesla ma bialy kolor bez doplaty :jem:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HelixSv napisał(a):

 

Y to mój czwarty elektryk. 

Poważnie, jedyna wada, to duży promień skrętu. No i może jeszcze cena, bo wolałbym, żeby była dwa razy tańsza. Albo trzy. ;] Bo kredyt trzeba spłacać. 

Wczesniej bardzo doskwierał mi brak czujników parkowania, ale ze dwa miesiące temu tesla vision bardzo się poprawiła. 

Oczywiście, każdy ma inne oczekiwania. Są ludzie, co chcą mieć ekran zaraz za kierownicą, albo więcej fizycznych przycisków, albo nie podoba im się kształt samochodu.

Rozumiem ich, ale ja się do nich nie zaliczam. :ok:

w 2020 roku już się zaczynałem przygotowywać na EV, pojechaliśmy z całą rodzina obejrzeć do "tymczasowego " salonu Tesli do Wa-wy. Spuścili nas po nożu, warunki zakupu poniżej krytyki. Przeglądałem od twego czasu parę razy strone Tesli z konfiguratorem, ale to nie było to, ja jestem z tych co do zakupu musza przymierzyć, pomacac .... 

W BMW miałem ta możliwość i mam elektryka, z manetkami, czujnikiem parkowania, wycieraczką z czujnikiem deszczu, wajcha zmiany biegu, .... no i żeby "odpalić" musze wcisnąć guzik a nie że wsiadam i jadę

😇

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

w tesli niedociagniecia ???

bez zartow ;]

to tesla wyznacza trendy, to tesla nie ma spalinowki w ofercie, to tesla ma najlepszy soft, to tesla ma bialy kolor bez doplaty :jem:

a niebieski?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

uporczywie zaznaczasz opcje, jednym ciagiem bez zatrzymywania, bez tabletow z podziwianiem okolicy przez dzieci przez 24h ;]

 

Nieprawda. Zaznaczyłem tylko podróż z punktu A do B. Sam spróbuj.

:ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, prebek napisał(a):

w 2020 roku już się zaczynałem przygotowywać na EV, pojechaliśmy z całą rodzina obejrzeć do "tymczasowego " salonu Tesli do Wa-wy. Spuścili nas po nożu, warunki zakupu poniżej krytyki. Przeglądałem od twego czasu parę razy strone Tesli z konfiguratorem, ale to nie było to, ja jestem z tych co do zakupu musza przymierzyć, pomacac .... 

 

Gdy ja postanowiłem pooglądać i4 w lokalnym salonie umówili się na konkretną godzinę, dali mi kluczyki i powiedzieli "au revoir". Jeździłem sobie aż mi się znudziło/się rozładował. To jest IMO prawidłowy sposób obsługi. Gdyby nie czas oczekiwania (absurdalny wtedy) to bym rozważał zakup.

:ok:

 

Edytowane przez Ryb
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HelixSv napisał(a):

 

 

Screenshot_20240306_083431_Chrome.jpg

O, interesujące 

podasz stronę?

Ciekawe, czy ten boot capacity, to jakos „sprawiedliwie” obliczają?

Z danych powyżej wynika, ze iX1 tejże capacity jest brak ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

lepiej nie, moja tesla jeszcze o tym nie wie i jezde nia wszedzie ;]

 

Nawet w bardzo długie trasy, tak do 200km.

:O

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

ostatnio bylem w krakowie, bez ladowania po drodze, szalenstwo :panic:

 

Pisz tutaj takie rzeczy z wyprzedzeniem to będziemy czuwać gotowi nieść pomoc jakby co.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

 

ostatnio bylem w krakowie, bez ladowania po drodze, szalenstwo :panic:

 

A dojechałeś w 2,5h jak Hołownia? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kravitz napisał(a):

 

A dojechałeś w 2,5h jak Hołownia? ;]

a o co chodzi z tym Hołownią (bo nie czaję takiego tematu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

 

ostatnio bylem w krakowie, bez ladowania po drodze, szalenstwo :panic:

Z Warszawy ?

ale na 100% bez ogrzewania jak ci co zimą jechali 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, prebek napisał(a):

a o co chodzi z tym Hołownią (bo nie czaję takiego tematu)

 

Dasz radę z centrum Wawy do centrum Krakowa dojechac w 2.5h? Wyruszasz z Wawy o 15:30 ;]

Ostatnio błyskotliwy marszałek stwierdził, że trzeba pobić rekord pisiorów na tej trasie. Jechał w sprawie kompletnie nie państwowej ;]

 

Już w innym wątku napisałem, że dac im jako służbówki elektryki, to się skończy rumakowanie ;] Będa jechali za dostawą do centrum dystrybucji Biedronki ;]

 

image.png.26a52c27b1a25f4f0cf66345558f9ccd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Dasz radę z centrum Wawy do centrum Krakowa dojechac w 2.5h? Wyruszasz z Wawy o 15:30 ;]

Ostatnio błyskotliwy marszałek stwierdził, że trzeba pobić rekord pisiorów na tej trasie. Jechał w sprawie kompletnie nie państwowej ;]

 

Już w innym wątku napisałem, że dac im jako służbówki elektryki, to się skończy rumakowanie ;] Będa jechali za dostawą do centrum dystrybucji Biedronki ;]

 

image.png.26a52c27b1a25f4f0cf66345558f9ccd.png

 

To może on tak jechał, jak mój ś.p. kolega w latach 60, Syreną z Łodzi do Warszawy jechał godzinę, bo póżniej już Syrena wyzionęła ducha i nie jechała i stała na poboczu.

Ale całe życie mówił, że do Warszawy to On Syreną godzinę jechał - reszty nie dopowiadał, chyba, że go ktoś zapytał to poinformował o Syrence na poboczu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, prebek napisał(a):

 

To może on tak jechał, jak mój ś.p. kolega w latach 60, Syreną z Łodzi do Warszawy jechał godzinę, bo póżniej już Syrena wyzionęła ducha i nie jechała i stała na poboczu.

Ale całe życie mówił, że do Warszawy to On Syreną godzinę jechał - reszty nie dopowiadał, chyba, że go ktoś zapytał to poinformował o Syrence na poboczu.

 

Pewnie by tak było, ale marszałka chyba pismaki przyuważyły, że jeszcze o tej 15:30 był widziany w Wawie, a tu nagle w Kraku się pojawił. I afera, w sumie nie wiadomo o co ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Pewnie by tak było, ale marszałka chyba pismaki przyuważyły, że jeszcze o tej 15:30 był widziany w Wawie, a tu nagle w Kraku się pojawił. I afera, w sumie nie wiadomo o co ;]

Dobrze, że nie samolotem ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, prebek napisał(a):

 

To może on tak jechał, jak mój ś.p. kolega w latach 60, Syreną z Łodzi do Warszawy jechał godzinę, bo póżniej już Syrena wyzionęła ducha i nie jechała i stała na poboczu.

Ale całe życie mówił, że do Warszawy to On Syreną godzinę jechał - reszty nie dopowiadał, chyba, że go ktoś zapytał to poinformował o Syrence na poboczu.

Jechał, a dojechał to dwa różne znaczeniowo stwierdzenia ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rwIcIk napisał(a):

I drożej ;]

 

 

A jakby pocisnął takim i4 w asyście Teselek, to by nikt się nie czepiał. 

Wyjazd z Wawy o 15:30, dojazd na 20:30 do Krakowa, wypoczęty, wysikany, najedzony... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kravitz napisał(a):

 

Dasz radę z centrum Wawy do centrum Krakowa dojechac w 2.5h? Wyruszasz z Wawy o 15:30 ;]

Ostatnio błyskotliwy marszałek stwierdził, że trzeba pobić rekord pisiorów na tej trasie. Jechał w sprawie kompletnie nie państwowej ;]

 

 

Phi, ja dojechałem z Gdańska do domu (okolice Katowic) w 4h door2door i jeszcze tankowałem po drodze.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kravitz napisał(a):

 

A jakby pocisnął takim i4 w asyście Teselek, to by nikt się nie czepiał. 

Wyjazd z Wawy o 15:30, dojazd na 20:30 do Krakowa, wypoczęty, wysikany, najedzony... ;]

tu masz najsłabsza teslą 

https://abetterrouteplanner.com/?plan_uuid=5e0b25b3-4f8b-4d5c-a2e0-9833fe54ad50

 

a tu niby google map https://maps.app.goo.gl/ENqz62KyMCF4twAH9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, prebek napisał(a):

 

Sprawdź jutro o 15:30 te google maps ;)

Dzisiaj żona pojechała do roboty i zaraportowała, że Wawa zupełnie pusta, bo mieli najechać rolnicy ;)

Zauważ, że w Wawie teraz nic nie świeci się na czerwono. Zupełnie niebywałe ;]

 

image.png.bb672462860b2ed4fd6b9f9965eb228d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Ryb napisał(a):

 

Phi, ja dojechałem z Gdańska do domu (okolice Katowic) w 4h door2door i jeszcze tankowałem po drodze.

;]

 

niesamowite, srednia 130.

tyle to ja tesla robie, zamulaczu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PawelWaw napisał(a):

niesamowite, srednia 130.

tyle to ja tesla robie, zamulaczu :lol:

 

Wyszło trochę ponad 500km, wyjechałem z hotelu w centrum i musiałem się jeszcze wydostać na autostradę (co w Trójmieście nie jest takie łatwe) a potem jeszcze tankowałem na tej autostradzie po drodze. Średnia z samej autostrady była dużo większa ale raczej tego już nie powtórzę bo to głupie i można stracić prawo jazdy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

narazie max co jechalem to do radomia :jem:

 

Następną wycieczkę zrób do Egiptu. Słyszałem od jakiegoś polityka, że z Radomia jest dużo bliżej do Egiptu niż z Warszawy. Może więc zasięgu starczy?

:hmm:

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Wyszło trochę ponad 500km, wyjechałem z hotelu w centrum i musiałem się jeszcze wydostać na autostradę (co w Trójmieście nie jest takie łatwe) a potem jeszcze tankowałem na tej autostradzie po drodze. Średnia z samej autostrady była dużo większa ale raczej tego już nie powtórzę bo to głupie i można stracić prawo jazdy.

 

 

 

nie blokowales lewego pasa tym razem ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

nie blokowales lewego pasa tym razem ? ;]

 

Nie. Co gorsza, nie pamiętam żeby ktoś mnie wyprzedzał. Przez jakieś 50-100km jechałem razem z innym Jagiem a resztę sam bo tamten potem gdzieś zjechał.

:O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ryb napisał(a):

 

Nie. Co gorsza, nie pamiętam żeby ktoś mnie wyprzedzał. Przez jakieś 50-100km jechałem razem z innym Jagiem a resztę sam bo tamten potem gdzieś zjechał.

:O

 

juz sie niewyglupiaj, z zona jechales :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał(a):

juz sie niewyglupiaj, z zona jechales :jem:

 

Nie, moją żonę jest ciężko dogonić.

:O

 

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2024 o 03:37, PawelWaw napisał(a):

 

lepiej nie, moja tesla jeszcze o tym nie wie i jezde nia wszedzie ;]

Ej, nie psuj koledze nabijania postów ! 

Po raz tysięczny któryś powtarza te same farmazony i nadal ktoś mu odpowiada i klepnie "lajka" :hehe:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ryb napisał(a):

 

Nie. Co gorsza, nie pamiętam żeby ktoś mnie wyprzedzał. Przez jakieś 50-100km jechałem razem z innym Jagiem a resztę sam bo tamten potem gdzieś zjechał.

:O

Tamten byl elektryczny, i na siku zjechał ;)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2024 o 09:55, PawelWaw napisał(a):

to tesla ma najlepszy soft, to tesla ma bialy kolor bez doplaty 

 

Faktycznie, nie taka krótka ta lista zalet 😎:oki:;]

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2024 o 02:55, PawelWaw napisał(a):

to tesla ma bialy kolor bez doplaty

Miała ;]

 

"Pearl White Multi-Coat $1,000"

 

Kiedyś też czarny i kiedyś też srebrny. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2024 o 15:26, format napisał(a):

W podróży 22kW i tak się do niczego nie nada, bo przecież nie będziesz stał 3-4h żeby naładować auto.

W domu 22kW jest niepotrzebne, bo i tak zapinasz samochód wieczorem i rano masz naładowany, więc to czy ładuje się 3 czy 6h jest zupełnie obojętne.

 

a nie bedzie mniejszych strat przy 22 vs 11kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2024 o 10:08, komandos80 napisał(a):

a nie bedzie mniejszych strat przy 22 vs 11kW?

 

Z tego, co wiem, to znaczące różnice są do 7kW. Powyżej marginalne. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.