Skocz do zawartości

Grill gazowy co polecacie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Póki sezon się nie zaczął chce kupić grill gazowy, używany będzie pewnie z 10 razy do rok więc nic jakoś bardzo wyszukanego mi nie potrzeb🙂

Budżet myslalem tak do 700zł..

W oko mi wpadł taki https://allegro.pl/oferta/grill-ogrodowy-gazowy-2-1-szafka-pokrywa-polka-13655337102

A wy co byście doradzili,polecili?

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezarek napisał(a):

Witam. Póki sezon się nie zaczął chce kupić grill gazowy, używany będzie pewnie z 10 razy do rok więc nic jakoś bardzo wyszukanego mi nie potrzeb🙂

Budżet myslalem tak do 700zł..

W oko mi wpadł taki https://allegro.pl/oferta/grill-ogrodowy-gazowy-2-1-szafka-pokrywa-polka-13655337102

A wy co byście doradzili,polecili?

 

 

W tym budżecie abuslutnie obojętnie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

Dobrze że przypomniałeś. Trzeba rozejrzeć się za grillem.

Był tu już chyba spory wątek na ten temat.

Trzeba użyć wyszukiwarki.

 

Streszczę go - poniżej 4k zł za Webbera, czy Broil Kinga nie ma co schodzić :hehe:

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, open napisał(a):

 

Streszczę go - poniżej 4k zł za Webbera, czy Broil Kinga nie ma co schodzić :hehe:

Były i tańsze propozycje ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, open napisał(a):

 

Streszczę go - poniżej 4k zł za Webbera, czy Broil Kinga nie ma co schodzić :hehe:

Pominąłeś Landmanna i campingaz, widocznie masz problem ze zrozumieniem tekstu czytanego

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2024 o 04:32, Cezarek napisał(a):

Witam. Póki sezon się nie zaczął chce kupić grill gazowy, używany będzie pewnie z 10 razy do rok więc nic jakoś bardzo wyszukanego mi nie potrzeb🙂

Budżet myslalem tak do 700zł..

W oko mi wpadł taki https://allegro.pl/oferta/grill-ogrodowy-gazowy-2-1-szafka-pokrywa-polka-13655337102

A wy co byście doradzili,polecili?

 

A gdzie będzie stał?

Garaż, altanka pod dachem, czy pod pokrowcem na dworze, a może po prostu luzem pod chmurką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazowy tylko i wyłącznie z rusztem żeliwnym. Nawet nie patrz na te zwykłe z siatką.

Obi za chwilę przed sezonem zrobi wyprzedaże, sąsiad ma ubiegłym roku kupił jakiegoś grilla przecenionego z 2200 na 1500

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2024 o 04:32, Cezarek napisał(a):

wy co byście doradzili,polecili?

Tego sobie odpuść, naprawdę. Ja to zamówiłem, jakieś złe spasowanie zawiasów było, ale jak go składałem, to już żałowałem co kupiłem. Na szczęście oddali kasę. Blachy cieniutkie, wszystko tak liche że aż strach używać. Myślę, dołożę. Poszedłem do marketów, budżet do 1500... Pierwsze co, cena grilli ma niewiele wspólnego z jakością. Był jakiś ciężki, z grubszej blachy w okolicy tysiaka, ale niestety ostatnia sztuka niekompletna. A tych za 1500 to nawet nie chciałem - szjas, tyle że droższy, a jakościowo gorszy od tego tańszego.

Finalnie kupiłem Proficook, poczytałem na niemieckich forach, raczej ludzie chwalili, a cena była przystępna. W 2020 kosztował coś koło 800zl. Stoi na tarasie czwarty rok, nie zardzewiał, na sporadyczne używanie super. Pod spód wchodzi butla amerigas nano z propanem 8kg. Następny będzie pewnie broil king, ale nie zanosi się na to zbyt szybko.

IMG_20240303_201417.jpg.5aad180ea3e6968dd1fccf35aa42db09.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2024 o 04:32, Cezarek napisał(a):

Witam. Póki sezon się nie zaczął chce kupić grill gazowy, używany będzie pewnie z 10 razy do rok więc nic jakoś bardzo wyszukanego mi nie potrzeb🙂

Budżet myslalem tak do 700zł..

W oko mi wpadł taki https://allegro.pl/oferta/grill-ogrodowy-gazowy-2-1-szafka-pokrywa-polka-13655337102

A wy co byście doradzili,polecili?

 

Nie wniesie to nic do wątku ale ktoś musi napisać że grill gazowy to żaden grill i ja się z tym zgadzam. 😎

Celebracja rozpalania, zapachu dymu, żaru węgli to jest grillowanie.

Jakbym chciał na gazie to bym sobie z patelni zrobił 😁

  • Lubię to 2
  • Haha 1
  • Nie lubię tego 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marko33 napisał(a):

Nie wniesie to nic do wątku ale ktoś musi napisać że grill gazowy to żaden grill i ja się z tym zgadzam. 😎

Celebracja rozpalania, zapachu dymu, żaru węgli to jest grillowanie.

Jakbym chciał na gazie to bym sobie z patelni zrobił 😁

 

Co kto lubi. 

Ja nie lubię śmierdzieć po grillu i za każdym razem prać wszystkich ciuchów łącznie z butami. 

Jeśli ciuchy ciężko doprać to nie chcę myśleć co zostaje w płucach.

Nawet będąc gościem i siedząc z daleka jak poczuję smród białej podpałki to mi się chce :rzygi:

 

Aaaa... a moje dzieciaki nie cierpią czekania na żarcie - wpada pomysł i ma być gotowe za 15 minut. Nie zrobisz tego na klasycznym grillu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wniesie to nic do wątku ale ktoś musi napisać że grill gazowy to żaden grill i ja się z tym zgadzam. 
Celebracja rozpalania, zapachu dymu, żaru węgli to jest grillowanie.
Jakbym chciał na gazie to bym sobie z patelni zrobił 

Ja się z tym zgadzałem do czasu jak na zeszłoroczną majówkę kupiłem sobie gazowego. Teraz uważam inaczej, smak bez różnicy a wygoda, że 5 minut po odpaleniu mogę już grillować bezcenna. Nigdy na węglowym nie robiłem spontanicznych kolacji na grillu, na gazowym decyzja już, jesz za 20 minut.
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja się z tym zgadzałem do czasu jak na zeszłoroczną majówkę kupiłem sobie gazowego. Teraz uważam inaczej, smak bez różnicy a wygoda, że 5 minut po odpaleniu mogę już grillować bezcenna. Nigdy na węglowym nie robiłem spontanicznych kolacji na grillu, na gazowym decyzja już, jesz za 20 minut.
Grill węglowy jest jak gramofon a vinyle a gazowy to Spotify
Celebracja czy wygoda?

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2024 o 10:58, Marko33 napisał(a):

Nie wniesie to nic do wątku ale ktoś musi napisać że grill gazowy to żaden grill i ja się z tym zgadzam. 😎

Celebracja rozpalania, zapachu dymu, żaru węgli to jest grillowanie.

Jakbym chciał na gazie to bym sobie z patelni zrobił 😁

 

Powiem ci, że miałem podobne podejście póki sobie gazowego nie kupiłem. Łatwość i szybkość obsługi oraz kontrola nad temperaturą rekompensuje wszystko co oferuje węglowy. Rozpalasz gaz i po max. 10 minutach masz na full nagrzany. Z powodu rytuału, o którym piszesz, to grillowałem z 5 razy w roku latem. Mając gazowy, to już w tym roku 4 albo 5 razy grillowałem (tak, zimą). Steki z grilla wychodzą o wiele lepsze (i trudniej zepsuć) niż z patelni.

 

Gdyby kogoś interesowało, to kupiłem w OBI o taki, wtedy zdaje się w promocji 1700pln (jesień 2022).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, torelek napisał(a):

 

Powiem ci, że miałem podobne podejście póki sobie gazowego nie kupiłem. Łatwość i szybkość obsługi oraz kontrola nad temperaturą rekompensuje wszystko co oferuje węglowy. Rozpalasz gaz i po max. 10 minutach masz na full nagrzany. Z powodu rytuału, o którym piszesz, to grillowałem z 5 razy w roku latem. Mając gazowy, to już w tym roku 4 albo 5 razy grillowałem (tak, zimą). Steki z grilla wychodzą o wiele lepsze (i trudniej zepsuć) niż z patelni.

 

Gdyby kogoś interesowało, to kupiłem w OBI o taki, wtedy zdaje się w promocji 1700pln (jesień 2022).

Teraz 2500 zł 8]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

w promo:

 

image.png.7febea9bd66e4dbfd7fce5af7335c250.png

Musze zacząć częściej zaglądać na stronę, bo nie mogę trafić na promocję ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2024 o 20:23, open napisał(a):

 poczuję smród białej podpałki to mi się chce :rzygi:

 

Aaaa... a moje dzieciaki nie cierpią czekania na żarcie

Ad 1 - jak ktoś nie umie rozpalać to używa tego śmierdzącego g00wna

Ad 2 - na szybko to jest mikrofalówka, niech się naucza trochę cierpliwości , przyda im się w życiu

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 - jak ktoś nie umie rozpalać to używa tego śmierdzącego g00wna
Ad 2 - na szybko to jest mikrofalówka, niech się naucza trochę cierpliwości , przyda im się w życiu
Do rozpalania brykietu mam tzw komin - działa elegancko

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2024 o 19:53, HerrMajki napisał(a):

Jak Ci służy ten grill? Butla na długo starcza?

 

Jak na razie ok, ale używam go dopiero 1,5roku (kupiony jesienią 2022). Dobry, żeliwny ruszt, sam grill z nierdzewki, więc liczę, że nie zardzewieje 😉

Jak długo butla starcza... Trudno powiedzieć. Wydaje mi się, że na jakichś 8 grillowań ale każdy inaczej przygotowuje i z różną częstotliwością, więc nie jest to miarodajne. Tak, czy inaczej wychodzi chyba taniej niż węglowy, gdzie worek brykietu / węgla kosztuje 12 złotych w górę a wymiana butli w OBI 60 czy 70.

Z minusów - to zimą trzeba zawczasu butlę do domu wstawić, bo jeśli jest zimna, to propan-butan nie daje odpowiedniego ciśnienia i nie da się osiągnąć potrzebnej temperatury (za mały płomień). Ale to nie jest minus tego grilla, tylko wszystkich gazowych. Na zimę trzeba by kupić czysty propan - ma niższą temperaturę wrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sdss napisał(a):

Mam inny model (zdaje się 400), do czego chcesz to używać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad kupił w Lidlu - jestem zaskoczony jaki fajny.

Całkiem spoko.

 

Używam webera, stoi na tarasie od kilku lat (5-6?). Używany przez cały rok.  Nic mu nie jest. Wyjarały się takie osłony nad palnikami /nakładki - ale to element wymienny .
to jest przedmiot użytkowy a nie obiekt kultu 😂

jak kuchenka - można w niedzielę, można przekąskę w dzień powszedni.

 

oczywiście kupiłem pokrowiec. Raz użyłem. Bez sensu i nie ma takiej potrzeby. 

 

używam też turystycznego przenośnego webera na gaz - też fajny (i można zabrać na kemping - na Helu kemp 3 zamortyzował się w tydzień , bo Tawerna ma ceny z ulicy Żurawiej w Warszawie 😂)

 

Najważniejsze jest : żeliwny ruszt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2024 o 08:35, mati1.6dohc napisał(a):

Sąsiad kupił w Lidlu - jestem zaskoczony jaki fajny.

Całkiem spoko.

 

Używam webera, stoi na tarasie od kilku lat (5-6?). Używany przez cały rok.  Nic mu nie jest. Wyjarały się takie osłony nad palnikami /nakładki - ale to element wymienny .
to jest przedmiot użytkowy a nie obiekt kultu 😂

jak kuchenka - można w niedzielę, można przekąskę w dzień powszedni.

 

oczywiście kupiłem pokrowiec. Raz użyłem. Bez sensu i nie ma takiej potrzeby. 

 

używam też turystycznego przenośnego webera na gaz - też fajny (i można zabrać na kemping - na Helu kemp 3 zamortyzował się w tydzień , bo Tawerna ma ceny z ulicy Żurawiej w Warszawie 😂)

 

Najważniejsze jest : żeliwny ruszt. 

 

podeslesz linka do tego przenosnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak chcesz używać 10 razy do roku to każdy da radę. Ja 10 lat temu kupiłem jakiegoś najtańszego Gazpola za 500 zł i do tej pory działa, a w sezonie (czerwiec-sierpień) grillujemy ze 3 razy w tygodniu. Dodam, że myłem go może ze 2-3 razy (ruszt żeliwny raczej co roku).

Tylko uważam, że będziesz go używał częściej niż 10 razy w roku, bo wygoda jak przy używaniu kuchenki elektrycznej i jedzenie smakuje lepiej niż z patelni.

Chyba tylko ktoś, kto nigdy nie miał gazowego twierdzi, że zwykły jest lepszy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.