Jump to content

Majkiel

użytkownik
 • Posts

  4132
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Majkiel

 1. Spodziewałem się, że może nie polityk, a jakaś osoba choć trochę znająca temat to argumentowała
 2. Argumentacja dziwna. Jakiś czas temu na Polibudzie pokazywali symulacje, jak zmniejszenie prędkości usprawnia ruch. Bynajmniej nie chodziło o odległości między autami. Generalnie chodziło o to, że jak ruch główną ulicą idzie wolniej (np. 50 zamiast 70), to łatwiej włączyć się z bocznych uliczek. Podobnie przy "wpychaniu się", jak jakieś auto wyjeżdża z bocznej kawałek przed jadącym wolniej. Ten na głównej, lekko przyhamuje, ewentualnie jeden za nim jeszcze zdejmie nogę z gazu, zanim ten włączający się do ruchu nie rozpędzi się. Przy większych prędkościach ten na głównej musi już ostrzej przyhamować, kolejnych kilku także i łatwiej o utratę płynności ruchu. Na symulacji fajnie to widać. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku - przy zbyt małych prędkościach przepustowość "układu" drastycznie spada.
 3. Na gminnych drogach jest jednak trochę mniejsze natężenie ruchu. IMO gdyby tam było to 90 i było respektowane, byłoby OK. Jak kierowcy zaczną na bardzo "rozrabiać" na tym odcinku, to ponownie włączą system.
 4. Pytanie, czy zmniejszyła się liczba albo waga wydarzeń i problemów.
 5. Majkiel

  Yanosik na AA

  Nie miałeś gdzieś zakopanego telefonu, że nie mógł złapać sygnału GPS?
 6. Majkiel

  Yanosik na AA

  Wczoraj włączyłem, działa. Ale nie testowałem za długo. Jak zgłosić coś, bo nie widziałem "guzika" ? U mnie w Kii pojawił się sam jak podłączyłem telefon
 7. Ło Panie, to na pewno po powodzi i coś z elektryką musi być A tan na poważnie, to szerokości, przyczepności i bezawaryjności
 8. Ciekawe, jaki jest koszt takiego "zestawu"
 9. Jadę za tydzień, zobaczymy co się będzie działo. Z jednej strony dobrze, bo jak się kilka razy lekko przyspieszy, to się człowiek nie denerwuje, a z drugiej zapewne nie będzie brakowało mknących wariatów i "poganiaczy" w miejscach gdzie ruch jest w konfiguracji 2+2. Dożynki były, żniwa się skończyły
 10. Weź na jakiś test i zobacz Słyszałem, że szału nie ma....
 11. Majkiel

  Kozak

  A czy to nie jest praktycznie to samo ? Jedno i drugie z tej samej ukraińskiej fabryki Megatex. Coś tam pobiera - centralny, radio, zegarek na desce i pod lusterkiem, nie wiem czy komputer też nie bierze czegoś cały czas. Z ciekawości sprawdzę dzisiaj ile mA jest w stanie spoczynku.
 12. Płyn do mycia okien?
 13. Majkiel

  Kozak

  Nie, niekoniecznie planuje noname. Jak ma paść po gwarancji, to wolę kupić Boscha czy Exide, ale jak ma przeżyć mniej więcej tyle samo co inne, to po co przepłacać.
 14. Majkiel

  Kozak

  Kilka osób polecało tutaj akumulatory Kozak. Jak tam Wasze Kozaki wytrzymują próbę czasu? Gwarancja i koniec, czy można liczyć na trochę dłuższą eksploatację? Obecny Exide EB500 wytrzymał kilka lat. Potrzebuję akumulatora do Uniaka, który więcej stoi niż jeździ, ale jak stoi to aku jest odłączony.
 15. No właśnie, tego się obawiałem. Te 100 kuni, nie będzie miało łatwo z kompletem pasażerów czy załadowanym bagażnikiem. Z SUVem nie, ale wygląd "cross" jest Na wschodzie, ponoć nawet sedana "uterenowili"
 16. Pacjent to 1.0 z czapką od 1.2MPI Potrzebna poma paliwa, 3-bar, tylko nie jestem do końca pewien jaka. Czy takie coś będzie ok? Albo taka ? Obecnie zamontowana jest taka pompa paliwa jak poniżej, długość całkowita łącznie z króćcami to 13,5cm.
 17. Kiedyś, chyba jeszcze w ubiegłym stuleciu, podchodziłem do galwanizacji i zabawy z chemią, ale zalało moje pseudo laboratorium w piwnicy i się skończyło. Znalazłem jeszcze dwie książki Sękowskiego, gdzieś jeszcze leży(albo leżała ) taka o galwanotechnice. Teraz mam miejsce, może z młodym się pobawimy.
 18. W Fieście mamy WR D4, rozmiar trochę inny (195/55/15), ale innego materiału chyba nie używają Póki co po dwóch sezonach wyglądają jak nowe. W Grande miałem Fuldy i jak sprzedawałem auto miały chyba 4 sezony - "mięsa" było dużo, nic nie pękało i wciąż pewnie trzymały się na śliskim czy mokrym.
 19. Może, Citroena akurat nie sprawdzałem Rzeczywiście, podstawowa wersja 52, mniej więcej tyle ile Sandero Comfort z ciut mocniejszym silnikiem.
 20. I chyba dlatego Dacia wygrywa. Mając 60 tysięcy, praktycznie nie kupi się nic innego. Może poza zupełnie gołym Tipo Classic czy jakimś "maluchem" Mając te 90, 100 czy ile tam kosztuje Golf, można już wybierać w crossoverach, w tym troc i tcross z VW. W klasie kompaktów, Golf wciąż wygrywa
 21. Wystarczy chyba pojechać za wschodnią granicę Te panele to jedno, zwłaszcza dla tradycyjnej (czyt starszej) klienteli. Do tego coraz silniejsza konkurencja oraz moda na crossovery. Nawet w gamie VW, gdzie jeszcze niedawno było Polo, Golf, Passat, no i Tiguan, teraz namnożyło się t-roców, t-crossów
 22. Tak to wygląda. A jeszcze rezygnując z kilku, wcale nie niezbędnych rzeczy można mieć auto za (powiedzmy) przyzwoite pieniądze. Do tego opcjonalna wersja LPG, która nie dość ze tylko 1000 droższa, to jeszcze, przynajmniej na papierze, mocniejsza.
 23. Fabia porównywalna do Sandero wyjdzie pewnie c.a. 80.000 - i tak sporo więcej Do tego w Sandero jest wersja Stepway.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.