Skocz do zawartości

Ledy kontra halogen w nowych autach jako światła mijania


Roman XXL

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się z opinią, że LEDy to często światła które ładniej wyglądają, ale gorzej świecą. Ktoś ma doświadczenie w temacie lub widział jakieś testy ?

 

Jeśli są dobrze ustawione to świecą bardzo dobrze. Ledy mają samopoziomowanie więc jak są ustawione za nisko to niestety nic nie można zrobić poza wizytą w serwisie. VW ma tendencję do fabrycznego ustawianie ledów znacznie poniżej właściwego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opinią, że LEDy to często światła które ładniej wyglądają, ale gorzej świecą. Ktoś ma doświadczenie w temacie lub widział jakieś testy ?

U mnie świecą fantastycznie. Lepiej od ksenonów, o zwykłych żarówkach z litości nie wspominając.

Minus jest taki jak u ksenonów: silne odcięcie światła i cienia, na dole mnóstwo światła, powyżej nic nie widzisz. Dlatego muszą być dobrze ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są dobrze ustawione to świecą bardzo dobrze. Ledy mają samopoziomowanie więc jak są ustawione za nisko to niestety nic nie można zrobić poza wizytą w serwisie. VW ma tendencję do fabrycznego ustawianie ledów znacznie poniżej właściwego poziomu.

U mnie można ustawić śrubką. Samopoziomowanie nic tu nie przeszkadza, tylko trzeba regulować stojąc na poziomej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opinią, że LEDy to często światła które ładniej wyglądają, ale gorzej świecą. Ktoś ma doświadczenie w temacie lub widział jakieś testy ?

ja widziałem w zwykłej Astrze i była rewelacja. Co dopiero będzie w jakimś porządnym aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opinią, że LEDy to często światła które ładniej wyglądają, ale gorzej świecą. Ktoś ma doświadczenie w temacie lub widział jakieś testy ?

 

U żony w Mercedesie są LED'y i świeci to bardzo porządnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z trwaloscia ledow? Jaak padnke zrodlo swiatla to wymiana jak zarowka?

Jak znam życie to jakieś chore pieniądze ale zanim padną to na rynku będzie już pełno zamienników.

IMO prędzej padną LEDy w dziennych niż w mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ile doplata. Np w Astrze 5900, troche grubo

U mnie seryjnie były. Gdyby jednak były za dopłatą to zależy co dają w serii. Jeśli ksenon to bym się wahał bo aż takiej przepaści nie ma (choć jest wyraźnie lepiej) ale do halogenowej żarówki to bym każdą kasę dopłacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ile doplata. Np w Astrze 5900, troche grubo

tylko 1.4 T bierz, inne omijaj z daleka- 1.6 muł okropny reakcja na gaz długaaaaaaaaaaaaa, 1.4 jeszcze większy muł :no:  Pomijam, że te wolnossące jakoś drastycznie oszczędne nie są w porownaniu do tego z turbo :skromny: Kolejne dziadostwo to czujniki w kołach. Wiecznie bład wywala mimo odpowiedniego cisnienia :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 1.4 T bierz, inne omijaj z daleka- 1.6 muł okropny reakcja na gaz długaaaaaaaaaaaaa, 1.4 jeszcze większy muł :no:  Pomijam, że te wolnossące jakoś drastycznie oszczędne nie są w porownaniu do tego z turbo :skromny: Kolejne dziadostwo to czujniki w kołach. Wiecznie bład wywala mimo odpowiedniego cisnienia :no:

Juz sie tak nie podpalaj ;)  Ja benzyny bez turbo bym nie kupil, a Astry raczej tez nie. Choc jak bym chcial kompakta to bym brał chyba Astre. 

P.s za rok moze bede myslal czy zmienic na cos nowszego :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opinią, że LEDy to często światła które ładniej wyglądają, ale gorzej świecą. Ktoś ma doświadczenie w temacie lub widział jakieś testy ?

 

Granica szkody całkowitej w przypadku stłuczenia reflektora jest sukcesywnie przesuwana - teraz pewnie 8-latek już się załapie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nie muszą. Sam reflektor jest wysoko, świecą wysoko, full wypas. Tylko ci z przeciwka histeryzują i mrugają...

Czyli wydać masz źle ustawione świata. Jak brać ledy i ksenony to tylko z asystentem długich świateł, a najlepiej z dynamicznà regulacja świateł. W Tiguanie działa to genialnie.

Dzisiaj odbieram Mini, ktire tez masz miec światła led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem LEDy w Leonie świecą kiepsko...

Zresztą, tu od 12:44 jest porównanie Octavii z xenonem, i Leona na LEDach...

https://www.youtube.com/watch?v=Pfs56DYi3Zg

Różnica jest dramatyczna. Generalnie ten wątek potwierdza to z czym się spotkałem. lED daje dobre wrażenie, ale świeci słabo. :(

Zasadniczo spotkałem się z opinią, że te LEDy które nie mają obowiązku spryskiwaczy po prostu świecą dużo słabiej od Zenonow. Często nawet gorzej niż halogen. W przypadku halogenowych bardzo dużo zależy od żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wydać masz źle ustawione świata. Jak brać ledy i ksenony to tylko z asystentem długich świateł, a najlepiej z dynamicznà regulacja świateł. W Tiguanie działa to genialnie.

Dzisiaj odbieram Mini, ktire tez masz miec światła led.

Pewnie że źle. Bardzo źle. We wszystkich egzemplarzach producent ustawił źle. I to już w kolejnej generacji modelu, bo w poprzednim aucie nawet przy ksenonach też mi mrugali.

Myślę że winę za to ponosi głównie fakt, że auto jest SUVem. Ale ja nie narzekam - ja widzę świetnie więc niech sobie mrugają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że źle. Bardzo źle. We wszystkich egzemplarzach producent ustawił źle. I to już w kolejnej generacji modelu, bo w poprzednim aucie nawet przy ksenonach też mi mrugali.

Myślę że winę za to ponosi głównie fakt, że auto jest SUVem. Ale ja nie narzekam - ja widzę świetnie więc niech sobie mrugają.

Skoro ślepa to jest coś na rzeczy. Zobacz jak działa dynamiczna regulacja świateł w Tiguanie. Nic nikogo nie osepia i to nawet jak jedziesz na długich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ślepa to jest coś na rzeczy. Zobacz jak działa dynamiczna regulacja świateł w Tiguanie. Nic nikogo nie osepia i to nawet jak jedziesz na długich

Pewnie że jest. Tak producentowi wyszło. W takiej Insigni też tak wyszło mimo że światła nisko.

A mnie oślepiają nowe BMW X5 i X6 na LEDach. Ale nie mrugam bo to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest dramatyczna. Generalnie ten wątek potwierdza to z czym się spotkałem. lED daje dobre wrażenie, ale świeci słabo. :(

Zasadniczo spotkałem się z opinią, że te LEDy które nie mają obowiązku spryskiwaczy po prostu świecą dużo słabiej od Zenonow. Często nawet gorzej niż halogen. W przypadku halogenowych bardzo dużo zależy od żarówki.

jeszcze jest frajda jazdy zimą kiedy błoto pośniegowe zamarza na kloszach reflektorów.

Te bez spryskiwaczy mają do 2000 lumenów, powyżej spryski są a że światło ma barwę pewnie min 5000K to wrażenie robi na niektórych, że jasno

tylko co z tego skoro na drodze słabo świeci - to jest relatywnie krótki zasięg.

Dlatego w tanich autach lepsze są tradycyjne lampy wyładowcze powyżej 3000 lumenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest dramatyczna. Generalnie ten wątek potwierdza to z czym się spotkałem. lED daje dobre wrażenie, ale świeci słabo. :(

Zasadniczo spotkałem się z opinią, że te LEDy które nie mają obowiązku spryskiwaczy po prostu świecą dużo słabiej od Zenonow. Często nawet gorzej niż halogen. W przypadku halogenowych bardzo dużo zależy od żarówki.

Te bez spryskiwaczy mają niższą jasność więc logiczne że są do kitu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opinią, że LEDy to często światła które ładniej wyglądają, ale gorzej świecą. Ktoś ma doświadczenie w temacie lub widział jakieś testy ?

chyba zalezy od auta

zaloze sie ze LEDy w Audi swieca duzo lepiej niz ksenon w Golfie, ale np ksenon w Golfie swieci imo lepiej niz Leon na LEDach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezgodze sie

H4 w kangoo siweicilo* rewelacyjnie duzo lepij niz Xenon w V40/V60 czy led w Leonie

* standardowa zarowka, nie oslepiały aut z przeciwka

Nie jeździłem nigdy Kangoo. Jeździłem V50 i ksenony rzeczywiście szału nie robiły. A Leon chyba ma te słabsze LEDy co bez układu zmywania montują więc może być tak że szału nie robi.

Ja swoje doświadczenia z LEDami opieram na autach gdzie LED to upgrade ksenonów a nie opcja oszczędna zamiast żarówki.

No i to że jakiś producent skopie układ w jakimś modelu nie znaczy przecież że technologia jest zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zalezy od auta

zaloze sie ze LEDy w Audi swieca duzo lepiej niz ksenon w Golfie, ale np ksenon w Golfie swieci imo lepiej niz Leon na LEDach

Najlepiej porównać w jednym modelu, np. w tym Audi: LEDy, ksenony i H7. Wtedy widać różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem nigdy Kangoo. Jeździłem V50 i ksenony rzeczywiście szału nie robiły. A Leon chyba ma te słabsze LEDy co bez układu zmywania montują więc może być tak że szału nie robi.

Ja swoje doświadczenia z LEDami opieram na autach gdzie LED to upgrade ksenonów a nie opcja oszczędna zamiast żarówki.

No i to że jakiś producent skopie układ w jakimś modelu nie znaczy przecież że technologia jest zła.

Poprostu: duza lampa dobrego projektu wysoko zamontowana nawet przy h4 swieci genialnie i wcale nie oslepia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu: duza lampa dobrego projektu wysoko zamontowana nawet przy h4 swieci genialnie i wcale nie oslepia

Nikt tego nie kwestionuje że świeci bardzo dobrze. Ale jak teraz w to samo auto w tak samo zamontowany i dobrze zaprojektowany reflektor wsadzisz źródło światła o większej jasności oraz o barwie bliższej do światła dziennego to będzie jeszcze lepiej. I tego nie przeskoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego nie kwestionuje że świeci bardzo dobrze. Ale jak teraz w to samo auto w tak samo zamontowany i dobrze zaprojektowany reflektor wsadzisz źródło światła o większej jasności oraz o barwie bliższej do światła dziennego to będzie jeszcze lepiej. I tego nie przeskoczysz.

Bardziej chodzi o uproszczenie ze halogen swieci gozej od xenona czy led. Problemem jest bardziej desiging ktory wymusza "mikro lampy tuz nad ziemia"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o uproszczenie ze halogen swieci gozej od xenona czy led. Problemem jest bardziej desiging ktory wymusza "mikro lampy tuz nad ziemia"

Ale przy założeniu że design nie został skopany to jaśniejsze źródło światła musi świecić lepiej.

Ja piszę na podstawie Outlandera, bo widziałem jak w tym świeci żarówka, miałem ksenony w OII a teraz mam LEDy. I żarówka świeci dobrze dopóki nie zobaczysz pozostałych. Ksenony świeciły fantastycznie ale jak postawiłem jedno auto obok drugiego to było widać wyraźną różnicę w jasności i barwie światła na korzyść LEDów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego nie kwestionuje że świeci bardzo dobrze. Ale jak teraz w to samo auto w tak samo zamontowany i dobrze zaprojektowany reflektor wsadzisz źródło światła o większej jasności oraz o barwie bliższej do światła dziennego to będzie jeszcze lepiej. I tego nie przeskoczysz.

Tyle, że LED to całkiem inny układ optyczny. To nie to samo co halogen z lepszym źródłem światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.