Zawartość dodana przez HelixSv
-
Volvo EX30
Chodzi o wyprawę do Atlanty, albo gdzieś dalej. Electrify America podobno ufać nie można. Odważyłbyś się EV czy może będziesz miał jakiegoś spalinowego, czy raczej na takie trasy, to tylko samolot....?
-
Źle się dzieje, ceny w trasie...
Tylko 4 cm różnicy. A w Y jest dość długi bagażnik...
-
Źle się dzieje, ceny w trasie...
-
Volvo EX30
Tzn 2 EV w dospodarstwie domowym? A jakieś spalinowe auto w razie, jak trzeba pojechać dalej niż pobliski Walmart?
-
EV w trasie
Musiał jakiś nowy EV kierowca. Zwichrowana psycha przez lata jazdy spaleniakami. Jeździć, obserwować. 🦥
-
Miejsce na zlot samochodow elektrycznych
Myślałem o tym, ale sie powstrzymuję, bo to musi być strasznie nudne. No i daleko, ode mnie ze Szwecji jest bliżej do Rzymu. Technicznie to nie ma żadnego problemu, w Norwegii ładowarki się już nie mieszczą.
-
Miejsce na zlot samochodow elektrycznych
Taka mnie naszła refleksja, że organizowanie zlotu EV pod ładowarką, to jak organizowanie spotkania seniorów pod szpitalem albo w hospicjum. Ja bym wyznaczył jakieś normalne miejsce, niekoniecznie obok ładowarek. 🦥
-
Do ilu % ladowac w domu ?
Nie wiesz, że nie powinno sie tego robić, czy też świadomie przyspieszasz degradacje w zamian za komfort maksymalnego zasięgu każdego dnia?
-
Źle się dzieje, ceny w trasie...
Niemożliwe, żeby tak kobieta prowadziła. Pewnie dała się koledze przejechać. 🙆♂️
-
Źle się dzieje, ceny w trasie...
Jeśli podejście do klienta w danym regionie Tesli jest do dupy, to ilość serwisów na metr kwadratowy kompletnie niczego nie zmienia. Polskę mógłby spokojnie odsłużyć jeden duży dobry serwis, do tego mobilne serwisy w każdym województwie, ewentualnie lawety. Mam do serwisu 150 km i prawdopodobnie nigdy się tam nie pojawię.
-
Źle się dzieje, ceny w trasie...
Do mnie przyjechał serwis Tesli z miasta, gdzie żadnego serwisu Tesli nie ma. Więc nie chodzi o kropkę na mapie, tylko o obsługę klienta.
-
Czy dojadę?
Od razu czatlgbt? Daj ludziom zarobić! Ja już straszczam. Jeden w golfie jedzie elektrykiem w północne pisu. I się boi. A to dlatego, bo tam prądu nie ma, bo nic o nim w Biblii nie było i pis już prąd zakazał. Drugi ma silną psychikę i rzecze na to, że spoko dojedzie, bo on lepszym elektrykiem regularnie dojeżdża w pisu południowe a tam to benzyny szybciej zabraknie niż elektronów. To pierwszy, że on się na ładowarkach jak łajza nie będzie zatrzymał, bo on się spieszy na wypoczynek, a dieslem to on może do Albanii jeździć (możliwe, że mi się pomylili kącikowiecze), a elektrykiem to na ryneczek Lidla strach się wybrać i generalnie boli pupa. No to drugi wysyła pierwszego do klubu seniora na kurs komputerowy, bo z planerem nie trzeba się zatrzymywać, a bez już tak. Na koniec się okazało, że jeden jest z pisu, a drugi miał dziadka w wermachcie. Nie ma za co.
-
Czy dojadę?
Nareszcie jakaś merytoryczna dyskusja. 🦥
-
Volvo EX30
Youtuberzy widzieli i to bez mozliwosci jazdy. Auto ładne szybkie i wygląda na atrakcyjne wycenione. Jeśli dzieciaki mają mniej niż 160 cm i nie zabiera się dużo bagażu, to można traktować jako rodzinne. Po zamowieniu będzie trzeba pewnie swoje odczekać, nie widzę powodu, z którego Volvo miało dawać jakieś rabaty.
-
No dobra, a co jeśli?
chodzi o tesla supercharger plug & play, planner, gęsta sieć, dużo wtyczek na lokalizacji i niezawodność przydatne dla fanbojów ev a kluczowe dla śmiertelników
-
No dobra, a co jeśli?
Nie za bardzo w to wierzę. Możliwe, że porównywana jest aktualna sprzedaż ze wszystkimi aktualnie jeżdżącymi pojazdami. Również z tymi 20-30 letnimi. Powinno się np. wziać wszystkie auta wyprodukowane w 2022 i policzyć, ile się spaliło każdego rodzaju.
-
No dobra, a co jeśli?
Moja Y to już czwarty elektryk jaki mam przyjemność dłużej używać. Po bmw i3, kia eniro i vw id4. Twierdzę, że Tesla nie ma konkurencji. Głównie z powodu genialnego ładowania w trasie i przemyślanego interfejsu. Inne marki klepią EV, bo muszą, a Tesla bo chce. To widać.
-
Ionity - gasimy światło
Takie tam z Norwegii. Zrobiłem dziś rundkę około 400 km po zachodniej Norwegii. Pelne słońce, 20C. Przepięknie. Fjordy mi z ręki jadły. Ciekawostka. Zauważyłem 4 elektryki ciągnące przyczepy kempingowe
-
Ionity - gasimy światło
W zimowe miesiące diesel ciągnący przyczepę kampingową ma duża zaletę. Przed jazdą można podłączyć rurę wydechową pod wentylację przyczepy i na miejscu ma się ładnie nagrzane w środku.
-
Ionity - gasimy światło
156 kW @ 76% Kiedy się wysikać?
-
Audi E-tron GT
O to to to! Takie mam. Właśnie wróciłem ze Szczecina. Dwie noce auto pod blokiem, kołpaków nawet nie ukradli Gratulacje. Cudownie wyglada. Na pewno się świetnie jeździ. Czekamy na relację z jakiegoś porządnego road trip. Wyprawa do Yellowstone, czy nawet Grand Canyon to byłoby coś. 🤩 Moja Y w 2.5 miesiąca zrobiła już 7000 km 🙆♂️
-
Ionity - gasimy światło
Pozdrowienia z Ionity Heiligengrabe (Berlin-Hamburg) Pusto na drogach a zajęte 5/6 (wszystkie działają). Co się będzie dziać w wakacje 🙆♂️
-
Dominacja Chin
No właśnie u mnie w Y nie ma kobaltu. I co chwilę słychać o nowych surowcach do produkcji baterii. Rola kobaltu pewnie będzie co raz mniejsza.
-
Sprzedaż EV I-III 2023 w PL
W pierwszym wersie mamy metaforę "szuflowania śniegu zmiatającego pośrodku lata". Metafora ta odnosi się do osoby, która wykonuje coś niestosownego lub nietypowego w nieodpowiednim czasie, coś co przypominałoby próbę zmiatania śniegu w środku lata. Drugi wers mówi nam, że ta osoba pracuje dla korporacji, co sugeruje, że może to być ktoś, kto nie czuje się dobrze w swojej pracy lub po prostu nie lubi jej. Trzeci wers zawiera w sobie pewną zagadkę - słoik z daniami zakopanymi w ogrodzie może sugerować, że osoba ta posiada pewne tajemnice lub ukrywa coś przed światem. W czwartym wersie mamy nawiązanie do dzikiej Afryki, co może sugerować, że ta osoba pochodzi z egzotycznego kraju lub może mieć tam jakieś korzenie. AI niechybnie podniesie forumowe duskusje.
- Wiosna...