Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. HelixSv odpowiedział HanYs na temat - Tesla
    Przekonałeś mnie, Y jest za brzydka. Nawet cienia nie rzuca, nie to co 3. Sprzedajẹ Y, kupuję 3. Pakuję dwójkę prawie dorosłych dzieciaków na tył (syn ma 185 cm wiec zręcznie zasłoni sobie uszy kolanami) i dwa charty do bagażnika a ich głowy do frunka. Albo nie, kupię sobie eGolfa. Dojedzie najwyżej do supermarketu, ale jest bardzo ładny.
  2. HelixSv odpowiedział jaceq na temat - Forum EV
    Zaoszczędzili ze 2 euro na aucie za 50 000.
  3. HelixSv odpowiedział jaceq na temat - Forum EV
    Dalej jest piano-black i 2 przełączniki na 4 okna. Nie macie pojęcia, jak ta dziadowska oszczędność wkurza. Szczególnie, jak się podjeżdża pod bramkę w porcie na prom i otwiera się tylną szybę, bo przypadkiem dotknęło się wcześniej "REAR". Potem trzeba podnieść tylną szybę, ponownie dotknąć "REAR" i odczekać z pół sekundy (bo VW używa intel 286) i już można opuścić swoją szybę, w między czasie dziewczyna w budce patrzy się na głupka (znaczy na mnie), który nie potrafi otworzyć okna. Ciekawe też, jak bardzo poprawiona jest nawigacja. Czy prowadzi np tylko po Ionity i czy za wczasu mówi, które stanowiska nie działają, żeby nie marnować czasu na chybił-trafił? ...szybko rozpuściła mnie ta Tesla...
  4. HelixSv odpowiedział HanYs na temat - Tesla
    Żadne z nich nie wygląda jakoś szczególnie. Widać, że przy projektowaniu liczyła się przede wszystkim aerodynamika.
  5. HelixSv odpowiedział HanYs na temat - Tesla
    TM3 206 kpln vs TMY 225 kpln +9% i można mieć praktycznego rodzinnego hatchbacka zamiast niepraktycznego sedana dla singla czy bezdzietnej pary. rożnica powinna być około 20%
  6. HelixSv odpowiedział prebek na temat - Samochody hybrydowe
    Trzeba było zostawić. Niech ludzie widzą, że nowe auto. Spalanie może byłoby trochę wyższe, ale prestiż większy. 😎
  7. Tak, 20.5 to ustawiona temperatura. W zimę ustawiam na 19, do tego ogrzewanie kierownicy i foteli. Ogrzewanie powietrza jest w EV bardzo nieekonomiczne.
  8. Nie, z górki nie było. Ostatnie pół kilometra to nawet pod lekką górkę, wiec możliwe, że meta była lekko powyżej startu. Ale z drugiej strony to był lotny start.
  9. HelixSv odpowiedział prebek na temat - Samochody hybrydowe
    Jak samochód drogi, to dostaje się hostessę z kokardą.
  10. Bardzo spokojna jazda po mieście w idealnej temperaturze. To nie jest normalny wynik.
  11. Kurczę jego mama. Jakie tym można wyniki wykręcić… Nawet i3 tak umiało. Wiem, ekran trochę uświniony.
  12. HelixSv odpowiedział lucash na temat - Forum EV
    Cenowy kosmos. Kia pewnie ze 20% mniej.
  13. HelixSv odpowiedział lucash na temat - Forum EV
    racja. zapomniałem, bo jeszcze nie ma na rynku. ciekawe, jak cenowo.
  14. Aktualne realia są takie, że ładowania raczej należy planować. Liczenie na oznakowanie przy zjazdach z autostrady nie jest, na razie, sposobem na jazdę EV. Najlepiej zaplanować trasę na abrp. Ewentualnie jedzie się do pierwszej ładowarki a podczas ładowania planuje się następny postój. Z Teslą jest łatwiej, bo nawigacja planuje trasę po superchargerach, znaczy pokazuje, gdzie się zatrzymać i na jak długo. Ale czasem prowadzi w sposób, który mi się nie podoba, bo np wolę jazdę najkrótszą drogą a Tesla prowadzi najszybszą.
  15. HelixSv odpowiedział slawekw na temat - Forum EV
    Jak Cię stać na X, masz dużo czasu na oczekiwanie i nie boisz się, podobno awaryjnych, drzwi z tylu, to bierz.
  16. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Motokącik
    Po tych wietrzonych zydlach od razu widać, ze ten przetarg jest ustawiony.
  17. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Motokącik
    Tak, to jest znana choroba tradycyjnych producentów. Chcą zarabiać na serwisie, bo mają kiepskie marże na sprzedaży samochodów.
  18. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Motokącik
    Ja Ciebie nie zachęcam do Tesli. Odniosłem się jedynie do błędnej tezy, że eTron bierze mniej prądu. Od 3 tygodni mam Y z Chin, jakość wykonania jest bez zarzutu (podobno te Niemiec czy Stanów mają statystycznie więcej niedoróbek). Bardzo mi się podoba np. całkowity brak przeklętego piano-black, logika i szybkość systemu (dwie klasy lepiej od VW ID4) i kilka innych rzeczy. Ale drażni mnie twarde zawieszenie, niski bagażnik, duży promień zawracania, niedorobiony asystent parkowania,…
  19. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Motokącik
    Tak, Tesla ma mniejsze bufory (i min i Max). Dla odpowiedzialnego użytkownika, który nie ładuje codziennie do 100%, to jest spora zaleta. Nie trzeba wozić dodatkowych kilogramów, a przed trasą można naładować do 100% i zasięg jest większy.
  20. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Motokącik
    Rozmowa była o Etronie vs Tesla Y/S (popraw mnie, jak się mylę). Etron bierze więcej prądu na km czy milę, bez względu na ilość skrzyń biegów, bo to wielka i ciężka kobyła jest. Z reszta, nie trzeba o tym dyskutować. Przejedź się jednym i drugim w tym samym miejscu i w takich samych warunkach, to zobaczysz. EDIT Kurczę, @Florydziak_Florydziak_Flor pomyliłem modele. Miałem na myśli Audi e-tron (aktualna nazwa Audi Q8 e-tron). E-tron GT nigdy nie zaprzątał mojej uwagi. Mój błąd jednak nie zmienia za dużo, nadal każda Tesla poza wielkim X jest bardziej energooszczędna. Życzę owocnych rozmyślań, raz się żyje.
  21. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Motokącik
    Jeśli chcesz jeździć EV, szczególnie innym niż Tesla, to musisz zrewidować swoją normalną prędkość i przenieść się w rejony 120 km/h. Teslą na Florydzie można szybciej, bo sieć SC jest imponująca. Tesla nie otworzy wszystkich ładowarek dla innych, ma osiągnąć tylko jakiś procent, aby załapać się na dofinansowania. Niemożliwe, Tesla ma aktualnie najbardziej efektywne silniki, a i współczynniki oporu powietrza na pewno nie są gorsze niż w Audi. I jeszcze o jakości wykończenia, wyciszeniu i itp. Tu nie ma dyskusji, gruby eTron bije każdą Teslę. Polecam pooglądać Bjojrna https://youtube.com/@bjornnyland Na pewno przetestował ten model gruntownie.
  22. dobrze, ze bagażnik bez wielkiego progu czy garba.
  23. Ładne auto. Czy to jest ten model? https://www.greencarguide.co.uk/car-reviews-and-road-tests/bmw-x5-xdrive45e-phev-review/
  24. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Tesla
    U mnie w garażu z sufitu zwisa na sznurku długopis. Jak go Tesla dotyka przednią szybą, to znaczy ze mam jeszcze z 10 cm do ściany. Znaaaacznie dokładniejsze niż Tesla Vision. Także tego…
  25. HelixSv odpowiedział lucash na temat - Forum EV
    Kia namiesza, bo nikt w EU nie ma takiego EV.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.