Zawartość dodana przez HelixSv
-
HUBy Greenway 400 kW
Kiedyś sporo jeździłem 503. Te dizelki były takie dobre, że jak dowaliło luda, to bus autentycznie nie mógł podjechać pod górę na Belwederskiej. Połowa ludzi musiała wysiadać i dymać na piechotę obok 503 wdychając czarny dym.
-
Byd Doplhin poniżej 50kzl z eAuto?
Byd nie są złe. Najgorsze są stelantisy.
-
HUBy Greenway 400 kW
Jakiś czas to już isnieje. Miejskie autobusy elektryczne w Warszawie są ładowane za pomocą pantografów (system szybkiego ładowania na pętlach komunikacyjnych) z mocą przede wszystkim 400 kW na stację. To standard dla większości aktualnych instalacji, np. na pętlach takich jak Wilanów czy Konwiktorska, gdzie w 2021 r. zamontowano ładowarki o tej mocy.
-
HUBy Greenway 400 kW
Teraz zobaczyłem, że dwa stanowiska dostosowane są rozmiarowo do ciężarówek/autobusów. Ładnie.
-
HUBy Greenway 400 kW
No i to jest hub, a nie jakieś dwie wtyczki albo cztery. Jak mnie pamięć nie myli, to jeszcze ze dwa lata temu kącikowe dzbanki pisały, że takie rzeczy są fizycznie niemożliwe.
-
Rynek EV bez doplat
Tylko, że się ostatnio zupełnie nie spina.
-
Rynek EV bez doplat
Tylko, że takie Niemcy to nie jest jednolita struktura. Po jednej stronie są Zieloni i ludzie, którzy stawiają ochronę środowiska ponad wszystko. Po drugiej koncerny motoryzacyjne i ludzie, którzy tracą tam pracę. Sporo do powiedzenia mają jeszcze Francja i Włochy.
-
Rynek EV bez doplat
D) Dowalą taki podatek od spalinowych, że EV nawet bez doplat staną się bardzo atrakcyjne cenowo.
-
Superchargery
Do obliczania maksymalnej mocy ładowarki potrzeba napięcia roboczego akumulatora??? Nie pomyliło Ci się z mocą, z jaką dana ładowarka może ładować dany samochód (w danej sytuacji z resztą)? Ładowarka ma swoją maksymalną moc nawet jak niczego nie ładuje. Tak, czepiam się.
-
Superchargery
Te zależności to ja znam. 💫 Orlen ma dużego plusa, że stopniowo przestaje traktować ładowarki jako dekoracje. Fajnie, jakby cena byla max 10% wyższa niz SC.
-
Superchargery
2,40 za 8 stanowisk! Ho ho ho! Okazja! Nie wiedziałem, że jest taka zależność. Dobrze, ze nie dali 20 stanowisk, bo by 5,40 policzyli.
-
Superchargery
We Francji, w Niemczech, w Danii i Szwecji też się zdaża. Trzymają się na słowo honoru Muska. Finansowo też?
-
Nowe Twingo EV Hot or Not ?
Jakiś procent klientów weźmie CCS. Dla wielu będzie to pierwszy EV, spodoba się i będą chcieli jeżdzić na dalsze wyprawy.
-
Nowe Twingo EV Hot or Not ?
Świetny drugi samochód w rodzinie. Może poszarpać.
-
Jechaliscie ostatnio jakims spalinowym ????
Trzeba przyznać, że w tym garażu przynajmniej widać, czym sie oddycha.
-
Jechaliscie ostatnio jakims spalinowym ????
W spaliniaku to chyba tylko korba nie jest częscią elektryczną, no i ten facet, co idzie z czerwoną flagą przed autem.
-
EV do miasta
https://forum.autokacik.pl/topic/537399-ev-do-miasta/page/2/?&_rid=129897#findComment-9279092 A pisze, ze 100% wiedzy ma z AK. Widocznie się całe zapełniono w latach 90-tych i wincyj sie nie mieści. Innego wyjścia nie ma. 🧑🌾 🦥
-
EV do miasta
Masz wiedzę o elektrykach, jak ich zimowy zasięg (na ręcznym) Jak bateria jest utrzymywana w okolicach 30-70%, to powinna być spoko. Ale jak w okolicach min lub max, to już kawał życia straciła. Zważywszy że auto jest sprzedawane przez petrolheadów, to raczej nikt się zdrowiem baterii nie przejmuje. Poza tym, samo auto waży ponad dwie tony. Trzy lata bez ruchu nie może być optymalne.
-
EV do miasta
Ciekawe, jak zdrowie baterii. 🔋
-
EV do miasta
Generalnie elektryki mają małe prześwity, więc możliwe, ze nic się nie nadaje.
-
EV do miasta
To, w dużej mierze, kwestia przyzwyczajenia. Nie takimi wołami ludzie po miastach jeżdżą. Nie pozwól, aby minusy przesłoniły Ci plusy.
-
Zamsz na fotelu
Już się urwało? Widać za dużo żeś dusił.
-
Zakup nowej Tesli 3
1. Samochody Tesla są świetne. Nie idealne, ale nadal najlepsze. Najbardziej dopracowane EV, najlepsza infrastruktura, brak naciągania na serwis. 2. Jak z tyłu nie bedzie jeździł nikt powyżej 160 cm i pasuje Ci bagażnik sedan to 3 może być, w innym wypadku Y. 3. Przerabiałem kupno Tesli prawie 3 lata temu, teraz właśnie przerabiam po raz drugi. Żadnych problemów. 4. 3 i Y sa bardzo podobne. Różnią sie wysokością siedzeń (w tym pozycją za kierownicą), prowadzeniem (3 jest bardziej jak gokart), wygodą pasażerów z tyłu (3 jest tylko dla dzieci do 160 cm), bagażnikiem (3 to sedan). Nie wiem, czy w 3 dają już dźwignie kierunkowskazu, mają to zrobić. Bez tego to porażka (zjeżdżalnie z ronda jest z przyskiem kierunku na kierownicy jest nieporozumieniem). 5. Ja mam u siebie raty 0.23%. Raty jak raty. Pierwsza Tesle tez brałem na raty, żadnych niespodzianek, ale to inny kraj. 6. Wallbox dowolny. Nie jestem pewny, czy tym teslowym mozna ładować inne EV.
-
Macan EV., rabaty.
Kurde! Strach się muscle carem na światłach zatrzmać Lepiej ryglować zamki
-
Macan EV., rabaty.
Połaczenie pomiędzy tradycyjnymi autami a EV jest dość izuloryczne. W kontekście EV, przebogate dziedzictwo spalinowe jest bardzo niewiele warte i często jest dla producentów aut obciążeniem. Wkładam je do jednego worka z innymi dziedzictwami: - wydawców prasy drukowanej - producentów maszyn do pisania - fotografii analogowej - producentów lamp próżniowych - producentów pieluch tertrowych