Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. Kiedyś sporo jeździłem 503. Te dizelki były takie dobre, że jak dowaliło luda, to bus autentycznie nie mógł podjechać pod górę na Belwederskiej. Połowa ludzi musiała wysiadać i dymać na piechotę obok 503 wdychając czarny dym.
  2. Byd nie są złe. Najgorsze są stelantisy.
  3. Jakiś czas to już isnieje. Miejskie autobusy elektryczne w Warszawie są ładowane za pomocą pantografów (system szybkiego ładowania na pętlach komunikacyjnych) z mocą przede wszystkim 400 kW na stację. To standard dla większości aktualnych instalacji, np. na pętlach takich jak Wilanów czy Konwiktorska, gdzie w 2021 r. zamontowano ładowarki o tej mocy.
  4. Teraz zobaczyłem, że dwa stanowiska dostosowane są rozmiarowo do ciężarówek/autobusów. Ładnie.
  5. No i to jest hub, a nie jakieś dwie wtyczki albo cztery. Jak mnie pamięć nie myli, to jeszcze ze dwa lata temu kącikowe dzbanki pisały, że takie rzeczy są fizycznie niemożliwe.
  6. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Tylko, że się ostatnio zupełnie nie spina.
  7. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Tylko, że takie Niemcy to nie jest jednolita struktura. Po jednej stronie są Zieloni i ludzie, którzy stawiają ochronę środowiska ponad wszystko. Po drugiej koncerny motoryzacyjne i ludzie, którzy tracą tam pracę. Sporo do powiedzenia mają jeszcze Francja i Włochy.
  8. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    D) Dowalą taki podatek od spalinowych, że EV nawet bez doplat staną się bardzo atrakcyjne cenowo.
  9. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Infrastruktura
    Do obliczania maksymalnej mocy ładowarki potrzeba napięcia roboczego akumulatora??? Nie pomyliło Ci się z mocą, z jaką dana ładowarka może ładować dany samochód (w danej sytuacji z resztą)? Ładowarka ma swoją maksymalną moc nawet jak niczego nie ładuje. Tak, czepiam się.
  10. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Infrastruktura
    Te zależności to ja znam. 💫 Orlen ma dużego plusa, że stopniowo przestaje traktować ładowarki jako dekoracje. Fajnie, jakby cena byla max 10% wyższa niz SC.
  11. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Infrastruktura
    2,40 za 8 stanowisk! Ho ho ho! Okazja! Nie wiedziałem, że jest taka zależność. Dobrze, ze nie dali 20 stanowisk, bo by 5,40 policzyli.
  12. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Infrastruktura
    We Francji, w Niemczech, w Danii i Szwecji też się zdaża. Trzymają się na słowo honoru Muska. Finansowo też?
  13. Jakiś procent klientów weźmie CCS. Dla wielu będzie to pierwszy EV, spodoba się i będą chcieli jeżdzić na dalsze wyprawy.
  14. Świetny drugi samochód w rodzinie. Może poszarpać.
  15. Trzeba przyznać, że w tym garażu przynajmniej widać, czym sie oddycha.
  16. W spaliniaku to chyba tylko korba nie jest częscią elektryczną, no i ten facet, co idzie z czerwoną flagą przed autem.
  17. HelixSv odpowiedział komandos80 na temat - Forum EV
    https://forum.autokacik.pl/topic/537399-ev-do-miasta/page/2/?&_rid=129897#findComment-9279092 A pisze, ze 100% wiedzy ma z AK. Widocznie się całe zapełniono w latach 90-tych i wincyj sie nie mieści. Innego wyjścia nie ma. 🧑‍🌾 🦥
  18. HelixSv odpowiedział komandos80 na temat - Forum EV
    Masz wiedzę o elektrykach, jak ich zimowy zasięg (na ręcznym) Jak bateria jest utrzymywana w okolicach 30-70%, to powinna być spoko. Ale jak w okolicach min lub max, to już kawał życia straciła. Zważywszy że auto jest sprzedawane przez petrolheadów, to raczej nikt się zdrowiem baterii nie przejmuje. Poza tym, samo auto waży ponad dwie tony. Trzy lata bez ruchu nie może być optymalne.
  19. HelixSv odpowiedział komandos80 na temat - Forum EV
    Ciekawe, jak zdrowie baterii. 🔋
  20. HelixSv odpowiedział komandos80 na temat - Forum EV
    Generalnie elektryki mają małe prześwity, więc możliwe, ze nic się nie nadaje.
  21. HelixSv odpowiedział komandos80 na temat - Forum EV
    To, w dużej mierze, kwestia przyzwyczajenia. Nie takimi wołami ludzie po miastach jeżdżą. Nie pozwól, aby minusy przesłoniły Ci plusy.
  22. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Już się urwało? Widać za dużo żeś dusił.
  23. HelixSv odpowiedział pezot500 na temat - Tesla
    1. Samochody Tesla są świetne. Nie idealne, ale nadal najlepsze. Najbardziej dopracowane EV, najlepsza infrastruktura, brak naciągania na serwis. 2. Jak z tyłu nie bedzie jeździł nikt powyżej 160 cm i pasuje Ci bagażnik sedan to 3 może być, w innym wypadku Y. 3. Przerabiałem kupno Tesli prawie 3 lata temu, teraz właśnie przerabiam po raz drugi. Żadnych problemów. 4. 3 i Y sa bardzo podobne. Różnią sie wysokością siedzeń (w tym pozycją za kierownicą), prowadzeniem (3 jest bardziej jak gokart), wygodą pasażerów z tyłu (3 jest tylko dla dzieci do 160 cm), bagażnikiem (3 to sedan). Nie wiem, czy w 3 dają już dźwignie kierunkowskazu, mają to zrobić. Bez tego to porażka (zjeżdżalnie z ronda jest z przyskiem kierunku na kierownicy jest nieporozumieniem). 5. Ja mam u siebie raty 0.23%. Raty jak raty. Pierwsza Tesle tez brałem na raty, żadnych niespodzianek, ale to inny kraj. 6. Wallbox dowolny. Nie jestem pewny, czy tym teslowym mozna ładować inne EV.
  24. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Kurde! Strach się muscle carem na światłach zatrzmać Lepiej ryglować zamki
  25. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Połaczenie pomiędzy tradycyjnymi autami a EV jest dość izuloryczne. W kontekście EV, przebogate dziedzictwo spalinowe jest bardzo niewiele warte i często jest dla producentów aut obciążeniem. Wkładam je do jednego worka z innymi dziedzictwami: - wydawców prasy drukowanej - producentów maszyn do pisania - fotografii analogowej - producentów lamp próżniowych - producentów pieluch tertrowych

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.