Zawartość dodana przez HelixSv
-
„Mój elektryk” - nowe dopłaty.
Takich to od razu na koniec kolejki!
-
Drugie auto elektryk szybciej niż zakładałem...?
Dobrze, że już niedługo będzie Narodowy Samochód Elektryczny "Błysk Jarosława". Tesla z kraju TVN nie będzie potrzebna.
- Lucid
- Lucid
-
97% użytkowników samochodów elektrycznych w Polsce nie zamierza wracać do motoryzacji spalinowej
Ja oczywiście jestem gorącym zwolennikiem EV, ale pytanie innych zapaleńców EV (a raczej tacy siedzą w klubie EV) nie jest wiarygodne. Więc możliwe, że do aut z kominem nie chce wracać 96% użytkowników EV a nie 97%.
-
A Mazda CX-30....
To było od początku zaprojektowane jako EV i hybryda. Tylko, że zaczęli produkcję od EV. Zobaczymy, jak im wyjdzie.
- Artykuł
-
Dłuższy weekend - 2000 km elektrykiem w EU - podsumowanie kosztów.
Z normalną prędkością (180-200 km/h) oczywiście.
-
Dłuższy weekend - 2000 km elektrykiem w EU - podsumowanie kosztów.
Nie stać mnie na tdi (ropa, serwis, podatki), może za kilka lat. I nie mam czasu na tankowanie. ⏲️
-
Dłuższy weekend - 2000 km elektrykiem w EU - podsumowanie kosztów.
Tak jest. Jeszcze jedna sprawa. O ile do Utrechtu, wszystkie przystanki były wcześniej zaplanowane przy pomocy abrp. To w drodze powrotnej, cały plan rozPiSowała w mak moja córka, oznajmiając zaraz po wjeździe do Niemiec, że teraz chce śniadanie w McD. Więc szybkie szukanie w nawigacjach, potem sprawdzenie, czy może jakimś trafem jest tam ładowarka. I 20 minut później trafiliśmy do nowego przybytku z ładowarką (fotka), która uruchomiłem app Maingau (obowiązkowa rzecz dla EV w DE). Następny przystanek na siku i kawę I też szybkie podpięcie pod jakąś 50 kW też za pomocą Maingau. Wyszło trochę drożej niż lądując na Ionity (abonament), ale fajnie mieć komfort zatrzymywania się, gdzie pasuje człowiekowi. Pod koniec miesiąca wyprawa do Londynu. Tam i tak nie ma soku z dinozaura, więc EV to jedyne wyjście. #jaramsiem
-
Jaram się.
Nigdy o tym nie pomyślałem... Czyli AC ma pierwszeństwo przed DC?
-
Jaram się.
AC <> DC? Żartujesz oczywiście. Co?
-
Jaram się.
Nie mylisz się. Tak, dużo wolniej.
-
Jaram się.
Taka podróż do Dobruski zabiera ze 30% baterii, ale za to czeski prąd ma dużo oktanów. 🔌🔌
-
Jaram się.
Co do kabli. Są: DC CCS DC Chademo AC Type2 Można używać dwóch na raz, pod warunkiem, że jednym z nich jest AC.
-
Dłuższy weekend - 2000 km elektrykiem w EU - podsumowanie kosztów.
W ostatni weekend skoczyłem do Utrechtu odwiedzić syna. 1000 km w jedną stronę. Jechałem z żoną i córką ID4, w tamtą stronę mnóstwo bagaży. Nie spisywałem żadnych procentów przy ładowaniach, dystansów czy prędkości. Jechałem dość szybko, bardziej wyprzedzałem niż byłem wyprzedzany. Mogę napisać o kosztach, bo te dla tradycyjnych aut ostatnio wzrosły. Start w domu z pełna baterią naładowana za darmo na mieście. Nastepnie: Dania Ionity Greve - KFC - 41 dkk Dania Ionity Vordingborg - zabijanie czasu przed promem do Niemiec - 45 dkk Niemcy Lubeka - stacja Star - nocleg w pobliskim hotelu - 0 eur Niemcy Ionity Ostetal - śniadanie - 10 eur Holandia Fastned Panjerd - lunch - 17 eur Holandia AC Utrecht w nocy pod hotelem - 200 sek Niemcy Ibbenburen - śniadanie McDonalds - 23 eur Niemcy Sittensen - kawa - 6 eur Niemcy Lubeka Star - zabijanie czasu przed promem do Danii - 0 eur Szwecja Ionity Malmö - hotdog, kawa - 151 sek Razem (jak nic nie podkręciłem): 464 zł za 2000 km czyli 23.20 zł za 100 km
-
Jaram się.
Grinłeje też? Prehistoria jakaś...
-
Jaram się.
Rozumiem jaranie. Szczególnie przy tych cenach benzyny/on/gazu.
- Artykuł
-
naprawdę nie dało się tak ?
Że zajęte? Kwestia ilości ładowarek na stacji. W ten weekend przejechałem elektrykiem 2000 km, nic nie było zajęte. Mam nadzieję, że stacji/ładowarek będzie szybko przybywać, bo ilość EV niestety rośnie.
-
naprawdę nie dało się tak ?
Abstrahując od zagadnień kosztów takiej stacji i całej unifikacji. To takie rozwiązanie akurat mi nie pasuje. Zajmowałoby mi więcej czasu. Teraz podjeżdżam na stację, podłączam, idę siku, hamburgera, kawę, sprawdzenie następnej ładowarki i 20-30 min leci. A wydaje mi się, że taka wymiana wymaga od kierowcy więcej zaangażowania. Ale jak ktoś jedzie na czas, sika i je w pośpiechu, to rozwiązanie jest ciekawe.
-
naprawdę nie dało się tak ?
Przeszkody są takie same, jak w Chinach. W każdym razie Nio buduje stacje wymiany baterii w Europie. Oczywiście nie ma mowy o unifikacji między producentami samochodów (tak samo jak w Chinach).
-
Nocom Niemcom
Różańca i darmowego prądu nie odmawiam. 🔌
-
Nocom Niemcom
-
Nocom Niemcom